Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Dominika, nu es nestresotu, tu taču savus palagus virsū klāsi un gan jau ,ka zem paladziņa vēl kaut ko ... Ja nav redzami netīrs es lieki uz ķīmisko ienestu.
22.03.2014 12:23 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mans gulta un matracis no draugiem - viņu meitiņa diezgan slimoja, bet par to pat nebiju aizdomājusies, nu vismaz mans mazais nav slimojis, pa virsu jau mani palagi un tas matracis pāris mēnešus jau nostāvēja, tā kā uzskatu, ka kaut cik izvēdināts.

Uz ķimisko matraci nenestu, drīzāk vēdinātu ārā uz balkona vai kaut pie loga.
22.03.2014 12:55 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
cruel
Es jau nesaku, ka paraugvalsts, es vnk norādu uz to, ka pārējā pasaulē gulda uz muguras :)
Bet kā jau pirmīt teicu, katram savs!
22.03.2014 20:39 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Tās, kas gulda jaundzimušo uz sāna - kā nodrošinat, ka zīdainītis miegā nonoveļas uz vēdera? Stutējam segās/pakaviņā. Palasīju par šo tēmu nedaudz - fizioterapeiti saka (protams, ne VISI), ka gulēšana uz muguras esot fizioloģiski pareizāka un zīdainim pašam jāpagriež galviņa uz viena vai otra sāna, jo taisni (uz augšu) nemaz neturot. Tā ir? Pieredze?

Mani diezgan biedē ZPNS risks, kas palielinās, ja zīdainis miegā noveļas uz vēdera un nereti nosmok:

Kopš ārzemēs arvien vairāk pēta pēkšņās nāves sindromu, aizvien vairāk parādās raksti par to, kā tad pareizāk būtu guldināt bērnus. Fakts ir, ka vairums bērnu, kas miruši no pēkšņās nāves sindroma, tika atrasti guļus uz vēdera un tāpēc kategoriski šo pozu aizliedz. Uz sāniem neiesaka, jo bērni varētu velties uz vēdera.
22.03.2014 21:09 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Vēl viens materiāls no Veselības ministrijas mājas lapas:
http://www.vm.gov.lv/images/userfiles/phoebe/tas_tev_jazina_tas_tev_jazina_195448bbbf7b0975c2257313001f19e0/egramata_zpns_gala.pdf
Grāmatiņas 4.lapā ir par mazuļa gultas vietas iekārtošanu.
22.03.2014 21:29 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
skaya

Jā, viss ir tieši tā kā Tu raksti. 99,9% gadījumu zīdaiņi paši smuki pagriež galviņu. Ļoti reti kad ir bik jāpakoriģē un jāpalīdz. Ja kaut kas atnāk atpakaļ, tas smuki notek gar vaidziņu. Un tieši ZPNS dēļ vienīgā atļautā poza ir uz muguras un bērns jāgulda gultas kājgalī, lai nevar parušināties zem segas (kājas pret gultas galu, galva sanāk kaut kur gultas vidū). Jāuzmanās no pārtuntulēšanas (ne tikai guļot, arī ratos...īpaši, kad ne sevišķi gudras mammas ziemā iziet ar bērnu laukā (nu kā jau ziemā...kombinzoni, segas utt.) un tad ieiet veikalā un bērnu neatģērbj, vēl nesen LV bija gadījums, kad zīdainis pārstāja elpot tieši šādā situācijā), jo pārkaršana arī bieži tiek saistīta ar ZPNS. Un ļoti, ļoti jāseko līdzi bēbim vasarā. Šogad sola karstāko vasaru pēdējo 140 gadu laikā. Zīdaiņus nevajag tajā svelmē vest uz pludmali, dienas laikā tur nav ar ko elpot. Ir jādod daudz dzert, arī ar krūti barotiem. Zīdaiņi ļoti, ļoti ātri pārkarst, nevajag nemaz tiešus saules starus. Lai dzīvo plikiem dupšiem, paši pliki, ar krēmu sasmērēti, ēnā vai visvēsākajā vietā, kas pieejama. Forša lieta ir mazie piepūšamie baseiniņie. Ja bēbis ir jau mazliet apvēlies, tos var lieliski izmantot.

Vēl ir tāda lieta, ka slaidākus bērnus var puslīdz normāli uz tā sāna ieriktēt, bet apaļāki piem., mans jaunskungs, kurš bija diezgan brangas miesasbūves, kā tāds pīrāgs vēlās uz visām pusēm. Viņu nekādi nebija iespējams ieriktēt uz sāna..nu un tad sākas visas stutēšanas, bet atliek bērnam mazliet pakustēties un uz deguna ir, jo uz otru pusi aizvelties nevar...tur ir dvieļi, pakavi un spilveni.
23.03.2014 00:09 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
es gan nezinu kā labāk, bet pārmaiņas pēc ieliku gultiņā savu jaunkundzi uz muguras :)
23.03.2014 10:05 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Es guldu tikai un vienīgi uz muguras, kad bija pavisam maziņš vienmēr galviņu pagriezu uz sāna. Dažreiz pa dienu uz sāna paliku, bet reti.
23.03.2014 10:15 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es arī guldīju uz sāniņa, uz muguriņas, pat uz punča, skatījos, kā tajā brīdī mazajam bija ērtāk un neprotestēja.
Pat matracīti - es laikam tagad skaitīšos nenormāla, bet tomēr aiznestu uz to ķīmisko, vēlāk kārtīgi izvēdinātu un paskatītos, vai nav iespējams nopirkt tos pārvalciņus jaunus, ne palagveidīgos, bet tādus riktīgos pārvalkus, vismaz - mūsu matracīšiem ir nākuši tādi maināmi pārvalciņi. Es pat pēc slimošanas kārtīgi visu, ko varu noņemt, izmazgāju augstā T, bet matraci jau nevar mājās tā izmazgāt.
23.03.2014 10:15 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
es te tā aizdomājos, nav gadījumā tā, ka mēs bēbi liekam tādās pozās kā mums pašām ir ērti !? Nu teiksim es nemaz neguļu uz muguras un man šķiet, ka tam cilvēciņam fiziski nebūs ērti
23.03.2014 10:21 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Weee, savu bērnu es varēju noguldīt tikai tādā pozā, kādā viņam bija ērti un nečīkstēja, tā ka, manā gadījumā - nē. Bet par celšanu un nēsāšanu gan - ļoooti bieži ceļ un nes bērnu uz to pusi, kā pašam ērtāk.
23.03.2014 10:24 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Mīļās mammas! Man atkal uzradusies kārtējā problēma - biju pie ārstes un viņa briesmīgi satraucās par manu asinsspiedienu, kurš ir paaugstināts. Pēc viņas vārdiem, ja es tā turpināšu, tad nosirmošot ne tikai viņa, bet visi pilsētas ginekologi... Man jau pirms grūtniecības bija nestabils asinsspiediens, reizēm lietoju zāles asinsspiediena pazemināšanai. Tagad stabili tas turas no 140/90 līdz 170/110. Mēru katru dienu 2x dienā un visu fiksēju uz papīra. Bet nekādas asinsspiediena zāles kategoriski es grūtn. dēļ nevaru lietot! Pie ģim. ārsta tikšu tikai aprīlī, jo mainu ģim. ārstu (esošais ir galīgs cirvis) un manis noskatītā ārste tagad ir atvaļinājumā.

Nu kā man nesatraukties? Man sāk palikt bail, ka mazajam tas var bēdīgi beigties...
Varbūt kādai ir līdzīga pieredze?
23.03.2014 11:18 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ir taču asinsspiediena zāles, ko var lietot arī grūtnieces. Ar spiedienu gan joki mazi. Brauc uz uzņemšanu vai aizej pie kāda dežūrārsta, kaut vai uz info tālruni piezvani, pajautā, ko darīt lietas labā. Un daktere pilnīgi neko nepateica, ko varētu darīt, tikai nošausminājās?
23.03.2014 11:22 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Mana ginekoloģe teica, ka jāgriežas pie ģim. ārsta, lai tas nozīmē pārbaudes, jo viņai nav tik specifisku zināšanu hipertensijas ārstēšanā, viņa tikai zina, ko tas nodara grūtniecībai. Aptiekā prasīju par zālēm, kuras var lietot grūtnieces un aptiekāre neko ieteikt nevarēja, jo visām zināmajām tabletēm ir aizliegums lietot grūtniecības laikā. Nu man vēl termiņš mazs, tikai 14.nedēļa, pašsajūta arī laba. Pagaidīšu līdz ģim.ārsta vizītei. Cerēju, ka te būs kāda bēdumāsa...
23.03.2014 11:30 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Pameklē citu portālu diskusijās, noteikti jābūt arī dabīgiem līdzekļiem kā ar to cīnīties. :) Man bija tieši pretēji - ļoti zems spiediens.
23.03.2014 12:13 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Paldies, Papau, prieks lasīt Tavus komentārus, jo ir daudz ko ņemt vērā un apdomāt :) Tagad daudz ko lasot un meklējot, ir lietas, kuras neienāktu prātā. Par tām pašām gultiņas apmalītēm - noteikti būtu uzsējusi un neapdomātu, ka jaundzimušajam tas kavē svaiga gaisa piekļuvi. Vēlāk - jā, būs foršs aksesuārs un aizsargās mazuli no galvas apskādēšanas pret redelēm.

Māmiņas (arī vēl topošās) - kā cīnījāties ar kuņģa dedzināšanu? Ir dienas, kad nelāgi dedzina un neesmu ēdusi neko taukainu/asu/sāļu - no parasta tomāta, gurķa, biezpiena sāk dedzināt. Nopirku tādas košļājamās tabletes FRUTIN, bet man no tām nelaba dūša paliek - tādas putainas viņas. Pienu arī izmēģināju - bet kaut kā neērti rokassomiņā nēsāt līdzi piena paku! :D
23.03.2014 12:27 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
Lollipop - man ar bij augsts spiediens, man ieteica regulari dzert balterjāņus, kā arī izrakstija padzert Persen (bez receptes , nomierinošas tabletītes kur iekšā balderjāņi, piparmetras utt)
23.03.2014 12:34 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
skaya - dažreiz palīdzēja Renie tabletes, bet nu uz ļoti īsu brītiņu, kā arī saldejums. Bet lielakoties man tā īsti nepalīdzēja nekas..vienkarši jāsamierinās. Tik kā mazulis izlīda no manis ārā, tā līdzi paķēra arī visu dedzināšanu, tagad ir tik forši ka var ēst visu un nedomāt ka būs slikti :D
23.03.2014 12:37 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
kakje - paldies, pakonsultēšos par tādu iespēju.
23.03.2014 12:38 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Lollipop

man grūtniecības pašās beigās arī bija paaugstināts asinsspiediens. Ginekoloģe izrakstīja Dopegyt. Bet bija tikai pāris tabletes jāizdzer. Tās gan ir recepšu zāles. Ar asinsspiedienu jokot nevajag un tava ginekoloģe ir jokaina,ka neko neizrakstīja, jo Dopegyt man ģimenes doka atļāva dzert arī tagad, kad baroju mazo ar teikumu - tās var dzert arī grūtnieces.
23.03.2014 12:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits