Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Alexxa vispār jau šķiet, ka tomēr apjūk. Dēliem dārziņā ir bērni, kas nespēj saprast, kas ir kaķis un suns, jo ir mācīts mjaua un vauva un arī ar citiem vārdiem ir problēmas. Es uzskatu, ka nedrīkst ar bērnu viņa valodā runāt - lai bērns saka kā var, bet vecāku uzdevums ir runāt pareizi un ar laiku bērns uzķers un aizies vārdi pareizi.
23.07.2015 15:39 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man ir jautājums tām, kas šitā mācījušas savus mazos? Vai tad bērns neapjūk no tā, ka sākumā viņam māca vauvas un mjauas, bet vēlāk saka, ka vauva, izrādās, ir suns?


nu tad var sanākt , kā man es līdz kaut kādiem 4 gadiem nerunāju cilvēku valodā , jo ome ar mani runāja manis izdomātos vārdos , vauva, sniegaļeta ( lietusargs ) , tabuļata (kabatas lakats ) u.c šedervri :D

Mana runā diezgan daudz , redzot kaķi kliedz pilnā balsī GAGA, redzot suņus rūc , saka mamma, papa, bumba, daj , mne, am am ( kad grib ēst ) vispār diezgan daudz runā , pasasīju kas jāprot bērnam 1,4 gados nu mana prot , māk un saprot daudz daudz vairāk ....

Es vairs nekaroju par ēdienu , ja negrb ēst , lai neēd , nedošu taču visu laiku tikai to ko grib , es arī neēdu steiku katru dienu ....
Es bieži taisu meitai biezzupas , viņai ļoti garšo vistas biljons ....
23.07.2015 15:49 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Āāā... , pret pumpu kasīšanos palīdz propolis eļļā ;)
23.07.2015 15:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es redzēju un dzirdēju Dominikas dēlu tā runājam un tas bija nu tiiiiiiiik mīlīgi!!! (l) Sevišķi tas "vuf - vuf"! (l)(l)(l)

Par apjukšanu - neesmu sastapusi nevienu bērnu, kurš būtu apjucis, jo parasti jau, kad runā ar bērnu, tad tiek noberts vesels lērums vārdu apmēram:"Nu kas tas ir? Suns? Vauva? A kā vau a saka? Vuf vuf?"... Utt. Tur visi pareizie un nepareizie vārdi ir iekļauti un tā vai tā bērns kaut kur sadzird, ka vauva ir suns.
23.07.2015 15:53 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tad tiek noberts vesels lērums vārdu apmēram:"Nu kas tas ir? Suns? Vauva? A kā vau a saka? Vuf vuf?"... Utt.


nekad tā nesaku, ja gribu ,lai meita mani saprot , saku pēc iesējas sīkāk . Skat, suns ! un norādu ar pirkstu ..... Bet viņa nesaka suns , saka baka :D :D
23.07.2015 15:56 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
wee, nu tak tu arī visu laiku nerunā vienādiem teikumiem un situācijas jau arī mēdz būt dažādas... Tu vai kāds no tuvākajiem nesaka "suns" krievu valodā? Tad vismaz būtu saprotams no kurienes ir baka -> sobaka.

Es jau nesaku, ka ir pareizi runāt ar bērnu bēbīšvalodā. Vnk nezinu nevienu pieaugušo, kurš tā arī nebūtu iemācījies runāt pareizi, jo kaut kad bērnībā teica "vauva" nevis "suns". :-/
23.07.2015 16:05 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ir ir no sobaka :D :D vīrs ar meitu runā krieviski, es latviski , vecvecāki spāniski :)

nu protams, ka situācijas mēdz būt dažādas , bet nu man arī nešķiet pareizi, to veicināt to bēbīšvalodu
23.07.2015 16:09 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Manam bērnam kaķis ir - tai tai.

Lai vai kā es viņam rādīju un stāstīju, ka tas kaķis, taču, kad tuvumā glaudījām, tad rādīju un teicu pai pai, nu tur viņam radās tas tai tai un savādāk nav. Arī tā sauca suņus, līdz pēkšņi sāka riet uz viņiem, kad ierauga, bet to es arī nemācīju.

Tā kā viss rodas tiem mazajiem pašiem, lai vai kā gribi savādāk iemācīt. :)
23.07.2015 16:32 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es jau nerunāju par to, ka bērns pats kaut ko izdomā , bet ir vecāki kuri veicina šo , man tas šķiet jocīgi , bet nu katrs taču var darīt kā grib
23.07.2015 16:36 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
nu tas arī, bet lai vai kā es gribēju, bet viņš pat ņau nesaka. :D

Tad brīžiem labāk, ka saka kaut ko, lai vieglāk vecākiem un mierīgāks prāts kā vispār klusē.
23.07.2015 16:43 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
es bērnam māciju katru reizi ka redzējam suni - skat, suns, sunīts saka vau vau utt :D un tagad visi dzīvnieki ir vau vau, es saku skat reku kaķis kaķis ņau ņau - bērns vienalga oo vau vau :D zirgi ar ir vau vau, bet nu maz vēl, iemacīsies drīzumā jau to atšķirību :)
23.07.2015 22:05 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Ne, musu bernam nav nekads apjukums, jo vins saka vauva un mjaua. Ja vinam pasaka, kur ir tavs sunitis, vins atnes suniti. Vai ari pasaka, re kur kakis, vins iet pie kakisha. Es par tadam lietam neispringstu, jo gluzi bebishvaloda nerunajam, tikai tik cik dazus milvardinus un apzimejumus. Tad jau ari amma un njamma ir bebishvaloda. Ja berns man virtuve diic njaaaaama, es tachu neignoresu lidz vins pateiks vardu “est”. Vai ari man butu jasaka – kungs ludzu pie galda, jusu ediens ir pasniegts? :D Nu labi, es jokojos, bet tiesam, nezinu nevienu, kas lietas nesauktu istajos vardos.

Par pumpam, rit ejam pie arsta, redzes ko teiks, bet man ari liekas, ka tas varetu but tas heat rush – karstuma izsitumi, jo pirmkrat mums ir loti karsti, otrkart berns tiek vadats pa pludmalem, udensstruklakam, tiek smerets ar kremu un vel tika izpeldinats ezera, kura daudzi nemaz neiet. Cerams izrakstis kremu, ko mazinat niezi.

Jums neskiet, ka sauleskrema vajadziba berniem ir loti parspileta? Te Kanada visi berni pilnigi balti staiga apsmereti ar saules aizsargkremiem. Es berniba visu vasaru, dien diena pa pludmali dzivojos un neviens man neko nesmereja, citreiz, ja apdega pleci, tad seja lakatu vai lika kreklina staigat. Un neko, viss ok. Es kad savejo pa pludmali palaidu plikinu man naca klat un prasija kapec es neesmu vinam uzvilkusi peldamo kreklu (tie specialie, kas UV nelaizh cauri)un vai esmu sasmerejusi vinu ar kremu. Nu moins, besi ara! Ne jau vins man visu dienu saule sez, labi ja kadas 10-15 minutes, lai tak berns iesaulojas bik. Cepure – jaa, obligati, bet nejau krems.
23.07.2015 22:54 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Dominika, nu mums ir tā - tiklīdz saules aizsargkrēmu uzsmērēju, tā saules kašķis bērnam klāt. Bez tā krēma - viss ok, tikai kārtīgs iedegums (neapdeg nemaz, bet vienmērīgi iesauļojas). Tāpēc maksimāli izvairos to lietot. Pagājušā vasarā palaidu meitu baseinā vienās beldbiksiņās (bez augšiņas un ne kopējā peldostīma), pamanīju nedaudz bozīgus skatienos no vecākām dāmām, bet klāt neviena nenāca un neko neteica. Ja prasītu par krēmu, melotu, ka uzsmērēju - nav viņu darīšana. Un tev taisnība - te visi traki smērējas ar to krēmu un no saules baidās kā traki un labprāt bāz degunu ir visā, kas saistīts ar bērniem. Esi uzmanīga - nosūdzēs tevi attiecīgām instancēm un bērnu tev atņems, jo tu pavirši pret to attiecies!... (Sarkasms.) :-P
24.07.2015 00:03 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Šovasar savus dārziņa bērneļus smērēju ar La Roche Posay saules kremu un tas, atšķirībā no citiem, šķita, ka perfekti iesūcas un nevienam no 30+ mazajiem cilvēkiem nekas neizsitās (tā bieži negadās) :-) Bet man arī šķiet, ka saules krema nepieciešamība ir drusku pārspīlēta, īpaši ja tā nav pusdienlaika saule.

Par valodu - mums augsskolā logopēdi māca, ka ar bērniem iespējami daudz jārunā literāri pareizā valodā, tas stimulē valodas attīstību. Vispār maksimāli daudz jārunā, kā armēņu radio - ko redzi par to runā :-D
24.07.2015 00:14 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tad jau ari amma un njamma ir bebishvaloda. Ja berns man virtuve diic njaaaaama, es tachu neignoresu lidz vins pateiks vardu “est”.

Man jau liekas amma un njamma ir bēbīšvaloda. Es arī tos nelietoju - runājot ar dēlu, lietoju tādu pašu valodu, kā runājot ar jebkuru pieaugušo.
Nedomāju, ka bēbīšvaloda būtu jāignorē un jāreaģē uz bērnu tikai tad, kad viņš pasaka pareizi. Vienkārši liekas, ka tādā valodā lai runā pats bērns, es ar viņu runāju normāli.
Vai ari man butu jasaka – kungs ludzu pie galda, jusu ediens ir pasniegts?

Domāju, ka ne jau tādu ceremoniju jārīko, bet izlasot sasmējos, jo reizēm es tieši tā arī saku :D
Nu labi, es jokojos, bet tiesam, nezinu nevienu, kas lietas nesauktu istajos vardos.

Dīvaini. Es toties pazīstu ļoti maz tādu, kas ar bērniem runā viņu valodā, lai gan zinu vienu gadījumu tādu, kā Weee aprakstīja - bērnam 3 gadi un runā tikai savā valodā.

Katrs jau dara, kā uzskata par pareizu, es šoreiz vairāk no tā viedokļa, kā bērns uztver, ja viņam mamma visu laiku māca vauva un mjaua un vienā dienā sāk skaidrot :"Zini, nav nekāda vauva, tas ir suns. " Kā tad tas bērns reaģē?
Ienāca prātā šitā bilde :D
24.07.2015 08:41 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Mamminjas!!!
Man bail, peec dazhaam dienaam lidojam! Pirmo reiz ar manu 5 meneshu beebi.


Tatad - mani nomoka jautajums - kas ar taam ausiim, zidainjiem kriit austinjas ciet vai nee? :(


Uzklausishu visus ieteikumus :(

Paldies
24.07.2015 10:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Story, neuztraucies! Ar tik maziem bērniem lidojumi ir viegli. Ausis var aizkrist - iedod padzerties vai knupi. Un vispār skaties kā mazais reaģē - citreiz bērni pie pacelšanās aizmieg, citreiz uzvedās pavisam mierīgi un nevajag viņiem speciāli mutē kaut ko bāzt. Ja sāks nemierīgi knosīties, tātad ir kaut kāds diskomforts. Sapratīsi taču noteikti.
Nodrošinies ar atbilstošām izklaidēm - mantiņām, varbūt mūziku, varbūt kādu multeni (skatoties, ko un kā darbojaties ikdienā mājās). Nopērc kādu jaunu mantiņu, lai piesaistītu bērna uzmanību ilgāk. Nu būtībā - nekas sarežģīts! Un pat, ja mazulis raudās - nestreso! Gadās arī tā... Nekas briesmīgs tas nav.
24.07.2015 16:15 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Paldies, Neon,

Es vienkarshi esmu nobijusies, zinot to, ka pie diskomforta mans berns var tieshaam noraudaat pat 3 stundas. Bus jaaljauj vinjai sakt skatities multenes :D Jasaperk mantas un jaacer, ka viss bus labi.
24.07.2015 20:32 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Lilliii, kā Tavam puikam sokas ar ēšanu?
Gribēju pajautāt, cik bieži ēd maisījumu un vai vispār ēd?
25.07.2015 11:36 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Maija :)

Kaut kur jūlijā sākumā beidzās maisījums, tā viss, vairs nedodu. Tas notika apmēram pirms 1,7 gada vecuma.

Tad arī beidzu pudeļu atkarību, noņēmu pudeles pa dienu, jo vajadzēja visur līdzi, tad vairs pienu nedzēra un sāka normāli ēst, bet tāpat es bieži taisu bērnam atsevišķi ēst, jo siltu ēdienu ēdam tikai vakaros un tad tas tiek dots arī bērnam.

Bet nu pa lielam izlepis un pēc skata bieži vien izdomās, ka neēdīs, bet kad iestumju mutē ar varu, tad saprot, ka garšo un ēd, bet nu jau ēd normāli, salīdzinājumā ar to, ka iepriekš negribēja normāli ēst.
25.07.2015 11:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits