Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
mums pēc nedēļas 5 meneši, manējais arī negrib ēst, baigā bļaušana tad notiek, bet es domāju tas tāpēc, ka apkārt interesantāk skatīties:D bet ta jau nevar, jāēd arī. Mazais tagad savu kāju īkšķi pasācis zīst:D
25.03.2014 14:44 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Man gan daktere teica, ka trešais USG ir ne tikai maksas, bet arī nav obligāts. Ja viss ir ok, tad tādu netaisot, ja vien pati nevēlies.
Lasu daudz dažādus materiālus un domāju, kā nenoslīkt tajā informācijas pārslodzē. Uzzināju, ka nu jau vairs ne slikta redze, ne tūpļa guļa nav galvenās ķeizara indikācijas. Bēbuks ir dikti aktīvs. Jau no 30 nedēļas ir jāsāk piefiksēt kustības. Lai ir gandrīz katru stundu. Nu man ir tā, ka mani baksta tā kā nemetās. :)

kad piedzims bēbuks, būs kkaut kā jāsaņemās un jāizburās cauri visai šai diskusijai :D

Nelāga lieta, kas piemeklējusi mani ir piena sēne. Nopirku Vagisan un ceru, ka palīdzēs. Nākamnedēļ jau sākas dekrēts. Jūhū. Jānokārto bērna pediatra lieta. Pirmā lielā lieta, ko iegādājāmies bērnam bija nevis ratiņi, bet gan autokrēsliņš (Emmaljungas). Tagad meklēju ratiņus. Arī no tās pašas firmas.

Mīļās meitenes, padalieties, lūdzu, ar savu pieredzi tās, kuru dzīvesbiedri, puiši vai vīri piedalījās dzemdībās? Kurš bija iniciators un vai vīrieša klātbūtne sniedza nepieciešamo atbalstu? Kāds ir vispār jūsu viedoklis par vīrieša dalību dzemdībās? Es esmu, piemēram, PAR, jo ja jau vīrietis piedalījās bērna ieņemšanā, tad arī piedzimšanā ir loģiski piedalīties.
25.03.2014 15:55 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Ķirsītis

Manējais vienmēr kategoriski bija pret, viņš nenākšot, viņam slikti būšot utt..dikti baidās no medicīniskām manipulācijām.
BET, kad pienāca tā diena, tas mirklis, viss tik dabiski sanāca, ka viņš bija ar mums kopā no sākuma līdz galam.Pat nabassaiti pārgrieza.Un bija ļoti laimīgs.Vēl tagad atceras to īpašo mirkli, kā viņam piedzima dēls.
25.03.2014 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Atbalstu sniedza turot galvu, kad bija jāspiež un atgādināja, lai acis turu vaļā.
25.03.2014 16:07 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Man vīrs nemaz negribēja dzirdēt par to,ka nepiedalīsies dzemdībās. Viņš ļoti gribēja un gaidija to tik par ļoti,cik es. Bija man blakus visas 3 dienas, abi negulējuši,noguruši. Viņš man ļoti palīdzēja, nesa man padzerties, palīdzēja pārvarēt sāpes un garlaicīgos gaidīšanas mirkļus.
Spiešanas procesā ļoti man palīdzēja viņa balss man blakus, ka viņš ar mani lepojas un esmu malacis.
Diemžēl,tāpat tiku pie ķeizara, arī tad vīrs bija blakus un visu redzēja. Pirmais tika mazulīti paturēt ,pienesa man parādīt :)
25.03.2014 16:18 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
kad piedzims bēbuks, būs kkaut kā jāsaņemās un jāizburās cauri visai šai diskusijai


Ha, haaaa :D Nē, ok, novēlu tev tik mierīgu bēbi kā mana vīra brālim. Viņu meita tikai gulēja un ēda visu zīdainības laiku :D Dievs dod vairāk tādus bērnus :D

Mans vīrs piedalījās dzemdībās. Godīgi sakot tas šķita loģiski, ka nemaz nebija nekādu jautājumu utt. tikai kādas dažas nedēļas pirms dzemdībām es kkur netā uzdūros rakstam, ka vīriešiem tur nez kāda trauma pēc tam esot utt., tad nu pavaicāju, ka moš viņš nemaz negrib?! Viņš bija pārsteigts par šādu jautājumu :D Tikai teica, ka negribot nabassaiti griezt (būs šodien jāpaprasa, kādēļ negribēja, jo tā arī īsti iemeslu nezinu). Palīdzēja ļoti, es visas kontrakcijas pārcietu stāvot kājās un stutējoties pret viņu. Man dzemdībās arī māsa piedalījās (viņa ir ginekoloģe-dzemdību speciālists) un viņi abi ļoti palīdzēja. Māsa ieteica labākās pozas, vīrs palīdzēja pozu ieņemt utt. Principā bija tā, ka vecmāte stāvēja stūrī un skatījās, jo redzēja, ka mēs 3jatā ļoti labi tiekam galā :D Kad piedzima bēbis, tad vīrs tomēr izdomāja griezt nabassaiti, nobijās gan pats ģērbt, sameklēja visas drēbītes un stāvēja blakus, vēlāk auklēja dēlu, kamēr mani šuva un sakopa. Es būtu ļoti, ļoti vīlusies savā vīrā, ja viņš bez kāda nopietna iemesla (nez, ģībst ieraugot asinis utt.) atteiktos piedalīties dzemdībās. Es saprotu, ja sieviete pati negrib (lai gan kur ir vecāku līdztiesība, ja nu vīrietim tā ir vienīgā iespēja piedalīties sava bērna dzemdībās?), bet, ja es gribu vīru, bērna tēvu, blakus un viņš pasaka - nē - nu tas būtu karš uz līdzenas vietas :D Un nē, viņam nav nekādu traumu, viņam tas process šķita baigi interesantais :D
25.03.2014 16:21 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Man gan daktere teica, ka trešais USG ir ne tikai maksas, bet arī nav obligāts.


Kā tad - maksas! Daži ārsti vnk ir vai nu slinki vai cer šo valsti izglābt no bankrota, lieku reizi neaizsūtot grūtnieci tur, kur valsts BEZ maksas paredzējusi:
http://www.vm.gov.lv/lv/tava_veseliba/sievietem/grutnieces_aprupe/
Sarakstā pie 34.-36.nedēļai redzama 3. USG, kas paredzēta. Protams, ar varu neviens taisīt neliek, bet par to NAV jāmaksā.

Par vīrieša dalību dzemdībās - tikai PAR un vīrietis nevienu brīdi nav izteicies, ka negribētu. Es laikam pat apvainotos, ja mani pamestu vienu šajā procesā, jo viņam ir spēja mani gan nomierināt, gan atbalstīt.
25.03.2014 16:21 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari

Cik daudz viņš apēd pēc tām 4h? Bēbis aug lielāks, viņš negribēs vairs tik bieži ēst, bet nu tam apjomam tad būtu jābūt bezmaz dubultā, ko apēd pēc tām 4h.

Ja calpol palīdzēja, tad nu acīmredzot bija kāda sāpīte. Mazums, bēbis aug, viss mainās un pārveidojas, tas pats puncis - zarnas utt., drīz sāksies piebarošana, kas nozīmē, ka šobrīd gremošanas trakts cītīgi attīstas, nobriest utt. Es tajā laikā atcerējos, ka man kā bērnam ļoti sāpēja ceļi, kad ap 10 gadi bija straujais- augšanas posms. Šīs sāpes ap to vecumu ir ļoti daudziem bērniem, daudziem tas ir pusaudžu gados, kad nu kuram sākas tā straujā stiepšanās garumā...un tagad salīdzini tikko dzimušu zīdaini ar gadu vecu bērnu - cik gan ļoti viņi izaug gan garumā, gan platumā, gan prātā, cik daudz iemācās utt. un manuprāt tas ir tikai loģiski, ka tas nevar notikt bez sāpēm un diskomforta. Tajā ķermenīti katru dienu viss aug un stiepjas tīri fiziski, smadzenēs nepārtraukti notiek dažādi procesi, jo katra diena nes miljoniem jaunu lietu, prasmju un iemaņu. Būt bēbim patiesībā ir ļoti grūti, jo klāt pie tā visa, viņi nabagi nevar pasūdzēties, kas tieši viņiem kaiš...tikai raudāt un tad nu nabaga vecākiem ir jāizzīlē kā bēbim šoreiz palīdzēt.
Par to neēšanu - seko līdzi, cik dienas neēdīs un kas notiek ar vēdera izeju. Bērniem tā ir - kad pauze augšanā, tad var sliktāk gulēt, mazāk ēst, bet, kad aug, tad ēd non-stop un guļ daudz un ilgi. Tas gan vairāk uz lielākiem bērniem attiecas, bet zināmas iezīmes ir arī zīdaiņiem.
25.03.2014 16:30 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Papau, nu viņš ēd 120 ml tagad. Ik pēc 3 vai 4h. Šodien itkā jau biežāk prasa ēst, varbūt viss aizies pa vecam atkal. :)
25.03.2014 16:33 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
kad piedzims bēbuks, būs kkaut kā jāsaņemās un jāizburās cauri visai šai diskusijai


Es arī sasmējos pie šī teikuma. Starp citu, pirms dēls piedzima man bija visādas līdzīgas ilūzijas, kā sēdēšu mājās un pārkārtošu visus ģimenes foto albumu, lasīšu žurnālus un grāmatas un ko tik vēl ne... ha ha :D Un mans bērns nemaz nav no ļoti nemierīgajiem. Tā kā, ja gribi lasīt, lasi vien tagad ;)
25.03.2014 16:34 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari

Nu re, būs labi. Priekšdienām skaties, ja pašsajūta laba, vēdera izeja ir kā vienmēr, čurā daudz, tad neķer kreņķi par 2-3 dienu neēšanu.
Ok, šoreiz viņam laikam tiešām kaut kas sāpēja, jo nebija laba pašsajūta, bet zāles palīdzēja un re, šodien arī ēstgriba atgriezusies :)
25.03.2014 16:38 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Precizēšu - ja bērns 2-3 dienas neēd VISPĀR par to ir jāķer kreņķis, bet, ja ēd mazāk, kko knakstās, knibinās, bet nu pa visu dienu kaut ko salasās, tad ir ok.
25.03.2014 16:39 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Kas ir Canpol sīrups un vai LV arī tāds ir?
25.03.2014 16:39 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Skaya, par 3.USG ir jāmaksā. Diemžēl. Tā vismaz ir Dzemdību namā. To jautāju ne tikai dakterei, bet arī ultrasonogrāfijas nodaļas reģistratūrā. Neskatoties, ka esmu valsts uzskaitē.

Vīrs teica, ka vēloties piedalīties, tikai viņu mulsina tā nabassaites pārgriešana :D nàkamnedēļ plānoju iet kursos. Vai varat, lūdzu, ieteikt kādus te, Rīgā. Galvenokārt jau dēļ vīra, ja nu kas, viņš vismaz būs informēts par to, kas notiek un kā var palīdzēt.

vēl jāatgādina par to plaušu RNGt. To jau var uztaisīt gandrīz jebkurā med.iestādē? Piem., Veselības centrā 4?

ko jūs, meitenes, vilkāt, kad dzemdējāt? Brīvu kreklu vai speciāli pirkāt dzemdībām kkādu sev apģērbu?
25.03.2014 16:43 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
25.03.2014 16:43 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Labiiii :)
25.03.2014 16:43 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
par 3.USG ir jāmaksā


Par 3. USG NAV JĀMAKASĀ!!!!!
Personīgi man ir bijušas jau 4 USG! ne par vienu no tām man neviens nelika neko maksāt, jo papildus USG man bija sarežģījumu dēļ. Un tagad man daktere jau ir iedevusi nosūtījumu uz pirmsdzemdību USG, kuru veiks 35-36 nedēļā. Un tā ir BEZMAKSAS!!!
25.03.2014 16:49 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Tām, kam nav jāmaksā, jūs esat uzskaitē un no RDZn? Es arī gribu 3. bezmaksas, lai man mierīga sirds. :(
25.03.2014 16:51 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Runājot par vīra piedalīšanos dzemdībās. Ehh, kā es gribētu, lai manējais piekrīt. Viņam ir sastāstīti visādi briesmu stāsti, ka pēc šī pasākuma parādās kāda trauma vai kas tāds, paliek bail pieskarties sievai, jo baidās viņai sāpīgi nodarīt un tt. Un tagad viņš no tā baidās. :( Gribās jau to stingro plecu un roku tajā brīdī blakām, bet nezinu, kā lai viņu pārliecina, ka man tas ir ļoti svarīgi.

Ķirsīt par kursiem, mana daktere teica, ka tos var iziet tajā pašā Dzemdību namā. Pārim cena, par vienu nodarbību, bija kādi 12 eiro, un pietiek ar divām nodarbībām, lai dabūtu zīmodziņu mātes pasē, ka vīrs var piedalīties dzemdībās.
25.03.2014 16:54 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Ķirsīt Es esmu uzskaitē pie dakteres, kurai ir līgums ar valsti, Juglas medicīnas centrā. Es vispār, visu grūtniecības laiku, neesmu maksājusi ne par vienu ārstu. Esmu gājusi n-tās reizes pie ģimenes ārsta, viņš mani ir sūtījis uz vēdera dobuma USG, pie nefrologa, urologa un tt, un nekad neko neesmu maksājusi.
25.03.2014 16:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits