Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Favim
Es tavā vietā pirktu vai nu gatavo aptamilu vai arī kaut ko, kas ir mazākās pakās, piemēram, mēs lietojām Milupa. Savādāk, ja nopirksi lielo aptamil pa 12, atvērsi un beigās būs jāmet ārā! Ja jāmet ārā, tad kaut vai milupa, jo mazāka paka un tik 4 eiro!

Es atkal priecīga! (l)(l)(l)
Jau lielījos, ka vienkārši vienu dienu novilka bikses un mājās esot čurā podā! Laukā gan vēl grūtāk! Un vēl - viņš bija kā salīmēts ar knupi. Vienu dienu jokojoties teicu, lai izmet gružkastē, ka nevajag. izmeta un nelieto (l)(l)(l)
es biju domājusi, ka ar knupi uz skolu ies, cik viņš svarīgs, bet nē!!! (l)
29.06.2016 18:07 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Dienvida paldies liels! (l)

man pašai tas pats ar tām strijām un skatos uz savu ķermeni, galīgi nav tas, ko gribētos redzēt, bet saprotu, ka ātri to visu neatgūšu. domāju iet sportot pēc ginekologa apmeklējuma, bet nezinu ar ko sākt un kā visu nomest. es nebiju nekāda tievā pirms tam, bet tagad vēders vispār tāds... ļumīgs :D
29.06.2016 19:08 |
 
Reitings 121
Reģ: 31.08.2015
man pagajuši 2,5 meneši kopš dzemdibam, veders ari sakuma bija tads lumiigs :-D
bet vairs nav, strijas ari nav tikai tas kas jau kops pusaudžu gadiem uz stilbiem bet es neiespringstu :) esmu pilnibaa atguvusi formu varbut del garajam pastaigam? es nezinu :-)
kas attiecas uz mazo , tad tagad domāju- ko es vispar daritu bez vina?! :-D(l)
29.06.2016 19:23 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Paldies, Robite.
Uz aptamilu (gatavo) noskatijos. It ka nepatik pasai , bet vismazakais tiplums. Paluresu ari milupa.
Pirmajam bernammlietoju NAN, bet tagat veikala nekur neredzu.
30.06.2016 08:07 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Varbut, te kadai ir atsauksmes par b/d Remeos Gertrudes iela 127 ?
30.06.2016 11:59 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Tie lielie biedētaji, ka ar bebi viss būs slikti ir tieši tie, kuriem bērnu nav :-D Vai vecas tantes, kurām jau viss kļuvis grūti.
30.06.2016 12:51 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
taa nu gan nav , kad es biju stavokli , te pat 1/2 cosmo man stastija cik bus gruti vispirms dzemdet, tad lidz gadam , tad baidija ar 2gadu vecumu .... :D :D :D
30.06.2016 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Tā jau gaidot, kad būs tikai viegli var palaist garām foršos-grūtos brīžus ar bēbuķi. :)
30.06.2016 13:29 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
Mani ar biedēja, ka grūti būs. Bija ar - līdz 8m vecumam. Pec tam kkā viss palika daudz labāk. Bet tā bija mana problēma, ka visi sabiedēja, sastāstīja, ka jāsēž mājas/ nekādi tusiņi/ nekādi pasākumi/ nekādi ciemiņi/ kur nu vēl laiks sev - tikai mājas un pastaigas parkā/ un es duračka tam visam noticēju. Tagad skatos atpakaļ un domāju, ka noteikti otro reizi darītu daudz ko savādāk. :)
Bērns noteikti nav nekāds šķērslis vai apgrūtinājums!!! (l)

Iespraukšos te ar savu jautājumu - kādi jums ir matu sakārtojumi? pirms dzemdībam bija gari gari mati līdz pakaļai, bet barojot mazo traucēja/skraidot pa māju sāka traucēt. Nogriezu īsākus, bet kkas mani neapmierina... Kādas jums ir frizūras?
30.06.2016 13:41 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es neko negaidīju, un ir tā ka ir viegli un reizē arī šķiet ka ne tik, jo paskaties uz citām mammām kurām bērni ratos guļ, pašas sauļojas, man neguļ gandrīz nemaz, ja pārāk ilgi stāv ir protests, tādēļ daudzas vasaras jaukās lietas iet secen, tāpat mājās nav daudz laika lai laiskotos, kādu laiku pačubinās viena, bet tajā laikā es gatavoju, gludinu, uzkopju, mazgāju traukus, nu arī internetā ieeju, bet tādas 3h diendusas nav un tad kad reto reizi bijis tad jau ir liels pārsteigums. Citādi jau nav tik traki, jo es sākumā redzēju kas ir traki,un ja salīdzina ar to tad tagad jau nu viss ir mierīgi.
30.06.2016 13:41 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es ataudzēju pilnīgi savus dabīgos matus, tagad man ir biezi pāri pleciem, agrāk bija garāki, bet plāni līdz beigās galīgi izdila un nācās griezt un audzēt. A tā nekārtīga cope augšā un staigāju.
30.06.2016 13:46 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Mani arī visu laiku biedē. Vīrieša ome visu laiku - paga, paga, piedzims bēbis, tad vairs neko nevarēsi darīt pati. Tagad kad piedzimis un esmu pateikusi, ka viss ir super forši un bēbis nav šķērslis, tad jau atskan paga, paga, paaugusies, tad redzēsim kurš būs noteicējs :-D Protams, ir savādāk un ir ierobežojumi, bet svarīgi redzēt lietas labo pusi un cik tas ir skaisti, nevis koncentrēties uz negācijām. Arī vīrietis solīja, ka būs grūts pirmais laiks, tagad vārdus ņem atpakaļ un brīnās kā tik labi ar visu tieku galā. :-D
30.06.2016 13:53 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
wee laikam Cosmo mammu atmosfēra mainījusies, dažus mēnešus atpakaļ uzcepu tēmu par šo jautājumu (vai ar bērnu pienak dzīves beigas) un kādi 90% dalījās ar pozitīviem stāstiem, riktīgi uzmundrinoša un pozitīva diskusija bija! :-)

KucinjaNu ja, viss mūsu galvās, es gribēju turpināt dzīvot kā līdz šim un arī to daru, tikmēr, kāmēr mums abiem komfortabli. :-) Par matiem - man viņi vienmēr ir bijuši gari un savākti vai nu copē vai astē/bizē. Izlaisti mati tikai uz svētkiem,jo to struktūras dēl ir pārāk liela noņemšanās, lai panāktu labu skatu. Tā ka varu apgalvot, ka ar gariem matiem arī ir viegli.. .ja vien tos savāc :-D

Villionota manam arī ik pa laikam uznak uzmanības deficīts, secināju, ka pāriet, ja ņemu visur līdzi. Ja virtuvē gatavoju, lieku auto krēsliņā un ņemu līdz, lai skatāš, citādi, ja atstāšu istabā vienu, tad būs bļaušana. Tad nu tagad skatos somu. Varbūt tev arī soma būtu kā risinājums un mājas darbus apdarīsi, kamēr nomoda?
30.06.2016 13:53 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Villionata Cik vecs/jauns tavs bēbītis? :-D
30.06.2016 13:54 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Atceros - kad bija man puncis, rakstot šajā diskusijā jutos kā outsider, tagad beidzot jūtos piederīga. :-D
30.06.2016 13:57 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
3.5 menesi.

Braucam apkart katru nogali, un tas man jau nogurdina.
30.06.2016 13:58 |
 
Reitings 23
Reģ: 23.09.2015
Esmu 'pasīvā' :D cosmo lietotāja, bet šoreiz sakrājies un nolēmu uzrakstīt!!!

Viedā Minka, visu cieņu, bet Tu neesi aizdomājusies par savu tumsonību, pirms kādam to pārmest???

Piekrītu, ka mātes piens ir ļoti svarīgs mazulim, bet tā nav PANACEJA un GARANTS, ka bērns izaugs par ģēniju un ar nevainojamu imunitāti! Mātes pienam vislabākajā gadījumā jābūt mazuļa pamatēdienam līdz 6 mēnešiem, vēlāk + mātes pienam/ maisījumam bērnam pakāpeniski jāpiedāvā dārzeņi, augļi, putras, gaļa utt., un mātes pienam/ maisījumam jāpaliek kā piedeva pie 'normāla ēdena'. Viedā Minka, varbūt paskaidrosi kāpēc, ja Tu esi tik vieda? Ak, nu pareizi, Tev to traucē izdarīt Tava 'tumsonība' (sorry, sarkasms). Mātes piens nav burvju dzira, un tam ir savi trūkumi. Viens no tiem ir dzelzs neesamība. Bērns apmēram līdz 6 mēnešiem iztērē dzelzs rezerves, ko bija uzkrājis mātes vēderā, tāpēc ir svarīgi mazulim ar citu ēdienu saņemt dzelzi. Dzelzs ir ļoti būtisks bērna attīstībai, it īpaši ļoti aktīviem mazuļiem. Taču tas ir katras mātes izvēle un atbildība, kad sakt piedāvāt piebarojumu.

Vēl kas, te bieži tika pieminēts, ka piedāvāt govs pienu līdz gada vecumam ir bez maz vai noziegums. Sarūgtināšu šo uzskatu paudējas. Jaunākie pētījumi liecina, ka tieši piedāvājot to starpā govs pienu (arī olas, glutēnu uc. izplatītus produktus, kuri izraisa alerģisku reakciju) līdz gada vecumam var kavēt alerģijas veidošanos. Šeit ir citāts no https://www.sciencedaily.com/releases/2016/05/160518125541.htm

'Children who had a diet that included cow's milk products, egg and peanut before age one were less likely to develop sensitization to the corresponding foods, according to new research presented at the ATS 2016 International Conference. Early introduction of eggs appeared to be especially beneficial, as it decreased the risk of sensitization to any of the three tested foods.'

Bet atkal atkārtošos, tas ir katras mātes pašas izvēle un atbildība, kad piedāvāt šos produktus...
30.06.2016 13:59 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Pēc maniem novērojumiem Viedā Minka ir, tā teikt, izsvilpta. :-D
30.06.2016 14:05 |
 
Reitings 23
Reģ: 23.09.2015
Noshokeejos. Muusdienaas tachu ir tik viegli pieejama informaacija no droshticamiem avotiem, nav nemaz katra siikuma deelj jaaskrien pie aarsta uz konsultaaciju. Katra pasha izveele cik ilgi barot ar kruuti un vai vispaar to dariit, bet pirms dod ziidainim paartiku ir jaapaarliecinaas, kadus produktus un kaa pagatavotus driikst dot.
Olu dzeltenumi, starp citu, ir ne tikai uzturvielaam bagaati, bet arii visbiezhaak izsauc alergisku reakciju un ir gruuti kungim paarstraadaajams, jo tas satur daudz tauku, bet ja tas ir sajaukts ar saldo krejumu, kas kaa govs piena produkts arii ir gruuti paarstradajams nu tad vispaar..... un veel jau olu dzeltenumi satur holesteriinu, tiesa, "slikto" holesteriinu izliidzina olu baltumaa esoshaas vielas, bet ja olu baltumu nedod un dzeltenumu jauc ar saldo krejumu, kas satur daudz piesatinatas tauksabes taa ir recepte sirdsleekmei. Taadas lietas kaa olu dzeltenumus un saldo krejumu ir jaaskataas cik dod pat pirmklasniekam.


Bet šeit, savukārt, ir labs tumsonības paraugs. Vatsons, iespējams, ka es Tevi nošokēšu vēl vienu reizi, bet zīdaiņiem ir vitāli nepieciešami tauki un it īpaši holesterīns attīstībai un smadzeņu augšanai. Te Tu iesaki citām atrast pieejamo informāciju. Es, savukārt, ietektu Tev papētīt mātes piena sastāvu. Tad laikam nošokēsies vēl vienu reizi, uzzinot, ka mātes pienā arī ir samērā daudz holesterīna!

Kā arī alerģiju uz olām izraisa olas baltums (proteīns), vispār alerģiska reakcija ir uz proteīnu, ja kas!. Olas dzeltenumā proteīna ir ļoti maz. Olas dzeltenums galvenokārt sastāv no taukiem. Tiem, kuriem ir alerģija uz olām nevar lietot uzturā arī olas dzeltenumu, jo olas dzeltenumu no olas baltuma ir neiespējami 100 % atdalīt.

Tas, ka Undya piedāvāja olas dzeltenumu savam bērnam cik ta tur mēnešos nav nekas traks. Nevajag celt histērju!
30.06.2016 14:11 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
sally_hay_es, forši palasīt Tavu viedokli :) Man patīk, ka viedokļi dalās, jo tad katra mamma var izvēlēties sev piemēroto variantu un nejusties par to slikti :)

Vai drīkstu vaicāt, vai esi saistītā profesijā medicīnu? Vaicāju tīri intereses pēc (ja nevēlies publiski, priecāšos, ja uzrakstīsi privāti). :)
30.06.2016 14:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)