Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Un ko sakāt par Stokke Trip Trapp?


Mums ir visas bernam mebekes no Stokke, ja sakumaa biju sajusmaa par visu, tad tagad esmu sajusmaa tikai par kreslinju. Gultu, kura "aug" lidzi, jau gribeshu citu, nu ok partinamais galds - rakstamgalds, veel varbut "izvliks" ar mums igaaku "dziivi".

Kreslins super. Var lietot pat pieagushais, iesaku!
10.01.2016 00:02 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
daydreamer

Man ar knupi bija taa, negribeju dot, jo pazinjaam berni 2 - 3 gadi,gandriz, visi ar knupjiem. Vienai pat meitai 3,5, bez abiem knupjiem - nekur. Man taa negribejas. Tadelj es uz to knupi skatijos greizu aci... Ka ari kursos gaaju, teica pirmas nedeljas labaak nedot. Bet, par cik mana meita bija baigaa ziidiitaaja, iedevu pameginaat ap 1,5 menesi, bet arii knupis mums tikai ir gulet ieshanai, pa dienu vina nekad baigo interesi nav izradijusi un vinai nemaz nevajag, un es nemaz nedotu. Tagad manai ir 11 meneshi, knupi vajag tik cik, kad iet guleet, bet nu, driz jau jaanjem nost.
10.01.2016 00:07 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
khkh

vispar mums ir veel viens "celojoshais" kreslins no ikea, nu nekada vaina, par tadu naudu - ir ok.
10.01.2016 00:08 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man ir Bloom nano, patika dizains tāpēc izvēlējos, izvēli nenožēloju, jo mans puika ir liels un viņam vēl tagad tur ir vieta, arī ar tīrīšani problēmu nav, man vēl tieši baltā krāsā.

Knupi iedevu man šķiet jau pirmajā naktī, jo bija liels zīdējs, bet mājās bērns no knupja atteicās jau 3 mēnešos, ratos vēl mazliet ceturtajā mēnesī palietoja un tas viss.
10.01.2016 00:29 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Meitenes, kas mēdz iegriezties Alfā - kurā kafejnīcā ir foršs bērnu stūrītis?
10.01.2016 10:15 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Mēs savam knupi tik sākām dot pēc kāda mēneša vecuma,tad no sākuma ne visai,bet tagad jau ņem uz miegu. Nav tā,ka visur u vienmēr vajag, uz miegu jā, bet ratos aizmieg tāpat.

Par barošanas krēsliņu,mums atdeva kkādu vecu chicco,bet nu krēsliņš normāls, visparastākais, viegli tīrāms. Vienīgais,ka daudz vietas aizņem,bet mums tieši ir forša vietiņa viņam virtuvē :)
10.01.2016 10:31 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Virdzinija, es pa alfu apgrozos un tur agrāk bija hesburgera bērniem izklaide tagad vairs nav .. Gan bei un Thali arī nav un tur vēl ir tā rinda ar ēstuvēm un viena liela ēdamzāle un esmu petijusi ar mazo staigājot ka pat bērnam krēsliņš visur ir 1 vai 2 tikai ... bet nu tur pie tās edamzales ir tāds mazs stūrītis bērniem bet nu nekas īpašs.
10.01.2016 12:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
manai i knupis , iedevu diezgan ātri , bet precīzi neatceros , lieto arī tagad , gandrīz 2 gadi , es galīgi neiespringstu :-)
10.01.2016 22:44 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Paldies par atbildēm :-)

Gribēju vēl painteresēties - kāds jums viedoklis par TV un datoru darbināšanu bēbja tuvumā? Zinu, ka ir vecāki, kas ņemoties pa dienu ar bērnu TV vispār neieslēdz. Ir tādi, kam fonā iet vislaik. Tas pats ar datoru.
Mums slimnīcā pēc dzemdībām uz apskati atnāca viens sens ginekologs, kas vēl manu brāli esot dzemdībās pieņēmis. Šis ieraudzīja, ka mums ar vīru abiem dators, planšete un vēl mobilie pa gultu mētājās un sāka lekciju par to, ka bērnam audzēji var rasties un kas tik tur vēl ne no visa šī elektromagnētiskā starojuma (t) Ka neko nedrīkst no elektroierīcēm turēt istabā, kur atrodas bērns.

Kā jums?
14.01.2016 14:26 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
viedoklis par TV un datoru darbināšanu bēbja tuvumā?


Tv berna klatbutne neskatamies, datora "sedet" vinja man nelauj, telefona ari, vinjai uzreic vajag, tadelj labak nelietoju pati vinas klatbutnee un nav problemu. Kad vinja gulj, tad jaa, varu ienaakt cosmo. Gulamistabaa nav nekaa - ne TV, plansetes, ne laptopi, tikai gulta, nu jaa un musu telefoni, bet ne ari gultaa turam.
14.01.2016 14:35 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man tv no dzimšanas iet fonā, bērns pieradis pie fona trokšņa, ka nemaz nevar neslēgt iekšā, bieži iet MTV fonā, bērns pats nemaz tv tā neskatās, pats darbojas ar mantām, tiešām tv kā fons.

Datoru uz gadu gribēja ļoti, tad dators mums pašiem pat bija aizliegums, lai bērna nav histērija, ja nedod, tad ar laiku tiešām nevajag tik ļoti, nu jau 2 gados dodu paskatīties klipus, jo tad tieši mazāk vajag, ja ļauju, ja aizliegtu, tad par spīti gribētu vairāk.

Telefonu arī dodu, it īpaši tā bērnu izklaidēju garajos braucienos mašīnā.

Protams, ka stāvoklī domāju, ka nekā tāda nebūs un būs visa izolācija, bet nu reāli npati nesp''eju klusumā dzīvot.
14.01.2016 14:40 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
daydreamer,knupi savai princesei iedevu jau dzn,un tagad mums knupis noder uz guleetieshanu.Pa dienu knupis nav vajadziigs,beerns taapat dziivojas.Es ja godiigi neesmu pret taam lietaam,kas manu bebi padara mieriigu un laimiigu.Ja redzu ka mazaa grib eest,bet man piena par maz dodu droshi pudeli ar maisiijumu.Ja mazaa grib knupi,luudzu.Man galvenais,lai mieriigs un apmierinaats bebis.

Pat tv un datoriem runaajot,nu kuram tagad maajaas nav nekaa no shiim lietaam?Visiem ir vismaz mobilais telefons,un ko man tagad visu izmest aaraa,jo taa dakteris teica?Man maasinja tikai teica,lai mazaa neskataas uz tv un datoru,bet fonaa droshi viss var skaneet.
14.01.2016 14:40 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Bet tad jau nekur mājās nevar turēt, jo, augot lielākam, bērns būs visur.
14.01.2016 14:40 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Mana, ja vien viņai ļautu, varētu uz TV skatīties visu dienu. Tādēļ pa dienu TV turu izslēgtu, ieslēdzu vakaros un sekoju līdzi tam, lai meita neskatās.
14.01.2016 14:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tv ir fonā visu laiku 2 istabās , virtuvē parasti radio :) Guļamistabā ir tv un viesistabā. Viesisabas tv meita pati , vienmēr, slēdz šlāgeru kanālu :D :D un spēlējas, bet tā , ka ienāk , ieslēdz un sāk darīt savas lietas , guļamistabā iet vai nu mani seriāli vai multeņu kanāli topā ir Tiji
14.01.2016 14:53 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
un meita vienmēr gulēt iet pie multēm , es pie filmas ....
14.01.2016 14:54 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Nezinu , neuzskati TV un citas tehnoloģijas par drausmīga ko bubuli , fona TV man vienmēr ir ieslēgts un būs. Mazais var spēlēties spēlēties un tad pēkšņi parādās kas košs un jautrs viņš sāk skatīties tv bet tas nav ilgāk par pusminūti vai minūti un tad turpina savu darāmo. Esmu bijusi arī ciemos pie draugiem, kuriem jau no 6 mēnešu vecuma speciāli slēdz izglītojošas dziesmiņas un tagad 2 gadi nekādu problēmu bērns iet ārā spēlējas arī istaba un diena viņam ir lauma pa visu dienu sadalīta 1h pie TV vai datora acīm drošā attālumā paskatīties bērnu dziesmiņas.
14.01.2016 14:58 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
TV skatīšanās +

+ Paplašina redzesloku, sniedz daudzpusīgu informāciju. Skatoties TV, bērns var uzzināt, par ko pieaugušie nav iedomājušies pastāstīt vai viņiem pašiem nav bijusi informācija.

+ Ja bērns raidījumus skatās kopā ar vecākiem un redzēto pārrunā, TV kļūst par runājošu grāmatu, kas ne tikai informē, bet arī paplašina bērna vārdu krājumu. Piemēram, filmiņas par teletūbijiem, kurās bērniem pieņemamā un saprotamā veidā māca dažādus vārdus un krāsas, māca skaitīt u.c. Kopā ar vecākiem atliek to atkārtot, un zinības rokā!

+ Bērniem domātās filmas par sporta sacensībām māca (kaut neapzināti), kā pārvarēt zaudējumu; filmas par bērnu attiecībām – kā risināt konfliktus un rīkoties dažādās situācijās; filmas, kurās bērna vecāki šķiras – kā pārvarēt zaudējumu un veidot turpmākās attiecības utt.

+ TV netieši sniedz drošības izjūtu, ja bērns jūtas viens vai nedrošs, TV kādā brīdī var būt kā draugs, kas vienmēr ir līdzās. TV ļauj arī atslēgties no sliktām domām.

+ Televizors nereti kļūst par ģimenes apvienotāju, kad pēc steidzīgas dienas vakarā visi sapulcējas pie televizora un ne tikai skatās raidījumus, bet arī sarunājas.

TV skatīšanās –

– Tā kā pirmsskolas vecumā daudzi bērni mēģina atdarināt TV redzēto, vecākiem jāizvērtē, ko ļaut bērnam skatīties. Bērna vecumam nepiemēroti raidījumi un filmas bērnu satrauc, vairo agresiju. Pētījumi liecina – ja bērns skatās asa sižeta filmu ar agresijas elementiem par labajiem policistiem un sliktajiem noziedzniekiem, tas negatīvas sekas var neatstāt. Bet, ja mazais skatās filmu, kuras sižeta pamatā ir tikai vardarbība un nogalināšana, viņš kļūst pārlieku uzbudināts, naktī slikti guļ. To, kā filmas ietekmē bērnu, nosaka arī viņa temperaments, psihes īpatnības. Cits bērns redzēto uzņem ļoti tieši, mēģina agresīvo darbību atkārtot, cits redzēto pamēģina, bet uz viņa personību tas tiešu iespaidu neatstāj. Tāpēc vecākiem pēc raidījuma, par kura piemērotību viņi šaubās, noskatīšanās jāvēro bērna uzvedība – vai bērns pārņem/nepārņem negatīvus izteicienus, agresīvu attieksmi.

– TV var ietekmēt bērna miegu. Tāpēc nevajadzētu ļaut bērnam to skatīties tieši pirms gulētiešanas vai tad, kad mazais jau ir gultā. Skatoties TV, tiek stimulēta smadzeņu darbība, tāpēc bērns nevar mierīgi aizmigt un labi gulēt. Turklāt, ja vecāki ļauj bērnam pirms miega skatīties filmiņu, nevis, piemēram, lasa priekšā grāmatu, viņi bērnam neapzināti nodod informāciju: «Televizoram vienmēr atradīsies laiks, ko veltīt tev. Mums to negribas tev veltīt.»

– TV skatīšanās neveicina radošo spēju attīstību, vēlmi pašam radoši izpausties – TV visu parāda priekšā. Bērns skatās gatavu attēlu, viņam nav vajadzības iztēloties, kā tas ir, lasot grāmatu.Var veidoties pārlieka aizraušanās. Ja bērns bieži un ilgi skatās TV, viņš kļūst atkarīgs no šā procesa. Nav labi, ja televizors bērnam kļūst par labāko draugu.
14.01.2016 14:58 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Man jau nebūtu žēl, ka viņa skatās, bet es uztraucos par to, kādu ietekmi tas varētu atstāt uz redzi, kas tikai vēl veidojas.
14.01.2016 15:06 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Leo_leo

Es ar nelauju skatities redzes delj, jo nezinu kaa tas ietekmee redzi, bet galvenokart es nelauju skatities tadelj, ka bernam lidz 2 gadiem vispaar neesot sapratnes, kas ir TV, vinjam ta ir krasaina un kurstiga bilde....kas negativi iedarbojas uz smadzeneem, lieks stress, slikti gulj utt.
14.01.2016 15:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!