Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Kbkh
Tu to gaļu atsevišķi dod tā ka var kožļāt vai iejauktu iekšā?
10.06.2016 11:16 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya,

Pēc nedēļas 11 mēneši. Es nespēju aptvert, vēl nesen ar vīru izvilkām pirmo bodiju, zeķītes, cepurīti, pielikām klāt- kāà? Kā viņa tur ielīda?:D tagad jau 10 kilogramīgs rausis skraida:-P.

Mēs visi sākām(5bērni bijām), vēlāk runāt, jo divas valodas ģimenē. Es tagad gribu, nu kaut kad mācīt krievu valodu. Pat nav nejausmas kā. Ir kāda mamma, kurai ģimenē runā 2 valodās? Ko vispār par to domājat?:)

Teddy, viņai vislabāk jebkā pagatavota un samalta gaļa patîk, vai kotlete cepta/sautēta, vai gabalu dodu, viņa prot kost smukus gabalus, bet citreiz nepatîk norīt, tad dodu maltu, lai mazàka ķēpa.
10.06.2016 11:25 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Teddy,
Atvaino, neizlasīju kārtīgi jautājumu- es gan jaucu iekšā ēdienā, gan dodu tāpat. Labāk ēd, kad iedodu rokā, bet ne visas mammas to var izturēt, citreiz kotletes atlikumi lido visur :D
10.06.2016 11:30 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Mans puika apzināti sāka teikt "mamma" 7 mēnešu vecumā. Tas bija pirmais vārdiņš. Par vārdu kropļošanu - mazais pats, piemēram, sauc ēdienu par "ņam-ņam", tāpēc es arī tā bieži saku. Nesatraucos par to, ka tāpēc neiemācīsies teikt pareizi. Galu galā, neesmu sastapusi pieaugušu cilvēku, kas suni sauktu par "vauvu". :-D Un arī esmu novērojusi, ka brīžos, kad aktīvi mācās kaut ko darīt (rāpot, staigāt utt.), runā mazāk.

Par velšanos - sāka velties 4 mēnešu vecumā, bet darīja to ļoti slinki līdz kādiem 7 mēnešiem, fiziski nebija aktīvs, vairāk gribēja, lai nēsāju viņu apkārt. Tad, kā palika astoņi mēneši, tā sāka visu reizē - rāpot, sēdēt, celties kājās. Tagad (10,5 mēn.) jau pats staigā. Interesanti palasīt, cik dažādi mazie attīstās. :-)
10.06.2016 11:30 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Khkh
Paldies. Es arī domāju vai varu dot tāpat rokā, ar cūkošano man nav problēmu. Esmu jau pieradusi, ka ēšanas laikā mani apspļauda, jo taču tik forši ar pilnu muti sākt burbuļus laist :D
Vienīgi ar saviem diviem zobiem gan jau nenokodīs smuki, viņai tāda tieksme piebāzt pilnu muti pēc iespējas dziļāk. Vismaz tā ir ar cepumiem un augļiem. Kas tiek rokās, tas jāiebāž dziļi mutē :D

Vispār viņa man sākusi tā netipiski maz ēst priekš sevis. Ne pudeli vairs ēd daudz, ne dārzeņu porcijas, ne putras. Neizēd visu. Laikam parādījās sāta sajūta :D
10.06.2016 11:37 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Mums ir tris valodas: tikai es runaju latviski ar bernu,kad virs blakus,tad angliski,visi parejie turciski. Es turku valoda ar bernu nee. It ka vareja nejaukt to latviesu valodu,jo tad varbut bernam butu vieglak,bet nu kadreiz reizi gada satiks latviesu radus un vismaz kaut ko sapratis.
Man gimene ar runaja tris valodas:latgaliski,krieviski un latviski. Un neko neatceros,ka butu jaukusi skola vai sadzive.
Rekinos ar to,ka berns tiesam saks runat velak vai ari putros. Nu man vienalga,es visas tas valodas zinu, par parejiem vienalga 8-) velak jau sapratis kad kadu val jalieto
10.06.2016 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ja par runāšanu, tad mana meita arī sāka vārdiņus teikt diezgan agri. Pirmais bija papa un tete (7 mēnešos), pēcāk iemācījās mama un mamī. Manījām, ka skaidri saka to papa un tete, kad redzēja tēti, kā arī mama vai mamī, kad redzēja mani. Vēl pirms gada jubilejas bija iemācījusies pateikt ko saka katrs dzīvnieciņš (šķirstot grāmatiņu), suns, kaķis, zoss, pīle, pele, govs, lauva... ieraugot pērtiķi viņa to gan par tēti dēvēja :D :D :D
Staigāt gan uzsāka 13 mēnešu vecumā, lai gan kājās uzslējās 7 mēnešos pirmo reizi.

Savukārt es kā mazulis esot 9 mēnešu vecumā jau staigājusi un vāvuļojusi bez apstājas jau ļoti agrā vecumā. Trīs gadu vecumā attiecīgi attīstībai esmu ļoti labi komunicējusi 2 valodās.


khkh, es esmu par to, ka bērniem ir jāmāca valodas jau no mazotnes. Tie ir pieaugušie, kuriem ir komleksi, kādēļ bērnus "žēlo" un pat bez mēģināšanas atsakās bērnam mācīt papildus valodu, jo šķiet, ka bērns apjuks un tas būs par daudz. Jā, tas ir krietni lielāks informācijas apjoms, bet bērns pats izlems kurā valodā runāt, kad runāt. Es uzskatu, ka galvenais, lai izveidojas saprašana, kas citā mēlē tiek teikts.
Luksemburgā, piemēram, izglītība norit 3 valodās (katra savā laikā), un nereti ģimenē tiek piekopta vēl pat 4. vai pat 5. valoda un bērni iemācās, ja viņiem to vienkārši ļauj.
Nav viegli kā vecākam pieturēties pie tās vienas valodas strikti. Bērns apjūk, ja, nevar uzreiz izteikties reizēm, tad nu gribas palīdzēt, pasteidzināt notikumu, pateikt ko priekšā citā valodā, bet tā bērns neiemācās.
Es runāju tikai un vienīgi latviešu valodā, vīrs tikai strikti vācu valodā un savstarpēji tikai angļu (+ multfilmas un dziesmiņas angliski).

Meita 3 gados skaita līdz 10 trīs valodās. Jā, teikumos iejauc visas trīs valodas, bet mēs viņu saprotam un tad vienkārši pārprasām viņas sacīto izveidojot vieglu teikumu vienā valodā. Pakoriģējam viņas izrunu un galvenais uzslavējam, kad ir mēģinājusi atkārtot pareizi. Nu jau arvien biežāk meita vēršas pie vīra, izmantojot vairāk vācu valodu un pie manis, to pašu sakot, bet izmantojot vairāk latviešu vārdus. Angļu valodā viņa saprot, ko viņai saka, bet neatbild pati. Dzied gan angliski (l)
10.06.2016 11:44 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Rowan, par to vārdu kropļošanu, es tikai par vārdu "tētis" runāju :) jo kāpēc gan pieaugušie saka "tete", ja meita jau prot pateikt pareizi "tētis". Citādāk jau es arī tur saku ņam ņam, nu nu, pè, utt :)

Favel, anormāli lielais paldies par viedokli, :) labi, ka mums ar vīru viedokļi sakrīt valodas mācīšanā no bērnības, ceru, ka tas izdosies. Starpcitu, mums arî grāmata par dzīvniekiem ar kad 40 podziņām, kur skan dzīvnieku balsis, un no tā nu dikti viņa mācās atdarināt un atpazît dzīvniekus arī dzīvè :)
10.06.2016 11:59 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Mammas, padalieties, kur labāk iegādāties gaļu mazulim pirmajai nogaršošanai? Piemēram, trusi.
10.06.2016 12:32 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
paldies, meitnes, tik fosi palasit jusu pieredzes stastus!! :) esmu tikai gaidibas, bet ir jau tik forsi kalausities par to, kad velas, rapo, staiga, runa, ka tas notiek, cik dazadi un bez utraukuma!!:) prieks!:)

par valodam, mums ari bus daudzvalodigs berns! es noteikti runasu tikai sava valoda ar vinu, bet virs un apkart jau bus esosaja valoda, zinu gan gadijums, kad virs runa dzives valsts valoda un viss, bernudarzs, draugi, cilveki apkart ir cita valoda, tad ta latviesu valoda kaut kur nojuk, loti centisos, lai ta nav un pielauju, ka ari filmas , dziesmas stasti varbut bus pat anglu valoda, jo loti gribetos, lai ta ari no mazotnes ieeitas!:)
10.06.2016 12:34 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Anne Shirley, kaut kad nesen pati khkh piedāvāja truša gaļu (ja nemaldos, tad viņas mamma trušus audzē). Khkh, piedod, ja es te nepareizu informāciju sniedzu :D
10.06.2016 12:51 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Favel saka pareizi, bet pašreiz visus izdalījuši jau esam :)
10.06.2016 13:58 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Manam puikam šodien dzimpuks(l)
Tāda nostalģiska sajūta :-)
10.06.2016 14:01 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Robīte, sveiciens vecākajam dēliņam! Kā viņš vispār jūtas kā lielais brālis? :)

Par valodām - mēs atmetām domu par divvalodību, jo meita diezgan vēlu sāka saprotami runāt. Mums gan bija arī traks posms attiecībās un dzīvē kā tādā, tāpēc nevaru galvot, kas bija galvenais iemesls. Viņas tētis arī bija vēlais runātājs, tā kā varbūt nekāda cita iemesla tam nemaz nebija. Tagad (3g) latviski runā labi, angliski un krieviski kaut ko saprot, krieviski dažus vārdiņus arī saka. Es mājās sākotnēji gribēju runāt krieviski (man krievu valoda ir dzimtā), bet kaut kā neaizgāja... un atskatoties, manuprāt, labi, ka tā, jo, lai gan pētijumi to apstrīd, šķiet, ka meitai būtu bijis daudz grūtāk.

Par pirmajiem vārdiņiem - mana gandrīz 7 mēnešus vecā mazulīte saka "memmē", kad grib pievērst manu uzmanību. Vēl tētis viņai māca teikt "bumba", tur viņa līdz "bummm" ir tikusi. :D :)

Varbūt kādai ir Scooter rati? Man ir lielā Emma tagad, bet ir ļoti apnicis, cik daudz vietas aizņem bagāžniekā (praktisku visu) un arī tā iecelšana kaitina... Scooter it kā mazāki, kompaktāki un tā.
10.06.2016 14:43 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Salomē,tev ir divi bērniņi jau? :)
10.06.2016 14:56 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Es jau tagad stāvoklī esot domāju kā gan savai bebei iemācīšu zīmju valodu, jo manā ģimenē tai IR liela nozīme, jo mana ģimene ir tā nedzirdīgā puse un negribētos,lai meitiņa nevarētu parunāt ar savu omi vai vecvecmammu vai onkuļiem un tanti. (t)
Domāju, ka tad,kad runāšu ar savu mammu pa skype, būs mazā jāsēdina blakus un jāliek skatīties uz ekrānu, lai redz, ka es ar rokām ņemos, lai viņai arī tāda vēlme uznāk :D
10.06.2016 15:03 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Tāda sasāpējusi problēma. Visu dienu sāp viena krūts, it kā nav baigi pilna, tikpat mīksta kā otra, bet barojot vispār elle un sāp visu laiku. Gan gals, gan visa krūts apakšējā daļa. Temperatūra 37,2 un vispār jūtos kā izdirsta krizdole. :'-(
10.06.2016 17:35 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Sastrēgums nav ?
Varbūt kaut kas iekaisis? Truli minējumi, bet varbūt uzzvani ārstam.
10.06.2016 17:43 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Nav sastrēgums, krūts mīksta un nekur nekas ciets nav. Zvanīju vecmātei, neceļ. Nav man kam citam pazvanīt. Ka tik nebūs sapūsts, es jau tā ar ziemas mēteli tuntulējos. :'-(
10.06.2016 17:48 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Uzzvani uz to ārstu konsultatīvo tālruni.
10.06.2016 17:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!