Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
raven

Kad uzzini atbildi, pasaki :D Tas nav tik vienkārši...es principā esmu stingra mamma un neļauju tam nepilnu metru garajam cilvēkam kāpt uz galvas, bet nu grūti mums iet, jo viņa ego un spītība ir lielāka par manējo un vīra kopā ņemot un vēl ar 2 sareizinot :D Lai gan pēc vīratēva stāstītā vīrs bērnībā ir bijis tāds pats...uz ko vīrs atbildēja - man ir bail no brīža, kad viņš būs pusaudzis :D Lai gan vīrs nekādas mega nepatikšanas nav taisījis, tomēr viņš arī tika audzināts ar siksnu un līdzīgām metodēm, kuras es tā kā neplānoju pielietot...līdz ar to reizēm tiešām pārņem bailes par to kā mes ar to čali tiksim galā. Neļaujam tiem ragiem augt, tiek diezgan stringri audzināts, mācīts, bet nu tas raksturiņš + nenormālais enerģiskums...reizēm liekas, ka vienu rītu pamodīšos sirma. Paldies Dievam tas tā periodiski patiesībā - ir dienas, kad man mājās ir super-mega-mīļi-paklausīgais puisītis un ir dienas, kad vnk gribas nošauties, jo tāda sajūta, ka tu runā ar sienu un tas 2gadīgais bērns vispār tevi nerespektē....un tad es sadusmojos...
Bet vispār es sevi mierinu ar domu, ka laiks no 2 līdz 3 gadi esot visgrūtākais...nu cerēsim, cerēsim. Katram vecumam gan sava grūtības, bet cerība mirst pēdējā :D
06.02.2014 14:36 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Pēc Raudošs bērns kaimiņos diskusijas sāku domāt par bērnu izlutināšanu. Kā neizlutināt bērnu? No sākuma, protams, kad bērns raud, iemesli ir vai nu pampers, izsalkums, sāpes, bet vēlāk, kad tās vairs nav primitīvas nepieciešamības.. kā zināt, kad pateikt bērnam, lai pagaida, lai nedomā, ka tiklīdz iebļausies, tā uzreiz visu dabūs?

Tieši tā arī jādara - jāsaka, lai pagaida, nekas nenotiks, ja padzerties dabūs minūti vēlāk vai otru konču pēc tam, kad būs nomazgātas rokas. Tas tā - piemēram. Neskriet pa galvu pa kaklu pēc mazākā pīkstiena, lai saprot, ka nevar visu dabūt uzreiz, bet būs gan paēst gan padzerties. Man liekas, ka vairāk bērni tiek izlutināti ar saldumiem, saņemot solīto konču katru reizi, kad savādāk nevar sarunāt, lai nedara blēņas, nebļauj vai pasēž mierīgi, bet, kad vecākiem apnīk un izdomā, ka jāsāk beidzot audzināt vai kādu reizi tīri fiziski nav tās končas, ar ko piekukuļot bērnu, tad sākas auzas.
Nē, grāmatas lasījusi neesmu par tādu tēmu, vienkārši pieturos pie sava ieņemtā kursa - mans bērns man uz galvas nekāps, gribēs pabļaut - pabļaus, bet sapratīs, ka ar mani tas cauri neies. :) Neizdabāju un nepiekukuļoju. Varbūt reizēm izskatās vai izklausās nežēlīgi, bet spīdzināts netiek, tiek mācīts, ka nevar visu un vienmēr pēc viņa prāta. Bērni ir ļoti gudri. Ātri saprot, kad jāpagaida, bet kad un kā var paniķoties, lai mamma ātrāk atnes kāroto. :)
06.02.2014 15:36 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Kura var ieteikt ar padomu, kadu vaninju cik lielu utt man pirkt? Jaundzimusham bernam. Nav vispar skaidriibas par tiem cm :D utt
06.02.2014 17:39 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ms._K

Nepirkt vispār. Nez, es nopirku, likās, kā es tādu maziņu lielajā vannā likšu utt....realitātē izmantoju labi, ja kādas 3x, jo daudz ērtāk un brīvāk gan pašiem, gan bērnam bija lielajā vannā. Jāsaka gan, ka viena es nekad vannā neliku, ja liktu viena, tad noteikti izmantotu nevis vanniņu, bet vannas paliktni uz kura bērnu var uzlikt. Man māsai bija tāds tā kā ar putoplasta bumbiņām...viņu palika zem galvas, padusēm, nu ķermeņa augšdaļas principā un bēbis tā forši pa vannu peldēja uz muguras. Viņai gan viņu atdeva vīramāsa, pati līdz šim neko tādu nebiju redzējusi, bet baigi labā štelle. Ja ļoti interesē, varu mēģināt noskaidrot kaut ko vairāk.
06.02.2014 18:54 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Papau - nu ja man butu vanna gan jau tiesham ar nepirktu to siko vanneli :D Bet pa cik ir dusha tad vajag.
06.02.2014 19:07 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Nu, par cik manai mazajai nepatīkmazgāties, tad diezvai ar lielo vannu kaut kas mums izdotos. Bet pirku pašu lielāko pieejamo bebju vannu, jo ātri tomēr aug un drīzjau viņa varētu arī kļut maza.
06.02.2014 20:03 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Man jau liekas, ka pa lielam tās vanniņas visas vienādas, ne? Varbūt kļūdos, neesmu pētījusi un salīdzinājusi. Mums bija šitāda. Nez, vanna kā vanna. Puika dzima diezgan liels, ļoti strauji ņēmās svarā un auga garumā, likās, ka viņam tur nepietiek vietas. Pirmajā reizē mēģinājām ar to ieliktnīti auduma, bija ok priekš pavisam maziņa. Nākamajā reizē gan atstājām tikai to plastmasu starp kājām, tad mēģinājām bez plastmasa un tad jau lielajā vannā.
Viss, ko varu pateikt - pērciet pēc iespējas lielāku. Zinu cilvēkus, kuriem arī nebija vannas un viņi nopirka vnk ļoooooti lielu bļodu un bija forši, bēbim tāds vietēja mēroga baseins :D Lai gan tos no ģimenes atkarīgs...mēs puiku vannā likām katru vakaru līdz ar to bija svarīgi, lai tas pasākums ir max ērts un bez liekām problēmām. Ja vanna plānota piem. 1x nedēļā, tad jau var iztikt ar visu ko...arī maza vanniņa pilda savu funkciju. Lai gan jāsaka godīgi, ka es esmu redzējusi lētā gala plastmasas vannas, kas ir foršas - palielas un dziļas, bet, kad pašai vajadzēja, tad visur bija tikai mazas, seklas, īsas...nez, moš tas ar UK pārspīlētājiem health and safety standartiem saistīts un LV vēl var dabūt normāla izmēra bērnu vannas. Bet to ieliktnīti iekšā gan iesaku, bez tā vienai pašai bēbi nomazgāt principā ja ne neiespējami, tad ļoti grūti.
Ir cilvēki, kas ir sajūsmā par tām salokāmajām vannām, kuras var ērti uzglabāt...bet nu tas kā kuram, man personīgi nepatīk.
06.02.2014 20:12 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es neesmu redzējusi nevienu bēbīšu vanniņu, kas baigi atšķirtos no visām pārējām, ok - drusciņ lielāka, vizuāli smukākas maliņas, kkas tāds, bet tā - jā, vienādas.
06.02.2014 20:18 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Nu nez, izmēri diezgan atšķiras, jo ja būtu pirkusi to mazāko pieeajamo, jau kādas 2 nedēļas atpakaļ mazo iekšā nedabūtu. Vrb pirmajam mēnesim tā ar nagiem būtu pietikusi pa izmēram.
06.02.2014 21:33 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
Negribu taisīt jaunu diskusiju, bet jautājums tāds, kad parādās Pirmās grūtniecības pazīmes, kurā nedēļā, dienā??? :D
06.02.2014 21:36 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Nu es atradu 102cm, cik saprotu ka taa arii ir viss lielakaa. Pec izmeera :/

Tad Man jautajums par pamperiem , njemot liidz uz dzemdibaam.Kadas firmas cik uzsukshanas speciigus njemaat ?
Es atrodu firmu SENI 10gb iekshaa. Laikam jau nav tik buutiski kaadi ? (sev)
06.02.2014 21:38 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
trolys

:D Parādījās ap 16. nedēļu, kad sāka augt vēders un pa iekšu kustēties bēbis :D
06.02.2014 21:51 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
tiešām tik ilgi jāgaida , es jau cerēju, ka uzrreiz nākamajā dienā. Laikam atkal tests būs jāpērk. shit :D
06.02.2014 21:53 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
trolys

Jēziņ, tu nopietni? Nu kurš tev var pateikt, kad parādās pirmās pazīmes? Nu parasti tad, kad olšūna ir ieligzdojusies...nu un tad atkarīgs no tava organisma...būs kāda pazīme vai nebūs, ja būs, cik izteikta utt. Man viena paziņa kā sāka vemt kkādā 6. nedēļā tā novēma līdz dzemdībām; cita nevarēja gatavot ēst gaļu, jo skrēja vemt jau no kkādas 4.; vēl rindai nekādu īpašo pazīmju nebija; viena pirmo trimestri bik pamocījās ar sliktu pašsajūtu, bet pārējo laiku jutās ļoti labi.
06.02.2014 21:56 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Man nogurums un jūtīgas krūtis bija apmēram 4.-5. nedēļā - domāju, ka mēnešreizes tuvojas, bet tās tā arī neparādījās. Tās man arī bija vienīgās pazīmes, nekādu nelabumu nebija.
06.02.2014 21:57 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Ms._K, man bija līdzi Tena pamperi. Bet Tu neaizraujies ar tiem pamperiem vairumā.Kādi trīs četri pietiks. Man ginekoloģe Dz.namā teica, ka labāk ir garās nakts paketes,jo jāmazgājas un jāmaina paketes pēc iespējas biežāk,nevis pamperī jāstaigā visu dienu.
06.02.2014 22:32 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Man pirmaa paziime bija veedera augshana ap 20 ned. :-D
06.02.2014 23:41 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Man ir vanniņa ar iebūvētu paliknīti un otrā malā tāds itkā sēžamais domāts, kad lielāks būs, varēs sēdēt. Es teiktu ka ideāla vanniņa, mazais smuki guļ, nav īpaši jātur, es varu mierīgi nomazgāt viņu un ir pietiekoši dziļa.

No kāda vecuma mazais sāk kko saprast jeb, kad jāsāk viņu audzināt tā, lai nesanāktu izlutināt? :)
07.02.2014 09:12 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.03.2013
Man diezgan daudz pamperu aizgāja, jo posms ar ūdeņu tecēšanu bija ilgs. paketes tos daudzumus neturētu :D Pēc dzemdībām gan kādi 2 un tad jau lielās paketes.
07.02.2014 09:24 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Fail no manas puses!! Pareizi, es jau biju domājusi par periodu pēc dzemdībām. Vēl jau ūdeņi.Pašai pārdūra, tāpēc šis posms izpalika un padoms attiecīgs.
07.02.2014 09:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!