Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Sognare, lūdzu nezīlē kafijas biezumos jebšu analīžu rezultātos. Tavi liekie satraukumi situāciju nemainīs un tikai var nodarīt kaitējumu gaidāmajam mazulim. Nedēļas nogalē atslābini nervus un atslābini sevi pati. Sagaidi konsultāciju ar ārsti. Tu tāpat neko nevari ietekmēt uz labo pusi, tikai visu pasliktināt. Tāpēc saņemies!
P.S. man bērna sirsniņu klausījās pirmoreiz un USG taisīja tikai 12.nedēļā, 1.skrīningā. Un es pat necentos domāt neko sliktu, lai arī nemaz nezināju kas tur iekšā notiek. Jo mana ārste uzskata, ka nav ko lieki mazo traucēt un bakstīt līdz 12.nedēļai, kad mazais stabili "nobāzējies" mammā.
02.12.2016 23:15 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Sognore- jo lielāki skaitļi, jo lēnāk jādubultojas. Tev ir jau gandrīz 7 nedēļas tā kā svarīgi, ka aug. Neuztraucies par ātrumu.
Galvenais šobrīd esi mierīgi un centies cik nu iespējams neuztraukties. Septiņas nedēļas patiešām var būt par agru vēl saklausīt sirsniņu. Es zinu,ka ir grūti, it sevišķi, kad ārste tā izsakās, bet centies nedomāt sliktas domas. Pagaidi nedēļu un jau pēc nedēļas varbūt sirsniņu jau varēs dzirdēt.
Man šķiet reizēm ārsti spēj veiksmīgi iedzīt pacientus uztraukumā, lai gan vēl uztraukumam nebūt nav iemesla.
02.12.2016 23:16 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Par iepirkšanos un gatavošanu. Es esmu no čīkstētājām. Un pilnībā atzīstu, ka es meklēju vairāk attaisnojumus, nekā iespēju visu izdarīt. Bet lielā mērā viss tomēr atkarīgs gan no mātes, gan bērna temperamenta.
Uz veikalu ar mazo neeju, jo man tagad ziemas sezonā nepatīk tie visi klepotāji un drīzumā gripu pārnēsājošie. Mums vieglāk mazo ir atstāt omītei un vienreiz nedēļā ar vīru aizbraukt iepirkties uz nedēļu. Protams, ir situācijas, kad nedēļas beigās vai vidū šis tas aptrūkstas. Bet es tiešām cenšos ar bērnu pa veikaliem nevazāties. Un tā kā viņa ratos ir mierīga tikai tik ilgi kamēr guļ, tad līdz ko šķērsojam veikala slieksni un nav vairs ielas troksnis, tā viņai acis kā pogas un čīkstēšana klāt :-/ Tas jau kopš mazotnes tā. Un ar zīdaini jau nu neko tu tur vairs nesarunāsi.
Bet gatavošanai reizēm vai nu vienkārši nepietiek laiks vai spēks. Ja vīrs pārnāk no darba vēlu, bet bērns visu laiku iekāries biksēs raud, kamēr nepaņem rokās, tad nekāda gatavošana ārpus bērna diendusas nesanāk. Bet ja grib iziet pastaigā, tad ēst gatavošanai diendusa vairs nav.
Bet kā jau es minēju, es atzīstu, ka sevi žēloju un tad, kad vīrs ir kārtējā komandējumā, tad nākas vien sevi lauzt un situāciju atrisināt, lai nepaliktu badā :-D
02.12.2016 23:25 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Izklausīšos slinka tūlīt, bet man ēst gatavot principā riebjas. Tā kā tad,kad vīrs ir prom ēdu salātus, kas par laimi ļoti garšo arī vecākajam bērnam. :-D Un kad vīrs ir mājās esmu starp tām sliktajām sievām, kas skumjām acīm skatās uz tukšiem šķīvjiem, kamēr vīrs taisa. Viņš pirms braukšanas kaut kur mani nodrošina ar saldētiem ēdienu krājumiem.
Mazie man veikalos uzvedās labi, jaunākā guļ, vecākais mierīgi tipina blakus, bet tāpat negribu iet uz veikaliem,jo var gadīties agrāk pieminētais variants-kamēr tiek līdz veikalam vecākais jau aizmieg un tad tādu klanošu manevrēt un ratus stumt- tīri fiziski grūti.
Es gan vispār pa lielam daru tikai to,ko vajag- primāri uzturēt māju tīru un rūpēties par bērniem un arī sevi. Nekad nemēģinu būt supersieviete,kas var visu. Un ja gadās laimīgs brīdis,kad abi vienlaicīgi guļ diendusu- salikšu kājas gaisā un mierīgi palasīšu stūrī sakrātos medicīnas žurnālus. Māju tīru tikai tad, kad abi ir nomodā.
Varbūt tas nav īsti pareizi, skaitās čīkstīgi utt, bet es šādi jūtos laimīga ar abiem saviem ķipariem un tas arī ir mans galvenais dzīves mērķis.
03.12.2016 18:42 |
 
Reitings 205
Reģ: 02.05.2014
Raven, no sakuma Tev jaizdeklarejas no Lv adreses un japazinjo sava jaunaa adrese arvalstiis. Tad uz Lv ir jaasuuta dzimshanas aplieciiba (berna), Tava un berna teeva pase, iesniegums un veel izprintetu epastu par berna vardu latviskoshanu. Tad juus sanjemsiet personas kodu (pa pastu) un tad jau var pieteikt viziiti vestnieciibaa. Tas viss mums aiznjeema apmeeram 2 meneshus laika. Esmu UK.
03.12.2016 21:14 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Rīgā ir kādi iekšdurvju spēļu laukumi?
Visi ierastie spēļu laukumi zem sniega segas, bet mazais skumst pēc slidkalniņa. :-( Man interesē tieši tādi, kur es pati varu būt klāt un ar mazo darboties.
04.12.2016 00:18 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
daydreamer protams,ka zīlēt kas un kā tagad būs, nav vajadzības. Bet ko nozīmē 1skrīningā? Kas tie par skrīningiem?:-)
04.12.2016 12:07 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Sognare
pirmais skrīnings ir usg mazulim. Ārsts kārtīgi izskata mazuli, samēra visus garumus un skatās vai nav kādi, tā teikt, defekti. To parasti veic no 11. - 13.ned. Otro skrīningu, kad jau nosaka mazuļa dzimumu, veic ap kādu 20.ned. Bet tas no ārstiem atkarīgs. Ja tev ir ārsts, kuram kabinetā ir usg aparāts, tad var skatīties kaut katru vizīti, ko bēbis dara, bet tā standartā ir divi apmaksātie usg mazulim.
04.12.2016 12:14 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Tad jau man ir bijuši 2 skrīningi, pirmais 4.nedēļā,kad apstiprināja grūtniecību,kur teica,ka viss ir kārtībā,un ka pēc 2 nedēļām jau varēs saklausīt sirsniņu un tad pēc 2 nedēļām devos uz otru skrīningu, kur tad tika pateikts,ka nepatīk,ka nevar saklausīt sirsniņu. :-(
04.12.2016 12:39 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Sognare- Usg nav skrīnings.
Skrīninga laikā nosaka iespējamību, ka bērnam ir kādas saslimšanas. 1.skrīninga laikā skatās marķierus uz Dauna sindromu, Edvardsa sindromu un vēl kaut koman šķiet. Tiek kombinētas kopā asins analīzes (Hcg, PAPP-A) ar Usg rādījumiem, svaru, vecumu utt un noteikta iespējamība, ka bērnam būs kāda no šīm slimībām. Parasti iedod analīžu rezultātus kā piemēram 1:1000- kas nozīmē, ka vienai no tūkstots sievietēm ar šādiem rādītājiem ir bijis bērns ar šo slimību.
2.skrīninga laikā Usg skatās jau orgānu sistēmas,kā ir attīstītas- sirdi, smadzenītes, lūpu škeltnes, spina bifida (nezinu, ko no šī skatījās Latvijā, ko UK, viss vienā putrā atmiņā). Un var, ja mazais ļauj, redzēt bērna dzimumu. :-)
04.12.2016 12:58 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Aa,paldies nairalele, šis man pirmo reizi ir viss tas,tad nu viss šķiet nepazīstams un svešs.:-)
04.12.2016 13:01 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Sognare Tas ir absolūti normāli. Es pat otro bērniņu gaidot tik pa laikam meklēju rokā universitātes lekcijas, jo kaut ko sadomājos un satraucos. :-) Tas ir liels notikums tavā dzīvē un ir tikai loģiski,ka par to daudz domā.
04.12.2016 13:08 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
nairalele esmu satraukusies,ceru,ka daktere kļūdas un otrdien dzirdēšu sava mazulīša sirsniņu.:-(.
04.12.2016 13:28 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Kad jūs mazajam dodat knupi?
04.12.2016 14:18 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Pa lielam devu tikai pēc barošanas, kad zināju, ka ir paēdis, bet vēl grib tikai tusēties pie krūts.
Parasti arī pastaigā paņēmu līdzi, ja pamostas un nav labā omā, tad var noderēt.
Citreiz mašīnā iedevu, ja sāka čīkstēt.
Bet, jā, pārsvarā tikai pēc ēšanām.
04.12.2016 20:22 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Zinu, ka ir bijusi jau diskusija par šo, bet tīt atpakaļ telefonā būs grūti.
Mēs 19.12 lidosim uz Norvēģiju ciemoties. Tālu, tālu aiz polārā loka. Augstāk nekā Islande. Respektīvi būs daudz sniega un auksti. Mazajam tieši paliek 11 mēneši. Variet ieteikt kādus zābaciņus vēl ratos sēdētājam, kurš vēl nestaigā, bet lai ir ērti un silti. Jo ratus ņemsim līdzi un būs iespēja mazajam ārā gulēt, ko arī izmantosim.
Tad ir runa par ratiem un autosēdeklīti. Tās kuras ir lidojošas, variet pastāstīt ko un kā darījāt ar ratiem/ autosēdeklīti? Iepakojāt vai nē? Jo mēs viņu nodosim pie bagāžas un pa lidostu staigājot lietosim ergosomu. (3h jāgaida būs Oslo).
04.12.2016 21:29 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Mr.Penguin, es neko nepakoju un ar ratiem gāju līdz lidmašīnām. Vienā lidostā rati bija pie speciālās bagāžas, bet Rīgā uzreiz pie lidmašīnas.
Bet, ja tev rati nav vajadzīgi, tad pie check in galdiem piedāvās arī ratus iepakot un nodot bagāžā. Par tiem maisiem jāsamaksā laikam 5euro gabalā. Man būtu vajadzīgi divi maisi - viens rāmim, viens sporta daļai.
Uzreiz arī piesaki, ka gribi ratus saņemt Oslo vai galapunktā.
Tikko lidoju un nebija nekādu problēmu.
No sākuma teicu, ka ratus vēlos saņemt tikai galapunktā, bet tad lidojumu atcēla un līdz ar to aizkavējos par vienu dienu - tādēļ palūdzu ratus tomēr saņemt nākamajā lidostā.
Air Baltic gribēja man noņemt pie check in galda, bet es uzstāju, ka iepriekšējos lidojumos nebija nekādu problēmu un gribu iet līdz lidmašīnai. Tad tur blakussēdošā sieviete visu sabīdīja kā man vajag! (l)
04.12.2016 22:01 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Undiya, kā bija lidot ar mazo? Interesē vairāk pacelšanās/nosēšanās brīdis. Kā mazais uzvedās? :) Tu devi paceļoties/ nosēžoties ko ēst/ dzert? :)
04.12.2016 22:20 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Man bija tik viegli, cik vien var būt ar bērnu uz rokām. Galvenais, ka bija viens laipns vīrietis un palīdzēja/paturēja mazo, kamēr salieku ratus vai pati apsēžos, uzlika somu augšā un padeva visu ko vajadzēja. (l)
Mazais nepievīla, ar visu to, ka bija pārguris nevienu reizi neuztaisīja histēriju. Iekāpjot lidmašīnā sagatavoju pudelīti, musli batoniņus, cepumiņus un multenes telefonā. Telefonu aizķibināju aiz nolokāmā galdiņa, piesprādzēju mazo un tā, nu, smuki sēdējām. It kā devu padzerties pie pacelšanās, taču viņš īpaši daudz nedzēra. Kad drīkstēju atsprādzēt - noliku viņu uz brīvā, vidējā krēsla, stjuarte atnesa spilventiņu un plediņu...apsedzu, iedevu pudeli, paglaudīju rociņu un aizmiga. Nākamajā lidojumā bija tikai divi krēsli.. tad ieriktēju viņa galvu uz roku balsta, apakšā paliku savu jaku, iedevu pudeli un aizmiga man klēpī. Abās reizēs pamodās tikai nosēžoties (pēc tā spriežu, ka kaut kādu spiedienu izjuta), taču bija omulīgs, uzliku uzreiz multeni, iedevu cepumiņu un solīdi izturējām līdz izkāpšanām.
04.12.2016 22:35 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Liels paldies Undiya. :) Man dēls vispār ir mierīgs, cik lasu tavs arī. Tad mierina, ka nebūs traki ( protams, savā galvā jau sadomājos un sadomāšos tos trakāks scenārijus). Jau iedomājos, ka telefonā jāsagādā mīļākie videoklipi/ dziesmas, lai novērstu uzmanību, lai kreņķi nesākas. :)
Kādus apaviņus pirki. Noteikti jau priekš staigātāja jau? :) atceros, ka meklēji arī.
04.12.2016 22:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)