Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
daydreamer, es domāju, ir lieki satraukt sevi ar domām par pāragru attīstību vai to, ka mazulis kaut ko "nepareizi" dara. Viņa tāpat neizdarīs to, kam nav gatava un ko nespēj izdarīt. Ceļas caur vēderiņu, jo vēl nesaprot, ka var celties caur sānu. Un caur sānu parasti sāk celties sēdus, kad stabili prot stāvēt četrrāpus - stāv uz celīšiem, un rokas pietiekami stipras, lai atbalstītu ķermeņa augšdaļu tā, ka mazulis spēj piecelties sēdus. Mans arī mēģināja agrāk celties caur vēderu. Bet nu nekas jau viņam tur nesanāca. :-D
03.05.2016 09:23 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Ko jūs velkat mazajiem tagad ārā ejot?
Liekas, ka pēc sevis vēl ģērbt nevaru,jo man ir silti arī tikai džemperī, bet sīkajai kombī paliek par karstu.
03.05.2016 10:15 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Rowan, nu jā, uz rociņām un celīšiem viņa vēl neprot, bet zem vēdera pavelkot celīšus gan šļūc uz priekšu diezgan aktīvi. Es jau masierei teicu, ka ar varu es viņu apstādināt attīstībā tāpat nevarēšu. Jo visu dara viņa pati, es neko neesmu veicinājusi līdz šim.

Teddy, man ir vienmēr karsts, kad citi salsts, tāpēc grūti mazo saģērbt. Es pufīgo kombi jau vairs nevelku, jo manā galā pa dienu ir + 18, bet liels vējš. Lieku mājas drēbes + man ir pa virsu ārējā kārta tāds norvēģu adīts aitas vilnas kombis (nu kā adīts džemperis ar adītām biksēm kopā vienā gabalā). Segu virsū nesedzu, jo mazā tāpat tās kājas mētā un viss lido pa gaisu. Vairākas dienas tā pastaigājāmies, sasvīdusi vai noslausi nebija :)
03.05.2016 10:28 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
p.s. ratu pārsegs gan ir virsū, cik nu tas tur turās, uz mirkli (t)
03.05.2016 10:29 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Velku mājas drēbes un sedziņu. Pat plānajā kombinezonā un vilnas guļammaisā mazais pamanās pārkarst. :-(
Vados pēc likuma: labāk mazliet nosalis, nekā pārkarsis.
03.05.2016 10:58 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Par sēdēšanu nu es sēdināju klēpī pirms vēl pats stabili sēdēja, bet tā uz īsu laiku..
Tagad mazais jau sēž rāpo ceļās kājās pret gultu u.c virsmām , pasācis arī uz grīdas piecelties kājās tā kā izstutēt dupsi rokas pret grīdu un šūpo dupsi, pat nezinu kas tas par triku viņam neesmu nekur redzējusi ko tādu..

Mazo ģērbju aptuveni tāpat kā sevi tikai 1 plāno kārtu vairāk- zeķubikses, vilnas , zeķes, bikses, apakšā bogijs ar garām rokām silta sporta jaka vai džemperis un pufīga vestīte un protams cepure, cimdus nevelku tikai ņemu līdzi.
Sēžamo daļu sāku izmantot jau ap 5-6 mēnešiem , jo bija garš un arī gribēja redzēt pasauli, un tā ka sporta daļai muguriņu var regulēt tad pargājām uz to ātri. Tagad jau notirgojām savus ratus un nopirkām camarello eos sporta ratus.
03.05.2016 11:08 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Vilku ārā vējjaku pāri bodijam. Un plāno cepurīti, lai nesapūš vējš ausis. Bet tagad mazā noķēra temperatūru un kakls ar sarkans. Gan jau sanāca mašīnā pārkarsēties un tad ārā uzpūta vējelis, un tā arī tas notiek. (t)
03.05.2016 11:34 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Meitenes, apgaismojiet mani! Manai dāmai ar ratiem problēma. Senāk, kad vēl nerāpoja, nesēdēja, ar ratiem abas pastaigājāmies pat līdz 3 h dienā. Tajā laikā arī pārsvarā gulēja. Tagad jau kādu mēnesi 20 min ratos noguļ, pamostas un bļauj tik ilgi, kamēr nepaņemu rokās. Nekur īsti netiekam izstaigāties, tikai mazu līkumu izmest tās 20 min. Lai gan viņa jau sēž, tā pavisam sēdus nelieku vēl ratos, bet viņai nepatīk arī pussēdus. Vai kādai tā bija? Ceru, ka tas pāries. Tikko nopirkām vēl vienus pastaigu ratus izbraukumiem, bet, ja šitā turpināsies, kādi tur izbraukumi ar ratiem... (t)
03.05.2016 11:41 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
S*, mums tieši tas pats! Varu ilgāk staigāties piemēram pa brīvības ielu kur mašīnas brauc tad var izvilkt ilgāk par 20 min nu kaut kas baigi baigi interesants pa ceļam jābūt vēl ar bēbīšu cepumu iedodu arī kamēr zelējas var staigāties( bet ne vienmēr vai padzērieniņš. Ja tiešām grib gulēt tad noguļ pat 1h vai vairāk un varu staigāties, bet tikai pa āru kā ieeju vaikalā tā viss acis vaļā un bļāviens.
Es stiepusi uz rokām kādu 1km un ar otru roku stūmusi ratus lai bērns nav nobļāvies! Sākumā domāju vaina ratos izmēģināju visādus ratus bet nē vaina bērnā viņam nepatīk ilgi atrasties nomodā ratos vai nu uz rokām vai nu uz sedziņas zālītē un atrasties kustībā!
Nezinu kā to izmainīt arī rotļlietas esmu ņēmusi līdzi arī palīdz uz īsu brīdi!
Man draudzenei ap 7 mēnešiem sākās tas pats nu jau pāri gadam un vēlaizvien neguļ ratos un ilgi nesēž tikai čāpo ar kājiņām.
03.05.2016 12:23 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Mans risinājums bija ķengursoma tajā varu aiziet uz veikalu nopirkt pārtiku utt. Arī pastaigās bet manam jau 10 kg un ir pasmagi tā kā pleci sāk sāpēt ar laiku, bet nu neko neizdarīsi laikam kamēr nesāks čāpot ar savām kājiņām tad būs vieglāk varbūt gribēs čāpos kad piekusīs pasēdēs ratos un atkal čāpos :-)
Nezinu varbūt ir kāda mamma kura zina kādu baigo knifu kā to labot..?
03.05.2016 12:26 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Jā nu es skatījos kaut kad uz ergosomām, tikko paņēmu no paziņas pamēģināt, kāda tā soma vispār ir. Tomēr stipri šaubos, ka viņa tādā sēdētu, jo viņai nepatīk būt ar skatu pret mani (nekad nav paticis :D ). Tikai un vienīgi ar skatu uz pasauli (un tas, cik lasīju, nav ieteicams).
Es arī esmu stiepusi rokās + rati blakus, nu diez kas jau nav. Un mums vēl vasarā ceļojums, dikti ceru, ka līdz tam laikam kaut kā būsim tikuši galā ar šo, jo mugura atkal liek par sevi manīt.
03.05.2016 12:33 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Vispār cik lasos pa internetu dauzas mammas piemeklē šī problēma, citas saka, ka jāatstāj ratos bļūjot un ar laiku sapratīšot, ka reakcijas nav un jāsēž vien ir( šajā lietā laikam bērns ir stiprāks par mani jo sirdsapziņa to neļauj darīt uz pāris min paeksperimentēju ilgāk nevaru)
Citas saka ka jāņem arā jā ļauj pa zālīti parāpot un atpakaļ ratos un viss būšot čikiniekā(šis variants nav variants pagaidām jo vēl pavasaris un zeme nav uzsilusi tik ļoti lai ļautu vārtīties pa zemu un arī drēbju žēl nezinu vai spēšu no ceļiem zāļu traipus izmazgāt vasarā javēl būs kaut kas kā nav žēl )
Nu vēl varbūt man ir doma par šādu trīsriteni lai gan mana iekšējā balss saka ka tas neko nemainīs jo sēdēšana tā vien ir un nu neko jāpaciešas



Lai gan mašīnā braucošā priekšā sēž nu tik perfekti kaut 3h... ai nezinu.. :-D
03.05.2016 12:55 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
S*, es nopirku vienu no retajām ergosomām, kur mazo var likt arī ar skatu uz āru, no 5 mēnešu vecuma - Ergobaby 360. Var arī uz sāna ar viņu sēdināt mazo.
03.05.2016 13:29 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
daydreamer, bet vai ar laiku kad mazais paliek smagāks un smagāks mammas mugurai tas ir tā viegli nēsāt (protams ko vajag to vajag) bet nu tomēr..

Tas ergonomiskums jau bērnam ne jau mammai.. nezinu man mani 10 kg liekas pasmagi tajā ķengursomā tiesa nezinu kā ir uz sānu bet pret vai no manis nav tik ļoti viegli tālus gabalus iet..
Nezinu varbūt man tikai tā liekas.. (t)
03.05.2016 13:48 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es tāpēc tikko nomainīju kulbu uz sporta daļu. Vienīgā bļaušana ir, ja neceļu sēdus. Kā pieceļu, tā viss kārtībā. Zinu, ka pats vēl nesēž un neesot it kā labi, bet, ja godīgi, tad man jau vienalga. Neiešu tak viņu nest rokās vai raudināt ratos guļus stāvoklī. Manam tikai tikko 7 mēneši palika. Varbūt vēl priekšā tā negribēšana tusēt ratos.
Arī virzienu maiņa neko nelīdz? Patreiz mans mazais sēž ar skatu pret mani.
03.05.2016 14:36 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Saule22, nē nu droši vien, ka ar 10 kg viegli nav, nemāku teikt, jo mana vēl ir tikai 7 kg :) bet tajā somā var nest pat līdz 3 gadu vecumam bērnus, tad gan jāliek bērns uz muguras. Bet ergosoma, manuprāt, ir ērtāka par ķengura somu arī mammai. Vai ķengursomai ir ap vidukli plata josla muguras atbalstam? Man šķiet, ka ne. Ergosomai ir, nu līdzīgi kā lielajām tūrisma somām. Un droši vien, ka somā tomēr ir vieglāk nekā rokās nest, ja vien mazais ļaujas. Plus rokas brīvas :)

Man it kā klasiskajai ratu kulbai diezgan pamatīgi galvgali var uzcelt augšā :) Šodien mazā atkal ritīgi plosījās ar kājām svecītē pa ratiem. Izskatās, ka šitā garās pastaigas ar ratiem lēnām beigsies arī man :( :'-(
03.05.2016 17:00 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Ai man kreņkis. Nopirku meitai riktīgi mīlīgas kediņas, mājās pielaikojam un bērns sāk protestēt - kedas nepatīk. Izmērs pareizs, nekādu defektu nav. Meita sēž un ķibina apavus nost no kājām. Kad veikalā mērījām, tad viņa neprotestēja. Jācer, ka niķis pāries.:-(
03.05.2016 18:28 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Man ar sīkajai reizēm problēmas ar gulēšanu ratos, bet ne pastāvīgi. Nesen bija tā, ka kaut kādā Teikas pagalmiņā sēdēju uz soliņa un skatījos telefonā Saplēsto krūzi (nu baigi gribējās redzēt sēriju :D ) un meita pēc kāda laiciņa pamodās, jo biju aizmirsusi ratus šūpināt. Nu neko, tad nesu rokās bērnu cauri visai Teikai un ar otru roku stūmu ratus. :D Sīkā pārlaimīga skatījās apkārt :D
A reizēm kašķis vājprātīgs kamēr piedabū aizmigt ratos.
03.05.2016 20:12 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Mans kā sāka iet b/d tā ratos nav iedabūnams ne par ko! :(
04.05.2016 14:10 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Beidzot krūts barošanu, naktī mazo barojat ar maisījumu vai iedodat pliku ūdeni?
05.05.2016 10:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits