Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Gangsters, varbūt vērts ņemt kādu SOS aukli. Man šķiet riktīgi traks tas laiks, ar bažām gaidu kā mums ies :/
12.09.2017 16:25 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Reti kurš bērns spēj nogulēt 3h, dēlam dārziņā tādi bija tikai pāris, bet nu tur atklājās, ka tie bērni vēlu vakarā tika likti gulēt un nepietiekami izgulējās, tāpēc varēja diendusu nolauzt tās 3h. Savukārt mans dēls vienu brīdi vispār pārstāja gulēt diendusu, jo bija bijušas pārrunas, ka paši celties nedrīkst un ja pieceļas, tad jāpaliek gultiņā kamēr atnāk audzinātāja, vai auklīte (guļamtelpa bija atsevišķi no nodarbību telpas). Ja bērns pieceļas un vajag uz tualeti, arī nedrīkst viens uz to doties, tā nu pāris reizes cietās līdz nemaņai un slapjai gultai, kamēr auklīte izdomā apskatīties, kas notiek guļamtelpā. Uz dārziņu gāja, bet gulēt atteicās. Audzinātāja un auklīte protams bija neapmierinātas, bet dēls pa lielam bija kluss un tās divas/trīs stundas mierīgi sēdēja un zīmēja. Ar laiku atsāka gulēt diendusu un tad ar lielu skaidrošanos un pierunāšanu tik sanāca vienoties, ka dēls pieceļoties drīkst pats iet uz tualeti, turpat grupiņas telpās.
Es patiesībā dēla dārziņā iešanas laiku atceros ar šausmām, jo likās, ja audzinātājai un auklītei neizstāsta, ka var būt dažādas nepieciešamības, ka visi bērni nav vienādi, utt utjp., tad pašas par to neiedomātos. Savukārt citu bērnu agresija, kniebšana un rupja izrunāšanās vispār tika slēpta no vecākiem, daudzas lietas atklājās tikai kad jau vairs nebija kontrolējamas, vai kad paši vecāki pamanīja, ka bērns sācis dīvaini uzvesties.
12.09.2017 16:27 |
 
Reitings 50
Reģ: 09.12.2016
Šodien meitas audzinātāja stāstīja, ka viens mazais pusdienlaikā tik traki raudājis, ka jau pirms 14.00 piecēlis visus pārējos. Kopumā šonedēļ meitai klājas labāk, šorīt pašņukstēja tikai mazliet un pati iegāja grupiņā. Pagājušā nedēļa gan nebija tā pozitīvākā, piektdien jau rīta pusē zvanīja audzinātāja, ka meitai temperatūra 37.5. Atvedu mājās - temperatūras nav! :-D Atceros, ka man bērnībā no kreņķiem bija līdzīgi - vienu gadu vairākas reizes nācās atlikt tuberkolozes poti, jo katru reizi no bailēm sacēlās temperatūra. :-D
12.09.2017 20:07 |
 
Reitings 902
Reģ: 23.04.2014
Manējam otrais gads dārziņā. Teikšu,ka sākums bija labs. Nepieļāvu pat domu,ka būs slikti. Arī kad prasīju bērnam par dārziņu, pati visu teicu priecīgā tonī, nevis " kā tad tev gāja dārziņā? Vai atkal raudaji,manu nabaga mazulīti". Sapratāt domu.
Gulēšana pirmajā gadā bija 3h.Likās, ka manējais nenogulēs. Vadītāja teica,ka mazie tā nogurst,ka visi guļ,lai gan var arī negulēt, neviens nespiedīs. Tā arī ir šogad. Dēls ir ļoti aktīvs, ar prieku iet uz dārziņu un noguļ kā lācis savu pusdienlaiku.
Manuprāt, nav īsti korekti zvanīt mammai un tūlītēji izsaukt, ja neizdodas kādu nolikt gulet vai nodrošināt mieru. Tā tomēr ir pedagoga kompetence zināt, kā rīkoties un vajadzibas gadījumā risināt esošo problēmu, netincinot vecākus.
Piekrītu šim.
Jāsaka,ka ar audzinātājām ir paveicies, neko sliktu nevaru teikt. Dēls pasācis kauties, izrunāju ar audzinātājām,kā rīkoties un ko teikt, viņas pašas daudz ar viņu runā un nu jau vairākas dienas nav kāvies. īsumā- daudz ko nosaka audzinātājas,no tām atkarīgs tas,kā ies bērnudārzā.
13.09.2017 14:32 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Pirmais, jā, mums ar diendusa ir pēc 12-15! Ap 12.30 pa lielam visi guļ. Ja neguļ, tad vnk atrodas gultā!
Otrais, likumos ir noteikts, ka paaugstināta ķermeņa temperatūra ir 37.5, ja zvana un saka, ka ir 37.1, tad var arī pateikt kādu vārdu, jo visticamāk audzinātāja grib atkratīties... :(
13.09.2017 14:44 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Robīte, tiešām tāds likums? Man vakar audzinātāja kaut ko minēja, ka 9 nāks māsiņa, ka tā vienalga būtu likusi man savākt. Taisnības labad jāsaka, ka puikam tiešām esot sarkans kakls un šonedēļ uz b/d neies. Bet viņš turpina 100x dienā jautāt, vai šodien nebrauksim uz dārziņu un ka viņš negrib uz dārziņu. Nesaprotu, ko teikt, kā runāt, reaģēt... Ko prasīt audzinātājām.
13.09.2017 15:15 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Jā, sūtīt mājās var tikai ar 37,5, vemšanu, caureju, infekcijas slimībām. 37.1 ir vai nu stresa tenperarūra vai vnk sasilis raudot, pēc gulēšanas vai pēc pastaigas.
13.09.2017 16:13 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Pat zinot, ka manu bērnu ar puņķiem mājās aizsūtīt nevar, mīļā miera labad iesniedzu zīmi no LORa, ka viņš nav lipīgs un var iet tik un tā.
13.09.2017 16:47 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Virdzinija,
Tāds likums tiešām ir. Šinī gadījumā 37,1 bija iemesls, lai tikai aizsūtītu mājās. Šādu temperatūru ļoti bieži var izraisīt tādas vienkāršas lietas kā stress, pārdzīvojumi, saraudāšanās, arī bailes. Šoreiz to varētu attaisnot arī apsārtušais kakls, bet arī tas var rasties no kreņķiem un pārdzīvojumiem. Pamēģini noskaidrot, kāpēc bērns tik ļoti negrib iet uz bd. Varbūt kāds dara pāri? Varbūt audzinātājas stipri paceļ balsi un berns vienkārši pārbīstās, jūtās nervozs tādā vidē?
Mājās sūta , ja T ir virs 37,5 , regulāra vemšana, caureja un simptomi, kas liecina par infekcijas slimībām, piemēram, konjuktivīts, vējbakas u.c.
13.09.2017 17:30 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Paldies, tad jau esmu "aptīta ap pirkstu"...
13.09.2017 18:13 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Paldies.
Meita saaka iet bd 1,8 gados, nekadnebija nekaadu probleemu. Pirmais gads bija sarezgitaks, slimoshanas delj. Sakas jau ar septembri. Vairak majas, kaa bd. Nu jau treshais gads un voss ir nostabilizeejies.
Ar to, ka vina grupaa bija un ir jaunaakaa, t.i. 2013 gada beerni grupaa un vinai bd decembra beigaas, tomeer uzsaaka bd vismieriigaak no visiem beerniem. Grupaa ir puika, nu jau 4.3 gadi un vel joprojam paliek tur ar asaraam un nedraudzeejaas ar beerniem, pasaakumos tikai mammai kleepii, nekad navnoseedeejis nevienu uzstaashanos. Takaaa piekriitu tam, ka tas ir ljoti atkariigs no beerna. Un vinu palaida bd kad vinam jau bija vairaak kaa 2 gadi.
13.09.2017 18:22 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Vai ir kāda mamma, kura grūtniecības laikā ir lietojusi Fraxiparine? Gribētos privāti aprunāties.
13.09.2017 18:25 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Ir vēl svarīgs jautājums par ginekologiem Rīgā.
Gribējās jau pie sava Preiļos, bet tagad dzīvoju Rīgā un darba dēļ galīgi nesanāktu braukāt.
Cenas, ieteikumi?
Vēl būtu ideāls variants, ja mammai būtu pieredze ar rēzus nesaderībām un ginekalogu, kas uz to neattiecās kā kaut ko pavisam nesvarīgu (jau iegrābos ar šo ar meitu), plus man bija ļoti smagas dzemdības ar ķeizargriezienu it kā mēnesi pirms laika, bet šo es varētu norakstīt uz mana iepriekšējā ginekaloga tupumu (atvainojos, bet nevienai sievietei kaut uz parastām pārbaudēm neieteiktu pie viņa griesties).
13.09.2017 18:32 |
 
10 gadi
Reitings 4271
Reģ: 03.08.2009
Harmless, mums bija rēzus nesaderība, bet tas nekādi neietekmēja ne grūtniecību, ne dzemdības. Daktere gan visu laiku cītīgi uzraudzīja antivielas. Meita piedzima ar negatīvo rz tāpat kā man. Poti netaisīja.
13.09.2017 21:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man ir rēzus negatīvs. Divi absolūti veseli bērni un normālas grūtniecības. Tā nav nekāda problēma mūsdienās. Galvenais, lai tiek uzraudzītas antivielas (analīzes) un to sāk darīt, ja nemaldos, no kādas 26 gr.nedēļas.
13.09.2017 21:55 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Anne Shirley, ja esi facebook AMF grupā, palasi, tur šodien identiska diskusija par to, ka dēls mammai negrib gulēt diendusu, tāpēc audzinātāja zvana mammai un liek paņemt uz mājām, lai netraucē pārējiem (t)
Par temperatūru. Manai meitai 37.0 ir standarts jau kopš dzimšanas. Tad jau manu tur katru dienu pie mazākajiem kreņķiem, kad var mierīgi uzlēkt uz 37.1 vai 37.2, varētu aizsūtīt mājās dēļ tā vien :D
14.09.2017 19:00 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Mums pagaidām pirmā nedēļa dārziņā. Uz 1,5-2h. Starp brokastīm un pusdienām. Kopā ar mani. Bet nu neizskatās cerīgi, ja godīgi. Visu laiku skrien pie manis, uzmana mani nepārtraukti. Es pat nevaru notīties pa kluso no rotaļu istabas, tad uzreiz histērija garantēta :'-( Līdz ko auklīte vai audzinātāja viņu uzrunā, tā raudot skrien un rāpjas man klēpī. Es patiesībā esmu baigi pārsteigta, jo viņa parasti vietās, kur ir bērni, nekad nebaidās. Vienmēr skrien ar visiem čupoties - gan rotaļu laukumos, gan viesībās. Tur mammu vispār nevajag. Nesaprotu vai viņai nepatīk personāls vai telpas, vai aura (jo sīči ik pa laikam raud un ja dara blēņas, tad personāls pabaras) (t) Ar pašiem sīčiem ar diez ko nekontaktējas, kas ir baigi netipiski. Nevar saprast vai riskēt nākamnedēļ atstāt uz pusi dienu vienu jeb ne. Jeb meklēt citu bērnudārzu, jo man šajā šis tas nepatīk. Eh, tik grūti :-(:'-(
14.09.2017 19:08 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Par tām diendusām!
Man tagad ir tā, ka aizmieg it kā visi normāli, bet uz 15 minūtēm! Pirmo nedē''lu tā ar lielākā daļa bļāva no 13-15! bet nu gandrīz visi, jo viņi viens otru uzvelk un neko es padarīt nevaru!!! Nu jau otrā nedēļa, gulēšana joprojām ir max 30 minūtes, bet nu vismaz citi izguļas, jo beidzot pa lielam ir klusums - ļauju sēdēt gultiņāws, galvenais, lai neraud!
Tā kā beigu beigās jau vienmēr viss ir labi, bet nu tas augusts/septemrbis/oktrobris ir tāds, kāds viņš ir un tur neko nevar darīt!!! bet tāpēc zvanīt mammai??? Wtf, atvainojos?
daydremer, patiesībā maziņie vispār vairāk paši savā nodabā spēlējas, ar audzinātāju daudz komunicē, bet tā baigi nemaz nedraudzējas mazajā grupiņā... ap otro mācību gadu, tuvojoties 3 gadiem, tad gan lēnām sāk izveidoties draudziņi! :-) bet ja viņa tev visu laiku draudzīga, tad nezinu! Bet pieķlauju domu, ka vaina ir atmosfērā! Man lielie, kas nāk otro gadu, spiež ausis ciet, sūdzās, ka viņiem sāpot galvas, jo visi bļauj, vecāki arī stāsta, ka mājās lielie sākuši sliktāk guļēt... bet nu atkārtošos! tā tas ir, neko daudz padarīt nevar un pavism drīz jau visam vajadzētu būt labi! :-)
14.09.2017 21:50 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Daydreamer
Tu neesi mēģinājusi uz tām 2h viņu atstāt bez tevis?
Pēc tava rakstītā izklausās, ka meita tev tāda pati kā manējā. Ja es esmu telpā, viņas redzes lokā, tad viņa visu laiku čīkst, neiet nekur viena un nedod Dievs, ja kāds pieaugušais viņu uzrunās - tā uzreiz skrien raudot pie manis un lien klēpī. Ar mazajiem arī nespēlējas, pat klāt neiet, ja es esmu blakus. Bet ... bērnudārzā, tiklīdz pa durvīm ārā, tā viss - pārstāj raudāt, komunicē ar audzinātājām un citiem bērniem. Un to es zinu, jo ejot ārā no bērnudārza, var redzēt grupiņas logus un visu, ko viņi tur dara.
A vakarā atnākot pakaļ, pirms eju iekšā, es uzmetu aci, ko šie dara - spēlējās viens ar otru, bet tiklīdz es ienāku pa durvīm iekšā, tā viņa skrien pretī raudot.
15.09.2017 13:10 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Varat padalīties ar mazuļu pārtikas receptēm? Meklēju jaunas idejas, jo pašai aptrūkusies iedvesma. Dēliņam 10 mēneši un tikko parādījās pirmais zobiņš.
18.09.2017 10:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits