Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.04.2012
Agresīvā Grūtniece
Manam puikam tūlīt jau 3 mēneši, bet joprojām ir mazliet dzeltens, tāpat arī acu baltumi. Daktere vnk visu laiku kontrolē analīzes, skatās, vai bilirubīns, kas dod to dzeltenumu, mazinās. Sākumā puika tiešām izskatījās nelāgi, bet nu jau ir ok. Slimnīcā teica, lai liekam mazuli saules gaismā un bieži pie krūts, lai skalojas viss ārā.
04.06.2016 13:59 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Agresīvā grūtniec, tā ir dzelte jeb tas bilirubīns vēl nepārstrādā aknas laikam kaut kā tā bija. Mums ar tā bija un ārste teica ka tam jāpievērš uzmanība un pēc iespējas vairāk jādod ēst cik nu grib un var pieniņu un plikiņš jāpasauļo saulītē pie aizvērta loga piemēram bet no tā obligāti jātiekot vaļā!
04.06.2016 14:07 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Padalieties, kādus jūs apšaubāmus padomus esat saņēmušas bērnu audzināšanā. Tīri humoram, nevis asai diskusijai :-) Esmu saņēmusi tādus zelta padomus, ka man manam 2 nedēļniekam ir jādod dzert ūdens un fenheļa tēja, ka bērnam ir visu laiku auksti un ir jātuntulē, kā arī, ka man vajadzētu ēst tikai putras un tamlīdzīgu pliekanu ēdienu, lai bērnam nepūstos vēders (sava taisnība jau tur ir, bet saprāta robežās).

Kā arī - kā tiekat galā ar šiem padomiem? Savus radus esmu nolikusi pie vietas, bet nezinu kā pieklājīgi neitralizēt drauga radus :-D
04.06.2016 14:07 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.04.2012
Dienvida
Man pat daktere ieteica dot fenheļa tēju un ūdeni, bet bērns pats izdomāja, ka viņam to nevajag- nedzer un laiž pār lūpu atpakaļ :D
No vīra vecākiem dabūju klausīties, ka bērns par daudz pa rokām dzīvojas un tiks izlutināts (tas, par ko te mammas sacepās iepriekšējās lapās), bet bērnam tikai nepilni 3 mēneši... Un šausmas, šausmas- bērnam vēsas rociņas, jāvelk vēl kaut kas mugurā pat karstajā laikā! Kad redzēja, ka es karstajās dienās esmu mazo izģērbusi pliku un palaidusi dzīvoties zālītē uz autiņa, tad arī- vai, vai, ka tik nenosalst! Un kukaiņi tak bērnu noēdīs. Saulē pārkarsīs, ēnā nosals! Es tik pasmīnu pretī :) Nu tas tā, pēdējo dienu piedzīvotais.
Uz nejēdzīgiem padomiem pat nereaģēju vairs. Ja būs kas jēdzīgs, tad uzklausīšu :)
04.06.2016 14:21 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.05.2016
-Bērnam nedrīkst līdz gada vecumam rādīt spoguļa atspulgu.
- Bērns ir jātuntulē.
- Ir ļoti klusi jāuzvedas ( mazajam bija pāris nedēļas)
-Bērns vēl neko neredz/ nesaprot, viņi sāk redzēt pa īstam tikai pusgada vecumā,
- Bērnam jādod oliveļļa - tad nebūs kolikas.
- Nēesi ievērojusi , ka bērns atvemj tad kad maisījumu jauc no termosa / venden ūdeņa?
-Nēesi ievērojusi, ka meita kašķējas tikai tad, kad izejat ārpus mājas?
-Piebāž savu seju klāt bēbim/ vai ielien ar savu galvu ratiņos - mazā sāk raudāt // viņai taču sāp vēders paskaties kā mocās.
- Uzlieku putekļsūceju/ fēna aplkāciju ( miers uzreiz) - šausmas kā tu mazjaam vari šito nodarīt - tāds pretīgs troksnis
- Noteikti nopērc staigulīti - un sāc stutēt spilvenos - tā ātrāk visu iemācīsies.
- Sēdeklīti liec ar skatu braukšanas virzenā ( nu kā mēs pieaugušie sēžam) - bērnam paliekot slikti jo sanāk ka viņš atpakaļgaitā brauc - un neko neredz.
- Maisījumu jauc ar pienu ( sojas manšķiet).
- Tev jāsāk vārīt tumes - agrāk tā visi aga ( bērnam mēnesis)
- Nedod bērnam tik dārgu maisījumu, tā izveidojas alerģiski bērni jo neko nepanes.
- Vanno bērnu vārītā ūdenī.
Es varu turpināt un turpināt, agrāk oponēju a tagad pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā.
04.06.2016 14:33 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.05.2016
man ļoti daudz padomdevēju...
Mājinieki un tuvākie radi ( vecāki un vīra ģimene) par laimi nekādus padomus nedod, paļaujas ka es kā māte zinu labāk kas manam bērnam nepieciešams.
04.06.2016 14:35 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.05.2016
- Neliec ap galu lentas ( kad sapucējamies tad lieku)- bērnam saspiesta galva un galviņa pārstājot augt un smadzenes neatīstoties...
04.06.2016 14:40 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
"Ko tu pērc tos dārgos piena maisījumus, naudu nav žēl? Es savus puikas ar auzu tumēm no piena izaudzināju" - meitai bija 2 mēneši, kad šito dzirdēju.
"Nevar visu laiku uz rokām mazo nēsāt, pieradīs"
"Ārprāts, šausmas, nu nevar ņemt mazo un gulēt vienā gultā pa nakti"
"Nedrīkst bērnam matus griezt, prātiņu nogriezīs"
Tad sarunā par bērnu pēršanu no vienas citas mammas dzirdēju vispārīgu komentāru "Maziem bērniem nedrīkst sist pa dibenu, jo tad bērnam vēlāk rodoties seksuālas sadomazohistiskas tieksmes" Jā, bērnus pērt nedrīkst, bet nu ne jau tāpēc:-D
Visvairāk laikam nākas dzirdēt no citām mammām par to, ka par daudz tērēju līdzekļus uz savu bērnu. Ja pērku Huggies nevis Loving pamperus, vai baroju ar Friso maisījumu nevis Tutelli, pērku dārzeņus, neskatoties uz cenu (nu priekš kam jādod saldo kartupeli par 3€/kg, ja var dot parasto kartupeli par 0.30€/kg), pērku jaunas drēbes veikalā, nevis velku atdotās novalkātās drēbes. Labākais, ka nemaz tik daudz neiztērēju, jo neko dārgu nepērku un drēbju kalni man arī nestāv.
04.06.2016 15:05 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
taka, piedod, bet kurā gadsimtā tu dzīvo, ka tev apkārt esošie cilvēki saka tādas briesmu lietas? :D
04.06.2016 15:07 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
- No lielas raudāšanas dabūs bruku, jo puisīši ir vājāki (Ok, ir sakarības kaut kādas, bet, lai dabūtu bruku, ir jau jābūt konkrētiem "priekšnoteikumiem" vēderā)
- Jādod ūdeni
- Mammai jāed putras, lai nepūšas vēders bērnam
- Bērnam salst, jo aukstas rokas/kājas
- Vai ta pa rokām nēsājot neizlutināsi?
Pagaidām maz "padomu", jo turamies savrup.

