Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
A mums šodien jau mēnesis(l)
01.09.2016 23:14 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Apsveicu zeldito! (l)
01.09.2016 23:29 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
ella, grūti pat pateikt cik, jo bērns bija nobarots superresns, it kā maziņš pec savas attīstības pazīmēm, bet galva tīīīīīk liela, ķermenis tukls. Man izskatījās vecumā no 7-10 menēši. Citi berni šajā vecumā vel ēd tikai mammas pienu bet te jau pieaugušo junk food stūķē. Tas mazulis faktiski būs invalīds jau no zīdaina vecuma, tads resnums nav savienojams ar normālu dzīvu un diēta ar veselīgu organismu. Pie tam tas nebija vienīgais šāds bērns, vel vairākus tādus tur redzeju. Ikdienā arī daudz tadi redzami. Visi vecāki bija saldinātu dzērienu pudelēm berniem, visas izklaides vietas kur apgrozas berni saldinātie dzērieni vien redzami, parkā bernus ar draņķēdienu vien baro.
Bija redzams ka minēto bernu baro nepārtraukti lai viņš mierīgi sēdētu ratos, tātad vinam jau ir atkarība no draņķēdiena.
Nevaru iedomāties 2 mēn zīdaini staigulī :-O nevaru :-O man pat autokrēsliņā nepatīk likt mazu zīdaini un ejot kaut kur pārceļu kulbā.
01.09.2016 23:56 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Vatson, jums UK citi likumi, ka par šādiem novērojumiem nav neviens jainformē? :-O
02.09.2016 00:13 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Salomē, medicīnas darbinieki tādus vecākus izlamātu lupatu lēveros pat neskatoties uz šejienes pieklājības normām, vajadzības gadījuma var pietiekoši skarbi pateikt. Neesmu dzirdejusi ka sociālos dienestus interesētu bernu uzturs, viņus interese visāda veida vardarbība pamatā un tas cik vecāki pieskata bernus. Tomer mazus bernus no dzimsanas šeit pieskata health visitor, viņi bērnus sver, mēra, apjautājas par attīstību, sniedz padomus saistībā ar barošanu, dod vecākiem dažāda veida informāciju saistība ar berna attīstību. Nevaru iedomāties ko šis mammas health visitor saka. Kad mans pusotrgadnieks bija adas dīvānu sasmērējis ar pildspalvu man atļāvās aizrādīt. Cilvēki šeit ir labi informēti par veselīgu uzturu, tā nav nezināšana, tā ir tāpat kā mūsu wee- vienkārši viņa "zina labak".
02.09.2016 00:26 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Par to es arī brīnos... :-/
02.09.2016 00:29 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vatson, pavēro kādreiz pie kases, ko tās mammas pērk pašas sev - saldētas lazanjas, kartupeļus frī, kolas, čipšus utt., tas viss nāk no ģimenes, no tā ko ēd ģimenē. Es, laikam, esmu vienīgā visā rindā apkrāvusies ar dārzeņiem un augļiem. Neticu, ka veselīgi ēdošā mamma, kura nedzer ķimiskas sulas, dos savam bērnam dzert ko tādu... Pat bērnu uztura grāmatās tiek minēts, ka var jau no xx mēnešiem palēnām bērnam dot sulas. Un kas ir tas, ko mēs katrs saprotam ar sulu? Man tā būtu mājas spiesta burkānu sula, citam veikala suliņa...
02.09.2016 00:37 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Story, viena lieta ir pieaugušie kuri iespējams daudz strada un nav laika sev taisīt, bet zīdainis ir pavisam kas cits, vecākiem ir pienākums rūpēties par berna veselību lai tur vai kas. Es pati butu gatava dzīvot uz saldētas lazanjas lai tikai berniem ir labi. Pieaugušie var atļauties "grēkot", bet zīdainim kompromisu nevar but, nevar un viss.
P.S. Pat svaigi spiestas sulas ir mērens junk food, jo visas šķiedrvielas ir palikušas izspiestajās čamās, bet nu štrunts par to šoreiz.
02.09.2016 00:45 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vatson, vini nedoma pie partikas, viniem ir ka tik garshigi. Daudzas mammas uz mani skatas ka no citas planetas, kad saku, ka mans berns saldinato sulinu ir pagarsojis 1x un sovasar. :-D:-D un patiesiba nekad neviens ar mani nav parspriedis esanas paradumus bernam, nav bijis neviens leaflets, varbut tadelj, ka pati esmu dikti tieva :-D nu nezinu.
02.09.2016 01:03 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Story, nu kaut vai pa TV, interneta tā informācija regulāri figurē. Tāpat jau no grūtniecības mātei tiek jautāts par vinas uzturu un doti padomi, grūtnieču grāmatas ir rakstīts, kad mazulis piedzimst tiek doti visādi bukleti ar vispārēju informāciju, ko es gan metu miskaste pa taisno jo tāpat visu zinu. Jā, nekādi intensīvie kursi nav obligāti bet vispārēja informāciju visur figurē. Vismaz tik daudz saprašanai butu jābūt lai nedotu čipsus un cepumus zīdaini, turklāt aptaukojušamies zīdainim.
Mammas šeit ir savādākas, tas tiesa, latvietes ir visu varošās mātes, iztur daudz lielāku slodzi, ir patstāvīgakas un mazāk gaida palīdzību no malas. Ja mammas ar vienu bernu var redzēt veikalā, sabiedriskas vietas utt. tad ar diviem vai trim redz krietni mazāk ārpus majas, laikam visu ko vien var izdarīt dara caur internetu. Mazāk iet ar berniem pastaigas, uz spēļu laukumu un kad iet tad pavada krietni mazāk laika. Jebkura ārā iešana ir vairak domāta vīkendiem un holidejiem, tad tas ir praktiski obligāti, bet ikdienā var tupēt mājās. Vietējie brīnas ka es ar berniem ikdiena tik daudz viskautkur eju, arī ar zīdaini un arī grūtniecības laikā un arī uzreiz pēc dzemdībām.
Mans skolnieks biezi vien visus pārsteidz ar savu nezināšanu par visa veida saldumiem, konditoreju, limonadem utt utml. Šodien nezināja kas ir shortbread, nezina un viss, limonādes nezina, nekadas, nezina un nevajag. Šokolāde garšo , bet to biezi nedabū :-P
02.09.2016 01:27 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Patiesiba, es esmu sheit satikusi mammu grupinju, esam 16 mammas, kuras regulari iet ara, taisam kuku pecpusdienas, pizza date, ejam uz bernu indoor laukumiem, parkiem, taisam piknikus, ejam uz grupinjam utt., un nedela dazas reizes kaut kas notiek. Ne vienmer esam kuplaa skaitaa, bet ap 5-10 mammam esam. Un ari ikdienas pamanu mammas ar 2 berniem. Varbut tadelj, ka es tam pievershu pastiprinatu uzmanibu, ieveroju tadus pashus ratus, bet jaa. Varbut ari atkarigs kur Tu dzivo, varbut cilveki savadaki, bet man te viss diezgan aktivi. Biju pat parsteigta par mammu aktivitateem.
02.09.2016 02:02 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Visvairāk pa parkiem dzīvojas musulmaņu mammas- pakistānietis, Irākas bēgli u.c., tie arī visilgāk parkā nosēž, lai gan šejienes musulmaņu procents ir zems, liekas ka 4%. Poļu ir loti daudz, bet ara ar berniem viņus redz loti maz atskaitot poļu veikalus.
Nav jau tā ka vietējas mammas ar berniem nekur neiet un pavisam nav aktīvas, iet jau, vienkārši mazāk. Ikdienā redzu mazo piemājas parku, tur katru regulāro apmeklētāju pazīstu, un vienu no lielākajiem pilsētas parkiem- tas ir parks kur visvairāk šajā pilsēta ar berniem iet, tur kaut ko ievērot ir neiespējami, pārāk dzīva cilveku satiksme.
Uz dažādām maksas izklaidēm, savukārt, visvairāk iet baltie briti; pakistāņi, indieši, poļi maksas izklaides apmeklē proporcionāli mazāk, nezinu ko vini dara, varbūt naudas nav, jo krāj ceļojumam uz dzimteni. Iespējams ka britu mammas bernus vairak nodarbina maksas pasākumos- sporta treniņi, spēļu majas utt.
Tas viss protams subjektīvi novērots un nepretendēju uz vispārēju patiesību.
02.09.2016 02:26 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Par zīdaiņu uzturu runājot, es arī pirms kāda laiciņa nošokējos un diemžēl ar pazīstamu meiteni. Viņa stāstīja, ka bija iebraukuši Maķītī, jo vecākajam puikam ļoti gribējās (un viņa vairākas reizes ir pieminējusi, ka vīrs, mājās braucot, paķer vakariņas maķītī). Puika gan ir maziņš un tieviņš, varbūt viņam tas junk foods ik pa laikam nenodara nekādu baaaigo skādi, nezinu. Bet mammīte ir tāda, kurai pilnīgi noteikti nevajadzētu ēst Maķītī. Not ever! Nu lūk, un viņa saka, ka esot paņēmusi friškas arī jaunākajam puikam, jo viņš rāvis no rokām ārā mammai. Un jaunākajam ir kāds 1.4. Un tad es tā noprasīju vai nav tā kā par agru un par sāļu bērnam dot tādu ēdienu...Viņa saka - bērns jau daudz neapēd :D Man bija diezgan liels pārsteigums par šādu attieksmi. Viņai bija pārsteigums, ka es bērnam pie ēdiena nelieku sāli :D
02.09.2016 11:01 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Izklausās, ka viņa lepojas ar to, ka dēls no rokām friškas rauj ārā. Lai nu kā citi uzskata, ka bērnam jāpagaršo VISS, šobrīd es tā neuzskatu. Saprotu, ka no visa neveselīgā bērnu nenosargāja, bet tas nenozīmē, ka pašai māmiņai tas jādod bērnam. Piemēram, kāda loģika dot bērnam konfektes bez viņa iniciatīvas? Es pati neēstu, ja nebūtu saldumu atkarībniece, jo nekā organismam vajadzīgs tur nav.
02.09.2016 11:12 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu no gada vecuma mana vecākā ēda to pašu ko mēs, neko speciāli vairs negatavoju. Nesaskatu neko īpašu, ka bērns vienreiz frī kartupeļus pagaršo tādā vecumā, pie nosacījuma, ka ikdienā ēd veselīgi. Jūs te pārspīlējat.
02.09.2016 11:21 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es vispār nesaprotu cilvēkus un viņu psiholoģiju, kuri spēj sadzīvot ar lieko svaru un mazkustību, piedodiet, nesaprotu. Varbūt tāpēc, ka man jau bērnībā no tēva puses bija tāds uzskats, ka jākustas, ka jāiet ar kājām daudz kur, jo tas ir veselīgi, un pat bija kādos 8 gados pārgājiens 20km gar jūru :-D .
Nemaz nerunāsim ka bērnam dod tādu pārtiku, un uzskata, ka tas ir norma. :-(
02.09.2016 11:22 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Nu mees gimenee esam pikanta un saalja eediena miiljotaaji,biezhi arii edam junkfood.Bet savu mazo peku es centiishos no taa visa attureet cik ilgi iespeejams.Esmu vinjai pirkusi beebishu sulas,bet taas es atskaidiiju ar uudeni.Pat speciaalaas beebishu putras,kuras man likaas par saldu atkaartoti nepeerku.Tagad mazaa pasaakusi skatiities man skiivi un prasiit,lai dodu vinjai pagarshot.Tad taados gadiijumos dodu kaadu kartupeli,gurki vai maiziites gabalinju.
02.09.2016 11:25 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
paranoid, tas jau tikai sākums, ja jau paši bieži ēdienreizi aizstāj ar junk food, tad tas ir ieradums, kas diemžēl, plešas plašumā. :-D
02.09.2016 11:26 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Frī kartupeļi (izņemot paštaisītu) būs pēdējais ko došu savai atvasītei, citādi pēc pāris gadiem attapšos, ka bērns neko citu kā kartupelīšus ar kečupiņu neēdīs. Tas nav ēdiens, bet gan ar atkarību raisošām vielām piepumpēta sintētika.
Pirms vairākiem gadiem strādāju kafūzī un katras dienas beigas bija pārdomu un neizpratnes pilnas - 8 no 10 vecākiem saviem bērniem pasūtīja frī kartupeļus ar kečupu. Lielākoties jautājums bērnam par to, ko gribēs ēst atskanēja šādi: "Ko gribēsi? Frī kartupeļus ar kečupu?". Kad jautāju radiniekam kāpēc tā (intereses pēc), atbilde skanēja: "Viņš jau neko citu neēd". Nu baigā atbilde. Kurš tad ir vainīgs, ka neko citu neēd, iedod pāris reizes frī kartupeļus un lūk rezultāts. Frī kartupeļos ir tikai ogļhidrāti un inde, tad jau labāk nedot neko. Paņem normālu ēdienu - neviens pie pilna šķīvja badā nav nomiris. :-D
02.09.2016 11:38 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es maķītī ēdu ļoti reti , 1x pusgadā vai pat 1x gadā ... maķīša frī ir ēdusi 1x un tas bija , kad viņai bija 11 mēneši . Bet viņa arī no gada vecuma ēd to pašu ko es , normālu ēdienu ...
02.09.2016 11:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)