Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Kad bērns aizrijas, vienkārši rokas gaisā paceļat viņam, bet vispār bērns ļoti labi atklepojas pats, īpaši nevajag stresot sākumā, kad aizrijas, jàļauj no sākuma
pašam, un tad celt tās rokas.
18.08.2016 22:37 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Sarkanā armija atgriezās nedēļu-divas pēc krūtsbarošanas beigšanas.
18.08.2016 22:42 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Es dodu mazajam rociņās šo to, bet stāvu blakām un vēroju kā tiek galā. Ir nācies pāris reizes ņemt ārā no krēsliņa, bet tā viņš smuki tiek galā. Nebaidos, jo ēst viņam ir tā vai tā jāiemācās.
18.08.2016 23:02 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Nu jau iet trešā nedēļa kopš uzrakstīju iesniegumu VSAA par vecāku un bērna pabalsta piešķiršanu. Lēmumi par iepriekšējiem pabalstiem vienmēr bijuši laicīgi, ne ilgāk kā desmit dienu laikā, bet nu nevaru saprast, kur aizkavējušies. Varbūt visi atvaļinājumā? :D
18.08.2016 23:25 |
 
Reitings 20
Reģ: 25.07.2016
Labrīt!
Jums ir pieredze ar mazgājamajām autiņbiksītēm?
19.08.2016 08:29 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Pareizi Norah saka. Ja baigi bail, tad var dot lielus va alus, ko īsti mutē nevar ielikt visu un nokost nav tik viegli lielu gabalu, bet tā vai tā kaut kad jau bērnam būs jāiemācās ēst gabalus. Pēc pāris rīstīšanās reizēm jau vairs nav tik traki :D
Ahh, meita sākusi kost visur, īpaši kājās. :/ sāp jau ne pa jokam, bet košana pretī nestrādā, jo viņai izskatās, ka tas patīk, uzreiz sāk smieties un mēģināt kost stiprāk. Kaut kāda sado-mazo aug :D
19.08.2016 08:32 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Monāde, man nav isti pieredzes ar taam istajam,dargajam mazgajamam biksitem,bet ar mazgajamam ir. Pirms vasaras loti saubijos par to dargo pirksanu,tomer nav loti leti un nezini kaa bus. Tad viena maza veikalina uzgaju apaksbikses kas no divam kartam, viena tada kaa dviela materials uzsucoss,areja bliva,bet protams,ka mitrumu caurlaidosa,bet nav taa,ka viss izpil ara, skidra kaka nekad neizsucas. Man bija divas tadas apaksbikses. Un ipasi laukos tas bija loti labi. Menesa laika tikai naktis liku pamperu un,kad kads ciemins vai kad nepaguva izzut. Bet tadas mazgajamas bikses der tikai, kad bebis nav mazins, manam apmeram rezims,ka kaka reizi diena un necura jau tik biezi,diendusas vienmer izguleja sauss. Bet ekonomija ir riktiga,nu protams ari nav jabut riebumam pret kakam, jo cik zinu kaut kadu dalu tam istajam biksitem var mazgat velas masina,citu tikai ar rokam.
19.08.2016 09:19 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
AG, var būt kā tā. Jo man viss ilgi nāca. Kad Tev beidzās B lapa?
19.08.2016 10:06 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Pabalsta saņēmējam ir pienākums nekavējoties informēt VSAA par šādiem apstākļiem, kas varētu būt
par pamatu pabalsta izmaksas pārtraukšanai vai pabalsta apmēra grozīšanai:
1. kāds no bērna vecākiem izbrauc no Latvijas Republikas, lai strādātu vai dzīvotu citā Eiropas
Savienības / Eiropas ekonomiskās zonas (ES/EEZ) dalībvalstī;
2. viens no bērna vecākiem pārtrauc vai uzsāk darba attiecības Latvijā, bet otrs bērna vecāks strādā
citā ES/EEZ dalībvalstī.

Kā lai saprot šo tekstu? Bērna tētis strādā citā ES valstī, bet gan vecāku pabalsts, gan bērna kopšanas pabalsts ir uz mana vārda. Vai man tik un tā jāziņo? :-/
19.08.2016 10:29 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Es tā skatos un man ļoti interesanti šķiet, ka viņi vecāku pabalstu rēķina arī pēc mēnešiem, kad es biju dekrētā, respektīvi, rēķināja no 2015.gada jūnija līdz 2016.gada maijam, bet es aprīlī un maijā biju jau dekrētā, tāpēc man tur nullītes atzīmētas un velk visu pabalstu uz leju. Kā tas var būt? :-/
19.08.2016 10:35 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Monade
vel pieredzes nav, esmu tikai gaidibas, bet jau laicigi visu izpetiju un izlemu par sev ertako variantu- mazgajamam autinbiksitem!
cik zinu ir vairaki veidi: TE1 ( kur ir udensnecaurlaidosa apakbikse un ieksa ieliekams autins) TE2 ( necaurlaidiga apaksbikse ar aisarg slani un iespejam ieklipset ieksa ieliknisus/autinus) un ir ari TE3 vai TE2 hibridi, ka citi saka ( ta pati udensnecaurlaidosa autinbikse, aisargslanis un iespeja ieklipset ieksa ielikniti/autinbiksi vai metamo ara ielikniti)
par kakam runajot, parasti liek tadu ka papira stremeli, kur tas kakas sakrajas un to tad pode, pec tam ielikniti/autinu nomaina un parasti pasu apakaspiksi var vel izmantot, bet ieteicams izvedinat (rotet ar citu apaksbiksi dienas laika)

tadus ka es nopirku - visu var likt velasmasina, nav ieprieks jamerce vai ka! un ir gan ar izmeriem pieejami gan universalie izmeri, kuri adaptejas bernam augost( man ir tadi) lidz ar to reali , ja viss labi ies, tad mans "papmeru jautajums" lidz podina iesani bus atrisinats ar 200e!! :)
man sajuta, ka lv sis nav diezko populari!?
19.08.2016 10:41 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Nav pieredze ar ārzemēm, un vīrieša ienākumi viņiem neinteresē.
Kad Tev B lapa beidzās? Tas daudz izsaka, gan izskatīšanas laiku, gan izmaksu datumus.
19.08.2016 10:42 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
AG, nevēlies aiziet un klātienē apjautāties? Arī uz e-pastiem man vienmēr ļoti ātri atbild un visu paskaidro, jo nevajadzētu būt tā, ka dekrēta laiks naudiņas samazina.
Māmiņas, es zinu, ka nesen bija diskusija par pirmajiem apaviņiem bērniņam, es visu izlasīju, bet gudrāka nepaliku. Mazajai septembrī gads, prot līst, par ko es ļoti priecājos. Vajadzētu pirmos apavus rudenim/vēsākām iekštelpām, skatos uz LBL, ļoti patīk tā plānā ādas zolīte, taču tā kā meitiņas pēda ir gandrīz 15 cm, nekā prātīga nav. Tāpat ar Freycoo u.c. apaviem. Tikko ieķeksēju meklētājā vajadzīgo izmēru, apavi vairs nav tie plānie un jaukie, bet ar nopietnāku zolīti. Ko Jūs ieteiktu? Ņemt kaut ko no esošajiem, bet ar zoli, kas man pašai šķiet par biezu, vai arī meklēt kurpnieku un censties kaut ko pasūtīt pie viņa?
19.08.2016 10:45 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Villionata B lapa beidzās 3.augustā, bet tur man viss skaidrs. Bet tas, ka viņi ieskaitīja pirmsdzemdību atvaļinājuma laiku aprēķinā, mazliet pabojāja garīgo, tad jau laikam sanāk, ka izdevīgāk bija ņemt vecāku+bērnu pabalstu uzreiz pēc dzemdībām. :-/
19.08.2016 10:45 |
 
Reitings 20
Reģ: 25.07.2016
Havaja, jā, cik saprotu, nav pārāk populāri, jo nevienai man pazīstamai māmiņai šādas pieredzes nav.
Jau tad, kad gaidīju, apsvēru šādu variantu, bet likās, ka pirmajos mēnešos, kad vēderiņš iziet ļoti bieži, ērtāki būtu vienreizlietojamie pamperi. Tagad dēliņam ir 4 mēneši un vēdera izeja nav tik bieža, tāpēc meklēju citus variantus.
Pagaidām esmu noskatījusi šos - http://www.babybamboo.lv/lv/kategorijas/trendy-baby/
Tā kā pieredze bēbju lietās nav diezko liela, par visu gribas dzirdēt atsauksmes :D
19.08.2016 10:56 |
 
Reitings 20
Reģ: 25.07.2016
Agresīvā Grūtniece, man arī paziņojums par vecāku pabalstu atnāca pēdējā brīdī. Manā gadījumā bija kaut kāda aizture starp VID un VSAA datu sinhronizāciju (tā man paskaidroja, kad zvanīju).
VSAA mājas lapā ir kontakti, Tu vari viņiem zvanīt un jautāt, kas par lietu. Es tā darīju, jo biju satraukusies, ka palikšu bešā. :D
19.08.2016 11:00 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Vējā, dāņu ražotājam En fant ir mīkstie apaviņi lielākām pekām. Bet vispār iesaku aiziet uz 2zoles veikaliņu, tur ir ļoti zinoša un atsaucīga īpašniece, gan varēs vēl kaut ko ieteikt.
19.08.2016 11:03 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Tad tiešām jāzvana un jārunā uz vietas, man ar bija neskaidrības, visu laipni izskaidroja VSAA.
Es domāju, ka pirmajos mēnešos grūti ar tiem daudzreiz lietojamajiem pampjiem. Kaka nāk pēc katras ēšanas(apm 8-9x dienā) spēj tik mainīt, un ja vēl jāmazgā, uii, vēlāk jau zarnu darbība nostabilizējās, un kaka nāk 1 - 2x dienā.
19.08.2016 11:13 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka pirmajos mēnešos grūti ar tiem daudzreiz lietojamajiem pampjiem. Kaka nāk pēc katras ēšanas(apm 8-9x dienā) spēj tik mainīt, un ja vēl jāmazgā, uii, vēlāk jau zarnu darbība nostabilizējās, un kaka nāk 1 - 2x dienā.

bet ka? tapat tacu mazgajamais vai nemazgajamais, bet pec katras kakas tacu maina!? lidz ar to, kada starpiba vai uzliec pamperu vai nomaini autinu!? uzliksanas vai nonemsanas zina vini nepanem vairak laika! un nonemto uzreiz tak neskrien mazgat bet sakraj velas kaudzi ar autinuiem (2 vai 3) diena un masina ieksa un viss!
tikpat labi ta miskaste ar pameriem tak ari ara janes!? ne?
19.08.2016 11:31 |
 
Reitings 20
Reģ: 25.07.2016
Havaja, es domāju, ka Villionota domāja, ka nevis mainīšana, bet gan mazgāšana ir čakarīga, jo tad dienā vajadzīgi kādi 8-9 autiņi vismaz un dienas beigās obligāti ir jāliek mazgāties, citādi nākamajai dienai nebūs.
Šī iemesla dēļ es tikai tagad taisos tos ieviest mūsu ikdienā.
19.08.2016 11:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits