Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Tas, ka tagad garāks, nebūt nenozīmē, ka tāds būs arī pēc 5 vai 10gadiem

Mums ar mammas kaimiņieni meitas dzimušas ar 1 dienas starpību. Mana piedzima 2960g un 48 cm, viņai 57 cm un gandrīz 4600g. Tagad uz pusotru gadu abas ir 79 cm garumā un svars atšķirās par pus kg.
08.07.2017 21:37 |
 
10 gadi
Reitings 5217
Reģ: 29.01.2009
Oj cik sen šeit neesmu iegriezusies! :D Bērns paņem visu manu laiku.
tātad, man ir jautājums, lūdzu dalieties pieredzē!! :)
Kādā vecumā jūs pirmo reizi ceļojāt ar mazo? Vai līdz gada vecumam ņemt bērnu ceļojumā būtu ok? Vai labāk paciesties un sagaidīt kādu saprātīgāku vecumu?
Ļoti gribas rudenī aizbraukt uz kādu nedēļu prom, bet bērnam vēl nebūs pilns gads un godīgi sakot nespēju iztēloties kā būs. :-/ Bērns nav dikti nemierīgs, bet uzmanību tomēr prasa, ir dienas, kad grib tikai pa rokām un šobrīd vēl nāk zobi...(t)
Kāds vispār būtu tas ideālais vecums? :) kaut kur lasīju, ka līdz 3 g.v. labāk neņemt bērnu ceļojumos, bet man tas liekas tiiiik traki, ko tad vecākiem vairākus gadus mājās sēdēt? :D Dalaties ar savu pieredzi! :)
08.07.2017 21:53 |
 
Reitings 451
Reģ: 29.09.2013
Brazil
Mēs ceļojam diezgan bieži, teikšu tā ar mazāku tieši ir vieglāk, kad paliek lielāks palika grūtak, bet kaut kā ar vīru divatā tiekam galā, jo negribam nevienam atstat, patīk visur ņemt līdzi, arī pašam mazam patīk, Tagad rudenī mums lielais ceļojums 12h ceļā, tas gan bus izaicinājums :D un manam tikko 3 palika.
08.07.2017 21:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Jo mazāks bērns, jo vieglāk ceļot.;-) Es ceļoju agrākais, laikam, bija 4 mēneši un tas bija ideāli - mazulis tik ēd un čuč. Nav jādomā par izklaidēm, izlocīšanos, saturēšanu vienā vietā utt. Būtībā līdz gada vecumam ir ok. Tagad manam puikam ir 2 gadi un es neparko nekur ar viņu šobrīd nelidotu, jo viņš ir nevaldāms un uz vietas nesēž. Atkarīgs arī no bērna paša - vecākā meita ir mierīga, varēja lidot jebkurā vecumā.
08.07.2017 22:03 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Pirmo reizi pacelojam ar auto, diezgan garus gabalus, kad mazajam.bija divi menesi. Galvenais bija laika.pabarot, gadijas, ka gribeja est, bet nebija isti vietas,kur nosprukt pabarot. Vairak gruti bija man, tomer divus menesus pec dzemdibam isto vel nebiju atguvusies. Ar neilgu parlidojumu celojam pec maza gada jubilejas. Diezgan sausmigi. Vins jau bija kartigs staigatajs, grutakais bija savaldit pirms lidojumiem, jo rokas ne pa ko negribeja, gribeja iet un petiit visu, ari vietas, kur nedrikst. Pats lidojums bija smiekliigi iss un tas bija tiesi diendusas laika, ka tiesi paceloties vins atsledzas .
08.07.2017 22:41 |
 
Reitings 10005
Reģ: 19.11.2014
Pirmo reizi aizcelojam 2 nedelu road tripa, kad mazajam bija 9 menesi. Celojuma laika apriteja 10it.
Es neteiktu, ka baigi izklaidejos un vispar nejutu, ka berns butu lidzi, bet kaut ka tikam gala bez histerijam. Briziem jutos nedaudz izpumpeta vinu izklaidejot, pieskatot, tacu pats vins jutas loti labi. :D
Otrreiz spiesta karta lidoju ar vairakam parsesanas reizem, kad mazajam bija gads un 2 menesi. Stress bija baigais, bet viss bija forsi, ari nekadu histeriju.
Atkarigs no berna, mans nav baigais trobeletajs.
08.07.2017 22:55 |
 
10 gadi
Reitings 4273
Reģ: 03.08.2009
Tālālais, kur esam bijuši ir Tallina. Nu aizbraucām ar vienu apstāšanās reizi. Bet tālā ceļojumā negribētu ar bērnu braukt, jo īsti nevar atpūsties un izbaudīt to būšanu citur. Ar lielāku bērnu, kurš jau arī prot novērtēt ceļošanu - kāpēc ne. :)
Mēs kā rezi ar vīru un draugiem šobrīd esam ceļojumā uz 12 dienām. Bērns 6 dienas pie vienas omes, 6 dienas pie otras. Bērns priecīgs, omes priecīgas, vecāki priecīgi un visi ir ieguvēji. Ja nav to vecvecāku, pie kā atstāt, tad, protams, cita lieta.
09.07.2017 00:25 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Mēs esam bijuši ceļojumā ar auto Lietuvā. Ar lidmašīnu ceļojumos man pagaidām negribas ņemt līdzi, jo kā jau te teica - tā īsti nebūtu atpūta (man)... Ar auto esam ceļojuši pa LV diezgan daudz, bet tas ir citādi nekā braukt tālajos ceļojumos ar lidmašīnu. Kad esmu ceļojumā, tad gribu iet, kur deguns rāda, arī pa vietām, kas bērnam nav piemērotas, kā arī gribu gulēt līdz 9 rītā, ko bērns nekad neļauj :-D
09.07.2017 10:17 |
 
10 gadi
Reitings 5217
Reģ: 29.01.2009
Man pagaidām liekas, ka atpūta ar bērnu zem gada vecuma nebūs diezko laba atpūta! Es pat nezinu, vai tā būs atpūta, drīzāk vides maiņa ar tām pašām problēmām... Palasīju internetā citu cilvēku pieredzi, izskatās, ka līdz 3 gadiem labāk bērnu neņemt līdzi, katrā vecumā savas problēmas. Vai arī ņemt omi/aukli, kura pieskatītu mazo... :)
Vispār grūti, kad esi pieradis katru gadu ceļot, nu jau sanāks, ka 2 gadus nebūsim bijuši atpūsties... Varbūt pamēģināsim sākumā aizbaukt uz Lietuvu uz 2 dienām, skatīsimies kā mazā vispār uzvedās un kā var izturēt tādu braucienu.|-)
09.07.2017 10:59 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Tas taads novecojis uzskats , ka ar beernu zem 3 gadiem necelo :) Mēs ar manu 1gadnieci bijām aizceļojuši uz Grieķiju , vispār problēmu nekādu , kāda starpība , kur barot un kur pārtīt autiņus :) Gulēt viņai pat vairāk patika siltajā saulītē un ar apbrīnu vēroja visu jauno . Vienīgais mīnuss , ko varu minēt , klibo intelektuālais tūrisms , uz muzeju īsti neaiziet .
09.07.2017 13:30 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mēs gan neesam baigākā ceļotāju ģimene, bet tā kā ar vīru abiem ir superīgas mammas, tad bērni vienmēr tiek atstāti!!! Labi bērniem, vēl labāk mums :-D Atstājam arī izejot uz to pašu kafejnīcu vai, lai mierīgi aizbrauktu algas dienā iepirkties..
Tiesa, nu jau bērniem 3 un gandrīz 2, tad arvien biežāk dodamies kopā un plānojam arvien vairāk bērnu ceļojumus, kur viss tiek pakārtots viņiem/viņu vajadzībām!!!
09.07.2017 14:06 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Pirmajā un vienīgajā ceļojumā ar meitu devos viena, kad viņai bija 10mēneši. Lidojām un bija arī viena pārsēšanās. Gāja pat ļoti labi, aizlidojām bez problēmām, cilvēki bija atsaucīgi, abi lidojumi ilga līdz 2h un daļu laika viņa nogulēja. Tā kā devos "mammu brīvdienās", tad uz vietas bija palīgi un bija pavisam forši. Protams, pamatā pati ņēmos ar savu bērnu, bet vismaz kāds cits gatavoja siltas maltītes un nebija jātrīra māja :-D
09.07.2017 14:46 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Man bērns kopš 2 mēnešu vecuma guļ tik maz, ka nespēju iedomāties pat dažu stundu braucienu pa LV. Uz meitas 5 mēnešiem bijām 2 h braucienā ar auto, kas beidzās ar tādu histēriju, ka nu nē, nē, nē. Un bija visas pauzes, izkustēšanās, bērns nomazgāts un paēdis... Viņa mums pārāk liels roku bēbis ceļojumiem :-D tiešām nespēju iedomāties neko ilgāku.
09.07.2017 15:20 |
 
Reitings 10005
Reģ: 19.11.2014
Anne, es ta pienemu, ka jums celojums lidziga marsruta ka musejais! Protams, es tagad bez vilcinasanas atstatu puiku savai mammai un pati parlaimiga butu prom talajas, zilajas! :D
09.07.2017 17:09 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Mēs esam līdzīgi kā Robītes ģimene :-D
Ja var, tad atstājam pie omes, kaut vai tas ir tikai pa pilsētu izbraukāt veikalus mierīgi un neskrienot, nevis fiksi izskriet cauri, cenšoties neko neaizmirst.
Ceļojumā es noteikti nebraukšu ar meitu līdz viņa nebūs sasniegusi saprātīgu vecumu, kad klausa uzreiz kā pasaka nevis skrien, kur acis rāda :-D
Manā uzskatā ceļojums ir atpūta, un es atpūsties nevaru, ja man visu laiku ir jāuzmana un jāizklaidē bērns
09.07.2017 17:16 |
 
10 gadi
Reitings 5217
Reģ: 29.01.2009
Teddy, mēs arī vienmēr atstājam mazo omei, kad mums jābrauc darīšanās/pa veikaliem/utt. Un man arī ceļojums asociējas ar atpūtu, bet paklausoties kā apkārt mazie ceļo no 3 mēnešu vecuma, liekas, ka es kaut ko daru nepareizi! :D
Ideālajā variantā es atstātu meitu savai mammai (un viņai arī nebūtu iebildumi!), bet tad atkal jautājums, kādā vecumā to labāk darīt, vai bērnam nebūs trauma, ka pēkšņi vecāki ir prom, uz cik ilgu laiku lidot, vai man pašai nebūs stress visu ceļojuma laiku un vai varēšu atslēgties, nevis raudāt ka esmu atstājusi savu bērnu! :D
09.07.2017 18:35 |
 
10 gadi
Reitings 4273
Reģ: 03.08.2009
Undiya, mēs pa Horvātiju galvenokārt, ar kalnu kāpšanām, alu apskatēm un raftingu gan Slovēnijā, gan Slovākijā, gan Bosnijā. Tikko atbraucām no raftinga, visi saguruši, saulē nocepušies. Spēj tik iekrist gultā un neko nedarīt, kur nu vēl ar bērnu spēlēties :D Bērnam šāds ceļojums, protams, ka nederētu. Ja brauc all included variantā uz Grieķiju or smth, tad ok. Tad es brauktu arī ar bērnu nedēļu plezīrēt pa jūru un baseiniem.
09.07.2017 18:37 |
 
10 gadi
Reitings 4273
Reģ: 03.08.2009
Brazil, manai meitai ir 1.8g tagad un mēs esam prom uz 12 dienām. Iepriekš laikam jau rakstīju. Bērnam pie omēm, viss baigi forši. Sūta mums tik bildes kā viņa dzīvojas pa laukiem, dzied utt. Ik pa laikam parunā par mammu un tēti. Kad viņai apstiprina, ka mamma un tētis būs mājās, tad viss kārtībā.
09.07.2017 18:43 |
 
Reitings 10005
Reģ: 19.11.2014
Aa, mums nebija tik aktiva ta atputa. Bijam vel Austrija un Italija, bet visilgak notusejam Horvatija, superiga kempinga, kur izmantojam tur piedavatas izklaides iespejas. Atpakal cela - Vacija, shopings. :D
10.07.2017 16:28 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Runājot par auguma aprisēm, tad lielā meita mums ir auguma un svara skalā pie zemākās normas. Ārsts pēc pārbaudēm apgalvoja, ka viss ir kārtībā. Lielā meita savos 4 g 2 mēnešos ir 100cm 13kg un ar 25.kājas izmēru :)
Par ceļošanu runājot, tad ar pirmo meitu lidojām, kad viņai bija 3 mēneši. Ar auto veicām ļoti daudz un biežus, garus pārbraucienus.
12.07.2017 17:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits