Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Vispār labākas ir stangas kā vakums, bet es arī nevēlētos nevienu, ka izmanto.

Un par to ēšanu jau nav uzreiz domāts, ka jārij viss pēc kārtas, bet ir reizes, kad ļoti kaut ko gribējās grūtniecības laikā, bet esi sabaidīta, ka būs liels bērns, tāpēc vai nu ēd mazliet un mokies ar sirdsapziņu vai neēd nemaz un pēc tam ļoti nožēlo, ka neēdi, kad biji stāvoklī, jo pēc tam barojot nedrīkst ēst gandrīz neko.

Kā arī tās, kurām ēšana nav bērna vēderu ietekmējušas nekad nespēs to saprast un vienalga uzskatīs, ka ēst var visu, jo bērns jāradina pie dažādības, bet ja tiešām būtu, ka mazajam ciet vēders uzreiz, tad labāk neēstu vispār nekā mocītu bērnu, lai radinātu pie ēdiena.
20.02.2015 11:32 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Un man ir kaut kas līdzīgs kā video, jo mazais grib visā piedalīties, kas ļoti visu apgrūtina un kavē, bet nu nevar neļaut, jo tad tiks tas darbošanās prieks sabeigts, ka vēlāk arī bērns neko negribēs darīt.

Ja visu laiku tā kā video, tad jau nav tik skaisti kā nofilmēts, jo tas tomēr tracinoši un prasa vecāku izturību.
20.02.2015 11:34 |
 
Reitings 138
Reģ: 14.11.2013
Man divas meitas, 4 un 1.9, ir līdzīgi, grib piedalīties pārsvarā mazākā. Lielā jau kā pusaudzis sāk uzvesties, jāaicina palīdzēt. Es domāju, kad bērnam lielā gribēšana palīdzēt, labāk nogaidīt, lai mazais izdara savu darbu un tad turpināt pa savam. Nebūs tāds haoss kā video un visi būs apmierināti.
20.02.2015 11:36 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Vai kāda var ielikt video aktīvo linku?
20.02.2015 11:45 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
man tas arr viss tik prieksa, jo maneja prot tik piekramet pampi :-D
20.02.2015 11:48 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Es tā skatījos un video uztaisīts tāds mīlīgs un tas viss liekās tik pozitīvi.. (l) Bet laikam jau kad ar to reāli saskaršos tad gan varēšu trennēt savu pacietību.. (l)
20.02.2015 11:54 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
Saule22 - mums tieši tā tagad notiek...ehh cik video tas izskatās mīļi un cik mājās tas ir tracinoši :D māju kārtot vispār nav jēgas, salieku visu smuki pa vietiņām pamostas monstriņš un kā viesulis visu sadara pa savam...
20.02.2015 11:56 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
ehh cik video tas izskatās mīļi un cik mājās tas ir tracinoši māju kārtot vispār nav jēgas, salieku visu smuki pa vietiņām pamostas monstriņš un kā viesulis visu sadara pa savam...
Man patīk māja bardakā. :D Tāpēc ar nepacietību gaidu, kad man būs mazais palīgs, kurš to nekārtību taisīs. Tas rada mājīgu un mīlīgu sajūtu. Ceru, ka domas nemainīsies, kad tas laiks patiešām pienāks. :D
20.02.2015 12:03 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ok, beidzot sanāca ar telefonu nokopēt linku un noskatīties.

Jāsaka, ka video ir parādīts mīlīgs. Tomēr par sevi varu teikt, ka esmu labāk organizēta. Haoss rodas, ja bērns ir palaists tādā brīvsolī. Es meitu vienmēr iesaistu savās aktivitātēs, lai man palīdz, nevis stāv blakus un bezjēdzīgi vanda (protams, ir plaukti un reizes, kad ļauju izpausties meitai pēc sirds patikas.
Nolieku grozu ar veļu pie veļas mašinas un ļauju viņai salikt visu veļas mašinā, ja pati izrāda vēlmi. Rādu, kuras pogas jāspiež, lai visu ieslēgtu. Izmazgāto veļu arī ļauju viņai izkrāmēt grozā, ja vēlas.
Izžāvētās drēbes nesu grozā dzīvojamajā istabā, ko nolieku uz paklāja. Meita pa vienai drēbei dod man, es saloku un lieku citā grozā. Meita ir sajūsmā, kad pirmais grozs ir iztukšots, tad rāpjas tajā iekšā un sēž kā kūciņa (l) Es viņu aizvizinu ar visu grozu, kurā vēl ielieku kādu mantu un grāmatu, līdz skapim (otrs grozs padusē) un visu smuki salieku pa vietām.
Tīros traukus no trauku mazgājamās mašinas ļauju viņai pašai ņemt un nest pa vietām. Protams, vienmēr ātri novācu plīstošos un asos priekšmetus. Tā nu pati savas bļodiņas, karotītes u.c. plastmasas vai metāla trauciņus ņem, pa ceļam paspēlējas un liek virtuves zemākajos plauktos, ko pati vēlāk salieku kā man nepieciešams.
Spoguļus un logus notīru, laikā, kad meitai ir diendusa un pašā vakarā, kad ir aizgājusi gulēt, jo citādāk visu ātri nošmulē tāpat.
Ēst ļauju pašai, bet ar ēdienu neļauju ne muļķoties, ne spēlēties (ciest nevaru, ja bērnam neieaudzina cieņu pret ēdienu jau no mazotnes).
Mantas arī meitas vietā nelasu pa zemi (kā tā mamma video). Sēžu ar mantu grozu un lūdzu meitai pašai mantiņas salasīt izvēršot to par spēli :) Tāpēc nav ne niķu, ne stiķu par laba darbiņa padarīšanu.
Savu mazdārziņu (garšaugus un puķes puķupodos) es aplaistu un meitai ļauju apsmidzināt ar ūdeni.

Kā jau teicu, es visās aktivitātēs meitu iesaistu, tāpēc lieks haoss mājās nerodas :) Mani darbi tiek padarīti un meita uzmanību saņem pietiekami, pavadot laiku ar mani arī šādā veidā :)
20.02.2015 12:10 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Favel, kad Tu raksti tas liekas tik vienkārši un jauki. Es ceru, ka man ar manu vīrieti sanāks tāda pat ''sadarbība''. :-D
20.02.2015 12:33 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
medusmaize, tas, ka visas darbības aizņem ilgāk laiku darbojoties kopā ar bērnu ir jāņem vērā. Daudzām mammām trūkst pacietības un dara visu pašas- ātri, ātri, bet beigās mazais vēlnēns paralēli ir ķēries klāt citam stūrim un tāds riņķa dancis vien ir sācies :D Tad nu šādā situācijā arī ir tā sajūta, ka visu dienu to tik vien dari kā tīri, maini pamperus, gatavo ēst un cīnies ar niķiem :D
Protams, lai spētu lietas darīt kopā, bērnam ir jābūt pēc dabas zinātkāram un izteiktu vēlmi būt kopā ar pieaugušo (manā gadījumā meita nespēlējas, ja es neatrodos tajā pašā telpā). Viņa pat atstieps grāmatu uz vannasistabu (ignorējot multenes), ja es būšu dušā :D
Gultas veļas nomaiņa mums vispār ievelkas uz kādām 20 min, jo meita ir sajūsmā par lielizmēra auduma gabaliem- palagi, segas utt. Man ir vismaz kādas 8x sega jāplivina gaisā un viņa tad ņurko gultā, lai paspētu paslēpties zem segas. Protams, ar to visu nebeidzas jautrība, jo man viņa ir jāmeklē zem segas :D
20.02.2015 13:07 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Gultas veļas nomaiņa mums vispār ievelkas uz kādām 20 min, jo meita ir sajūsmā par lielizmēra auduma gabaliem- palagi, segas utt. Man ir vismaz kādas 8x sega jāplivina gaisā un viņa tad ņurko gultā, lai paspētu paslēpties zem segas. Protams, ar to visu nebeidzas jautrība, jo man viņa ir jāmeklē zem segas
Āprāts, cik forši!!! (l)(l)(l)(l) Can't wait! :D
20.02.2015 13:10 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Medusmaize, +

Laiks skrien nemanāmi, mazajai pēc 4 dienām jau 7 mēneši.
Mums dzīvoklī ir liels logs ar zemu palodzi, mazā pielien un stutējas ceļos pret to, pasākusi arī kājās celties, cenšos novērst uzmanību no tās palodzes, bet reāli interesē kājās stutēšanās...kas man rada
bažas, jo kā lai nepieļauj rāpošanas fāzes izlaišanu (pašlaik tikai lien kā tārpiņš)...? 7 mēn taču par agru kājās sliešanai? (arī sēdēt nesēž vēl)
20.02.2015 13:14 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Tas video parāda to, par ko es kaut kad senāk rakstīju. Tikai, tas bija nesen kā sācies, abi ar mazo bijām saslimuši un es vnk nespēju tikt galā.
Nu jau viss ir nostājies savās vietās. Precīzi Liii saka- Tas prasa milzīgu pacietību, bet kļūst aizvien foršāk! :-)
20.02.2015 13:32 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Par video - mūsmājās nav vēl traki, bet nu iet uz to pusilēnām - jāparāda vīram :D

Un par tām vakuuma, stangu u.c. izmantošanām - gan jau neviens speciāli to negrib, bet ja vajag,t ad vajag un dakteri noteikti ir zinošāki par to, kas attiecīgajā brīdī ir vajadzīgs, vai ne? :)
20.02.2015 14:03 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Favel, es ceru ka būšu tāda mamma kurai būs pacietība.. :D mans pīrādziņš jau tagad ir sajūsmā, kad es karinu/ purinu drēbes vai slauku istabu. Smejās kā kutināts.. (l) vēl viņš varētu stundu sēdēt un vērot kā es ķemmēju matus vai taisu kkādu frizūru. :D Ek mans mazais mīļais dīvainītis. (l)
20.02.2015 14:04 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
medusmaize, tad jau forši! Varēsi dāvināt savam vīriņam bēbīšslotu, lai palīdz :D manai meitai nenormāli patīk slaucīt virsmas. :D Reizēm, kad dzeru tēju un vēroju meitu spēlējamies, viņa atdarina mani- izliek visas savas mantas no plauktiem, aiziet pakaļ virtuves dvielim un izslauka savus plauktus un tad samet mantas kā pagadās atpakaļ. Pienāk man tuvu klāt, skatās tieši acīs un skaļi paziņo :" Biss!" (tulkojumā: Viss!) :D Kad es sūknēju telpas, viņai patīk staigāt nopakaļ un turēt putekļu sūcēja vadu :D
Nopirku sev TT ķemmi... tagad tā ir meitas. Visas manas ķemmes ir meitas. Ja gribu ķemmēt matus un meita to pamana, tad darbība tiek pārņemta no meitas puses. Pat neskatoties, ka man jāsteidzas- jāguļās uz vēdera uz paklāja un jāļauj meitai ķemmēt mani mati :D Citādāk būs gauža raudāšana, skatoties uz ķemmi un žēlabaina balstiņa ziņos :"Tas manc, tas manc!" :D
20.02.2015 14:14 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Cik forši, es ar gaidu, kad mans būs tik liels. (l)
20.02.2015 14:25 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Vai kādai arī mazajam zobi nāca ar lielu temperatūru? Ko jūs darījāt, lai atvieglotu mazajam to procesu? Manai čiepai naktī parādījās liela temperatūra, tagad arī ir 38,9. Iedevu nurofenu. Protams, visu grauž un kodī. Pilnīgi žēl mazās, ka tā jāmokās, ka jāiet kam tādam cauri ar tādām grūtībām.
20.02.2015 14:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits