Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 54
Reģ: 18.06.2010
Šeit intervija ar psiholoģi par bērnu agresiju un dusmām: https://www.youtube.com/watch?v=f9SS195e2l0
10.08.2016 14:23 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vatson, beidz saraustiit manus teikumus. Citēju ko ieteicu:
Iesaku iet gulēt pa dienu, kad mazaa guļ. Citi darbi pagaidīs. Pat, ja liekas, ka nenāk miegs, ielien gultā un tās 20 minūtes atpūties.

Atpūsties nenozīmē, ka jāguļ. Citam tas der, citam tas neder un nav par to gudri jāspriedelē :D Un, ne tikai tu, ne tikai es, bet mēs visas zinam, kas ir negulēt un ka vajag nesaraustītu miegu. Tas nav nekāds jauns atklājums no Tavas puses. :-D
Un jaa, kad man bija miega trūkums es sekundes laikā varēju aizmigt. :-P
10.08.2016 14:28 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
zeldito, pareizi tev teica - ja mazulis nebūs gana paēdis, viņam nepietiks spēka celties un prasīt ēst. Ja svars tik maz nācis klāt, es tiešām celtu naktī, kaut pēc 4h, un barotu. Izklausās jau super-puper "o, mans zīdainis naktī neceļas un es varu izgulēties", bet tik mazam bērniņam tas īsti nav normāli. Ja būtu labs svara pieaugums, tad cita lieta. Viņam kaut vai padzerties vajag. Mazulīšu organisms ļoti ātri diemžēl var atūdeņoties (tāpēc rota vīrusi bērniem ir daudz bīstamāki kā pieaugušajiem).
Jā, dzer māmiņtējas! Kaut citi saka, ka tas ir placebo, daudzām mammām (arī tepat Cosmo) tās ir ļoti palīdzējušas. Vispār daudz škidruma jāuzņem, un jāpaēd, pa dienu jāatpūšas.
Mātes instinkti modīsies pamazām. Šobrīd tev varētu būt šoks, jo pēc dzemdībām, kas ir smags darbs, nav bijis iespējams atpūsties - uzreiz esi kā vāvere ritenī un jārūpējas par mazuli no pirmajām minūtēm. Ja ilgākā laika periodā jūti, ka psiholoģiski vienalga ir sūdīgi, ilgi nekas nemainās un paliek vēl sliktāk, iespējams tā ir pēcdzemdību depresija. Tad noteikti meklē palīdzību.
10.08.2016 14:36 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Pirmo mēnesi man mazais forši gulēja vismaz stundu pēc katras ēdienreizes. Tad varēju vai nu kaut ko padarīt vai pati pagulēt. Drīz tas prieks beidzās un sanāca tā, ka bērns guļ tikai man klēpī, rokās. Nu i nospļāvos par visu pārējo. Baroju gultā, un, kā aizmiga, tā atpūtos pati, un arī centos pagulēt. Protams, ka neskaitāmas reizes ir bijis tā, ka tikko es palieku miegaina un varētu nosnausties, mazais ir izdomājis jau celties augšā. Nu neko darīt.
.
Ja bērns tikko paēdis, bet neguļ, tad vismaz 40min viņu var droši uzticēt kādam citam paauklēt, un tikmēr pašai pagulēt.
10.08.2016 14:44 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Mums laikam veicas. Mazais uzreiz atzina pirmo knupi un nenācās meklēt īsto. Mums ir lētais NUK knupis ar šķelto galu. Šāds
10.08.2016 16:48 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Vispār jau daba par visu ir padomājusi un, ja mamma pačuč 15min blakus savam bērnam, pārsvarā jutīsies labāk nekā nepaguļot

Šim piekrītu ļoti, ļoti!
Un jā, sākums man šķiet visām ir grūts, sevišķi ja pirmais bērns. Es sākumā raudāju no tā cik fiziski jutos slikti-krūtis sāp, neizgulējusies, šuves sāp. Ne nosēdēt, ne pagulēt. Viss besī. Bet pagāja tās pirmās 2-3ned un viss nostājās savās vietās. Nekad īpaši neesmu iespringusi uz šmorēšanu un mājas tīrīšanu, galvenais, ka pati jūtos sakarīgi. Vēlāk daudz palīdzēja staigāšana ar bēbi. 6-10km dienā. Tagad pietrūkst to pastaigu. Nu nekas, tagad sākam rullēt ar veļļuku :)
10.08.2016 16:54 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Nu nekas, tagad sākam rullēt ar veļļuku

Cik veca Tev mazā, Anne Shirley? Viņa jau Tev tā stabili, stabili sēž? Manējā tik pirms 2 ned. sāka sēdēt neatbalstoties, tapēc man šitais prieks būs nākamvasar, šovasar jau vairs nepaspēsim iemēģināt, jo vēl nemaznav visi atribūti iepirkti! Nevaru sagaidīt, gad rullēsim ar velo(l)
10.08.2016 16:58 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Gangsters, manai 9mēn ar astīti :) Sēž stabili. Bet nu ilgi vēl tāpat nevaram braukāties. Un uzmanīgi jābrauc, jo mazulis jau nemāk sagrupēties uz bedrēm. Tie velokrēsli ir no 9kg gan un manai ir gāaamdrīz 9kg. Bet nu iesprādzēt var normāli. Kājeles, protams, par īsu, lai iesprādzētu, bet tik mazam arī tas nav vajadzīgs. Vienīgi ķivere viņai nepatīk :D
10.08.2016 21:37 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Skaidrības labad-ķiveri lieku un bez tās nebraukājamies :)
10.08.2016 21:39 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Anne,
Hi5! 8-) mēs arī velobraucējas. Meitai patīk, un brīnums, ka ķivere nekaitina viņu :D Anne, jums jau ganjau arī Polisport XS- mazakā?
10.08.2016 22:58 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Meitenes, ko jūs vēl dariet bez bēbīšlietām? Man ta kā garlaicīgi sāk palikties, domāju kā sevi nodarbināt. Māja kārtībā, ciemošanās notiek, bēbis laimīgs, gribas tomēr kaut ko karjeras lauciņā, man tā mājsaimnieces padarīšana ta kā drusku sāk apnikt :-) Varbūt kādus kursus apmeklēt, varbūt kādu papildus peļņas avotu, hmm. Esmu pārdomās, varbūt varu pasmelt iedvesmu un motivāciju no citu stātiem (t)
10.08.2016 23:10 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Dienvida - es arī par to pašu domāju, man arī māja izlaizīta, ciemojamies un pie mums ciemojas, bēbim neviena vaina, bet kaut kas trūkst. Šķiet, ka brīvais laiks tiek izmantots nelietderīgi un vēlos kaut ko noderīgu iegūt.
Aha, pashsajuta pec tam ir taada kaa uz smagaam pohaam no otraa staava pa logu izmestam dzeeraajam- it kaa dziivs, bet ne liidz galam.

Tieši par mani, vismaz pēc pēdējām reizēm esmu apmetusi dienas gulēšanai ar roku, jo pa nakti varu +/- izgulēties. Nu labi, kaut vai stundu dabūju pagulēt tomēr tas ir galīgi garām, pamostos kā caur gaļas mašīnu izlaista. Tad labāk to laiku pa mētājos dīvānā, palasu kaut ko, pārskatos vai uztaisu skaistumkopšanas procedūras. :D Bet cilvēki ir dažādi, citiem tās 20min miega derēs.

Ja bēbis karājas pie pupa, tad tiešām labāk mēģināt iemānīt knupi, jo zīdainim ir vajadzība zīst. Mums vēl joprojām kaut kas saiet uz īso un mazā pat minūtes garumā nevar piezīsties knupim, kaut ko šķobās un košļā, vanda knupi pa muti un tad vienā brīdī aiziet.

Tie droši vien ir veci jaunumi, bet neviens man nekad neko tādu nebija teicis. Atklāju veidu kā ātrāk iemidzināt bēbi, ja ir kā jau miegs nāk, bet ilgi tā štelle iet - lēnām un ļoti viegli glaudu mazulim uzacs rajonu no iekšpuses uz āru - momentā acis šķībi un veras ciet, kaut kā nomierina beibi. Tas gan mums strādā tikai tad, ja mierīga un neraud.
11.08.2016 01:59 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
AG...vai mazajai dakteri apskatija meles saititi ?!
Biezi vien , ja nesanak piezisties ta vnk ir par isu .
11.08.2016 07:29 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Strada uzaciu-deguna glastisana, vel, ja maigam aplveidugam kuatiban no avotina uz degunu, tad ari gan nomierinas..gan var iemidzinat.
Tas gan vairak maziniem bebisiem (lidz menesim ).to man slimnica ieradija masina.
11.08.2016 07:41 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
khkh, neezinu, ņēmu Gandrā uz akciju :D Visas mazākās jau tur vienādas bija. Parametru ziņā.
Meitenes, pagaidiet, kad bēbji paaugsies un sāks kustēties apkārt - varēsiet aizmirst par izlaizītu māju un garlaicību :D
11.08.2016 08:12 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
O jaa,meitenes,priecajaties,ka mazie tagad mierigi un jums daudz laika briva. Velak tik daudz negules,rapos,staigas. Man atvilktnes izskatas kaa atkritumu tvertnes,kamer gatavoju,mazais izsivere,tad nav laika visu kartigi salikt,viss savandits. Iemacijas ieslegt trauku masinu,ka sak rukt,taa panika skrien.pie manis. Tualete ari ir kaa magnets-pareizak tualetes birste-cik mes par to runajusi,ka nedrikst. :-/
Tagad ari sacis iepazit gravitacijas speku,met visu taa forsi,vel ar tadu pa baaa skanu. Maju iztirit ar puteklusuceju nevar,jo tas briesmonis ir ienaidnieks nr.1. Un jau ir tuvu tas,ka maces ielist divana,tad bus sirmi mati.
Es ari gribu ar velluku braukat. Bet nav velosipeda un ja butu man bail no pilsetas satiksmes. Te nezinu vai macetu iejusties,kas bijusi Turcija,zina,ka drusku bez noteikumiem dazreiz. Bet taa gribetos uz parku aizbraukt, ar ratiem tas ir parak talu.
11.08.2016 08:46 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Vot nezinu, kas par lietu, vai tas ir normāli, mazā neguļ lielāko dienas daļu - no plkst 8iem līdz 8iem vakarā salasās augstākais divas stundas. Vakar vispār labi ja pusotra, jo pa visu dienu gulēja 3 reizes un katru pa 20-30min un cēlās augšā atkal moža. :-/
11.08.2016 09:27 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Izklausās ka priekšā īsta jautrība :-DTicu, ka mazais pēc kāda laika būs kā ūdenszāle, bet vienkārši mums līdz tam vēl tiiiik taaalu... :-)
Šodien no daktera. Dabūjām nosūtījumu pie neirologa - paaugstināts tonuss. Manā rajonā jāgaida rindā 2.5 mēn.! Vai tad pēc tik ilga laika jau nebūs par vēlu? (t) Apzvanīšu vēl dažas vietas.
Starp citu, AG, laikam tev, piedod, ja kļūdos, bet bebis arī griezās kā ciparnīca, kad ir guļus? Ir vērts par to ieminēties ārstam, jo tas var liecināt par paaugstinātu tonusu. Vismaz tā ir mūsu gadījumā, plus, mazais galviņu met atpakaļ guļot.
Vēl var labi iemidzināt ar plaukstu braucot pāri actiņām vairākas reizes, bet tas strādā tad, kad bebim actiņas jau ir smagas tomēr viņš vēl cīnās. Būs jāpamēģina arī šie iemiedzināšanas triki, man tas ir kas jauns :-)
11.08.2016 10:05 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
AG, bet, ja tev mazā omulīga, tad nav par ko satraukties. Viņai maz vajag.
Mans gulēja kā lācis pirmos 3 mēnešus. Tad pamazām saīsinājās tas gulēšanas laiks un sadalījās pa vairākiem mazākiem.
Tagad guļ jau līdz 10:00 rītā, diendusu iet gulēt ap 13:30, ceļas ap 17:00... un tad gulēt ejam ap 22:00.. tā mums tagad ir jau kādu nedēļu un es vakar tā aizdomājos, ka baigi maz sanāk viņš nomodā.
Kad viņš ir nomodā, tad gan iet kā tanks. Visi plaukti tiek revidēti, gultās lien (tā kā, lai cik droši būtu istabā, tad tik un tā viņu nevaru atstāt vienu pašu nekur, jo izkāpt vēl nav iemācījies), medī kaķus, kaķu barību. Ja turu kādu skapīti ar roku ciet, tad jau ir tik gudrs, ka ņem manu roku nost un rājās.
Ja mazais prasās opā un es nepaņemšu, tad fiksi aizrāpos pie tēta paprasīties.
Iemidzināšanas triks ar pieres glaudīšanu ir ļoti efektīvs, bet bērnu, kas ir histērijā diez vai tādā veidā var nomierināt.
11.08.2016 10:12 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Manai 5 mēneši un pa dienu guļ 2x pa 25min un ir supermoža :D bet nu vismaz pa nakti guļ labi,tas galvenais.
Dienvida - tā laikam visur ir ,tās rindas. Es visur maksāju,lai tiktu ātrāk. Ļoti vajadzēja uz masāžām vienu brīdi,bet bija jāgaida 2 mēn,tad nu nekas cits neatlika kā iet par maksu, kad tikām bezmaksas,tad vairs nebija jāiet, tāpat arī tuliņ pēc 2 mēn gaidīšanas tiksim pie fizioterapeita, bet man šķiet,ka nav vairs tur jābūt.
11.08.2016 10:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!