Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Saule22 - jutu lidzi! :(
katram ir savs raksturs, bet zinu no sevis un saviem suniem, ja kads izdoma "iet" pret mani, kad "noteikumi" ir bijusi skaidri, es klusu nestavu, ne reizi vel nav bijis cilveks, kurs uzdrosinatos to izdarit velreiz- es loti nopietni medzu dusmoties!:)

no vienas reizes, ja kads izdara sadu "stulbumu" nekas jau nebus, bet es domaju tiesi konkreti par ikdienu!

Bet esmu liela sapnotaja!!:) un optimiste!!:D

P.s. latvija laikam vairak izplatita un pieejam ir waldorfa skola, bet nezinu, man ir kaut kas, kas nepatik tur lidz galam, ir kaut kada aizture, esmu laikam vairak tiesam "montessori"
13.06.2016 19:43 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
jautajums bija, kapec vecaki pasi dod "kaitigas" lietas bernam ar domu ka "apbalvojums, kas ipass" un pec tam mokas ar to, kad jasaka ne, jo berns gribe vel un vel, piemeri bija tas pasas koncas, cipsi, gazeti dzerieni, sulas, cukurs, fri, ketcupi utt

Es arī ar vienu meiteni runāju par tieši to pašu. Viņas bērns vispār nekādus saldumus vai neveselīgus našķus nav redzējis divu gadu vecumā, kamēr citi tajā pašā vecumā jau ir ar melniem, cukura sabojātiem zobiem. Tipiska mana māte - iedos no katra s*da pa kripatiņai un nesaskata neko sliktu tajā.
13.06.2016 19:46 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
tie zemie galdi, plaukti un gulta uz zemes ir del ta,lai berns tiek klat savai videi sev adapteta lieluma, tapat, ka 3gadniekam vajag sev atbilstosu kreslu un galdu, lai butu erti!

man liekas, nav ta, ka viss ir jaiekarto pec montessori, bet drizak jaiziet cauri majai ar berna acim un jaskatas, kas ir vina uzmanibas augstumos!

sobrid briestam noteikti, lielam spogulum bernistaba, plauktu membele mums jau tada ir un par gultu vel diskutejam( pec iespejam un varesanas).
13.06.2016 19:49 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Kā jums ar citiem cilvēkiem jūsu ģimenē kuri uzskata varbūt savādāk nekā jūs?

Pagaidām nekas, jo bērnam nekas nenotiks no tās vienas karotes saldējuma. Taču vēlāk, ja neklausīs mani un turpinās bērnam barot iekšā viskaut ko neatļautu, tad dabūs dzirdēt un to karoti arī no rokas izraušu, ja vajadzēs.
Ne jau man žēl to bērnu cienāt ar konfektēm, bet tad ar labām, nevis visādām gumijkončām. Es vienkārši negribu bērnu, kurš ir kā traks pēc saldumiem un taisa man veikalos histērijas, kaut arī mierīgi varēja iztikt bez tā.
13.06.2016 19:51 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Undiya-

Ne jau man žēl to bērnu cienāt ar konfektēm, bet tad ar labām, nevis visādām gumijkončām. Es vienkārši negribu bērnu, kurš ir kā traks pēc saldumiem un taisa man veikalos histērijas, kaut arī mierīgi varēja iztikt bez tā.


pilnigi piekritu sim, es domaju tiesi to pasu!!

man ir viena draudzne, kuras divgadnieks "zog" cukuru no visam kafijas tasem, kad ejam iedzert kafiju!! bet nu mamma nav labakais piemers uz audzinasanu vai pat nezinu ko, vinai vienmer pilnas kabatas ar koncam ( un tiesi letajiem sudiniem, ar visam kimiskajam garsam) un kad sikais dic (divi gadi, bet jau dic pec koncam!!!!) tad ska ne, ne, ne un tresaja, ceturtaja reizie iedod!!!! ah...

ok, man sodien plapa par bernu audzinasanu!!!:-P:-D
13.06.2016 19:57 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Saule22,man bija viens gadiijums ar draudzenes mammu.Bijaam pie draudzenes ciemos uz vinjas mazaa gada jubileju,bija daudz cieminju.Manai pekai tad bija 3,5 meeneshi.Saakaam runaat,ka veelos saakt piebarot mazo jau no 4 meneeshiem.Ar draudzeni apspriedaam,kaa labaak dariit,ko pirmo saakt dot.Un te saka dot gudrus padomus vinjas mamma-beernam viss jaiedod pagarshot,saakot no galjas un beidzot ar cepumiem un torteem.Un reaali saaka baazt manam beernam mutee galju!!Sadusmojos ne pa jokam,draudzene arii bija shokaa no savas mammas.Izturos pret vecaakiem cilveekiem ar cienju,bet te es nenotureejos.Riktiigi izveda mani,izteicu visu ko domaaju.Un,kas mani sadusmoja veel vairaak,ka vinja neuzskatiija,ka ir izdariijusi kaut ko nepareizi.Lieki piebilst,ka tagad es vairs neveelos satikti sho sievieti.Draudzene veel tagad juutas vainiiga par to,lai gan vinjas vainu tur neredzu.
13.06.2016 19:59 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es atkal uzskatu, ka var un vajag bērnam dot visu ko, lai nav tā, ka nākotnē noraujas no ķēdes...
Citi bērni bernudarza paņem 1-2končas, bet cits, kurš it ka neēd, bieži vien nevar atraut... un tie paši zobi - tak atkarīgs arī no iedzimtības, kopšanas. Nevis ēdot daudz končas, būs caurumi.
Ja mēs ēdam fri ar kolu, tad nu lai jau tas bērns apēd kādu kartupeli un iesūc to kolu.
13.06.2016 20:04 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
beernam viss jaiedod pagarshot


Vispaar jau taisniiba, bet tikai vecumam atbilstoshus produktus ne jau saldumus 10 meen. vecam bernam vai galju gandriiz vai jaundzimushajam. Un pashiem vecakiem ari jaed pec iespejas dazhadaki produkti, jo tieshi redzot pieaugushos edam, bernam rodas interese pasham pameginat. Ja vecaaki tikai bernam dos brokoljus un lasi un pashi ediis ciisinjus, nekas tur nesanaaks. Junk food vispaar labaak nedot nekaadu nekaadaa vecumaa, siikie no tiem paliek atkariigi, rodas uzvediibas trauceejumi un ja patrauc dot, vispaar psihi paliek.
13.06.2016 20:10 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Robīte, protams, ka jākopj. Ja katru reizi pēc saldumiem liktu iet zobus tīrīt, tad noteikti tik bieži končas nemaz negribētu bērns ēst. :D
Man radiniece stāstīja par savu dēlu, kuram jau 19 gadu šobrīd. Atceros, kad biju maza, tad mājās man vienmēr bija daudz konču, bet es kaut kā viņām gāju garām. Nekad nesapratu, ka tas sīkais var atbraukt un tā rīt končas. Mamma saka - tas tādēļ, ka viņam mājās nav, viņam nepērk un viņš vienkārši no ķēdes noraujas.
A, tā paša puiša mamma stāstīja nesen, ka izdomājuši visu laiku pirkt tās končas (kaut arī tajā laikā ar naudiņam bija švaki) un ļāva viņam ēst un ēst, ēst un ēst. :D Viņa saka - pigu viņš kaut ko atēdās. Sapratuši, ka nebūs.
Bet, nu, jā.. iemesls var būt tāds, ka viņam bija trauma un tāpēc tas viss vairs nebija tik viegli labojams. Es gan nezinu kā ir tagad ar tiem saldumiem.. būtu interesanti pajautāt, bet it kā normāls puisis izaudzis. :D
13.06.2016 20:11 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
bet es nesaprotu kads labums no koncam beriem bernudarza!??
un laikam atbilde ir tevis rastitaja, Robite,
Ja mēs ēdam fri ar kolu, tad nu lai jau tas bērns apēd kādu kartupeli un iesūc to kolu.
ja pasi ed tas koncas, fri, kolas utt, tad logiski, ka bernam, kurs sez blakus, neteiksi ne!! bet vai berna del nevajadzetu piedomat, ko pasi edam!?
13.06.2016 20:11 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Pilna ASV un UK staigaa cilveekiem kuri kaa nespeej taa nespeej junk food ateesties, to vnk ir
neiespeejam ateesties, jo vairaak to eed, jo atkariigaaks paliek. Beernam peec taa nav absoluuti nekaadas vajadziibas, nu itin nekaadas, to jebkursh aarsts pateikts taapat kaa to, ka cukurs ir zobu ienaidnieks nr. 1. Vecaaki dod beerniem shtruntus un tad briinaas no kurienes rodas uzvediibas trauceejumi.
13.06.2016 20:20 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
bet vai berna del nevajadzetu piedomat, ko pasi edam!?

Vajadzētu! :)
13.06.2016 20:21 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Havaja, piemēram, bērnu dzimšanas dienas vai svētki...
Piedomāt jau piedomā, dažreiz našķojamies, kad guļ, bet nu... ne vienmēr var noslēpties un ne vienmēr to vajag.

Bet nu tas jau dažādas situācijas... mēs kko tādu ēdam varbūt 1x mēnesī un retāk, bet ir jau ģimenes, kuras regulāri, piem, FB ieposto, ka ir hesburger, maķītī un tādā stilā...
13.06.2016 20:23 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Atceros kad pirmajās klasēs katrs izdalīja savos svētkos končas, tas taču bija tik forši! Ja grib savam bērnam liegt pat to, tad nu atvainojiet..
13.06.2016 20:26 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Mēs mājās saldumus ja ēdam, tad tikai tad, kad bērns guļ :-D Zinu, ka bērnu dārzā regulāri našķējas, jo katru nedēļu kādam ir dz.d. vai vārda diena.
13.06.2016 20:35 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
havaja
ieteiktu nevis pieturēties pie kādas noteiktas pedagoģijas, bet vienkārši salasīt to, kas tev ir pa prātam. Man ļoti patīk Montesori materiāli, pirkstiņiem ideāli. Savukārt, vairāk atbalstu Waldorfa pieeju kopumā. Pati esmu Waldorfa bērns un atceros kā notika mācīšanās un cik daudz man tas ir devis.

Bērns ir dabūjis pa kādam našķim, bet speciāli nepērkam un nedodam. Vasarā saldējumus ar netaisos pirkt, bet gan blenderēt banānus un saldēt. Redzu ko saldumi ir nodarījuši mazās māsas zobiem un ni-ni. Vēl tik no pudeles tikt vaļā... Esmu tā trakā, kas neļauj ēst šokolādes končas, suliņas dzert un jogurtiņus ar nedodu.
13.06.2016 20:39 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Nopirku antibiotikas, bet izrakstītais Nimesil aptiekā bija beidzies. Biju pārāk nogurusi, lai ar visiem ratiem ietu pāri pus pilsētai un mazajai jau nāca ēdamais laiks. Kā domājat es varu turpināt to pašu paracetamolu dzert?
13.06.2016 20:52 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Paracetamols nav tikai pret sāpēm? Es dzertu šodien to, bet rīt aizietu uz aptieku pēc tām antibiotikām.
13.06.2016 21:09 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Nē nē, antibiotikas man ir, bet daktere izrakstīja vēl Nimesil, teica lai kaut kas stiprāks pret sāpēm ir.
13.06.2016 21:19 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
AG, ja paracetamols palīdz, tad gan jau, ka vari dzert, ja to atļauj dzert arī grūtniecības laikā. Dzer uzreiz pēc tam, kad pabaro mazo. ;-)
13.06.2016 21:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits