Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Nu no vienas puses forši, ka sīkais tādā vecumā ēd visu ko vecāki, tomēr man šķiet, ka jābūt arī kādai robežai... Var iedot pagaršot pelmeni, bet vai ar pieaugušā ēdienu aizstāt ēdienreizi, diez vai... Jo man škiet, ka tikai retam bērnam, uz gada vecumu ir pilnībā nostabilizējusies gremošanas sistēma, lai ēstu ceptu vistu ar rosolu... Re, Lollipop pati saka, ka aizdomas par glutēnu mazajai, tad pelmeņus, kur ir milti, točna nevajadzētu dot... Lollipop vietā, labāk dotu maisījumu vairāk un neiespringtu, jo manējais, kad zobi traucē, atsakās ar ēst to, kas jākošļā vai kā savādāk jānogurdina smaganas, pat krūti nezīž, bet kaut ko šmuļā, jo sāp smaganas... Tad ar vairāk iedodu maisījumu, ko vieglāk izsūkt!
17.07.2015 09:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu es tik padalījos ar savu pieredzi , nu var taču pats uztaisīt pelmeņus no tiem spec miltiem , cik tur tā darba !? Principā mana ēdienreizē apēd +/- 12 pelmeņus , ceptai vistai nedodu ādu , iekšā jau normāla gaļa , rosola visas sastāvdaļas ēd atsevišķi , majonēzi neēdu, līdz ar to salāti ar krējumu , nu kas tur var būt slikts ?
es pavisam aizmirsu , manai traki garšo siers , siermaizes un makaroni ar sieru :-)

bet biezupas un smūtiji ir labs veids kā iemānīt to ko ne visai gribas
17.07.2015 09:42 |
 
Reitings 80
Reģ: 16.07.2015
man jautaajums: BET KĀ JŪS ZINAT, KO BĒBIM KONKRĒTĀ VECUMA POSMA VAJAG, VAI ARĪ IR NEPIECIEŠAMĪBA?
17.07.2015 17:28 |
 
Reitings 80
Reģ: 16.07.2015
UN NE TIKAI BĒBIM, GAN BĒBIM GAN LIELĀKAM KĀ BĒBIM?
17.07.2015 17:28 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Kā Tu to domā? Kādas drēbes/mantas vai kas?
17.07.2015 17:32 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tu domā par ēdienu ?
17.07.2015 17:35 |
 
Reitings 80
Reģ: 16.07.2015
Par visu. Par ēdienu, kad sākt piebarojumu, kad likt sēžamajā dāļā no cik mēnešiem, kā pareizi turēt mazo, kad barot. nu pilnīgi visu , kur Jūs ņemat info??? Esmu stresā, jo man pirmā GR. :-D:-O Vēl viens: KURAI EMMALJUNGAI IR VISS LIELĀKĀ KULBA? varbūt kāda zin?
17.07.2015 17:45 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kursos nekādos nebiju, neko nelasiju , bērns ir tāds pats cilvēks kā es ,tikai maziņš .... Tad nu tā arī izturos no dzimsanas .
17.07.2015 17:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Amniery
Internetā ir pilns ar rakstiem par bērnu attīstību. Ja pirms grūtniecības neesi nevienu bērnu redzējusi/auklējusi, tev pēdējais laiks sākt kaut ko lasīt :) Sērfo un izglītojies. wee pieeja der tikai tajā gadījumā, ja tev jau ir bijusi saskarsme ar dažāda vecuma maziem bērniem.
17.07.2015 17:56 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tas jau nekas ,ka man nekad nav bijusi saskarsme ar bērniem :D
pieļauju ,ka man ir laba intuīcija :D
17.07.2015 17:58 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Katrs speciālists uzskata savādāk , te pat mums parasti ir ļoti atšķirīgi viedokļi.
17.07.2015 17:59 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Mans berns jau uz gadu eda visu to pashu, ko mes. Esmu mamma un es zinu, ko manam bernam vajag, es redzu kas vinam garso un ko vins vislabak ed. Nu nav ta, ka mes gribam est cezara salatus un stumjam to pashu bernam, drizak otradi, berna vajadzibas pielagojam savai edienkartei. Vienmer uz skivja (pusdienas) bus galina, piedevas un zalumi, darzeni, augli. Viss sabalanceti un veseligi. Ja sanak est, piemerams, zalos salatus, ko berns need, tad vnk sagriezu vinam sastavdalas, ko ed un klat pievaru saldo vai parasto kartupeli, vai piecepju olu. Tas mums tads standartins. Maisijumu divus menesus atpakal nomainiju uz 3.25% pienu. Un jaa, ja mans dels nav paedis, tad ir pilnigs nikju maiss. Tapat ka viirs. Tapec pirmais, ko no rita daru, keros pie brokastim un pabaroju bernu, lai var vismaz normali uz darbu sataisities. Un tapat mazais man stav blakus pie plits un saka amma, amma. Musu nu jau izbijusi aukle bija ta, kas sledza ieksa multenes, lai pabarotu bernu. Man tas liekas loti nepareizi, berns ir nozombets ar muti vala un tu vinam tik skure ieksa, ka liekas, ka vins pat nesaprot, ko vins ir apedis. Es vispar daudz piedomaju par galda kulturu un musmajas nekada kengasanas ar edienu nenotiek jau kops sacis sedet, tiklidz kaut kas tiek izmests uz gridas ta berns tiek iznemts no kresla. Nekad nespiezhu est, jo zinu, ka tiklidz bus izsalcis, ta uzreiz bus kaskigs un tad vai nu uzkodina vinu nomierinas, vai ari pie kaskja nav vainigs tuksh puzis, bet kas cits. Bet ta ir tikai mana pieredze un uzskati, man ir tfu tfu labs edajs, kas shtope teju visu ko piedava.
17.07.2015 18:03 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Dominika, čau! Sen neredzēta te :)
Kā jums iet?
17.07.2015 18:16 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Oi, chau! Reti man te sanak ieiet, tas tiesa! Iet labi, speki ir atpakal, ikdiena +- sakartota, tad nu grutniecojos, stradaju un audzinu savu delinju. Tiesa gan, tetim sanak vairak laika pavadit ar mazo, pedejas divas nedelas katru dienu kopa, kops aukles nav, bet sodien mums atlido paligs no LV uz 1.5 menesi un tad jadoma, ko darit ar mazo lidz novembrim, kad beigsu stradat. Baigi jau gribas but majas un domat par pamperiem un pudelem, otra grutnieciba, protams, ir daudz nogurdinosaka, tuklat man gribas but majas ar savu bernu, atsakt stradat gada vecuma ir gauzam nezeligi.
Ka jums iet? Ka mazais izpildas?
(l)
17.07.2015 18:29 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu redz, mums ar Dominiku ( Čau, skaistā ! :) ) ir gandrīz vienāda vecuma bērni , bet es dodu maisījumu un neplānoju no tā atteikties tuvākajā laikā ... Kāda cita te šausmās kritīs , bet tur jau tā sāls mēs esam mammas un zinām kā labāk , tas bērns taču nav citplanētietis ....
17.07.2015 18:40 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Katrs tak audzina ka grib, tapec jau mes esam tik dazadi. Var tak sausminaties, ko citas dara, bet klusiba. Galveians jau nenosodit, jo citai ir citi audzinasanas panemieni, bet palidzet ar padoma, kad mammai nav vairs variant vai speka. Tas ari viss.
Man maisijums liekas vnk naudas suucis, labi, kad tur pirmo pusgadu nevar ar kruti pabarot tad skaidrs, bet tad, kad bernam ir pilnvertigs uzturs, manuprat, tas ir lieki. Bet tapec jau nav tagad visam janem maisjums nost, jo redz Dominika ta doma :D Es vispar laikam busu ta stringra mamma, jo lielaks dels, jo vairak man vinju gribas pasargat vai vismaz pakavet ilgak tada nevainigumaa. Es piemeram, neatbalstu multenes vai telefonu, padu dosanu. Bet ja es nedraudzetos ar tiem, kas dod, tad man nebutu draugu :D
17.07.2015 19:11 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
telefonus nedodu , multenes ļauju skatīties , nu tjipa kapēc , es varu filmu skatīties, bet meita nevar !? Bet nu tiešām , ja es nedraudzētos ar tām kuras nedara , kā es tad man arī nebūtu draugu :D :D
Un es galīgi neesmu stingra mamma , nu protams, ka es neļauju bāst pikstus rozetē , bet nu saprāta robežās , lai jau ... meita nodīrāja vienā istabā tapes , goda vārds es apraudājos , bet nu lai jau , būs jaunas un foršākas ....
Man gandrīz nekad nav mājās piena , vieglāk ir turēt maisījuma bundžu .... , bte nu tas nenozīmē, ka Jums visām tā jādara :D

Vispār , jau šķiet Dominika bija tā , kura prasījās ārstam pie citiem ārstiem , jo redz te meitenes ved , palabojiet ja kļūdos .... un beigās ārsts teica , ka nav ko izdomāt problēmas
17.07.2015 19:27 |
 
Reitings 80
Reģ: 16.07.2015
Dominika, vai Tu jau zini, kas Tev būs par dzimumu otrajam bērniņam? (l) Man ir liels prieks, ka Tev būs otrs/a .(l)
17.07.2015 19:34 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Dominika,chau! Es pat biju aizmirsusi,ka Tev jau otrais aplis!
Kolēģītei,ar kuru kopā gājām dekrētā, arī būs otrais (l) Tik ar viņu līgumu nepagarināja.. Tā kā es atgriezīšos viena. Žēl,jo tā jau reti kurš normāls palicis tur. ehh
17.07.2015 19:37 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Kā Jūs iemācījāt saviem bērniem dzert?
Drīz jau gads, bet dzer ļoooti slikti, vairāk uztver kā atrakciju un laiž gar lūpu.
Beidzot ir sākusi ēst, tur gan ir no manas puses improvizācija, gan BVĒ, reizēm jau smuki akceptē ēšanu, bet ir nenormāla cūku kūts:-D
Ļoti nepatīk, ka viņa nedzer, tāpēc maisījums ir vienīgais šķidrums, ko viņa uzņem..:-( nu es neskaitu pāris ml ko izdzer
Ir kādi ieteikumi?
17.07.2015 20:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits