Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Agresīvā - vai tad nezināji? Pirms neesi izlasījusi visu bibliotēkas plauktu par bērnu audzināšanu, pie bērna radīšanas nemaz nedrīkst ķerties :D :D
04.06.2016 09:00 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
++++Salomē
Zināšanu trūkums neonatoloģijā tiek kompensēts uz zīdaini attiecinot zināšanas par 2 gadniekiem. :-O Tas ir šausmīgi, meitenes! :-O
Bērni līdz gada vecumam nepārbauda robežas, to dara bērni lielākā vecumā. Tas ir pilnīgi normāli, ka zīdainis raud, ja mamma pazūd no redzesloka. Tas piederas pie normālas attīstības. Zīdaiņu "audzināšana" nav nekas cits kā bērna psihes traumēšana, kas vēlākos vecuma posmos liks par sevi manīt-psihosomatiskas saslimšanas, trauksme, nakts enurēze, neiroloģiski traucējumi, tiki, uzvedības problēmas, utt.
Likums nr. 1 saskarsmē ar zīdaini-ja raud, mamma ņem rokās un samīļo bērnu. Protams, ja grib psihiski stabilu un veselu bērnu.
04.06.2016 09:06 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Likums nr. 1 saskarsmē ar zīdaini-ja raud, mamma ņem rokās un samīļo bērnu. Protams, ja grib psihiski stabilu un veselu bērnu.

Man arī šķiet, ka tā ir jādara. Mati ceļas stāvus, kad kāda gudrīte saka, lai to zīdaini pa rokām īpaši nestaipa, jo pieradīs un tad visu laiku pa rokām dzīvos. :D
Apraudājos, kad lasīju par pamestajiem zīdainīšiem, kuri tur atrodas neviena nemīļoti un neapčubināti. Tikvien kā pamperu apmaina un pabaro. :( Ļoti žēl, ka mūsu valsts nevar nodrošināt kaut vienu cilvēku uz 2 zīdaiņiem, kurš būtu pie viņiem visu laiku. Vēl man palika neatbildēts jautājums par to kādēļ zīdainis netiek nodots uzreiz adopcijai. Vai tad mums trūkst pāru, kuri stāv rindā, lai adoptētu mazulīti?
04.06.2016 09:11 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Undiya
Daudzi bērni nav juridiski brīvi (nav sakārtoti dokumenti par to, ka abi vecāki atsakās) un vēl ir likumā noteikts laiks, kad mamma var pārdomāt lēmumu un pati audzināt.
Mani arī pārņem šausmas, kad mammas lielās, ka zīdaini labi audzina un tāpēc bērns nab jāauklē rokās :'-( Vēl viens bērns ar traumēti psihi... :'-(
04.06.2016 09:20 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Tik un tā vajadzētu sakārtot tā, lai kāds vienmēr pie bērniņa būtu. Vismaz maksāt par to, nevis lūgties brīvprātīgos, kurš vienu dienu atnāk, bet otru nē. Loģiski, ka katram iztika jāpelna un viņš nevar pa velti iet zīdaiņus auklēt. Bet ko, nu, tur sapņot par tādām ekstrām banānu repbulikā. :(
04.06.2016 09:36 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sabiedrība tādu lēmumu neatbalstītu. Pat te, forumā, kur apgrozās jaunas meitenes, ne visas saprot, cik ārkārtīgi svarīgi ir samīļot bērnu ikdienā, it īpaši raudošu. Tie adoptējamie ir vien maza daļa-ļoti daudz bērnu tādos pašos apstākļos dzīvo ģimenēs. Visbiežāk "gudrās" vecmammas "izglīto" jaunās mammas, sakot, lai neizlutina rokās auklējot. Tā ir tumsonība! (e)
04.06.2016 09:45 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Es,piemeeram,ne vienmeer nemu rokas mazo ja vinja raud.Meginu vienkarshi but blakus un nodarbinat vinu.Vai arii paglaudu vinju pa veederinju vai galvinju.Es jau pazistu arii kad vinja raud,kad veelas no manis miiljumu.Tad gan nemu rokas un miiloju.Bet vispar vinja man ljoti reti raud,vairaak blauj un skali runaajas.:-)Bet taa padomaajot,es vinju biezhi nemu rokas taapat vien.Jo man patiik samiiljot meitinju taapat vien.Tad mees ejam skatiities lielajaa spogulii,vai vienkaarshi seezham un miilojamies uz diivaana.(l)
04.06.2016 10:48 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es vispār maz stāstu, ko es ar bērnu daru, jo vienmēr atradīs kāds, kurš nokritizēs. Uzskatu, ka es daru pareizi tad, kad mans bērns ir laimīgs un apmierināts.
04.06.2016 11:05 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
roniitis, katram jau sava metode kā nomierināt bērnu. Ja viņam patīk, ka viņu paglauda, tad arī tas ir labi. Galvenais ir neignorēt un neļaut "lai izbļaujas". :)
04.06.2016 11:36 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Lollipop
Taisnība. Laikam jāklusē par bērnu, tikai tik, cik kaut ko neskaidru uzzināt. Nedod dievs kāds uzzinās, cik daudz meita savā pus gadā jau ir nogaršojusi, vispār kliegs, ka man bērns jāatņem :D
04.06.2016 11:39 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
man liekas, ka saja jautajuma "laut, lai izblaustas" liela nozime ir vecumam, kad to laut! 6 menesi zidainis nav tas pats, kas piecgadnieks!

es meginu atcereties savu bernibu un momentus, ka es jutos, ko man gribejas un ko es domaju, godigi, manas atminas, nekad neesmu raudajusi, lai man pieverstu uzmanibu, esmu raudajusi, jo ir bijusi sape vai bail!

cik mammu, tik viedoklu!
04.06.2016 11:48 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Tas, ka es uzskatu, ka 5 mēnešus vecs mazulis atbilstoši savai attīstībai ir gudrāks kā grāmatas sludina (nezinu, tas laikam vienkārši aiz dziļas cieņas to mazo cilvēku virzienā, jo viņi iet cauri, manuprāt, grūtākajam posmam, kad ir vēl tik fiziski nevarīgi), nenozīmē, ka es nesaprotu, cik nozīmīga ir tuvība un kontakts ar mammu. Es vispār ar savu bērnu biju salipusi, jo vienkārši pati nespēju no meitas attiet savā mīlestības eiforijā :D Un, nē, es neatbalstu franču audzināšanas veidu kā ļaut mazulim izbļauties. Sirds pašai plīst pušu lasot un dzirdot par šo audzināšanas veidu, ņemot vērā, ka es dzīvoju ļoti spēcīgi frankofoni ietekmētā sabiedrībā.
Bet es uzskatu, ka bērns ir jāaudzina jau no pirmās dienas, tik atšķirība ir tajā, ko katra saprot ar audzināšanu. Es pie audzināšanas pieskaitu mīļuma sniegšanu, tieši to, ka, ja kādam sāp fiziski vai emocionāli, nedrīkst, nu nedrīkst uzgriezt muguru. Pie audzināšanas es pieskaitu arī režīma un rutīnas ieviešanu ikdienā, piemēram, vakaros vanna un tad miedziņš, rītos un vakaros pirmo zobiņu apkopšana, rutīna nagu griešanai u.c. Manuprāt, bērns ir jāaudzina jau no pašas mazotnes, protams, adaptējoties tā vecumam un iespējām. Protams, 5 mēnešus vecs bērns pats nevar aiziet pie mammas kā to spēj 2gadnieks.

Viena lieta gan, ko gudrās grāmatu lasītājas nav pašas apguvušas - neieslīgt galējībās. ;-)
04.06.2016 12:54 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Un, jā, jāsaka gan, ka tik spēcīgu līšanu, kritizēšanu, mācīšanu, agresivitāti, ņirgāšanos un negativitāti citu mammu virzienā neesmu nekur citur izjutusi (jā, esmu kopumā dzīvojusi 4 valstīs un kontaktējusies ar neskaitāmi dažādu kultūru cilvēkiem, lai spētu objektīvi salīdzināt) kā tieši no bijušo postpadomju valstī uzaugušo ļautiņu puses.
Tāda sajūta, ka daudzām tas sagādā slimu baudu kādu iedzīt stresā, pazemot par nezināšanu, paņirgāties, liekot sev justies labākam un gudrākam. Mentāli normāli attīstījies cilvēks, ja viņš patiesi ir arī mentāli inteliģents izteiks savu viedokli, nepazemojot otru, lai paceltu tikai savu latiņu augstāk.

Mīļās, jaunās māmiņas, lūdzu, neļaujieties negativitātēm, kritikai. Vērsieties pie mīļiem un patīkamiem cilvēkiem. Nejūtaties vainīgas, uzdodot jautājumus. Tas ir veselīgi vēlēties ko jaunu uzzināt, iemācīties, dzirdēt viedokļus, ja pašas tos meklējat. Ieklausities gan tikai tajos cilvēkos, kuri Jums neliek justies slikti! Katra mamma savam bērnam ir visforšākā un pie šī moto arī pieturaties!
04.06.2016 13:04 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Par tām grāmatām...
Par cik esmu skolotāja, tad augstskolā mācīja daudz un dikti par bērniem visu no A-Z un visos vecumposmos.

Un ziniet - brīžam kliegt gribējās par to, kas tur rakstīts, jo viss mainās... nav bērni tādi, kā rakstīts, piem, 80to gadu grāmatās. Dažas pasniedzējas tik gudri runā, stāsta, bet patiesībā sen jau tā nav!
04.06.2016 13:04 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Robīte, jap, un ticu, ka vēl pēc 20 gadiem tiks apgāztas mūsdienu grāmatu teorijas, jo medicīnā un to izmeklējumos azvien ir diezgan lielas nepilnības par spīti modernajiem laikiem.
04.06.2016 13:10 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Māmiņas - vai kādai bēbītis pirmo laiku izskatījās pēc burkāniņa? :-D Mana pilnīgi dzeltena. Bērnu ārste teica, ka tas tāpēc, jo ādiņa attīstījusies kā 37.mēnešus vecam bērniņam un pāriešot. Bet arī acu baltumiņi ir mazliet iedzelteni.
04.06.2016 13:18 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es nesaprotu par ko Salomē dagad dabūja to žults spainīti uz galvas. Neko tādu jau viņa nepateica. Vismaz es izlasīju: "lasiet grāmatas un būs mazāk kreņķu par sīkumiem". Zīdaiņa neirobioloģiskā attīstība pirmā gada laikā ir fantastiska, bet, pat mūsdienās, gan vecākiem, gan sabiedrībai kopumā ir daudz par maz zināšanu par to, kas tas ir un ko tas ietekmē. Jā, arī ar empātiju un veselo saprātu var tikt tālu un risināt lielāko daļu ikdienišķo grūtību, bet tāda padziļināta izpratne ir derīga, lai kaut vai spētu to savu veselā saprāta viedokli aizstāvēt pret tumsonīgām tantiņām, kas domā, ka zīdaiņi ir manipulatīvi un tos var izlutināt ar uzmanību.
04.06.2016 13:30 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Bērnam ir jāpierod pie tiem produktiem palēnām. Savādāk kas darīsies, kad sāksi piebarot

Es arī tā uzskatu, bet pēdējās 2 dienas bija pāri normai. Neatliek nekas cits kā domāt, ka ābols un sviesta pupiņas tomēr nospēlēja savu.
Bērns pat lāga paēst nevar - pazīž, pabļauj un tā uz riņķi. Šodien no 4 rītā jau cīnījāmies, bet nekas nelīdzēja. Ap 12 iedevu BioGaia pilienus, lai bērns varētu vismaz normāli paēst. Pārgaja, tagad čuč labi paēdis. :-)

Par punca sapem - vispar, pedeja laika gan alertologi, gan progresivi domajosi pediatri iesaka neko ipasi neierobezot

Mana pediatre viena no tiem. Nenožēloju, ka izvēlējos gados jaunu pediatri. Man jau pietiek ar vecās skolas audzināšanas radiniekiem, kuri man mēģina iestāstīt, ka lai ēdu tikai putras, dodu bērnam dzert ūdeni un, lai viņu visu laiku tuntuļoju :-D
04.06.2016 13:36 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
NordicBelle, kur ir žults? Vai par žulti nu jau tiek uzskatīts pretēji pausts viedoklis? (t)
Es nekritizēju un neko sliktu nesaku par vēlmi lasīt grāmatu, kas sniegtu padziļinātu ieskatu bērna dažādos attīstības posmos tīri no medicīniski zinātniska viedokļa, bet nesaucu nevienu mammu par mazzinošu tikai tāpēc, ka viņa tās grāmatas nelasa un ir ienākusi klaču forumā, lai apjautātos (tikai, lai apjautātos, nevis, lai klaču foruma sieviešu viedokli uztvertu par akmenī kaltu patiesību).
To pašu, ko pateica Salomē, pievienojot šoka ikoniņas, lai pastiprinātu savu emociju visām saprotamā līmenī, ka tā cita mamma nav tik laba kā tā, kura lasa grāmatu. Tā vietā vienkārši varēja ielikt linku uz literatūru, kas uz mammas jautājumu atbildētu ar kāda cita autora vārdiem. Tas vienkārši būtu bijis pieklājīgāk un neliktu tai mammai, kura uzdeva jautājumu, likt justies sliktāk par citām, jo, redz, viņa atļāvās kādas citas prāt, uzdot mazzinošu jautājumu.

Viss, čau! Man ir foršākas lietas šodienas plānā! :)

Kā jau teicu, visas mammas saviem bērniem ir tās labākās un foršākās! Lai tā arī paliek! Es tikai vēlētos, lai mammas solidarizētos vairāk.

PS. Iespējams, šo esmu tik ļoti pie sirds ņēmusi, jo pati esmu, peroties viena pati sava bērna audzināšanā, saņēmusi kaut kādas stulbas piezīmes no citām mammām, lai tikai apmierinātu savu ego un pašapliecinātos, citu iedzenot stresā. Bez kašķiem! Salomē, kā lietotāja man vispār ļoti patīk, redzu komentāros, ka bērni viņai daudz nozīmē un man šādas mammas pa lielam simpatizē. :)
04.06.2016 13:43 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Agresiva,kad mes bijam uz 5 dienu viziti,tad masina teica, ka bebis loti dzeltens,kaut ari man taa nelikas. Tas ir normali,ka ir dzelte,bet,lai atrak tas parietu(peksni,aimirsu kada viela tur to dzeltenumu dod),jaliek pie kruts pec iespejas biezak.
04.06.2016 13:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits