Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
Nu, man laikam vajadzēja piebilst, ka mēs esam baigie dabas mīļi un bieži ejam uz mežu, pārgājienos utt., tāpēc kaut kā šķiet, ka ergosoma noderētu bieži. Arī Villionotas minētās reizes, kad vajag uz veikalu aizcilpot utml. manuprāt ir samērā daudz un var noderēt.

Villionota, Ergobaby somai ir nopērkams atsevišķs ieliktnis, kas ļauj nest bēbīti jau no dzimšanas. ;-) Tādu arī plānoju iegādāties, jo man bebja stāja un veselība ir svarīgāka par visu.
27.04.2016 13:39 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man 21.00 ir miers mājās. Ap 7.00 gan visi augšā, bet es nebēdāju, jo ar abiem jābrauc uz dārziņu un nav vismaz neviens jāceļ, jāmodina, neviens neraud un visi priecīgi! :-)
27.04.2016 13:49 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Paldies par atbildēm :)

Es pirms mēneša ar baigi biju iedegusies par ergosomu. Skatījos netā un youtube atsauksmes. Kaut kur uzdūros vienai LV mājas lapai, ka dāma, kas apmāca lietot slingus, pa maksu ļauj izmēģināt dažādas ergosomas. Varbūt jāizmanto tāda iespēja, lai nebūtu lieki izmesta nauda vējā, lai saprastu vai pašai un mazajam patīk. Jo normāla ergosoma (jauna) tomēr ir padārga. Es gan esmu arī lasījusi, lai gan tās somas var jau pavisam maziem izmantot, ka tomēr nav ieteicams pāragri lietot. Bet ej nu sazin.
27.04.2016 14:01 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Mans dēls ratos vizināties nepiekrita, tāpēc jau no dažu nedēļu vecuma izmantoju slingu. Sākumā viņš tur varēja saldi čučēt visu pastaigas laiku, tagad (deviņi mēneši), protams, vairāk skatās apkārt, bet var arī pasnaust. Mēs arī daudz staigājam pie dabas, pa mežu, pludmali, vietās, kur ar ratiem izbraukt nevarētu. Tagad lielākā vecumā mazajam pret sporta ratiem it kā nav pretenziju, bet pārsvarā tomēr izmantoju slingu, jo šķiet ērtāk, nav pierasts domāt par to, kur kā tikt, kur trepes, kur pārāk šaurs ratiem utt. Lietoju 4m garo auduma slingu. Bija arī mei tai, tas vieglāk uzsienams, bet ar to, lielāku bērnu nēsājot ilgāku laiku, sāk mugura sāpēt. Slings man izrādījās lielisks pirkums, nenožēloju ne mirkli. Ja būs kādreiz vēl kāds bērns, kulbu ratus nemaz nepirkšu, tikai tad, ja gadījumā slings bērnam nepatiks.
27.04.2016 14:33 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Robīte,kā tavi puikas sadzīvo savā starpā?Kā spēj sadalīt uzmanību abiem?Kā lielākais iejuties dārziņā? Vārdu sakot-kā jums visiem sokas? :-)
27.04.2016 14:48 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Kāpēc gan māmiņas šeit nevarētu savas ergosomas un citus tāda veida palīgrīkus nopārdot? Ir māmiņas, kuras pāris reizes tikai izmantojušas, var pārdot par saprātīgām naudiņām. Rezultātā vienai pusei atgūta daļa vējā izmestās naudas, bet citai īpašumā iegūta principā jauna ergosoma par lētākām naudiņām. Nu tas tāds ieteikums tikai... :-)
27.04.2016 14:57 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
Ja kādai ir ko piedāvāt, es labprāt izskatītu :)))
27.04.2016 15:36 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Man jāraksta darbam iesniegums par iešanu BKA. Kā jūs rakstījāt? Vienkārši brīvā formā "Lūdzu piešķirt BKA no xx. mēneša"?? Rēķinājāt konkrēti līdz kuram datumam sanāk?
27.04.2016 15:54 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Ebe, mums iet superlabi! (l)
Atceros, cik sākumā baidījos un raudāju, cik tagad ir forši!

Vislielākais grūtums fiziskais bija netikšana laukā, jo man 5tais stāvs, traks lielais puika, tad nu - esmu priecīga, ka iet dārziņā - ticis laukā, ēdot kā traks (mājās vispār neēda, bet tagad laikam vajag enerģiju, arī mājās daudz ēd). Dārziņā ies nu jau 2 mēneši, bet ptu,ptu,ptu - neviena diena mājās jeb - veselība turas! :-)

Savā starpā arī viss labi - nekad nevienu reizi nav bijusi neviena problēma/rāšanās/aizrādīšana - tikai tik, cik uzmanīgi, neuzlec brālim virsū un tāda veida mini piezīmītes. Brāli bučo un mīļo, liekam kopā vannā (viņš man blakus perās/laistās u.tml).
Nu jau arī pa lielam ir tik liels un saprotošs, ka ja brālis raud, saprot, ka mazliet jāoagaida vai kamēr es baroju, netraucē. Citreiz viena karote brālim - viena viņam.

Mazo brāli es izbučinu, kamēr lielais b/d un kad lielais mājās, cenšos ar lielo vairāk, lai gan nav tā, ka jāpiedomā vai kaut kā tā. Kaut kā mums te mājās viss labi un šķiet, ka arī puikām gan ar mani, gan savā starpā viss labi!

Kaut kā tā.
esmu priecīga :-)
un laimīga, ka man viņi ir divi (l)
27.04.2016 16:01 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Mereda

Iesniegumu rakstīju un pati neko nerēķināju, jo apskatījos savā B lapā līdz kuram datumam ir. Tā arī raksti lūdzu piešķirt man BKA no ....līdz (datumi). Jo man liekas, ka grāmatvedība VID atzīmē, ka esi bērna kopšanas atvaļinājumā un tāpēc arī nepieciešams iesniegums.
27.04.2016 16:04 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Mereda, es uzjautāju personāldaļai līdz kuram datumam man sanāk, ja ņemu uz 1.5 gadu. Iesniegumā brīvā formā tā arī raktīju - lūdzu piešķirt no līdz. Jo, ja nenorādīsi līdz kuram datumam, kā darba vieta var zināt vai iesi BKA uz gadu vai pusotru gadu? :)
27.04.2016 16:20 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Māmiņas, man jautājums -
Vai jums dzemdībās ir bijuši blakus arī cilvēki, kas nav bērniņa tētis? (es nedomāju ārstus, bet citus tuviniekus)
Kāda pieredze?
27.04.2016 16:27 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man bija bērniņa tētis, bet ja nebūtu/nevarētu, tad ņemtu mammu, kas man ir vissuperīgākā, labākā un saprotošākā!
Viena pavisam noteikti negribētu dzemdēt.
27.04.2016 17:06 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Viennozīmīgi klāt būs arī vīrs. Bez viņa es negribu palikt ne sekundi tajā visā. Bet mēs apdomājam, ka gribētos uzaicināt vēl arī mammas (manu un viņa).
Jautāju tāpēc, lai uzzinātu vai kādai tā ir bijis? Vai to vispār slimnīcā ļāva? Varbūt tā ir tikai mana ilūzija, ka tas varētu būt jauki?

Trīs tuvinieki dzemdībās nav par daudz?
27.04.2016 17:13 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Vēl neesmu dzemdējusi, bet man šķiet, ka visādi var būt. Pirms dzemdībām var šķist, ka gribi vīru klāt, bet trakakajā momentā skatīties uz viņu ar tādām vella acīm, dzīt ārā un bez maz vai teikt - ko tu man esi izdarījis. Tikpat labi negribēt klāt, bet dzemdību laikā saprast, Tev tomēr viņš ir vajadzīgs. :-D Bet nevaru iedomāties, ka veselas trīs atbalsta personas klāt ir, vai nebūs pārāk liels spiediens. Var arī būt, ka nevienu nemaz neredzēsi. Man šķiet, ka to visu ir grūti paredzēt, jo ikdienā esam daudz maz loģiski radījumi, bet dzemdību laikā paveras instinkti. Jebkurā gadījumā, tu būsi uzmanības centrā un vari jebkurā brīdī palūgt iziet ārā māmuļas. :-)
Katrā gadījumā man klāt būs otrā pusīte, bet ja nebūtu lūgtu mammu. Abus reizē nē, tāds pārāk intīms process. Palabojiet mani jau dzemdējušās, ja runāju muļķības. :-D
27.04.2016 17:29 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Man dzemdibas virs nevareja but klat, jo slimnicas politika tadu vienkarsi neatlava. Vareju iet dzemdet ari uz kadu citu slimnicu, kur tas butu atlauts, bet nemot vera, ka grutniecibas laika bija problemas ar cukuru un citas slimnicas galu gala nosutija uz lielako universitates slimnicu pilseta, tad nu negribejas risket. Bet tas, ka virs nebija klat-jutos, ka vins daudz ko zaudeja, man nebija ista atbalsta. Viena pati cinijos- personals ienaca tik kaut ko nomerit un viss. Bet nu tagad vismaz zinu, ka es esmu loti stipra :) Kadu citu no giemenes, iznemot viru-tiesam tada intima bridi negribetu klat. Man jau pietika, ka pirmaja diena bebis atteicas est un es slaucu savu pienu karotite un viramate deva bebim :-D
27.04.2016 18:11 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
lūdzu piešķirt no līdz. Jo, ja nenorādīsi līdz kuram datumam, kā darba vieta var zināt vai iesi BKA uz gadu vai pusotru gadu?


Es rakstīju- lūdzu piešķirt BKA uz vienu gadu un sešiem mēnešiem sākot ar tādu un tādu datumu:)
27.04.2016 18:16 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka 3 ir par daudz... arī iedomājoties telpu, kāda bija vismaz Liepājas slimnīcā, nezinu - 3 cilvēkiem nebūtu vietas.
Un vai personāls atļautu?! nezinu!
27.04.2016 18:47 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Trīs tuvinieki dzemdībās nav par daudz?

No dzemdību nama mājas lapas: "Ģimenes dzemdībās ar dzemdētājas piekrišanu var piedalīties viena pilngadīga persona"
27.04.2016 18:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits