Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Soma ir, stāv stūrī, būs jāpārdod :D
Autobeņķis nepatīk, jo ir ierobežota, tādēļ nekādus krēslus nepērku, manējā laimīga ka ar viņu runā spēlējas, kad trako, vicina kājas, veļas, īpašs spēļu biedrs viņai ir tētis, ar kuru smejas kā kutināta. Es jau greizsirdīga palieku, ka man nevelta tik daudz burvju smaida un smieklu kā savam mīļajam tētim.
30.06.2016 14:17 |
 
Reitings 23
Reģ: 23.09.2015
Ar to visu,es gribēju pateikt, meitenes, lai arī Jūs ko izlasat forumā un lai cik arī liktos, ka kāda foruma lietotāja ir vieda, gudra, ar medicīnas izglītību utt, Vienmēr šī informācija ir jāpārbauda pie sava ārsta vai kādās zinātniskajās publikācijās!

Vēl gribēju pateikt, ka nav svarīgi, vai bērns tiek barots ar mātes pienu vai maisījumu, dibens apmazgāts ar 'krutajām'salvetēm vai parasto ūdeni, tiek vizināts vislabākajos ratos vai ratos, kas tika mantojumā no draugiem vai ģimenes utt, viss tas ir sekundāri, galvenais bērnam ir mīlestība, drošība, būt pāēdušam un aprūpētam.
30.06.2016 14:19 |
 
Reitings 23
Reģ: 23.09.2015
Paldies, Favel :) Tāds arī bija mans iemesls uzrakstīt šeit, lai Undya (un arī citas mammas, kuras ir devušas pienu, olas pirms gada vecuma) netiktu pataisītas par nez kādām noziedzniecēm un nosodītas ne par ko.

Nē, mana izglītība/profesija nav saistīta ar medicīnu, taču es un mans gandrīz 11 mēnešu vecais mazulis piedalās pētijumā par alerģijām. Sakarā ar to mums tiek sniegta papildus informācija, un arī es pati lasu papildus par jaunākajiem pētījumiem šajā lauciņā.
30.06.2016 14:41 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
sally_hay_es patīkami lasīt tavu viedokli.
Es gan pati esmu medicīnas studente, tādēļ varu tikai piebilst, ka nevienmēr arī vajag uzticēties tikai viena ārsta vai vecmātes viedoklim. Mātes piena jautājumā vispār arī mediķu vidū ir ĻOTI daudz pārspīlējumu un arhaiski nepamatoti apgalvojumi. Ir protams mātes piens labs, bet daudzas bukletos aprakstītās gudrības par to cik ar mātes pienu baroti bērni ir gudrāki, veselāki utt- nu nav tas viss tiešām zinātniski pierādīts ar drošām metodēm izslēdzot citus blakus faktorus.
Pie tam rekomendācijas barot ar mātes pienu līdz 2 gadu vecumam ir rakstītas ņemot vērā valstis, kur nav droša pieeja tīram ūdenim, līdz ar to maisījuma lietošana ir bīstama šī apstākļa dēļ.

Māmiņas, kam ir vairāki bērni. Vai Jūs arī grūtniecības laikā jutāt pastiprināti vēlmi aizsargāt lielāko bērnu? Man tā trako hormoni, ka vakar uzšņācu vīrietim, kas manu mazo nokomentēja. Pēc tam nevarēju pati saprast vai aiz kauna zemē ielīst, vai smieties. Sajutos kā tāda lauvu mamma :-D
30.06.2016 15:49 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Villionota stāsti - kāda soma? :-D varbūt tev ir tieši viena no tām somām uz kādām cierēju, ja tiešām domā pārdot? :-)
30.06.2016 16:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nuu... mani te lamaja par nepotesanu un berna nebarosanu ar kruti .... meitai ir 2 gadi ar astiti taa arii nevienu reizi nav bijusi paaugstinata temperatura , maksimums iesnas un klepus vakara no kura no rita nav ne minas :))) taa kaa visas sis runas ir tikai runas ....
30.06.2016 16:22 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
sally_hay_es, ceru, ka arī turpmāk dalīsies ar savu viedokli :)
Lai bērniņam veselība! :)

nairalele, es šobrīd neesmu gaidībās, bet pat bez īpašā stāvokļa es savu bērnu esmu gatava aizstāvēt ar nagiem un zobiem :D Man ir reāli bail kā būs tad, kad meitai nāksies skolu uzsākt. nervu zālītes jau jāsagatavo plauktiņā. Manai čiepai, par laimi, raksturiņš ir, bet viņa savam vecumam fiziski tik maziņa, smalciņa un trausla uz citu tā paša vecuma vai pat jaunāku bērnu fona, ka man ir nevis jāaudzina meita, bet pašai sevi (s) (s) :D
30.06.2016 16:24 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Čau, meitenes! Veselu mūžību te neesmu bijusi, sailgojos pēc jums :D
Apsveicu tās, kuras ir sagaidījušas savus mazuļus :)
Manai jau tulīt 11 mēneši būs, māk teikt jau pāris vārdus ( "mamma", "tata"- kas nozīmē tētis, un "kaķis"). Un ļoti daudz runājas savā valodiņā kaut ko, baigā pļāpa man aug :) Staigāt vēl nestaigā, bet pieturoties pie sienām pārvietojas pa visu māju. Kādā vecumā jūsu bērni iemācījās staigāt?
Man tāds jautājums, kā jūs sargājat mazos pret ērcēm? Kādus pūšamos lietojat? Rīt brauksim uz laukiem, kur ir daudz ērces (jā, pat zālājā...), gribu nopirkt kādu pūšamo spreju, bet kādu?
30.06.2016 16:33 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
neka nesargaju , pec pastaigas dusa ....

1mo patstavigo soli spera precizi uz savu gada dzimsanas dienu ....
30.06.2016 16:37 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Leo_leo, mana meita kājās piecēlās diezgan ātri (8 mēnešos), bet pirmos patstāvīgos soļus spēra tieši 2 nedēļas pēc savas gada jubilejas :) Es caur spēlēm mudināju meitiņu pa zemi dzīvoties rāpojot. :)

Meita ir potēta pret ērču encefalītu, bet tāpat papildus izmantoju spreju, kas domāts bērniem (iegādājos aptiekā). Vienkārši apjautājies farmaceitam. Pa lielam bērniem domātajos sprejos sastāvs ir līdzīgs :)
30.06.2016 16:37 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Cik patīkami lasīt viedokļus, kur ja māte izvēlas nebarot bērnu ar savu pienu viņu nesūta pie psihologa! Lai gan man tiešām ir pamatots iemesls kādēļ es izvēlējos par labu maisijumam vienalga esmu piedalījusies nopratināšanā kādēļ mans bērns ēd maisījumu nevis manu brīnumdziru pēc kuras viņš kļutu ģēnijs bet tagad jau diemžēl vairs ne... :-D

Leo_leo welcome back! (l) mēs arī dzīvojāmies līgo svētkus pa laukiem.. bērnam neko nepūtu virsū jo tomēr patik apgramstīties un tad pa muti.. tikai vakarā ģērbu nost, mazgāt un pārbaudīju pašu un drēbes..
Mūsējais pats nestaigā tikai pie rociņas turoties vai gar gultām, sienām utt.. ceru ka uz gadu staigās.. :-)
30.06.2016 16:44 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Mēs ar vīru atkal esam pārucinājušies ar mazo un visur ņēmām līdzi virtuvē krēsliņā kopā ar mani es taisu ēst viņš ar virtuves piederumiem bungo.. es kaut ko citu darīt viņš līdzi.. man brīvs brīdis kopā rāpojam spēlējamies, ka tagad jau gandrīz 11 mēnešos pats neko negrib darīt.. ir brīži kad var to pusstundu pats kaut ko pabumbulēt parevidēt savu atvilkni utt bet parsvarā tikai vai nu ar mani vai vīru klepī un tikai...
Bijām laukos tur otrs bēbis tāda paša vecuma tas pāri pagalmam viens pāts rāpo spēj tik skriet pakaļ.. manējais nē tikai pie mammas vai tēta uz rociņāmm vai uz sedziņas..
30.06.2016 16:50 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Saule, Tev taisnība par to roku bāšanu mutē pēc tā ērcū spreja...:) Nebiju aizdomājusies, tad nu tiešām darīšu tā, ka vienkārši kārtīgi pārbaudīšu :)
30.06.2016 16:52 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
ērcū
ērču :D
30.06.2016 16:52 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Man arī vairāki cilvēki jautājuši vai baroju ar krūti. Es vienkārši mainu tēmu, lai izvairītos no negācijām un tā nav viņu darīšana (kas viņiem no tā mainīsies?). Lai gan beidzot varu dzert sarkanvīnu, tomēr vēl mazliet grauž tā mana izpļerkātā krūts barošana. Vēl joprojām turas bumbulis veselajā krūtī un nevar saprast, kas tas ir, jo pazīmes neliecina par strutām, bet šaubas arī, ka tā ir piena stāze, jo tam jau vajadzēja būt izdegušam, bet Bumbulis kāds bija, tāds ir. Pirmdien jāiet atkal, visticamāk būs punkcija un ja kas, tad atkal drenāža. :-/
30.06.2016 17:01 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Mums ar vīrieti domas sakrīt, ka varam atstāt mazo vienu gultiņā, paši iet gatavot ēst. Šobrīd viņa visbiežāk vēro apkārtni un neprotestē, ka neesam blakus. Varbūt pieradīs pati sev kavēt laiku, varbūt tieši otrādi. Redzēsim, kas sanāks. :-D
30.06.2016 17:09 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Mans draugs dabūja telefonā kaut kādu aplikāciju, kas atskaņo skaņas mazulim, lai viņš nomierinātos - tur ir veļasmašīna, doplera skaņas utt. un var arī pats savējo ierakstīt. Šis ierakstījis kā bļauj un to atskaņo meitai un šī nomierinājās uzreiz. Tik smieklīgi :D
30.06.2016 19:26 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
leo_leo, prieks, ka esi atpakaļ cosmo mammu vidū :)
Par ērcēm, mēs dzīvojam var teikt- meža vidū :D parcik meitai bija līdz 9 mēnešiem trakumsēgas potes, tad ārsta palīdze teica, ka līdz gadam, tomēr, šī dēļ nepotēs pret ērču encefalītu. Tad nu šonedēl Baltā apdrošināšu pret ērcēm beibi (5€ gadā), un sekošu līdzi. Ir arī kaut kāds pūšamais, bet to tikai uz drēbēm(ja vajag), un tur, kur pati netiek klāt- mugura piemēram. Uz otro jautājumu- meita sāka staigāt 1 dienu pirms 11 mēnešiem, 16.jūlijā būs gadiņš, un jau skrien kā nenormāla :D daudz visādus vārdiņus samācījusies, ļoti pieklājīga, saka pat veikalà, kas pienāk tuvāk - "tau" -čau, un dod 'pieci', un saka atā :D
30.06.2016 19:44 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
A nē, 1 dienu pirms 10 mēnešu jubilejas, vot galva :D


mammas, kuru mazajiem tuvojas gadiņš, konesat izplānojušas, padalieties lūdzu! Pašreiz taisīsim ielūgumus, paredzēts piepūšamais, daudz veselīgu uzkodu, pašu gatavotie burgeri, saldais, torte, mazajiem - čia sēklu pudiņš un daudz citu lietu.
Kas vēl? Vajag pasmelties idejas :)
30.06.2016 19:48 |
 
Reitings 23
Reģ: 23.09.2015
Paldies, Favel. Lai Tev skaists gaidību laiks. Īstenībā, ar nostaļģiju atceros savu grūtniecību. Pat neticās, ka drīz jau būs gads kā esam satikuši savu mazo.

Leo_leo un Saule22 mums ir līdzīga vecuma bērni. Manējais vēl nestaigā, kaut gan rāpo jau no 6 mēnešiem. Iet gar maliņu un pie rokas, bet pats ni un ni. Arī stāv patstāvīgi un stabili, bet kad saku: nāc! Tad metās četrāpus un atrāpo... bet nu visam savs laiks. Bērns pats izvēlas savu attīstības tempu, tikai dažreiz vecāki par daudz grib no saviem bērniem :)

Par krūtsbarošanu un psiholoģiju ir tur sava taisnība. Tā teikt, piens rodas 'galvā', hormoniem iedarbojoties. Taču kādu sūtīt pie psihologa. Nu gan. Lai katrs dzīvo kā grib. Kamēr indivīds nedara neko prettiesisku, tā ir viņa un partnera izvēle, citus tas nevajadzētu uztraukt!
30.06.2016 21:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)