Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Manai dūdai pirmdien jāuzsāk bērnudārzs. Bet šorīt piecēlās ar temperatūru un puņķiem. Droši vien, ka pa 2 dienām nepāries un nāksies visu atlikt :-/ Man gan aizdomas, ka nāk pēdējie 4 dzerokļi, ka tas no tā. Bet vienalga, slimu bērnu jau nekur nevedīšu.
Mums gan ir atļauts pirmās 2 nedēļas mammai visu laiku pavadīt ar bērnu. Un vadība iesaka pirmās šīs nedēļas palikt tikai pusi dienas, uz dažām stundiņām. Kā teica b/d vadītāja, lai nav tas variants, ka bērnu pa durvīm iekšā un uzreiz atdod svešai tantei. Un mazajam trauma. Kad nu uzsāksim beidzot, tad skatīsimies, vai es tur visas tās 2 nedēļas ņemšos jeb ne :-)
Bet vispār, kā reiz šonedēļ lasīju psiholoģes viedokli, ka bērnu pirms 3 gadu sasniegšanas sūtīt uz bērnudārzu nav pareizi. Ka tas ir daudz par ātru tādam mazam, emocionāli nenobriedušam bērnam. Un ka tādējādi to var emocionāli traumēt, jo tam pietrūkst vecāku uzmanība esot tik mazam un vienam svešā vidē. Un loģiski, ka bērnudārzā tur neviens gribot nevar viņam to tik daudz sniegt.
Tāpēc es nu tagad sāku šaubīties, vai neizdaru meitai lāča pakalpojumu :'-( Protams, ja mums tā lieta neaizies, es viņai nespiedīšu. Gaidīsim nākamo gadu, jo mēs būsim privātajā dārziņā, ne valsts un nekādu rindas vietu nezaudēsim. Un es tāpat pagaidām neplānoju strādāt. Gribu atvilkt elpu.
Robīte, tev kā audzinātājai un pārējām mammām kā mātēm, kāds jums par to viedoklis?
09.09.2017 17:50 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Harmless, apsveicu ar otro :-)
Daydreamer, pilni žurnāli un portāli ar psihologu ieteikumiem par šiem 3 gadiem. Ja Tu kā mamma šaubies, tad diez kas nebūs. Daudz no mammas nostājas atkarīgs, kā viss veiksies. Par sevi varu teikt, ka varbūt 20 bērnu grupiņā pusotrgadnieku nelaistu, bet privātajā grupas ir mazas un uz kādiem 10-12 bērniem ir 2 pieaugušie. Ja Tu mājās ar bērnu dziedi, dejo, zīmē, līmē, aplicē utt., tad apsveicami, bet es to bieži nedarīju... Es redzu dārziņā daudzus plusus un zinu, ka manam bērnam tas nāk par labu. Tagad puika iet pašvaldības dārziņā kopš septembra, un ir jau lieliski adaptējies un iejuties. Tūlīt 3 gadi paliek, un ir 1,5 gada pieredze privātajā.
09.09.2017 18:21 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Daydreamer
Man liekas, ka tie 1,5-2 gadi ir tieši tas vecums, kad sākt laist, jo tajā laikā bērni tak sāk komunicēt ar vienaudžiem un viņiem sāk interesēt visas citas nodarbes, viss jaunais utt., ko es zinu, ka pati nenodrošinātu kvalitatīvi. Man tieši šķiet, ka trīs gados jau ir par ilgu tas bērns mājās noturēts, bet nu tas jau arī jāskatās, cik atvērts vai cik jūtīgs ir.
--------
Vispār, meitai pirmā dārziņa nedēļa aiz muguras. Kā pirmajā dienā sāka, tā bija jāiet uz visu dienu, jo tāda viņu politika. Izskatās, ka pašai arī patīk, jo uz dārziņu skriešus skrien, tik raudamais uznāk pie grupiņas durvīm. Piektajā dienā, kā Robīte teica, uznāca lielas asaras, ka jāpaliek, bet variantu nav un cik, pa logu no gaiteņa redzēju - kā es pa durvīm ārā, tā asaras beidzās.
10.09.2017 15:02 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Harmless, apsveicu!!! (l)(l)(l)
daydreamer, nekad nepiekritīšu šim viedoklim, ka jālaiž b/d no 3 g.v... Un gandrīz 10 gadu pieredzē joporjām pārliecinos ar pieredzi! Varbūt agrāk, kad viss bija savādāk, vajadzēja tos 3 gadus, bet tagad...
Man grupā visi, kuriem ir kārtīgi 2 gadi un ziemā būs 3, bļauj kā traki, kamēr mazuļi jau sen pieraduši un smuki uzvedas, bet "lielie" vnk dzen izmisumā!!! Un tas nav pirmo gadu...
10.09.2017 15:15 |
 
Reitings 40
Reģ: 30.03.2017
Robīte,es tev pilnīgi un galīgi nepiekrītu.Arī es esmu pedagogs(cer,ka vairs ne ilgi,jo izglītības sistēma pilnīgi galīgi garām),arī manā ģimenē vairàkās paaaudzēs visi ir pedagogi.
Un mīļās māmiņas,ja jums ir iespēja vismaz līdz 3 gadu vecumama esiet kopà ar bērnu.Man ir bijis gods strādāt ar bērniem dažādos vecumposmos arī ar sākumskolas vecuma bērniem.Robīte Tās ir tikai ārējas pazīmes ko tu nosauci.Protams,ka bērns vairs neraud,ja viņš sācis apmeklēt agri bērnidārzu,jo sistēma viņu salauza ātrāk,bet ko tas nozīmèja bērnam psiholoģiski,kādas psihosomatiskas saslimšanas viņš iemantoja no tāda pardzîvojuma,un vēl kādi mācīšanās trauvcējumi un personības traucējumi,nervu sistēmas disfunkcijastam seko?Pēc tam brīnās par visadām hiperaktivitātēm,nesavaldīgumu,niķĪgumu...To jau vairs neviens nesaista kopā ar traumatisko atdalīšanu no bērna dabiskās vides,viņa gimenes.Ko nozīmē,ka agrāk vajadzēja laist bērnu no 3 g.v.tagad tas nav svarīgi un var laist 1,5 g.v.Īpaši mūsdienās,kad vecāki raujas vairākos darbos,omes un opji arī pensijas vecumā stràdā...ka nav iespējams tam bērnam veltīt laiku tik daudz...visas tehnoloģijas,cits laikmets...īpaši tagad ir svarīgi būt kopā ar bērnu max ilgi,kamēr ir tàda iespēja.
Un 3 g.v.berns ir daudz gatavāks,nobriedis būt prom ilgāku laiku no vecāki.Līdz 3g.v.pastāv visādas mazuļu skolas utt.,kur viņš var socializēties un dabūt visu saudzīgākā veidā nekā iemetot pirmsskolā.
10.09.2017 15:49 |
 
Reitings 40
Reģ: 30.03.2017
Šis vairāk ir uz pašvaldību b/d kur bērnu skaits pārsniedz 10 bērnus un tur kur bēnrs pirmajā dienā atstats bez mammas uz vairākām stundàm jau pirmajā dienā.
Izlasiet,lūdzu,ļoti labs raksta...ne tikai no vediskā skatījuma...ir ko padomāt un paņemt sev ik vienam
https://www.google.lv/amp/s/vediclifestyle.guru/2016/12/15/vediskais-bernudarzs/amp/
Vēlu jauku dienu.Saudzējiet viens otru!
10.09.2017 15:52 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Eliinīte
Tu ļoti negatīvi izsakies par bd, mums valsts bd rīgā nemaz nav daudz bērnu kadi 15, un tur neviens tos bērnus nelauž, ar viņiem rotaļājas, darbojas. Nav nemaz tāda īstā vecuma, kad laist katrs bērns ir gatavs pa savam. Vecākā sāka bd apmeklēt gadiņā, jo mājās bija apnicis, bija interesanti citā vidē ar saviem vienaudžiem. Un laidu uz nepilnu dienu, 2-3x nedēļā. Piekrītu, ka bd 1,6 gadu vecumā uz pilnu laiku ir par lielu slodze, bet laist uz nepilnu laiku ir laba iespēja.
10.09.2017 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 982
Reģ: 29.01.2009
Nu mans viedoklis par laishanu bd ir taads-jaaskataas peec pasha beerninja.Mana peka ir ljoti komunikabls beerns,maajaas vinjai ir galaiciigi.Un jau nedeelju ejam uz bd ar prieku,mums ir 1,9 gadi.Vinja tur jau draudzeejas ar dazhiem beerniniem,kurus pat aaraa atpaziist un iet miiljoties ar viniem.Un neuzskatu,ka vinjai buus kaada trauma.
Savukaart,koleegei meitinja ir pavisam savaadaaka.Un taadu beerninu es laistu tieshaam tikai 3 gados.Jo tas beerninjsh ir tik ljoti no mammas atkariigs,vinja ir taada jau no dzimshanas.Ljoti satraucas,kad mamma pazuud no redzesloka.Raud liidz nenormaalaam histeerijaam,kad nomierinat ir prakstiski neiespeejami.Un tadam beerninjam tieshaam buutu trauma,ja vinju agri laistu uz bd.
10.09.2017 17:27 |
 
Reitings 40
Reģ: 30.03.2017
15 jau arī sen par daudz,bet kàda ir prakse iemest uz visu dienu katru dienu vai nepilnu dienu un ne visu nedēlu.Ļoti grūti ir personālam.Protams,katrā izgl.iestādē atšķirsies pedagogu skaits grupā,bet nu nav vairs tad spēka veiksmīgi adaptēt bērnus.Bet piekrītu katram bērnam ir savādāk...ir jau drošie celmlauži un nedrošie,trauslie...
Lai nu kā...lai katram izdodas atrast savu veiksmīgo variantu berna laišanai b/d un adaptēšanai.(l)
10.09.2017 17:28 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Sveikas, māmiņas! Dēliņam tulīt 10 mēneši, bet viņš sēžas tikai uz celīšiem tā, ka kājiņas veido "W" formu. Uz dupša apsēžas tikai tad, kad uz tā nokrīt. Varbūt jums ir pieredze ar ko līdzīgu?
Vai man vajadzētu uztraukties? Ko darīt?
10.09.2017 17:42 |
 
Reitings 40
Reģ: 30.03.2017
Pakonsultējies ar fizioterapeitu.Labi nav,ka tā sēž.Vrb mēģini labot un salikt kàjiņas prieksa-iztaisnot
10.09.2017 17:44 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt, es jau nesaku, ka man ir taisnība, bet manā pieredzē ir tā pierādījies un es labprāt strādātu tikai ar 1.6 gadniekiem, jo šogad 2gadnieki un 3gadnieki pamatīgi maisa gaisu :-/ Bet nekas, pēc mēneša būs labi! :-)
Otrkārt, pareizi vai nepareizi, bet reāli ir jālaiž ar 1.6, vecākiem ir jāsāk strādāt un variantu lielākajai daļai nav. Ja jau mammas var atļauties sēdēt mājās, tas jau slikti nav! Mamma ir un paliek vislabākā...! :-)
Tikai treškārt, rodas jautājums, cik bērniem ir kvalitatīvs laiks, kas pavadīts mājās, ja neiet uz b.d? Zinu mammas, kas mācās/krāso/iet laukā/liek gulēt dienasvidu/raksta/rēķina/rotaļājas kopā ar bērniem, bet zinu arī mammas, kuras izlaiž laukā, lai tik miers mājās vai iedod viedierīci un lai sēž!!!
Es atbalstu socializēšanos, režīmu, labu un saturīgu laika pavadīšanu, manuprāt, bērnudārzs, ja viss ir forši un labi, ir viena forša un laba lieta!!! :-)
10.09.2017 20:34 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Un arī - man visu dienu nonstopā raud kādi 2-4 bērni... Jūs domājat, ka mammas tas dikti satrauc??? Kaut ko mazliet notēlo, ka žēl un turpina vest 5x nedēļā no rīta līdz vakaram!!!! Pieradīšot tak, neesot jau variantu!
10.09.2017 20:36 |
 
Reitings 40
Reģ: 30.03.2017
Jà ir vecāki kas paši tik nogrūž bērnu,mājas ar viņu nenodarbojas....bet nedod dievs skolā vai b/d kaut ko neiemācis vai būs ne tā...
Izturību visām...arī skolotājām,kuru darbs ir nenovērtēts un nenovērtējams❤️
10.09.2017 20:40 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Un arī - man visu dienu nonstopā raud kādi 2-4 bērni... Jūs domājat, ka mammas tas dikti satrauc??? Kaut ko mazliet notēlo, ka žēl un turpina vest 5x nedēļā no rīta līdz vakaram!!!! Pieradīšot tak, neesot jau variantu!

Ko, tavuprāt, šādā situācijā mammām darīt? Iet prom no darba?
P.S. Jautāju bez uzbraucieniem, vnk gribu dzirdēt bd pedagoga viedokli? :)
11.09.2017 09:16 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Mana mamma ir bd vadītāja jau 20+ gadus un arī uzskata, ka bērnam piemērots vecums uzsākt bdārza gaitas ir 3gadu vecumā. Es pati, godīgi sakot, diez vai varēšu tik ilgi nosēdēt mājās, pēc bka iešu prom no darba, bet labprāt laistu pamazām dārziņā no 2gadu vecuma...1,6paliek ziemā un gribas līdz bērnu dārzam iemācīt iet uz podiņa, noņemt knupi utt, lai viss nesakrīt reizē. To kā būs realitātē, laiks rādīs.
11.09.2017 09:40 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Gangsters,
Ja ir iespēja, tad nedēļā ieviest kādu brīvdienu vai īso dienu, lai bērnu izvilktu no 12h darba dienas. Bieži vien mēs nepadomājam, ka tas mazais bērns "strādā" ilgāku darba laiku kā mēs, pieaugušie. Ir bērni, kas nāk cauru gadu, pat vasarā no 7 līdz 7. Manuprāt, tas ir par daudz. Vai mēs pašas spējam intensīvi raut ikdienā 12 h no vietas bez emocijām? Es šoreiz ne kā mamma, bet arī pedagogs ar stāžu un ikdienas pieredzi.
11.09.2017 09:47 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
raven Man fizioterapeits teica, ka tad, ja rāpo un rāpojot uz brīdi apsēžas W veidā, tad nekas, bet, ja tā kļūst par mīļāko sēdēšanas pozu, tad ir jālabo. Manam sīcim arī patīk tā pasēdēt, bet mums jau iestrādājies, ka es pasaku tikai "sēdi smuki", un viņš pats saliek kājas priekšā. :)
11.09.2017 10:46 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Par dārziņu runājot, ar pirmo bērnu man nebija variantu - bija jāved no 1 g. 9. mēn., jo bija jāatgriežas darbā un nebija variantu ņemt kādu brīvdienu, cietām mēs visi. Tāpēc tagad, kad jaunākajam jāsāk dārziņa gaitas, esmu pateicīga par iespēju dzīvot ilgāk mājās, lai dārziņa uzsākšana būtu maksimāli saudzīga.
11.09.2017 10:51 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Sveikas, māmiņas! Dēliņam tulīt 10 mēneši, bet viņš sēžas tikai uz celīšiem tā, ka kājiņas veido "W" formu. Uz dupša apsēžas tikai tad, kad uz tā nokrīt. Varbūt jums ir pieredze ar ko līdzīgu?
Vai man vajadzētu uztraukties? Ko darīt?

Par "W" sēdēšanu ir ļoti daudz (un ļoti dažādu) viedokļi - viens teiks, ka "normāli, pāries", cits teiks, ka "jāmāca sēdēt smuki" (kāpēc sēdēšanai jābūt smukai? (t) ). Es Tev ieteiktu sēsties vairāk ar bērnu uz grīdas un ņemt klēpī - tad sanāks ierastā sēdēšanas pozīcija. Bet paša bērna sēdēšanu gan es nekoriģētu.
11.09.2017 11:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits