Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Apple_pie paldies! :-) Sen neesi satikta diskusijās par cik jau kādu laiku tās nepiemēsloju ar savu agresīvo uzvedību. :-D
mazais33 veiksmi jums ar punčuku!
17.06.2016 19:18 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Undiya, vēl var uz Minikid aizlaist. Tur ar visādi autobeņķi apskatāmi. Un nav tālu no Azura. Deglava/Nīcgales stūris (laikam).Nu adreses mājaslapā!

AG, izturību Tev!(l)
17.06.2016 19:44 |
 
Reitings 262
Reģ: 05.07.2013
Manam arībuz vakaru/nakti paliek grūtāk ar to vēderu un spiež to kaku "atspēries", vaid un tā. Bet nu jā, mums daktere ieteica tad panēsāt ar punci uz leju, pamasēt vēderu un kad jautāju par pilieniem tad noteica, ka īsti jēgas no viņiem neesot, bet ja vēloties varot nopirkt.
Tā nu arī domāju, pirkt, nepirkt.. :)
17.06.2016 19:45 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Pilienus jau nu tiešām var lietot. Bērns tak piedzimst bez baktērijām zarnās, bet tās tur ir ļoti vajadzīgas. Sliktāk principā nevar palikt. Pieaugušam cilvēkam zarnu mikroflora sver kilogramus; laikam pat 7kg, ja pareizi atceros vecmātes teikto.

Jā, AG teica, ka viņas pilsētā nav konsultantes, bet piezvanīt tāpat var. Manā pilsētā arī nebija, bet pie manis atbrauca no tuvākās.

mazais33, kāpēc tik mazam bērniņam ir aizcietējumi? Baro ar maisījumu? Varbūt vajag ūdeni dzert, varbūt maisījumu šķidrāku, bet vispār tad jāmēģina cits maisījums. Ko ārsts/pediatrs par to saka?
17.06.2016 20:02 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Meitenes, es esmu vai nu mazohiste (:D ) , bet kad man meitiņa bija maziņa, un bija tās purkšķu problēmas, es masējot punci un vingrinot kājiņas, papildus palīdzēju maigi uzpiežot ar mazās celīšiem uz puncīti(pati jūti, cik stipri var), un ziniet, citreiz tā kaka gandrīz 2 metrus tālāk kā strūkla izsprāga :D ( atvainojiet par tiešumu).
Un šitā vairākas reizes dienā pa gandrīz 30min vingrojām. Manai meitai tas bija liels atvieglojums. Varbūt tāpēc pa nakti tā necēlās un neraudāja no sāpēm puncītī, jo pa dienu visu dabūjām ārā, un pamperu piekakājusi pa 11 mēn ir pa nakti tikai 1x, varbūt man paveicies? :) (protams, tas tikai mans pieņēmums) nelieku nevienai tā darīt, tikai dalos pieredzē :)
17.06.2016 20:02 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es darīju tāpat khkh un šo mums ieteica darīt jau dzemdību namā. :) vēl tā kā braucām ar riteniņu ar kājiņām nedaudz uzspiežot uz punča
17.06.2016 20:10 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nē, neesi mazohiste. :D Tā ir pilnīgi normāla aktivitāte, kā palīdzēt bērniņam. Bet izrādās, ka ne visiem tas der. Mans dēls šādas vingrošanas laikā var teikt nepurkšķināja, bieži nemaz neļāva un taisnoja kājas, bet purkšķu vietā uz augšu nāca piens. Tad nu pārstāju tā darīt.
17.06.2016 20:17 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Varbūt par ātru pëc ēšanas darījāt tā? :) es vismaz 1,5 h pēc ēšanas tā viņu vingrināju
17.06.2016 20:28 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nē, parasti jau tā vajadzība purkšķināt bija pēc miedziņa, tā kā būtu tā 1,5h vai pat vairāk pēc ēšanas.
17.06.2016 20:39 |
 
Reitings 467
Reģ: 31.03.2010
Nē, baroju ar krūti!
17.06.2016 21:23 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Uzskatu, ka visu vajadzīgo bērns saņem caur mātes pienu. Ja bērns tiek barots ar mātes pienu, tad viņam nav nepieciešams pat ūdens. Visu pilnībā pārbaudīju uz sava bērna. Biju nolēmusi jau no pirmajām dienām radināt pie ūdens, kumelīšu un citām tējām, taču konstatēju, ka bērnam ir problēmas ar purkšķiem tieši tajās dienās, kad esmu devusi ūdeni vai tēju.
Tā arī neko papildus nedevu līdz sāku piebarot ap 5 mēnešu vecumu.
Es arī varbūt būtu iedevusi tos pilienus, ja man tie būtu, bet pacietu tos pāris vakarus, kad mazais drusku pačīkstēja. Arī nebija nemaz tik traki. Mazliet pačīkstēja, kamēr izdevās izvadīt gāzītes un viss bija labi.
Vienkārši, cik es redzu, tad ļoti daudzas slavē tos pilienus un ir mammas, kuras to izlasot vienkārši to uztver par pašsaprotamu un nepieciešamu lietu jau pie pirmajām problēmām ar kurām bērns saskaras. Vēl tak bija viena, kura bija iedomājusies profilaktiski dot tos pilienus, lai bērnam nākotnē nerastos problēmas ar punčuku.
Kā kurš ārsts.. cits ārsts liek dzert grūtnieču vitamīnus, cits pasaka, ka tas ir galīgi garām. Cits liek dzert pilienus, cits uzskata, ka arī tie ir galīgi garām.
Mana ārste nemaz neredzot analīžu rezultātus lika man pirkt vitamīnus. Labi, ka visu mūžu esmu izturējusies skeptiski pret sintētiskiem vitamīniem un cerams, ka visas mammas, kuras tos lieto zin, ka to vitamīnu labāk mazāk nekā vairāk organismā. Vitamīni palīdz ne tikai tavam organismam kļūt stipram, bet arī slimībām - tai skaitā arī vēzim.
Es arī sākumā domāju, ja, nu, vajag.. a, ja, nu, izdarīšu slikti bērnam, ja tos nedzeršu.
Nu, mana pieredze rāda otrādāk - tās, kuras dzērušas vitamīnus mocās ar alerģiskiem bērniem, kamēr es tos nedzerot mierīgi gan ar krūti barojot ēdu šokolādes konfektes, zirņus, kāpostus un arī tagad baroju bērnu ar visu pēc kārtas (nav jāsaprot, ka ar draņķībām) un mums nav ne vēdera, ne ādas problēmu.
Domājot par mūsu mammām, zinu, ka bērna tēvam pirmos gadus bija alerģija no tomātiem, jo mamma grūtniecības laikā bez maz vai tos tikai ēdusi. Man mazai izmetās pumpas, ja pārāk daudz saēdos citrusaugļus (īpaši mandarīnus), jo mamma tos bija pārpārēm ēdusi, kamēr bija stāvoklī ar mani.
Mana loģika - bērns nepanes to, ko ir saņēmis par daudz no mātes.
Es nevienu negribu mācīt un nosodīt, taču es reizēm nesaprotu kāpēc ārsti speciāli liek jaunajām māmiņām dzert tos vitamīnus, ja paši labi apzinās to ietekmi. Tas ir tikai un vienīgi viens liels bizness. Ja gribu izsmieties, tad no rīta pasmejos raidījumu "Dzīvīte".. tur tak arī katram ķermeņa orgānam ir nepieciešama pareizā tablete, jo, nu nav tak iespējams to visu uzņemt ar parastiem pārtikas produktiem. :D
Vai tad tiešām pagātne dzima "devitaminizēti" mazuļi, kuri mira vai nost, jo nebija Pregnacare vitamīnus dabūjuši?
Tie nav tikai mani putni.. esmu runājusi ar vismaz četriem cilvēkiem, kuri ir studējuši medicīnu. Man ar šiem cilvēkiem domas par vitamīnu dzeršanu sakrita.
17.06.2016 21:25 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
AG, turies cosmo ir ar tevi!!! (l)

Es teikšu godīgi neesmu lietojusi nekādus pilienus, bija nopirkti Espumisan pilieni bet tā arī vēlaizvien stāv neatvērti.. Paveicās laikam, jo nav bijušas ar punci problēmas mazajam nekad baroju ar pienu ne arī kad pārgāju uz maisūjumu Frisolac gold kā zaudējām nevainību pie šī maisījumā tā arī palikām, jo viss bija ok.. :-D
Bet nezinu vai tas no tā ka nemaz nesāku lietot pilienus vai arī tā bija lemts noveikties ka viss ok..

Man mazais pasācis dejot.. es ieslēdzu pa dienu kārtojot māju MTV šis pieslienas pie galdiņa skatās TV un šūpojas šūpojas un tad tā kā fiksus pietupienus un beigās twerk taisa ar dupsi.. tiik smieklīgi un pašam arī jautri :-D:-D:-D
17.06.2016 21:27 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
mazais33, vai mēģināji no savas ēdienkartes izslēgt produktus, kuri varētu pūst mazajam punci?
Sīpoli, piena produkti, kāposti, pākšaugi, gāzēti dzērieni, āboli.. Nevajag uz visiem laikiem izslēgt. Pāris dienas izvairies un tad lēnām sāc pa vienam tos atgriezt savā ēdienkartē.
17.06.2016 21:28 |
 
Reitings 77
Reģ: 21.04.2015
Undiya
Par vitamīniem nepiekrītu, jo pazīstu mammas, kas nelietoja, bet bērniem ir alerģija no gandrīz visa.

Tavs pieņēmums par to, ka bērniem alerģija no tā, ko mamma par daudz ēda grūtniecības laikā izklausās pat ļoti ticama.
17.06.2016 21:35 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Ja šķiet, ka bērniņš cenšas pakakāt, bet neiznāk, viņš raud un slikti jūtas, tad iespējams, ka mammai trūkst piena. Zarnās neuzkrājas pietiekami daudz pārstrādātās masas un tā nevirzās uz priekšu. Pārstrādātā piena masa zarnās paliek biezāka un cietāka. Aizcietējumi var parādīties arī periodos, kad mazulis strauji aug, pieprasa vairāk piena, bet mammas organisms vēl nepaspēj to saražot vajadzīgajā daudzumā.
Vēl viens iemesls – mammai jāpamaina ir ēdienkarte, vairāk ēdot produktus, kas veicina labāku zarnu trakta darbību (plūmes, augļus) tad arī zīdainītim būs vieglāk.
17.06.2016 21:38 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Mana beibe purkšķina nemaņā, bet izskatās, ka viņai tas netraucē. :-D
Meitenes, esmu pieņēmusi ļoti smagu lēmumu un lūdzu tikai nenosodiet mani. Kārtīgi domāju, izsvēru visus par un pret. Es pārtraukšu barot bērniņu ar krūti. Varbūt neesmu pietiekami stipra, lai cīnītos, bet ir pārāk daudz problēmu šajā brīdī un es gribu veltīt laiku bērniņam un baudīt šo laiku nevis nemitīgi uztraukties par krūts barošanu. Tas prasīja daudz pārdomu, asaru un nervu, bet pirmkārt jau tas, ka bērniņam tik ļoti iepatikusies pudele, ka krūti neēd. Abscess krūtī un tagad ārsti jau draud ar to pašu otrā krūtī. Es nevaru atslaukt pienu un dabūt ārā kunkuļus, domāju, ka tur pie vainas tas, ka žēloju sevi, bet tikko atnāca vecmāte lai izmasētu un arī viņai neizdevās. Teica, ka nekas tur nenāk ārā, bet krūtīs piens ir. Šādi iedzīvošos vēl lielākās veselības problēmās. Tikai nezinu kā šobrīd atbrīvoties no piena krūtīs, ar nosiešanu neies cauri, jo nedrīkstu to šobrīd darīt ar cauruli krūtī. Jārunā ar ķirurģu un ginekalogu. Lūdzu neapēdiet mani bez sāls. :-O
17.06.2016 22:15 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es neesmu grūtniece, bet kas tur tik briesmīgs? Es nekad neesmu barota ar krūti, izaugu normāla, veselīga meitene. Piedodiet, ka iejaucos māmiņu tēmā, bet man netika skaidrs šis - neapēdiet mani bez sāls.
17.06.2016 22:19 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
AG - galvenais jau ir, ka tu jūties labi. Tad arī tava peka jutīsies vislabāk. Veiksmi tev, lasu un sekoju tev te līdzi un turu īkšķus. Tu esi forša! :)
17.06.2016 22:20 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
AG, esi gatava šeit saņemt pārmetumus no zverinātajām krūtsbarotājām. Es pilnībā saprotu Tavu lēmumu, jo uzskatu, ka krūtsbarošanai ir jābūt arī nosacīti patīkamam procesam. Ja tas sagādā daudz sāpju, asaru, pārdzīvojumu utt, tad bez tā var iztikt. Tas mūsdienās nav dzīvības un nāves jautājums. Māmiņai ir jādomā arī par sevi, nevis par jebkuru cenu jābaro ar krūti. Nestādos priekšā, kā ar drenu krūtī to vēl varētu mēģināt atslaukt vai dot zīst...
Jautā ārstam, vai viņi Tavā gadījumā var izrakstīt pienu apturošās zāles - tādas ir.
17.06.2016 22:24 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
AG ,es esmu par krūtsbarosanu,bet nu Tava gadījuma es ari iesaku nemocīties vairs. Īpaši ja bērniņš nevisai grib zist to pieniņu . Tavas emocijas jau ari ir no svara.
17.06.2016 22:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits