Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Smesharik
PVO rekomendē barot ar mātes pienu vismaz līdz 2 gadiem. Piebarojumu uzsākt dot no 4 -6 mēn.
20.06.2016 09:31 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Manai 6 mēneši, baroju pati tikai naktīs, cik nu man tur vispār tas piens vēl ir. Bet lēnām domāju mest nost. Piebarojumu dodu tikai 2 nedēļas un pašlaik viss ir saspaidīts ar dakšu, blenderējusi neesmu. Kaut kad uz 7 mēnešiem domāju sākt izmantot fīderi, pašlaik tas kalpo meitai kā rotaļlieta (s)

Mrs.E, manai šitā velšanās gultā uz vēdera un čīkstēšana jau ir 3 mēnešu garumā, vairākas reizes dienā. Viņa kā aizmieg, tā miegā apveļas uz vēdera, tad pamostas vienā brīdī un bļauj. Tad nu katru reizi griežu otrādi un šī jau pēc mirkļa atkal uz vēdera un bļauj. Tāda cīņa mums iet kādu brīdi līdz iemieg. Pati nelabprāt veļas uz muguras. Mani tas jau ir traki nokaitinājis (t)
20.06.2016 09:37 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Teddy, manai arī ir tādas dienas un nereti, kad nekur un nekas nav labi :D Viņa vispār man ar baigo raksturiņu. Esmu jau izlēmusi aizvest pie neirologa, sāk palikt bail, ka tā trakā niķošanās nav tāpat bez iemesla. Nu, protams, mums vēl smagā alerģija dod savu artavu.
20.06.2016 09:39 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Undiya
Govs piens zīdainim ir nepiemērots. Tas ir domāts teļam nevis bērnam.
Govs pienā ir kalcijs, kas stiprina kaulus, bet vienlaikus tas traucē uzsūkties dzezij. Dodot zīdainim govs pienu, ļoti palielinās anēmijas risks ap gada vecumu. Tāpat pārmērīgi dodot pienu, bērnam var radīt govs piena nepanesamību (tas ir spēkā līdz 3 gadiem).
Dodot jēlus olu dzeltenumus zīdainim, ir ļoti liels risks bērnam saslimt ar salmonelozi.
Mātes piens ļoti atšķiras no govs piena. No tā ļoti labi visas minerālvielas un vitamīni uzsūcas bērna organismā. Ar govs pienu tā nav. Tas maziem bērniem un zīdaiņiem rada vairāk problēmas nekā labumu. Tāpēc ir mākslīgie piena maisījumi, kuros pārveido govs pienu (vai soju), lai būtu līdzīgāks mātes pienam in pievieno vitamīnus un minerālvielas-tik daudz, cik ir mātes pienā.
Maisījumi nav nekas dabisks, bet līdz gada vecumam ir jādod maisījums nevis govs piens. Protams, vislabāk tomēr ir dot visdabiskāko un labāko barību - mātes pienu, ja ir tāda iespēja.
20.06.2016 09:49 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Viņa kā aizmieg, tā miegā apveļas uz vēdera, tad pamostas vienā brīdī un bļauj.

Mana arī miegā apveļās uz vēdera, bet pārsvarā tā arī guļ- ar seju matracī! Pirmo reizi, kad ieraudzīju, dikti sabijos, bet viņa tomēr mazliet ieslīpi tur galviņu, līdz ar to elpošanai tas netraucē:)
Tagad jaunkundzei jauna izklaide- nostājas četrāpus un šūpina dibenu, kamēr kājiņais aizšļuc atpakaļ un šī paliek tādā plankinga pozā:D
20.06.2016 12:00 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
Atvainojos, ka iejaucos, bet nemēdz mazu zīdaiņu piena izvēles gadījumos dot kazas pienu? Nezinu, vai pareizi esmu kaut kad lasījusi, bet esot mazāk alerģisks tieši zīdaiņiem līdz noteiktam vecumam salīdzinājumā ar govs pienu. Ja varat, palabojiet mani, varbūt esmu ko kļūdainu iegaumējusi.:-)
20.06.2016 12:15 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Es pirmo reizi piena produktu savam iedevu 9 mēnešos un arī pēc konsultācijas ar ārstu, bet viņa teica labāk pamazām sākt ar skābpiena produktiem.. tad nu sāku dot bezpiedevu lakto.. neko viss kārtībā.. pienu nedodu katru dienu tikai kad vāru piemēram auzu tumi vai mannu apm 70%ūdens un 30% piens..
Krējumu arī ēd..

Cerams ka nebūs mums nekādas nepanesamības kā Viedā minka aprakstīja jo es esmu iedevusi piena produktus pirms gada... bet jebkurā gadijumā es to darīju ar ārsta konsultāciju ne uz savu galvu!

Un uz gadu mums jau iedeva nosūtījumu jātaisa asins analizes un urīna analīzes un tad jau redzēs ko tur rādīs arī...
20.06.2016 12:22 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
Varbut kada mamina ir saskarusies ar sadu jautajumu - esmu izgajusi atpakal darba, pec BKA - kad es drikstu nemt atvilinajumu? Pec pus gada (ta ka jauna darba vieta)? Vai es varu panemt atvilinajumu ari agrak?
20.06.2016 12:28 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Es tā saprotu ka vari prasīt uzreiz pēc atgriešanās darbā:

Sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.

http://m.likumi.lv/doc.php?id=26019#p150
20.06.2016 12:39 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Es plānoju līdz 1,5 gadam, kamēr atgriežos darbā. Pēc tam droši vien varēšu raudādama skriet pie Rodkes vai Feldmaņa :-D
20.06.2016 14:52 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
9,5 mēnešos vēl baroju, bet pa dienu reti. Principā no rīta, vakarā pirms gulēt iešanas un pa nakti divas reizes. Man nav noteikts termiņš, kad beigt barot. Gribu, lai bērnam vēl kādu laiku tiek mans piens. Nealkstu tik ļoti pēc alkohola vai nakts izklaidēm pilsētā, lai noņemtu tagad pienu. Citu iemeslu pārtraukt arī nav.
20.06.2016 15:41 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Mazajam tagad 8.5 mēneši, baroju pati, joprojām kādas 5x diennaktī, plānoju barot līdz gadam, ilgāk negribētos, bet av tāds strikts termiņš, tad redzēs kā sanāks. Iemeslu pārtraukt neredzu.
20.06.2016 16:15 |
 
10 gadi
Reitings 54
Reģ: 18.06.2010
https://www.youtube.com/watch?v=vU_GXpV7eKU

Saruna par Jaunā Tēva lomu (l)
20.06.2016 16:20 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Manam 11 mēneši, vēl baroju. Biju plānojusi līdz gadam barot, bet nu jau redzu, ka pārtraukt neizdosies, jo mazais ar piebarojumu tikai niekojas, un neviena ēdienreize vēl nav aizstāta. Piena olbaltumvielu nepanesamības dēļ neder ne maisījums, ne govs piens. Tā ka plāni ne vienmēr sakrīt ar realitāti. Es gribēju sākt atradināt ap gada vecumu, lai nebūtu tā, ka 1,5 gada vecumā, kad man jāatgriežas darbā, tas sakrīt ar to, ka viņam tiek arī atņemta krūts. Turpināt barot ar krūti, kad strādāšu, arī negribu, jo ceru, ka tad, kad vairs neēdīs krūti, nakts miegs būs labāks. Šobrīd naktī grib krūti vēl 3x vismaz, citreiz biežāk. Kā zombijs uz darbu katru dienu iet nevēlos. Bet nu redzēs, kā tur viss sanāks.
20.06.2016 16:29 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Viedā minka, ņemot vērā to, ka pudeli viņš dzer aptuveni 3x dienā (vakarā, kad iet gulēt, no rīta un vēl, ja pa nakti vajag), tad es tik un tā uzskatu, ka govs piens( atšķaidīts attiecībā 1:3) ir daudz labāks nekā maisījums. Dienā viņš ļoti labi ēd gan dārzeņus, gan gaļu. Tā kā diez vai viņam mazasinības briesmas draud.
Par to piena nepanesamību es arī domāju. Izdomāju, ka to tāpat nekad nevar zināt. Vismaz ne manā, ne bērna tēva ğimenē šādu problēmu nav, kaut gan - gan mēs, gan vecākā paaudze govs pienu un auzu tumes esam dabūjuši oij, oij, oij, cik daudz.
Nu, tas ir vairāk kā skaidrs, ka maisījumus vairs nepirkšu. Govs piens pat nav tik lēts, cik daudz piena tur no tā maisījuma pa 13 euro sanāk.(t)
Zīdaiņi ir cita lieta. 3, 4 un arī 5 mēnešus vecam bērnam govs pienu nedotu.
Un par ārstu viedokli (piebarošanas jautājumos) man galīgi vienalga. Arī viņu viedokļi atšķiras. Es jau no paša sākuma esmu devusi visu ko un tik daudz, cik bērns gribēja. Nevis karotes galiņu brokolīti.. pavērot vai nav alerğiskas reakcijas.. tad jau puskarotīti.. atkal pavērot utt.
Es zinu, ka mans bērns nav nekāds pundurtrusis un var ēst ko un cik daudz grib. Arī tīrs lauku piens, kurš nācis no vienas govs, nevis 100 kopā sajaukts, manuprāt, ir daudz veselīgāks nekā maisījums.
Es jau nemudinu un nevienu nemācu, bet mums tā ir labi un esmu kārtīgi apsvērusi visus par un pret.

Par krūtsbarošanu - tusēšana, pīpēšana un ballītes man nebija primārais. Es negribēju bērnu turēt pie pupa līdz brīdim, kamēr viņam rodas apziņa par to, ka man zem krekla ir ēdiens.
Man tas sanāca bez nekāda stresa, nakts bļaušanām, jo viņš ļoti labi akceptēja pudeli. Par cik viņš 6 mēnešos jau kārtīgi ēda un dzēra tējas, tad maisījumu devu tikai naktīs. Vēl pie tam, ne katru nakti, jo viņš man labi gulēja gan ar krūti barojot, gan arī pēc maisījuma ieviešanas.

Manuprāt, tas kā mums tas viss sanāca ir daudz, daudz labāk ( īpaši, ja bērns labi ēd citu ēdienu ), nekā tādam jau saprātīgam mazulim vairs nedot krūti.
Vismaz es vairs nevaru iedomāties, ka tas lielais puika man vēl pie krūts karātos un neko citu viņu piedabūt ēst nebūtu iespējams.:-| Viņš tagad jau staigā lēnā garā, pie visām malām turoties un vispār baigais gudrinieks kļuvis. Kā nolieku uz grīdas, tad pa taisno, pats smiedamies, bēg pie kaķa traukiem, kaķa kastēm.. respektīvi visur, kur viņam nav ļauts.
20.06.2016 17:50 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
kaut gan - gan mēs, gan vecākā paaudze govs pienu un auzu tumes esam dabūjuši oij, oij, oij, cik daudz.
pilnībā piekrītu, tad nebija tāds cepiens par govs piena nepanesību un nebija neviena vaina :-)
20.06.2016 20:04 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
pilnībā piekrītu, tad nebija tāds cepiens par govs piena nepanesību un nebija neviena vaina


Vienkārši tad droši nebija tādu pētijumu un statistikas par govs piena nepanesamību un tumēm utt. Vienkārši betns brēc nu brēc kapēc nezinu...
Bet jebkurā gadijumā uzskatu ka kam lemts tam tāpat būs piena nepanesamība jau startā! Es pienu lietoju uzturā kad baroju ar krūti un viss ok un arī tagad dodot pienu viss kārtībā un mums ģimenē vispār nav alerģiju utt un attiecīgi bērns arī ēd visu bez jel kādām problēmām! Zemenes, ābolu, kāpostus zirņus un ne pūšanās vēdera nekā paldies dievam.. tā ka tas tā kā paveicas... un ģimenē kā iedzimts..
20.06.2016 20:10 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Manai vīramātei mājās ir padomju laikā izdota grāmata par bērnkopību, un arī tur ir rakstīts par govs piena nepanesamību. Tas jau nav nekas jauns. Un jā, daudziem nebija nekādas vainas, tieši tāpat kā mūsdienās daudziem nav nekādas vainas. Mūsdienās bērniem alerģijas ir biežāk, jo mūsdienās ir zināms, ka tā ir alerģija. Manam vīram zīdaiņa vecumā bija ekzēma, neviens nezināja, kāpēc. Vēlāk izrādījās, ka alerģija uz dažiem pārtikas produktiem. Ja ārsti to būtu zinājuši jau tajā zīdaiņa vecumā, iespējams, alerģija nebūtu pāraugusi astmā. Tas tā, par vecajiem, labajiem laikiem, kad nevienam nebija nekādas vainas un "visi taču izauga". ;-)
20.06.2016 21:02 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Nu ja, laikam jau jāatzīst, ka taisnība Saule22 un Rowan. :-)
20.06.2016 21:52 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Vispār es nesen par tām tumēm nošokējos. Stāstīja, ka zīdainīšus (dažus mēnešus vecus) agrāk tā baroja, ka tas bija normāli. Papildus varēja arī nedot mātes pienu. Šaubos, ka tu ir visas vajadzīgās vielas, brīnos kā vispār mazuļi izauga normāli un veseli (t)

Undiya argumentācija man arī lika pārvērēt savu rožaino ideju, ka barošu ar krūti līdz 1,5 gadam. Drīzāk tad uz pudelīti kādā brīdī ir jāpāriet. Šķiet, ka bērnam tad psiholoģiski vieglāk būtu aizmirst krūti, kamēr viņš ir mazs, vēl gadu nesasniedzis, nekā jau lielāks. Es jau gara acīm redzu aurošanu, krekla plēšanu, smagu adaptāciju jaunajai kārtībai no lielāka bērna puses.
20.06.2016 22:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits