Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Šādām elementārām lietām pat ir savs apzīmējums, cik smalki. :D Es domāju, ka tas ir iekšā jau mātes instinktā, bet ja viņa nav - var jautāt savai mātei.
11.09.2014 17:20 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Šodien biju uz zidit.lv piedāvātajām bezmaksas mācībām tieši par zīdīšanu. Super, man ļoti patika. Ieguvu diezgan daudz papildus informāciju gan par labākajām zīdīšanas pozām, par to, ka sagaidīt atraudziņu u.t.t. Savādāk, klausos ka pēdējā laikā visas nesen dzemdējušās mammas baida ar to, ka "ēd kamēr vēl vari", jo pēc tam tik daudz ko nevarēs... Es jau no sākuma nostādu sevi uz domām, ka pirmkārt, cīnīšos par pienu, jo uzskatu, ka maisījumi ir tā pamatā, ka bērni pēc tam apveļas (manas domas un viss, tās kas baro ar maisījumu, neuztverat personiski) un otrkārt, ka varēšu ēst visu (saprāta robežās). Kursos fantastiski izskaidroja, ka tas apēstais kāposts vai ābols, vai tomāts līdz bērnam nemaz nenonāk, jo piens rodas pa lielam no mūsu uzkrātajām tauku rezervēm. Tas kas ir mammas vēderā, nenonāk pienā, pienā nonāk tas, kas ir asinsritē - tapēc atsakamies no alkohola un pats svarīgākais, smēķēšanas. Arī tam, ka pienu palīdz veidot ķimeņu tēja, nav pierādījumu, piens veidojas, jo vairāk bērns to zīžot pieprasa. Arī fenheļa tēja dod placebo efektu un bērna vēderu tas nenomierina, bet gan mammas. Un 90% no tā, ko uzskatām par kolikām tādas nemaz nav, pārsvarā tas ir māmiņas stress. Protams, ir atsevišķi gadījumi, kad bērnam ir laktozes vai miltu nepanesība, bet priecē, ka galvenais, ko mums teica - jāēd viss! Arī par alkoholu bija interesanti, jau sapņoju par kādu vīna glāži pēc dzemdībām, bet bija uztraukums, kā būs ar barošanu. Alkohols pienā var būt tik ilgi, kamēr jūtam, ka esam noreibušas, respektīvi, ja izdzērām vīna glāzi un noreibām, tad bērnu nebarot ar pienu, kamēr jūtam reibumu, bet pēc tam droši var barot un nekas, pa vidam nav jāatslauc. Man ļoti patika nodarbība un vispār tur stāstija daudz dažādu lietu, kas bija interesantas un noderīgas. Vienīgas, par ko es ar sevi esmu diskusijā, par ūdens došanu barojot ar krūti...
11.09.2014 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Un jā, knupi, kā ari jaukto barošanu neiesaka tā iemesla dēļ, ka knupi zīžot un krūti zīžot ir savādāka tehnika... Ja bērns pieņems knupi, tad knupim zīž tikai galiņu, savukārt ar to var būt problēmas, ka zīžot krūti, māmiņai būs nozīsts krūts gals, bet pie piena bērns netiks... Knupi iesaka pēc 2-3 nedēļam, kad zīdainis jau spēs atšķirt un pielāgot zīšanas tehniku krūtij vai knupim/pudelei...
11.09.2014 17:25 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
apēstais kāposts vai ābols, vai tomāts līdz bērnam nemaz nenonāk, jo piens rodas pa lielam no mūsu uzkrātajām tauku rezervēm. Tas kas ir mammas vēderā, nenonāk pienā, pienā nonāk tas, kas ir asinsritē
Baigi aizkjeera shii doma,jooooo.....nuuuuuu no kurienes tad taa asinsrite visas vielas dabuus,ja ne no taa apeestaa aabola un kaaposta. :D :D :D

Bet tas taa....es tikai izsakos. Necensos uzsaakt diskusiju.
11.09.2014 17:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
engelens, perfekti visu aprakstiiji! Savulaik es shito jau esmu teikusi sheit forumaa, peec savas pieredzes... Ir tieshi taa, kaa aprakstiiji! Bet taapat visa pamataa paliek sekoshana beerna uzvediibai un reakcijai, bet bez paarspiileejumiem.
11.09.2014 17:31 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Es arī uzskatu, ka handlings ir ļoti noderīgs, bet es diemžēl to īsti neizmantoju. Domāju, ka mans mazais divus mēnešus vēlās tikai caur labo sānu uz vēdera, jo es visu ar viņu darīju no venas puses, kā man bija ērtāk.
11.09.2014 17:33 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es gribēju rakstīt ko līdzīgu Nazīc, bet man bija slinkums. Bet nu jā, viss nonāk asinsritē, vismaz tas šķiet loģiski
11.09.2014 17:34 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
engelens - izklausās jau viss skaisti un pat gudri pamatoti. Tikai es redzu, kā draudzene mocās. Apēda šķīvīti pupiņu salātus un pēc barošanas mazajam vēders piepūties kā futbolbumba, par šašliku vispār var aizmirst. Apēda pāris vīnogas un pietiek. Tā kā es uz to visatļautības ēšanu nepaļaujos.
11.09.2014 17:35 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Lilii, Tu pati arī esi audzināta pēc, Taviem saucamajiem, padomju murgiem. Vai tad esi izaugusi neriktīga? Nevajag pārspīlēt, ka agrāk gandrīz viss bija nepareizi, agrāk mammas bija daudz gudrākas un ieklausījās vairāk sevī un savos mazajos, nekā tagad, sēž forumos un kladzina vienai otrai savas metodes, kura skaļāk bļauj tai pārējās tik pakaļ skrien, nemaz savos bērnos neieklausoties.. labi, mazliet pārspīlēju, bet nu tomēr. Tagad visi tie speciālisti arī vairāk kā vajag.
11.09.2014 17:39 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Es zinu pietiekami daudz māmiņu, kas ēd visu! Nezinu, es domāju, ka māmiņas pašas sevi noskaņo, ka nevar ēst to un to... Bāc, un vēl stulbāk ir bakstīt otram, ka tagad ēd visu, jo pēc tam nevarēs, es taču nevaru pieēsties gadu uz priekšu! :D Vai izgulies, kamēr vēl vari, jo pēc tam vairs nevarēs... Es pa nakti veļos kā valis no vienas puses uz otru, un pagulēt nevaru fiziski, un vai ta miegu var arī izgulēt uz priekšu... Man liekas, ka būtu jānoskaņojas uz to, ka varēsi ēst visu un +/- arī pagulēsi, nevis jau tagad uztraukties, ka mazais brēks dēļ tā, ka tu ēdīsi šašliku vai tomātu. Tāpat neatbalstu, ka tagad jau vajag sapirkt maisījumu, ja nu nesanāks viss ar krūtsbarošanu, jo man liekas, ka tad jau saknē iesējam šaubas par sevi... Ja tiešām vajadzēs, tad ir 2014.gads un katrā slimnīcā ir aptieka, kur to visu varēs nopirkt.
11.09.2014 18:02 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Par to bakstīšanu pilnīgi piekrītu. Tracina tie teksti - izbaudi, kamēr vari, pēc tam vairs nevarēsi. Neviens cits nezina, ko es varu un ko es nevaru. Un ko es vispār gribu darīt. Turklāt bērni tik ātri aug, nepaspēšu ne atjēgties, ka no kusla nevarīga zīdaiņa mana meita būs pārvērtusies mazā dāmā. Un vispār, ja ar bērniem ir tik briesmīgi grūti, tad kāda velna pēc visas dzemdē un mocās? Mazohisms pilnā apmērā vai arī tomēr laimes piepildījums? Kāpēc neviens neuzsver tās labās lietas, ko sniedz bērns?
11.09.2014 18:12 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Lūk, interesants raidījums par bērnu aprūpes pieejām, kas bija aktuālas pasaulē 50., 60. un 70.gados:
http://www.youtube.com/watch?v=mSbrA3eO8A4
Kopā ir 4 sērijas par katru no pieejām - gan par to, kā "pareizi" bērnu barot, kur un kā guldīt u.tml.
11.09.2014 18:17 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Hmm, es baroju ar krūti un es tiešām ēdu visu, un neuzskatu, ka bērnam no mana apēstā šausmīgi sāpēja vēders, tas zīdaiņiem ir periods, kam jāiziet cauri, jo katram mazajam ir kolikas, citam lielākas, citam atkal mazākas. Kā jau te minēja - katrs bērns ir individuāls, visiem nebūs vienādi.
Man mamma arī teica par krūts berzēšanu ar dvieli, bet es to nedarīju, jo domāju, ka viņa runā muļķības, bet izrādās, ka taisnību vien teica. Par plaušu vēdināšanu, to joprojām saka pat ārsti! Un tas, ka naktīs nav jābaro, jā - tā agrāk bija. Manai mammai, kad mēs dzimām, aiznesa bērnu projām uz visu nakti un ārstiem bija vienalga vai nobļāvies vai kas, bet bērnu barot nesa tikai sešos no rīta, pēdējā barošana bija divpadsmitos naktī. Un neko, visi esam dzīvi. Protams, es savējai tā nevarētu, ka nedodu naktī pupu, bet agrāk tā bija.
11.09.2014 18:19 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Man gribās cerēt, ka viss izdosies un tapēc patreiz es nepārāk gribu klausīties tikai tās negatīvās lietas. Es dažreiz nesaprotu, kāpēc draudzenes manī biedē ar to, ko es nevarēšu darīt, nevis pastāsta, piemēram, par pirmo smaidu u.t.t. Es gaidu savu bērnu un noskaņojos uz to labāko un ja procesā būs problēmas, tad arī sākšu risināt...

Māmiņas, kas jau salikušas dzemdību somu? Cik liela tā soma ir... Es divas dienas liku, atsijāju visu nepieciešamo un man viss sagāja mazajā ceļojumu čemodānā... Tagad sāku domāt, vai neesmu par daudz atsijājusi, nu, piemēram, mazajam no pakas paņēmu 15 pamperus... Man liekas, ka trim dienām pilnīgi pietiks... Jūs arī dalijāt, vai ņemāt pilnos iepakojumus?
11.09.2014 18:19 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
15 pamperi ir labi ja pusotrai dienai....
11.09.2014 18:22 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Un no slimnīcas mūs izlaida trešajā dienā, mazajai bija 100g svara zudums, kam arī tā esot jābūt un tas ir tikai normāli. Mana mazā man bija blakām visu laiku, knupi neviens nedeva un maisījumu arī neviens nedeva. Māsiņas vispār ļoti reti nāca klāt un man bija pašai jātiek galā, es pat nepieļāvu domu, ka man nav piena, ka jādod knupis. Es maisījumu speciāli nepirku, kā arī knupi,to visu var iegādāties pēc tam pēc nepieciešamības.
11.09.2014 18:22 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Pamperi man slimnīcā aizgāja ļoti maz, jo mazā nečurāja tik daudz, nemainīju pirms katras ēdienreizes vai pēc. Tikai nenobīstities no mekonija, kā es nobijos, neviens man nebija izskaidrojis, ka bērnam pirmā kaka ir tumši zaļa, praktiski melna un lipīga, labi, ka palātā bija otra māmiņa, kas man visu izskaidroja un palīdzēja pirmo reizi nomazgāt.
11.09.2014 18:25 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Kur šodien ir Žizele? Man ir aizdomas, ka vakar sāpes viņai tomēr nebija tik viltus... :D
11.09.2014 18:25 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Nu tad izvilksim, ja pietrūks tētis atvedīs! :) Kurā nedēļā jums noslīdēja vēders... Man 38., bet uz leju neslīd... Gaidu to mirkli, kad varēs vieglāk elpot....
11.09.2014 18:31 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es to maisījumu nopirku ar domu - ja jau nopirkts, tad neievajadzēsies (kā ar lietussargu - ja nav līdzi, tad līst), nevis šauboties par piena esamību.
engelens, man ir mazais ceļojumu koferis pašai un sporta soma zīdainim. Nezinu, dvieļi vien aizņem 1/4 čemodāna, visi dušas piederumi, čības, drēbes, ūdens pudele - knapi sabakāju čemodānā.
Es šodien nostaigāju 5 km, ne silts, ne auksts, tikai cirkšņa locītavas uz beigām sāka sāpēt. Esmu izlasījusies par ierosinātām dzemdībām, par medicīniskajiem iemesliem, kāpēc dzemdības nesākas dabiski, jo psiholoģiski, uzskatu,esmu pilnībā gatava. Izskatās, ka mazais nemaz netaisās uz āru. Gribētos neiespringt uz gaidīšanu, bet jūtu, ka jau sāku palikt pikta uz sevi, ka organisms nespēj pats saprast, ka ir jādzemdē...
11.09.2014 18:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits