Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es arī biju slinka uz celšanos naktī un bērna midzināšanu. Atradu citu risinājumu - noskrūvēju bērnu gultas vienu redeļu pusi un piestūmu pie mūsu lielās gultas, tādā veidā vnk pagarinot gultu. Un miers! Bērns itkā ir pie mums gultā, bet tomēr savējā. Visi apmierināti. Pa nakti tikai ripināju bērnu - pabaroju (ar krūti), un iemigušu ieripināju gultiņā. Nebija nemaz jāceļās un jānes.
18.09.2015 14:16 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
drugdealerin - man pec spirales ievietosanas bija visas iespejamas pazimes. Sames, nomaktiba, svara pieagums... It ka dr teica, ka 3 menesu laika japierod, bet es pec 5ciem men iznemu, o nevareju pierast un tad cita dr teica, ka nekas tad ari nemainisies ...
18.09.2015 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Man arī bija zelta spirāle, ieliku 3 mēnešus pēc dzemdībām, ap 8 mēnesi sākās MR, kas bija stiprākas, ilgākas nekā pirms dzemdībām. Cikla laikā patstāvīgi bija smērēšanās un arī pastiprinājās izdalījumi, uztaisījām analīzes un nekādu iekaisumu nebija, tas apliecināja ka visi bonusi nāk no spirāles ielikšanas. Tādi ir pieļaujami 6 mēnešus pēc ielikšanas, bet bieži gadās, ka spirāle pastiprina MR. Beigās ņēmu ārā, tagad plānojam nākamo mazuli, bet ja likšu spirāli pēc tam, tad mēģināšu hormonālo Mirēnu.
19.09.2015 14:43 |
 
Reitings 126
Reģ: 21.07.2014
Mammas, kādas mob.aplikācijas līdzīgi kā radio aukle varat ieteikt? Atceros, ka wee te kādu dikti slavēja? Vai tiešām uz tādām var paļauties un cik m rādiusā darbojas?
Paldies :-)
19.09.2015 22:08 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Man vienīgais spirāles blakusefekts ir ilgākas MR, nekas nekur nesāp.
19.09.2015 22:12 |
 
Reitings 10
Reģ: 22.05.2014
Man ir jautājums mammām, kam bērni runā divās valodās.

Es runāju latviski, vīrs ir angliski runājošs. Šobrīd mazajam drīz jau pusotrs gads un joprojām tā īsti nerunā- tik cik mama, dada, ne, vau utt. Ļoti daudz runā savā valodā, veido ar mums dialogu, patīk pa telefonu pļāpāt.
Kad mēs kaut ko viņam sakām šķiet, ka saprot gan angliski, gan latviski.

Kādā vecumā Jūsu bērni sāka runāt? Kad sāka atšķirt, kurā brīdī jārunā vienā valodā, kurā otrā?

Ārsts teica, lai neuztraucos pagaidām, bilingvāliem bērniem bieži runāšana sākas vēlāk, bet gribēju dzirdēt pieredzi no citām mammām.

Cenšos dzīvē īstenot to, ka katrs vecāks runā ar mazo savā valodā- es latviski, vīrs angliski. Dzīvojam Latvijā, dziesmas lieku angliski klausīties.
Tagad domāju, ko vēl varētu darīt, lai veicinātu valodas atīstību.
20.09.2015 17:48 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Manam puikam 1.3, daudz runā savā valodā, bet nu ... praktiski neko nesaka - varbūt mamm un viss, bet es vēl kaut kā nesatraucos, domāju, Ilze171, ka Jums viss notiek ģimenē pareizi un labi, tā turpināt :-)
20.09.2015 23:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mammas, kādas mob.aplikācijas līdzīgi kā radio aukle varat ieteikt? Atceros, ka wee te kādu dikti slavēja? Vai tiešām uz tādām var paļauties un cik m rādiusā darbojas?


wee, patika vairs jau sen nelieto , vēsā mierā zinu , ka meita guļ visu nakti un varu darīt ko gribu , ja eju tālāk atstāju telefonu ... man ir nanny phone , darbojas pēc savādāka principa ne kā rācija, ja bēbis sāk raudāt tad telefons kurš ir gultā zvana telefonam, kura numurs iestādīts aplikācijā , kaut vai uz Lieppāju pazvanīs.


Nu es eju uz to lai meita runā 3 valodās , latviski, krieviski, spāniski.... meitai ir pusotrs gads , saprot visu gan latviski gan krieviski, sliktāk iet ar spāņu valodu.... vārdu kājums ir normāls, bet saistīts ar viņas interesēm - man , mana, atdai, dai, sabaka, ga-ga ( kaķis :D ) bumba, lelle, cūka ......
21.09.2015 12:03 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mamma un papa mana saka jau ļoti, ļoti sen :D
21.09.2015 12:03 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
es ar savu puiku pusotrs gadiņš runaju tikai latviski, vīrs tikai krieviski, tākā es ar mazo esmu vairāk, tāpec latviesu valodu saprot labak un pagaidām runā tikai latviski, bet krievu valodā arī saprot labi, ja kautko paprasa vīrs izdarīt tad viņs iet un dara, tātad saprot, kādu laiku teica arī papa, bet tagad parslēdzies tikai uz latviesu, saka tikai tētis nevis papa
sakumā pardzīvoju, kā bērns tiks gala ar 2 valodām, bet tagad redzu ka viss labi, sakumā viņs drusku bija apjucis, jo es saku tētis, vīrs saka papa un bij moments ka vispar neko neteica, bet tagad viss ok
21.09.2015 13:03 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Mums arī latviešu un krievu, bet dzird arī angļu valodu. Es uzskatu, ka labāk lai ātrāk sāk mācīties. Jo maziem bērniem aiziet vieglāk. Labi, sākumā varbūt putrosies, bet cik pēc paziņām redzu, kad aug lielāks, rodas lielāka sapratne par to, ka ir dažādas valodas, tad arī sāk atšķirt un lietot vienu. Šobrīd tas bērns vēl nezin, ka pastāv daudzas valodas, un vienkārši ganjau domā, ka vienu un to pašu lietu var saukt dažādi.
Izvairos tikai no visām kiskis(kaķis vietā), vava(suņa vietā), ņamņam(ēst, ēdiena vietā), jo manuprāt tas galīgi neattīsta runātprasmi. Ja, meita var teikt ņām, ņām, un es viņu saprotu, tāpat kā vņa saprot, ka saku ēst.
22.09.2015 10:22 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Ar puiku runajam latviski, dzekins ir baigais runatajs savos 1.6g, loti daudz saprot un ari daudz runa jau konkretus vardus, bet cik es pierakstu viss sakas ar “a” burtu (lacis – acis, zakis – akis, udens – ada, pats – ats, karsts – arst, saap - aap utt). Bet nu vardu krajums mus ar viru citreiz parsteidz. Ta ka dzivojam angliski runajosa zeme, tad sanak vinu macit ari anglu vardus, kurus vins saprot, bet nelieto. Tas tadas frozes ka be gentle, be nice utt. Nezinu kur vins samacijas, bet “nee” vietaa saka “no”. Par cik tas tagad ir milakais vards, tad tik vien dzirdu NO NO NO NO:-D
22.09.2015 22:18 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Pastastiet,mammas,ka jus tikat gala ar to,ka berns taisa kaskus tikai jusu klatbutne? Es,piemeram,pat nevaru iziet no istabas,kaa shii kliedz un raud un tad rapo pakalj. Bebe tikko parsoloja gadam pari. Ar manu mammu un viru-ideals berns.varbut esmu vinai par daudz? Tagad atsaku studijas un bushu majas nedaudz retak.vai tas varetu ko mainit?
23.09.2015 22:36 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Sany, izklausās vairāk pēc tāda vecuma posma, kad, bērnam Tava došanās prom ir liels pārdzīvojums + tādā vecumā viņa vēl nesaprot, ka tūliņ būsi atpakaļ. Tie pavisam noteikti nav niķi.
23.09.2015 22:41 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es arī vēl ar to neesmu tikusi galā. Meitas kašķiem neļaujos, ja nedrīkst, tad nedrīkst, un ja viņu neapmierina pastāvošā kārtība, tad lai izbļaujas, pasit rokas pa zemi un nomierinās. Ilgi viņa nebļauj. Paskatās, ka no manis neko nevar izspiest, tad apklust un aiziet spēlēties.
23.09.2015 22:43 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Ne nu ta nav tikai iziesana no istabas.vinai vajag 100 procentigu manu uzmanibu.ja taisishu est,vina staves pie kajas iekerusies,lai eju ar vinu staigat.ja virs ar siko var gulta futeni skatities un shii kko blakus spelejas,tad es pat mierigi paest nevaru,kad shii jau klat,nem manas rokas,ka kkur jaiet.un ta es varetu ilgi turpinat.
23.09.2015 22:55 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Manējai atkal vajag, lai es atrodos vienā telpā ar viņu. Ja es sēžu gultā, tad viņa var mierīgi spēlēties ar savām mantām. Tiklīdz es speršu kāju ārpus istabas, tad būs neapmierināts ņurdiens, kašķīgs spiedziens un bērns garšļaukus klapēs rokas pret zemi. Tas pats, ja neļauj darīt nedarbus. Izmisuma raudiens vai vēlme pēc samīļošanas skan savādāk, to es nekādā ziņā neignorēju. Bet niķis ir niķis.
23.09.2015 23:00 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Lollipop-nu tev sika ilgi neblauj,kamer mAna neapklusis.vina var kaut stundu blaut lidz vemsanai..
23.09.2015 23:01 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Tad nu gan traki. Man jau šie kašķi liekas traki, jo nezinu vēl kā uz tiem reaģēt un kā pareizāk tos apkarot. Vienkārši cenšos jau sākumā neļauties šantāžai, tad nu sīkaļai nav interese pa tukšo ārdīties.
23.09.2015 23:04 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Un taa par katru nieku. Pie citiem vina vispar necikst. Pat var mierigi iet bo istabas lauka. Ar mani vina pat miera nesedes-vajag visu laiku staigat pie rocinas.pati iet vel nemak
23.09.2015 23:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits