Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Bērnu svars taču ir ļoti individuāls. Man meita uz 1,4 pat 10 kg nesver un ir ļoti ok. Paziņai daktere teica, ka uz gadu esot jābūt dzimšanas svaram x3 un bērnam pietrūkstot aptuveni 1,5 kg svara. Nu es neteiktu, ka pietrūkst, jo viņš ir apaļīgs, mazkustīgs un ēd labi. Kur loģika visus salikt vienā katlā, pieņemot, ka norma ir x3?
10.01.2017 22:35 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Oi, jaunu pudelīti vairs nepirkšu. :D Baigi sālīti, ja tik 1x izmēģināts un neder. Jo uzreiz klāt jāpērk uzgaļi, standartā nāk jaundzimušajiem, a mans jau 6+. Turklāt man tiešām liekas, ka negaršo pats maisījums, jo protests ir tajā brīdī, kā saprot, kas iekšā. Varbūt vēl to NAN pamēģinās vēlāk.
.
Paldies dāmas, ka sniedzāt savu viedokli un dalījāties pieredzē. Lūkošu ieviest vēl vienu piebarojuma ēdienreizi ar putru. Tik jāizdomā, kā sakārtot krūts un piebarojuma reizes. Putras pagaidām turpinu pirkt bez glutēna, jo varbūt ir alerģija uz kko, negribu riskēt, bet tām izvēle mazāka. Ka tik neapnīk :D
10.01.2017 23:35 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Mana daktere saka, ka uz 1 g.v bērnam jābūt 10kg smagam

Nu, nu..... atkarīgs tomēr no dzimšanas svara. Mana piedzima 2960g. Uz gadu ir 8900g. Dzimšanas svars trīškāršojies, tā ka viss ok:)
11.01.2017 12:02 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
S*
Nu mana āste arī teica, ka normāls bērna svars uz gadu ir x3 no piedzimšanas svara. Bet nu tas nav stikti noteikts, pēc tā vienkārši plus mīnuss vadās līdz gada vecumam bērna attīstībā. Nu manējā kā reiz bija tieši 3x smagāka, par ko es īsti starā neesmu, bet daktere teica, ka tas ir pilnīgi normāli. Uz gadu svēra teju 15kg.
Mereda
Priekš 9mēn, manuprāt, tev ir par maz ēdienreizes. Tajā vecumā es pienu devu tikai no rīta un vakarā, pārējā laikā ēda lielo ēdienu. Kā nekā nav jau nekāds mazais vairs.
---
Man jautājums - es zinu, ka mazi bērni tā teikt neievelk vēderus - staigā apaļiem punčiem. Meita ēd normāli - ne daudz, ne maz. Vēders kā vēders - apaļš un izgāzts.
Problēma - vīrs aizvien vairāk man piesienās un sāk jau nedaudz pārmest, ka meitai vēders redz liels. Man būtu jāsāk domāt, vai nevajag likt viņu uz diētas!!!:-| Piebildei - neēd viņa koņčas, cepumus vai suliņas cauru dienu. Ēdienreizēs normāls ēdiens, pa starpai kāda galete un dzer viņa daudz ūdeni. Loģiski, ka vakarā tak vēders pieēsts un izgāzsts vēl vairāk, bet man teju katru vakaru tas jāklausās, jo redz, viņam, vannā liekot meitu, izskatās, ka vēders par lielu.
Es nesaprotu, es stulba un nesaprotu, ka viņam taisnība, vai viņš nesaprot, ka tā jābūt? vai tā nav jābūt un jūsu mazajiem nav tādi punči? (t)
11.01.2017 12:03 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Dzimšanas svars trīškāršojies

Bet es nesaku, ka dzimšanas svars x3 ir norma. Viss ir individuāli. Ja bērns vesels un omulīgs, čurā un kakā regulāri, un svars kaut pa bikucim nāk klāt, tad viss ok.
11.01.2017 12:05 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Mereda, tev bēbulim bija 9mēn ja? Es uz to laiku jau devu normālas pilngraudu putras. Vienīgi jāizvāra mīkstas, lai nav nekas tur jākošļā baigi. Nav jāizvairās no glutēna ja nav nepanesība. Un ja būtu nepanesība, Tu jau sen būtu to pamanījusi. Nevar taču būt, ka mzulis nav dabūjis neko glutēnu saturošu?
Par svaru, mana beibe piedzima liela - 4.2kg, bet tagad sver 9.7kg un ir 1.2 gadi. Bet augumā stiepjas un daktere saka, ka bērns normāls. Vienkārši viņai svars lēni nāk klāt. Badā neturu.
Teddy, man sīcei arī ir punčuks, izskatās smieklīgi, jo augums viņai smalks, bet puncis apaļš pēc ēšanas. Kaimiņos meitenei gan lielāks svars, bet arī liels un apaļš puncis. Manuprāt, mazuļiem tas ir normāli. Izaugs un augums izlīdzināsies. Man bērnības draugs bija riktīgs rausis, kad bija bērns. Apaļš puncis, apaļa seja, nu riktīgi. Tagad izstiepies garš un tievs. Es īstenībā uztrauktos ja bērnam būtu plakans puncis.
11.01.2017 12:19 |
 
Reitings 10015
Reģ: 19.11.2014
Haaha, virdzinija, es tik par kakām domāju. :-D
Mereda, dod pēc ēdienreizēm tikai padzerties. Nebaro visu krūti līdz galam ārā!
Žēl, ka esi izsmēlusi pudeļu limitu. Es vēl ieteiktu nopirkt parasto NUK pudeli vai pat citu, vēl lētāku - ar dzelteno, lateksa uzgali. Mans ne knupi, ne pudeli no sākuma neņēma, jo visi bija no Avent. Abos gadījumos palīdzēja vecās, labās, dzeltenās soskas. Kad jau aizgāja, tad atgriezāmies pie smukajiem silikoniem.
Teddy, mūsējiem vajadzētu satikties un uzrīkot sumo cīņas. :-D Mans tagad sver 14+, gandrīz 15kg, bet tāds svars viņam stāv jau kādu laiciņu.
Par to punci es tā nemāku teikt, piemēram, draudzenes puikam, kurš augumā mazāks un pats par sevi smalkāks nekā mans - ir baigais alus vēders.. nu, ritīga futbolbumba. Manējam nav tik izteikts, bet vēderprese arī gluži vēl nav redzama. :-D
Es domāju, ka jums ir piekasīgs tētis. Es biju ritīgs mopsis bērnudārzā, bet vispār dzīvē ar lieko svaru nekādu problēmu nav bijis. Laikam pēc pirmā vai otrā gada dārziņā paliku jau par slaidu meitenīti un zinot manus vecākus un vecvecākus ir 100% drošs, ka neviens mani uz diētas neturēja. Laikam tas tā sakārtojas pats no sevis!
11.01.2017 12:37 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Manējais uz 2gadiem un 10 mēnešiem sver 14kg. Bet, ir normāla puza un apaļi vaigi. Tikai kājas tievas. :D
11.01.2017 12:44 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Mans vīrs atkal pārāk satraucas par bērna svaru un visu laiku prasa vai nevajag vairāk barot. Nezinu kā viņš iztēlojas vēl iestumt kko bērnam puncī, kad viņai jau visu apēdusi un grūž prom karoti utt :D
11.01.2017 12:49 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Nu es jau arī tā domāju, ka tas viss ir normāli. Tak visi bērni ar tādiem vēderiem staigā. Bet nu mums tētis ir pus-muskuļots caurbira, kurš var rīt līdz vemšanai, bet kubi spītīgi stāvēs un neļaus vēderam izgāzties :D viņš laikam grib, lai meitai būtu tāpat. Es nemaz nebrīnīšos, ja kādreiz atnākšu mājās, un šīs viņu kačās :-D
Cik es atceros no bērnudārza, visiem ir bijis lielāks vai mazāks vēders. Man šķiet, ka uz kādiem 3gadiem, aptuveni, sāk pazust. Bet nu ej un ieskaidro viņam, ka tas ir normāli. Pats stūķē mutē visu pēc kārtas, a piekasās pie bērna :D
11.01.2017 12:57 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Teddy, lai viņš pajautā šito lietu nākamajā pediatra vizītē. Ja es būtu daktere, nolasītu viņam morāli par piekasīšanos pilnīgi normālam bērna vēderiņam. Arī Āfrikā, kur ir bērnus nepārbaro, jo ir pārtikas trūkums, bērniem ir vēderiņi līdz konkrētam vecumam (nerunāju par bada zonām).
11.01.2017 13:10 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Aktuāli vēl man ir pierakstīt bērnu pie neirologa. Ir kādi ieteikumi?
11.01.2017 13:30 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Mereda, man tagad būs gada vizīte, pierakstījos BKUS Juglā. Man liekas, ka nav lielas starpības ja tā ir tikai rutīnizmeklēšana. Z
11.01.2017 13:36 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Kad jus ir nosutijusi uz visadam usg vai neirologiem,vai kadiem arstiem uz izmeklejumiem,tad ir bijusi vajadziba vai aizdomas par kaut ko? Vai tas ir obligati visiem Latvija?
11.01.2017 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Norah, kad bija pavisam maza pie neirologa un rehabilitologa nosūtīja, jo bija tonuss. Tagad uz gadu rutīnizmeklējums, kam vajadzētu būt visiem. Pēc tam uz 3 gadiem. Galvai USG bija, jo dzemdības smagas, beidzās ar izvilkšanu.
Pie tā paša ārstu jautājuma - kā jums mazajiem ar vizītēm pie ĢĀ pēc gada? Mums bija uz gadu oktobra beigās un tagad janvārī uz pēdējo poti. Tagad martā nākamreiz jāiet atrādīties. Kaimiņos bērniem tāpat (viena un tā pati ĢĀ mums). Izskatās, ka mūsējā tā baigi uzpasē bērnus..
11.01.2017 14:08 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Mereda, atkārtošos - Vizma Meikšāne, nevienu sliktu vārdu nevaru pateikt par viņu.
11.01.2017 14:11 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Mereda - es arī iesaku dakteri Meikšāni. Viņa ir ne tikai neirologs, bet arī pediatrs. Mēs pie viņas ejam, kad ir kādi jautājumi, neskaidrības un patīk, ka novērtē bērna attīstību kopumā, gan kā pediatrs, gan ka neirologs. Vienmēr vizītes ir nepiespiestas un bērns rotaļājās. Var izrunāt visu sākot no izsitumiem, beidzot ar detalizētu ēdienkarti. Katra centa vērta daktere (l)
11.01.2017 14:17 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Norah, mums pediatre dod nosūtījumus, kad vajag. Ok, bija pašā sākumā galviņai USG tīri profilakses pēc, lai pārliecinātos, ka dzemdībās viss bijis labi. Teorētiski pie neirologa varētu nevest, jo nav nekas TĀDS, bet gribas tomēr pakonsultēties par miegu, raudāšanu, mošanos naktīs. Varbūt varam ko vērst uz labu. Meklēsim arī vai nav kāda alerģija mazajam, jo ādai kaut kas nepatīk.
11.01.2017 15:17 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Iesakiet lūdzu labu rehabilitologo (ceru,ka pareizi uzrakstīju :D) Purvciemā,Teikā vai Pļavniekos :)
12.01.2017 14:45 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Teddy, man sīcei arī ir punčuks, izskatās smieklīgi, jo augums viņai smalks, bet puncis apaļš pēc ēšanas.

Tas pats. Smalka dāmīte ar punci. Gluži normāli visiem, jā. ;)
12.01.2017 15:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits