Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Favel. Jā UK taisa. Viņi pārbauda vai LV ir tajā sarakstā ar augstu TBC saslimšanas līmeni un viss notiek. A patiesībā es UK neko neprasu, es pieprasu, ar viņiem citādāk nevar :D Es šajā jomā jūtos diezgan kompetenta un es vnk zinu, ko man vajag. Pirms tam ievācu netā info, lai vajadzības gadījumā pabāztu zem deguna GP, jo viņi bieži paši nezina, ko dara. Es pateicu, ka man bērnam VAJADZĒS TBC, punkts...jo mēs esam no LV, jo vismaz 2x gadā uz turieni lidojam, jo LV ir augsts saslimšanas līmenis. To pašu atkārtoju tiklīdz iegāju slimnīcā un kā satikos ar vecmāti. Atgādināju, kad piedzima puika. Piezima bēbis pa nakti, no rīta dabūja poti.
Bet patiesībā - nebija arī nekādas pretastības no viņu puses. Uzreiz pierakstīja, saprata, atnāca un iepotēja - nevajadzēja izlūgties vai izcīnīt.
Banshee, nu man neprasīja. Viņi no galvas tās valstis nezina un esmu pieradusi par šādām lietām runāt pati. Gluži tāpat kā es visiem miljons reizes atkārtoju, ka esmu Rh- un liku to lieliem burtiem Mātes pasē ierakstīt, nevis vnk cerēju, ka visi pamanīs un es dabūšu Imonuglobulīna poti 3. trimestrī un 72h laikā pēc dzemdībām. Viņiem tās TBC potes nav ikdienas prakse un pieļauju, ka vnk cilvēcīgi aizmirst paprasīt. Bet varbūt tev paprasīs.
Neatceros vai es nesu adreses apstiprinājumu...iespējams, ka nesu, bet es domāju, ka tu godīgi tā arī vari pateikt, ka tikko pārvācāties un tā. Vari apsolīt, ka nākamajā vizītē atnesīsi. Ja neder, dod veco adresi.
Man liekas, ka man vispār nekādus papīrus neprasīja...nekā jau arī vēl nav. Prasīja svaru, garumu, vecumu, rasi, slimības pašiem un abu ģimenēs...nu tādi standarta jautājumi. Ilgāk par 15-20min es tur nebiju. Iedeva grāmatas, Bounty paku, nosūtījumus asins analīzēm un uzredzēšanos. Kurā pilsētā esi?
25.11.2013 01:41 |
 
Reitings 154
Reģ: 25.05.2013
Esmu Londonā, šeit tās ires cenas ir drausmīgas un atrast kaut ko jēdzigu ari grūti , pašlaik parvacamies laba vietā , draugam iedeva darba dzivokli studio , vietas daudz un ļoti labs salidzinat nevar ar iepriekšejam vietam kur dzivoju, un maz jamaksa par iri , kas mums abiem izdevīgi jo gribam iekrat naudu kāzam, un mašinai! Domājam šeit tik palikt lidz pirmpedeja menesha pirms manam dzemdibām, un tad jau meklēt lielāku dzivokli. Kad parvācamies no iepriekšejas vietas atklājam pelējumu aiz visiem musu skapjiem , un ne jau mazus pleķus ,bet tādus pa pusi sienas, labi ka tikam no turienes prom, veselibu nebojāsim vismaz.
man ari ir Rh- , bet draugam + , it ka laikam tad vajag to poti , jo nesakrīt asinsgrupas, bet šaubos vai maz to te dara.
25.11.2013 01:54 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Papau, es arī biju ļoti uzstājīga gan slimnīcā, gan pie pediatra, kurš mums veic visas nepieciešamās potes, bet visur man tika skaidrots, ka TBC Vācijā ir pātraukuši veikt, tāpat arī tas palēnām notiek citās R-Eiropas valstīs. Pediatrs vēl minēja viņa paša praksē esošu gadījumu, par kuru viņš apgalvoja, ka pilnīgi veselam bērniņam pēc TBC potes deformējās gūža. Mana mamma, kura agrāk strādāja RDzN bija neizpratnē, tāpat arī viņas bijušās kolēģes, ar kurām kontaktējās šajā sakarā. Patiesi liels apjukums šādā situācijā, jo īsti nezinu, kam uzticēties.
25.11.2013 01:55 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Banshee, skaidrs. Dara, dara. Man pašai bija abas potes un puika asisns grupu pārbaudīja no nabas saites. Tikai noteikti to piemini un atgādini, ka esi Rh-. Tā nav grupu nesaderība, tā ir rēzusu nesaderība...pat ne nesaderība..jo, ja mazajm arī ir Rh-, tad nav nekādu problēmu, vnk pārbaudīt to nevar. LV pēdējā laikā negrib potēt pirmo poti, no sākuma liek pārbaudīt vai izstrādājas antivielas vai nē...bet man labāk patīk princips - better safe that sorry - tāpēc es potēju, jo šī pote nevienam nekādu skādi nenodara, bet, ja laicīgi neiepotē, tad gan skāde var būt liela.
Favel. Nu R-Eiropā varbūt arī tā ir, bet viņi ņēma vērā, ka tu esi no LV? Ka tu ar mazo varētu braukt bieži ciemos uz LV, kur ar TB slimo skaits vēl joprojām ir ļoti augsts?
____
Es vakar vietējā avīzē lasīju, ka pēdējie pētījumi rāda, ka mūsu pilsētā ļoti strauji palielinājies ar TB slimo cilvēku skaits. Redzēs, cik tālu tas aizies, bet domāju, ka visu iebraucēju dēļ, TB varētu drīzumā būt arī UK problēma...diemžēl.
25.11.2013 02:05 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Papau, jā, es minēju, ka esmu no Latvijas, minēju par augsto slimnieku skaitu un nodomiem ceļot.
Un nav jau arī tā, ka pediatrs mums būtu svešs- viņš ir vīra vecāku kolēģis. Vērsos arī pēc padoma pie cita pediatra šiet pat, kurš apgalvoja jau iepriekš teikto. Tāpēc jau tāda dilemma.
25.11.2013 02:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Favel. Dīvaini un dumji. Nuuu...es laikam mēģinātu pēc iespējas ātrāk tikt uz LV un uztaisīt tur to poti.

Ok, es eju gulēt...beidzot. :) Nakti, nakti!
25.11.2013 02:18 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Šodien eju pie ārst, jāpajautā par analīzēm uz patoloģijām. Teica, ka taisīs, bet kā netaisa, tā netaisa...
Analīzes tak ņem kā asins analīzes no vēnas, vai ne?
25.11.2013 08:09 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Analīzes tak ņem kā asins analīzes no vēnas, vai ne?


Jā, no vēnas
25.11.2013 09:30 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Jūs sapratāt, ka interesē pataloģiju analīzes nevis parastās, ja?
Kaut kas teica, ka no vēnas, bet gribēju pārlieicnāties!
25.11.2013 09:39 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Jā, jā,tās arī ņem no vēnas uz patoloģijām.
25.11.2013 10:01 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Droši vien atbildi uz savu jautājumu šodienas beztēmā nesaņemšu, tad pajautāšu šeit vēlreiz:

Vai vēl kādai topošajai mammai ir problēmas ar elpošanu - t.i. par katru nieku ir mežonīgas šķavas, patstāvīgas iesnas un visu laiku kņudina deguna..? vai tikai es esmu palikusi tik traki jūtīga?!
25.11.2013 10:05 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
elfinsh, man personīgi tā nav. Kāpēc gan tās nevarētu būt parastas iesnas un ar jutību nav nekāda sakara?
25.11.2013 10:08 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
The_one
Domāju, ka tās nav parastas iesnas tamdēļ, ka katru dienu man uznāk vairākas šķavu lēkmes un šo lēkmju rezultātā man rodas iesnas. nebūtu šķavu - nebūtu iesnu. Dzeru daudz tēju, c vitamīnu un tāpat nepalīdz, mokos katru dienu.
25.11.2013 10:14 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
elfinsh tas noteikti vairāk ir uz saaukstēšanos, nevis grūtniecība pie vainas. Man arī ir bijušas šķavas grūtniecības laikā, kā arī pirms tam. Visticamāk arī laiks šobrīd Tevi iespaido.
25.11.2013 10:18 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ir tāda lieta kā t.s. Grūtnieču iesnas. Tas izpaužas tā, ka degunā patstāvīgi pastiprināti izdalās sekrēts (?) vai nu kā to sauc un visu laiku ir tāda sajūta kā dienu pirms iesnām. Tam nav nekāda sakara ar slimošanu un ar vitamīniem tur nebūs līdzēts...vnk organisma īpatnība. Jāpārcieš.
Pataloģiju analīzes...pirmais skrīnings (ģenētiskais skrīnings)? Vai skrīnings jau ir ar sliktiem rezultātiem un jātaisa amniocentēze? Amnio ir augļūdens paraugu ņemšana. Parastajām analīzēm, lai uzzinātu riska attiecību, ņem asinis no vēnas.
25.11.2013 10:22 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
kas ta slavenībām ir savādāk? viņām bērnus stārķi atnes?


Viņām ir personīgie treneri un uztura speciālisti. Tāpēc tik viegli arī atdabūt figūru.
25.11.2013 10:23 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ak, un vēl tām slavenībām ir dikti daudz naudas un iespēja noalgot kaut 10 auklītes, kas pieskatīs to bēbi, kamēr viņas svīdīs un dedzinās kalorijas sporta zālē....un, lai tam visam būtu spēks ir vēl 10 auklītes, kas mazo auklē pa nakti, lai mamma dabūtu izgulēties. Ak, cik labi būt slavenībai :D :D Bet nē, tas ir reāli dumji, jo pirmie dzīves gadi tik ātri paiet un principā kamēr tu sporta zālē cilā dzelžus, tu palaid garām tiiiiiik daudz. Esmu reāli priecīga, ka līdz 2 gadu vecumam 24/7 puika bija ar mani un es biju klāt pie katras jaunās lietas, ko viņš iemācās un vēl tagad - ir tik forši dzirdēt, ka viņš katru dienu iemācās kādu jaunu vārdu un nu jau ar viņu sanāk pat sakarīgs dialogs.
Mani liekie kg pacietīgi gaidīja šo mirkli :) Un nākam 6dien eju pirkt sporta zāles abonementu gadam...
25.11.2013 10:27 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ierakstot google "pakaviņš" tiek atrasti mazi, pārsvarā bērniem domāti. Esat mēģinājušas body pillow?






25.11.2013 10:28 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
raven, man ir tik liels,cik liela ir puse no tās pirmās bildes.Nu paliels vins ir. Varbūt es nepareizi lieku to,tāpēc man nešķiet ērti. Starp ceļiem lieku, nedaudz zem galva, bet vēders tāpat nav uzstutēts uz pakaviņa.Ja kaut kā uzstutēju,tad pārveļos uz muguras.
25.11.2013 10:31 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Papau, nebiju dzirdējusi par tādu īpatnību, bet sajūtas tiešām ir tādas kā aprakstīji..
Bet paldies par informāciju, meitenes!! ;)

Pakaviņu esmu mantojusi no draudzenes, bet patreiz priekš sevis nelietoju, izlīdzos ar papildus spilvenu vai draugu, kuram sastutēju kāju virsū :D
25.11.2013 10:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits