Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Caen, sveicieni!!!

Nu mans nosacītais miers ir beidzies. Meita nedēļas laikā iemācījās staigāt, turoties pie mēbelēm(rotē ap gultiņu, gultu, galdu utt.), sēdēt un šodien sāka pilnā ātrumā rāpot. Vēl kopš vakardienas viņa klakšķina ar mēli un visu laiku ķeras man ap kaklu. Tagad gaidu zobus, pirmos vārdiņus un staigāšanu.
09.06.2015 21:31 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Cau mammas, kadai or pieredze at nelielas nabas truces "arstesanu", iespiezot ieksa Un aizlimejot ar plaksteri? Ka strada? Cik atri? Bez blakusefektiem?
10.06.2015 11:02 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Nk_,
kā Jums iet? Bijāt pie daktera?
10.06.2015 14:36 |
 
Reitings 77
Reģ: 21.04.2015
Sveiciens visām burvīgajām mammām!
Vai te ir kāda, kas dzemdējusi Rīgas dzemdību namā? Pastāstiet par ko bija jāmaksā? Vai par tuvas personas piedalīšanos dzemdībās (vai kursi obligāti un vai obligāti tad jāņem ģimenes palāta), dzemdību komplektu, ēdināšanu, stāvvietu, palātu, bērna reģistrēšanu, izrakstu no slimnīcas bija jāmaksā? Pēc viņu mājaslapā sniegtās informācijas, izskatās, ka par visu jāmaksā.
10.06.2015 14:46 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Maija, tik jauki, ka apvaicājies!
Iet mums labi, tikai tas tas puncis.. Mazā grib ēst visu, dusmojas, ka nedodam.. Bet tās asins stanziņas. Bijām, tagad gaidam, kad varēsim aiznest kakas paraugu uz Gulbi. Nu neko jau jaunu nepateica...
Ceru, ka laiks dziedēs
10.06.2015 15:35 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Effy,

Obligāti jāmaksā par dzemdību komplektu, bet to tu vari nopirkt arī citur (ja pareizi atceros). Ģimenes palāta nav obligāta. Ja ņemsi to, būs jāmaksā. Par stāvvietu jāmaksā. Par ēdināšanu nav jāmaksā. Kursi, man liekas, vairs nav obligāti. Un par izrakstu nav jāmaksā ne tik. Kas tev sastāstīja tādus murgus? Jāmaksā par papildus ērtībām un viss.
10.06.2015 16:07 |
 
Reitings 77
Reģ: 21.04.2015
Paldies, marsu!
Tos murgus es izlasīju cenrādī dzemdību nama mājaslapā :)
Par dzemdību komplektu man nav skaidrs-ierodoties dzemdību namā to pieprasa vai liek pirkt? Ja nebūs līdzi un pirkt atteikšos, saņemšu "īpašu" attieksmi? :D Man neliekas pieņemami, ka kaut ko tādu pieprasa-tad jau pie zobārsta ejot arī sava glāze, mutes skalojamais līdzeklis, salvetes un marles tamponi līdzi jāņem :D To varētu nosaukt par zobārstniecības komplektu :D
Pat stāvvietu rakstīts mājaslapā, ka varot dabūt balto karti uzņemšanā un ar to pirmās 3h esot bezmaksas. Par medicīnas dokumentiem cenrādī arī ir kaut kādas cenas sarakstītas. Un tad tur ir vēl pozīcija 20eur, ja dzemdībās piedalās tuvinieks.
Es, marsu, nekādā gadījumā neapšaubu tavu atbildi-man tā jau likās, ka mājaslapā esošā info atšķiras no realitātes. Vai varbūt es to cenrādi nesaprotu pareizi.
10.06.2015 16:34 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Vispār jau dzemdību komplekts nav jāpērk, tas ir rekomendējams, bet nav obligāts, jo tiek iekļauts pie bezmaksas dzemdībām. Nekādi kursi nav obligāti un ģimenes dzemdības arī nedrīkst būt maksas. Palāta atsevišķa ir ekstra un par to ir jāmaksā.
10.06.2015 16:43 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Vai zīdainim vasarā ir jādod D vitamīns? (Vigantoil)
10.06.2015 17:48 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
eksotika ir gan parasti - bet nu 1 pile. Lielākiem bērniem vasarā nedod jo viņi pa sauli dzīvojas.
10.06.2015 17:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Cik atceros, par maksu ir tikai palāta (ja vēlies atsevišķu), stāvvieta un EA. Vēl iespējams arī ēdināšana ir maksas...

Un tad tur ir vēl pozīcija 20eur, ja dzemdībās piedalās tuvinieks.

Šitas jau sen tāds kā mīts bez maz vai... Ja vīram ir veikta fluorogramma (vai jebkuram tuviniekam, kurš vēlas piedalīties dzemdībās), tad nekas vairs nav jāmaksā!!! Jāmaksā ir tikai tad, ja nav veikta šī fluorogramma - tad uz vietas par to maksā un veic, cik atceros.

Viss pārējais - pēc paša vēlēšanās. Kā jau te tika teikts - ne kursi, ne pirmsdzemdību komlekti, nekas no tā nav obligāts. Saraksts ar nepieciešamajām lietām katrai ir pieejams laicīgi un visam ir laiks sagatavoties. Tāpat slimnīcā ir pieejama aptieka vai kāds veikaliņš (nez vai visās, bet daudzās gan!), kur šo to var arī iegādāties uz vietas, ja nu gadījumā pietrūkst vai ir kas aizmirsts.
10.06.2015 17:55 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Lollipop, cik saprotu, mums meitas ir aptuveni viena vecuma (šomēnes būs deviņi mēneši). Saprotu Tevi par nosacītā miera izjaukšanu - manējā ātro rāpošanu iemācījās uz savu septiņu mēnešu jubileju un sliešanos augšā vēl mazdrusciņ pirms tam - nu šobrīd ir tā, ka meita pamanās ielīst visur, kur vien var un apgriezt māju rinķī dažu minūšu laikā. Daudzu darbiņu paveikšana ir apgrūtināta - pietiek uz minūti aiziet līdz virtuvei izmazgāt krūzi, kad dzirdu, kā viņa - pļek, pļek, ar savām roķelēm lielā ātrumā dipina man pakaļ uz virtuvi, tad pieslienas un ieķeras man kājā un šūpojas - kā mana vīramāte saka "piparus grūž":-D

Mazajai žiperei ir divi zobiņi(l)
10.06.2015 17:55 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Ārprāts, esmu pārgurusi, nosvinējām dēliņa dzimšanas dienu! labu nakti :-)
10.06.2015 23:39 |
 
Reitings 91
Reģ: 19.11.2014
Par RDzn
Pirms pusgada par stāvvietu nebija jāmaksā kamēr ir dzemdības un vēl mazliet. A principā var aiziet ne kapeiku neatstājot, ja neņem ģimenes palātu. Par ģimenes dzemdībām nav jāmaksā, tik cik derīgs atzinums, ka plaušas tīras.
Dzemdību komplektu var nopirkt uz vietas, tad tev viss tiks svaigs, a tā vairāklietojamie palagi un priekšauti, bet ar to vecmāte ņemas. Čības ar pirku uzņemšanā, jo aizmirsu paņemt.
10.06.2015 23:47 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
luīzeluīze, cik saprotu músu bérni ir lídzígá vecumá, manai arí ir 2 zobinni, vinna lloti fiksi atrápo, ja esmu virtuvé, bet vispár jau staigá un runá jau vairák ká ménesi, agrák bija tikai mamma, péc tam lelle, tagad já, tas vinnai ir míllákais várds, ká kaut, kas tá, tik jaktí un saka, já, já. :D
10.06.2015 23:57 |
 
Reitings 77
Reģ: 21.04.2015
Paldies Neons!

Šņukurs
Kā tās ģimenes dzemdības notiek-ja pirmsdzemdību palātā ir vairākas dzemdetājas, vai tad tuvinieks drīkst tur būt? Vai arī pirmsdzemdību palātas ir vienvietīgas un tuvinieks tur drīkst atrasties? Un kas notiek pēc ģimenes dzemdībām, ja ieliek 2 vai 3 vietīgajā? Tuvinieks drīkst uzturēties tikai apmeklētāju laikā? Ja piedzimst naktī un nav ģimenes palātas, tad tuvinieku sūta prom līdz nākamajai dienai, kad ir apmeklētāju laiks?
11.06.2015 08:39 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Effy

vispār jau dzemdēt iesaka braukt, kad kontrakcijas ik pa kādām 7 minūtēm, tad nekādu pirmsdzemdību palātu nevajag, tādā laikam turēs, ja būs kādas problēmas un pārāk laicīgi ieradīsies vai dosies uz ierosināšanu, bet par to es tik sīki nezinu, jo uzreiz biju jau dzemdību palātā.

Un ja nav ģimenes palāta, kur otrs var uzturēties visu nakti, tad drīkst tikai darba laikā no kādiem 12-19 laikam bija.

Dzemdību komplekts tiešām nebūtu jāpērk, bet es pirku dzemdību nama uzņemšanā uz vietas.

Kā arī maksāju tikai par palātu naudu, par neko citu nemaksāju.

bet ja grib visas anestezijas un sazin vēl ko, tas gan viss maksā labi.
11.06.2015 08:46 |
 
Reitings 77
Reģ: 21.04.2015
Paldies, Liliii
Bet tad iznāk, ka braucot ar tām biežajām kontrakcijām, ģimenes dzemdības nozīmē tuvinieka klātbūtni izspiešanā? Jo garajā pirmajā fāzē tuvinieks var atbalstīt mājās?
11.06.2015 09:00 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Effy

nu tas nozīmē, ka tev grūtākajā brīdī līdz izspiešanai būs klāt kāds cilvēks, kuru vēlies. Nav jau obligāti'jābūt klāt izspiešanā, uz to laiku jau var iziet ārā, ja nav tāda vēlme palikt.

bet tajā pirmsdzemdību palātā laikam gan nevarēja būt kopā, tad vai nu jāgaida citur vai mājās un kad zvana, tad jāskrien.

Tā jau visur māca, ka jābrauc, kad tās 7 minūtes, nu nav paredzēts, ka pie pirmajām mazajām sāpītēm tu jau brauksi un aizņemsi vietu, tas jau nav vajadzīgs, jo mazās sāpēs jau var būt pāris dienas vai viltus trauksme. Ja vienīgi noiet ūdeņi, tad jābrauc uzreiz, vai ja konstatēts streptokoks.

Nu es vismaz tiešām braucu, kad bija tās 7 minūtes un mazāk. Tad jau bija pietiekošs atvērums, lai mani liktu pa taisno uz dzemdību istabu, kur pēc 2h dzemdēju, bet citām tas pasākums ir daudz ilgāks, tad nezinu pa cik stundām tur katrā vietā.
11.06.2015 10:04 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Es braucu tikai tad , kad sāpes jau bija ik pa 3 min. un ik pa 1 un tad atkal 3 un 1 minūte starpā. Pa taisno gāju uz dzemdību zāli.
11.06.2015 10:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!