Visvairāk kaitina, kad bērnam saka, ka nevajag raudāt, vajag smaidīt. Bērns taču raud, jo kaut kas nepatīk/sāp/neērti/utt un cenšas to pateikt.
04.06.2016 15:19 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.05.2016
it kā 21 gs., izglītoti cilvēki BET bez bērniem!! :D Tas visu izsaka :D
04.06.2016 15:24 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
https://some-thoughts-by.me/2016/06/03/berna-bildes-interneta-kapec-ne/

Kā jums šis raksts? Par bērnu bilžu publicešanu. Es vairāk piekrītu, nekā nepiekrītu. Bet nu šis atkal ir tas variants,kad katra mamma dara kā vēlas un ,manuprāt, šeit nav pareizā un nepareizā viedokļa. Vienkārši - raksts patika, likās interesants :)
04.06.2016 15:55 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Pasa sakuma man ar padomiem bija loooti gruti.
Bet tie labakie:
Barojosai matei jadzer un jaed daudz saldumu,veikalu sulas. Pats labakais,kad radiniece man uztaisija cukura sirupu ar valriekstiem,tas izlidoja pa logu.
Jaed ari loti daudz, visu,visu. Pirmaja diena pec dzemdibam par piedavaja pupinas, jaa saprotu var est visu,bet uzreiz pec dzemdibam.tas nav labakais ediens.
Obligati jaapsedz veders,jo tad nebus gazes. WTF
Jadod bernam nogarsot viss. Pilnigi viss.
Protams,ka bernam salst,ari tagad,kad ara ir pari 30 gradiem,tad tikai pampera dzivoties nevar.
Kad bernu piespradzeju ratos,tad likas,ka daru kaut ko kriminalu, dabuju gandriz izsmieklu-drosibai,ha ha
Ara ar zidaini nedrikst iet lidz 40 dienai,bet raudzibas drikst iet uzreiz pec dzemdibam slimnica.
Ja ara ir vejs,tad nedrikst iet ara.
Protams-ja berns raud-slims varbut?
Kad pateicu,ka bebjiem nevar dod salitu,saldu,asu-es atklaju Ameriku.
04.06.2016 17:38 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Kurš jums to visu saka? Es vel nevienu padomu neesmu dzirdējusi :D
04.06.2016 17:42 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Interesanti. A man te gadījums bija pirms nedēļas- par kuru uguņus šāvu- kamēr es skolā, meitu pieskatīja, un ar sņabi ierīvēja (vai spirtu?), nu tas ir psc(atvainojos), it kā Nurofena 2 pudeles mājās nebūtu :D kas par stulbumu :-|
Galvenais, ka loģikas nekādas, 39C, jā, bet tas ir bija pie piecelšanās, bebis vēl rāpulī, zem segas, nu tā temperatūra nav tik objektīva, pietam kur prāts nu? Iedod Nurofēnu, pēc 40min jau temperatūra samazinājusies, un turpina kristies.
04.06.2016 17:47 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Norah,



Tāādas bombas jums tur Turcijā :D
04.06.2016 17:50 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Mana pediatre gan šķobījās, par to ūdeni un fenheļa tēju. Te laikam jautājums, kurā gadā pabeigtas studijas, jo pētījumi aizvien jauni un jauni tiek veikti un tie viedokļi tāpēc ārstu starpā atšķirās :-)
Atcerējos, ka par siltajām rokām un kājām arī man visu laiku stāsta. Tas tak loģiski, ka viņas var būt vēsākas kā pārējais ķermenis, jo atrodas tālāk no sirds :-D
Kad vārdiņu domājām, tad arī pilns ar pērlēm bira āra. Piemēram, tā nesauciet, tā sauc māsīcas dēla suni. Nu fig, to nu tiešām visa Latvija zina, ka to suni tā sauc :-D Kā arī vārds nedrīkst sākties ar Krist-, jo tad smags liktenis būšot un kas tur vēl ne.

-Bērnam nedrīkst līdz gada vecumam rādīt spoguļa atspulgu.

kāds zinātnisks pamatojums no viena tante teica pūra lādes tur ir pamatā? :-) Vispār daudzas pērles salasījušās :-D

ella de kas par daudz, tas par skādi. Esmu viena no tiem, kuriem kaitina entās bērnu bildes. Es runāju tiešām par tiem variantiem, kad bilžu publicēšana notiek bieži. Bērns ir personība un mūžīgi mazs viņš nebūs. Tāpat kā es negribētu, ka kāds manas bildes publicē savos sociālajos tīkls, tā arī es nepublicēju bilžu jūru.
04.06.2016 17:52 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Par temperaturu ar. Viramate izaudzinajusi 3 delu,bet nevienam nav lietojusi termometru,majas tada pat nav. Virs pat nezinaja kaa tadu lietot. Bet kad bebim bija pari 39 nakti,no zalem bija tikai sirups,berns atteicas est un bija nekontaktejams,modinaju vira vecakus,lai brauktu uz slimnicu, jo vira nebija majas. Viramate pateica,lai ielieku vesas vatites paduses. Labi,ka viratevs bija pratigaks un uzreiz bija augsa.
04.06.2016 17:58 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tāda sajūta, ka daudzām tas sagādā slimu baudu kādu iedzīt stresā, pazemot par nezināšanu, paņirgāties, liekot sev justies labākam un gudrākam. Mentāli normāli attīstījies cilvēks, ja viņš patiesi ir arī mentāli inteliģents izteiks savu viedokli, nepazemojot otru, lai paceltu tikai savu latiņu augstāk.

Favel, ja tu tā uztver Salomē vārdus
lasiet grāmatas un būs mazāk kreņķu par sīkumiem

man šķiet, ka tev būt laiks apmeklēt kādu speciālistu :-D
Nevienam vecākam nenāktu par ļaunu izlasīt arī kādu grāmatu par bērniem, attīstību un audzināšanu. Nav jālasa vecas grāmatas un nav japilda viss, kas tur rakstīts. Tāpēc cilvēks ir apveltīts ar veselo saprātu, lai izšķirotu vērtīgus padomus no muļķībām. Bet ietiepties-es visu zinu un grāmatu lasītājas ir pamuļķes-ir tumsonība.
Agrākos laikos vislielākās muļķības darīja tieši tie, kas bija neizglītotāki (deva tumes pāris mēnešos, tuntulēt 30 grādos, ēst tikai putras utt). Tāpat kā mūsdienās. Palasiet kaut vai 70-to gadu grāmatas. Pat tur tādas muļķības nav rakstītas. Tās gudrības nāk no jūsu omēm, kas pašas to izdomāja.
04.06.2016 18:42 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
teika_spolīte, ja nemanīji, tad teikumā ir izteikts mans viepārigs novērojums par attiecīgu cilvēku grupu ne Salomē teikto ;) negrozi rakstīto!
04.06.2016 18:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits