Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Muusu daktere saka, ka Polijas no Latvijas darzena neatshkiras. Viss vienadi miglots. Bet no Niiderlandes darzeniem tureties pa gabalu. Tur esot kiimiju kiimija. Kkaa ieseedaas galvaa un no Niderlandes neko neperku.

Gita, es juutu sajuusmu! Kaa nopirkshu audumu, taa blieziishu vestuli 8-)
30.01.2015 21:59 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Reizem burcinu ediens ir daudz kvalitativaks un bernam draudzigaks neka veikala nopirktais darzenis. Ieprieks domaju, ka burcinas dod slinkas mammas, bet vairaki arsti ir ieteikusi dot tiesi burcinas produktus, ja nevar dabut eko.
Ir eko stendi ar darzeniem, es ticu, ka tomer tur ir mazak kimijas neka parastajos veikalos.
Ar tam burkam ari ir ta, ka ir jaiziet kaut kadi normativi.
Par Milupas biezeni piekritu, tur sastavs nepatika.
Tapat ari loti daudzos maisijumos, putras ir dazadas vielas, kuram nevajadzetu but, ja jau tik sikumaini.
Veikalos noperkamais Latvijas tomats ir daudz kaitigaks neka atvestais no saulainajam zemem.

Tvaicejot vairak saglabajas vitamini, bet ziedkapostus es vaariju, jo var uzpust vederu...
30.01.2015 22:15 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Nu es nekadus eko smeko nesmu devusi un galu ari devu veikala noperkamo...
30.01.2015 22:17 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Mhm.. nepārspīlējiet arī lūdzu ar tiem eko-šmeko. Pērciet eko, tikai tad, ja jūs zinat kur tas ir audzis, ja pašas esat bijušas pie tā lauka un redzējušas tos apstākļus. Pati esmu no laukiem un reāli redzu kā tas notiek. Ir divas saimniecības blakus, viena ir eko (bio) un otra parastā. Eko saimniecība savu dārziņu, protams, nepūš ne ar kādiem pesticīdiem, indēm, neko. Bet blakus esošā savas plantācijas mēneša laikā nopūš vismaz 5 reizes pie kam tādos kvantumos ka maz neliekas un liela daļa šīs ķīmijas tiek uz blakus esošā eko dārziņa. Abas saimniecības brauc uz tirgu viens pārdod kartupeli pa 20 centiem kilogramā, otrs kā eko kartupeli pa 1.20eur kilogramā kā eko kartupeli. Bet kā ir realitātē? Vai tur ir kāds eko? Nē, nav.
30.01.2015 22:28 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Vai tad tos eko saimniecību dārzeņus kaut kā netestē/nepārbauda, piem., tas pats PVD?

Un kā vispār ir ar piebarošanas teorijām - labāk nav no 6mēnešiem, jo tad bērna puncis ir gatavāks kam "nopietnam"? Man meitai pēc nedēļas 4 mēneši un pat nezinu - uzsākt kaut ko vai nē. Ārstei īsti nevēlos klausīt - man ar viņu labi nesaskan bērna aprūpes jautājumos :D

Un varbūt kāda zina - saldētie dārzeņi (tie paši brokoļi,puķkāposti) nav labāki, nekā ziemā veikalā pirktie svaigie?

Pfff, laikam jālec dušā un pēc tam jāsāk rakties internetā par šiem jautājumiem :)
30.01.2015 22:38 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
skaya, cik man ir zināms pašus dārzeņus nē, pārbauda saimniecības, to kā tie dārzeņi tiek audzēti. Un Saimnieki jau visu dara izcili. :D Nelieto nevienu indi.
30.01.2015 22:41 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Jā, man rados ir it kā eko, bet viņi visu izdara virspusēji, jo galvenais jau iegūt tos visus labumus, ko sniedz eko saimniecībai!
30.01.2015 22:46 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
skaya, pasu saldetie darzeni ir labaki neka veikala pirktie.
par piebarosanu ir loti diskutabls jautajums, te atskiras viedokli ari pediatru vidu, tacu nu jau iet uz to, ka vajag pec tiem 4 men sakt ar kaut ko, tikai ar nosacijumu, ja pats berns izrada interesi...
par eko smeko daleji ir taisniba Gitai.
tapec ari tas burcinas nav tik liels launums, tik jalasa sastavs, lai nav lieka ieksa...
30.01.2015 22:46 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Es tagd dodu kartupeli+ķirbi+burkanu. Vnk izvaru un sablendeju, brokolus un pukkapostus vēl nē,tie man pašai ļoti pūš vēderu. Pelieku vēl to Holle eļļu,kartupeļi no viramates, viss pārējais no Rimi. Bebe smuki ēd:neinteresēja, neinteresēja un aizgāja! Tas divām dienām.

The One, pieraksties uz diagnostiku un viņi izveido plānu, balstoties uz faktiem, vēlmēm un rocības.
30.01.2015 22:52 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Vai biezeni dot pirms piena vai pēc?
30.01.2015 22:57 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Pirms piena.
30.01.2015 23:01 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Sunscreen - tas jau nav tik butiski, es dotu vispar ka atsevisku edienreizi. Bet nu, kad saku piebarot savu puiku, tad vienmer devu maisijumu pa virsu uzdzert.

Nu ka tur bija, ja bernma viena maltite ir 150 ml, no ta vins aped vienu karoti biezena, tad attiecigi vinu japiebaro ar pieninju.


Aijaijaaa - man galiga beda par to pirmo balliti un svinibam, jo paris nedelas pirms gada jubilejas lidoshu atpakal uz Kanadu un tur jau bus ka bus. Dzivoklis neiekartots bus, laika maz, draudzenes ir ar bebjiem, bet atkal nebus gimenes. Nu taa, stulbi, zel, ka nevareju lidot pec jubilejas. Jau ta izprasijos iet darba velak, jo reali man vajadzeja atgriezties pirms berna pirmas dzimsanas dienas. No no no :)
30.01.2015 23:04 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Es varu padalīties ar piebarošanu. Nesaku, ka tā ir pareizi. Tā darīju es un vadījos pēc sava bērna. Tā kā viņš man krūts bērns tad sāku piebarot 5 ar pusi mēnešos. Sāku ar jaunajiem puķkāpostiem, 1x karotes 2, otrajā reizē 4-5, pēc tam jau cik ēda. Liku klāt pa vienam dārzenim - kartupeli, burkānu, kabaci, ķirbi... no sākuma pa virsu devu savu pienu.. diezgan strauji aizstājām pirmo ēdienreizi - pusdienas. Tiklīdz mazais izēda pilnu porciju (~180-200gr) tā pienu vairs pa virsu nedevu. Tik ūdeni vai kādu tēju. Kad pirmā ēdienreize bija aizstāta sāku dot brokastīs putru. Tā kā viņam viss ļoti garšo un ar punci problēmas nebija, tad arī brokastis drīz vien tapa par pilnu ēdienreizi. Tad sāku dot augļus launagā. Sāku ar banānu. Tad āboli, bumbieri, plūmes, ogas (bija vasara (l))
Dārzeņus max pērku pie konkrēti 2 cilvēkiem uz tirgu. Par tiem zinu 100% kas ir kas.. pie pārējiem nemaz neeju, tas ir tas pats kas pirkt maxima.. dēla piebarošanas laiks sakrita ar vasaru, viss bija svaigs (l) un tādā ziņā nebija traki jālauza galva. Sasaldēju gan zemenes, gan mellenes, dzērvenes un avenes. Tàpat daudzus ķirbi un puķkāpostu un tagad lietojam uz nebēdu un nelauzu galvu par ķīmiju apstrādātiem produktiem..
Gaļu sāku dot 7m beigās. Sàku ar mājas trusi. Tad tītaru, jaunlopu. Un tagad ēd arī mazās vistu filejiņas.. cūku vēl neesmu devusi.. jāatzīst, ka gaļu arī pērku konkrētās vietās.. zivi sāku dot ap 8,5 m. Šis gan man ir klupšanas akmens, jo vīrs nemakšķerē :-D un svaigu zivi īsti nav kur dabūt regulāri.. šad un tad devu zivi burciņā, mazajam ļoti garšoja!!
Piena prod. sāku dot ~ 8m. Sāku ar kefīru (negaršoja), tad biezpiens, bezpiedevu Lakto. Tagad esmu iedevusi arī krējumu un sieru..
Principā it visā vadījos pēc bērna.. par cik visēdājs salīdzinoši ātri aizstājām visas 4 ēdienreizes.. pa vidam našķojas ar svaigu gurķi, ābolu, bumbieri, rupjmaizi (no 10m).. tādi kā bēbīšcepumi negaršo. Barankas gan..
Piemēram, brokoļus pērku sasaldētus.. kkā šķiet, ka tas ir labāk kā svaigos, kurus uzprišina lai tik ilgàk stāv plauktā.. cik tas ir pareizi - nezinu..
Putras gan līdz gadam mierīgu sirdi devu no pakām. To ieteica pati daktere, jo tām klāt visādi vitamīni un škiedrvielas.. lai tiekot mazajam.. tas arī man mazliet atviegloja dzīvi.
Tāpat kā citas - gatavoju divām dienàm uzreiz. Uzglabāju ledusskapī, slēgtā traukā. Uzsildu ūdens peldē. Ja nevaru - mikrenē..
30.01.2015 23:04 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Ceru, ka kādai mans palags noderēs :-D:-D:-D
30.01.2015 23:06 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Elfinjsh - jā, noderēs gan. Paldies. :)
30.01.2015 23:10 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Es nesildītu biezeni mikrenē, mikrenes nekas labs nav, bet tas tā, manuprāt :)
30.01.2015 23:27 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Sveikas, mans beerns loti raustiiti chuch :s ..pati ar saskaabusi staigaaju,jo praktiski negulu. Zobi skelaas, bet neizskataas ,ka tas buutu iemesls, bet varbut kaada zinas labaak. Bijaam pie dakteres ieteica homeopatisko sirupu miega traucejuma gadijumos, divas dienas dzer, bet isti nekadu rezultaatu nav.
Aiziet guleet.. Celaas pec laika, vai nu del taa, ka nav knupis,jeb grib,lai aijaaju rokaas. Ja dodu pudeli-paed mazliet,iemieg..celas pec laika atkal),pudeli ko uztaisu 21- aiziet lidz pasam riitam, tadel,ka vecais rezims pieradis celties??Agraak taa nebija! Un taa visa nakts paiet:( es vinu rokaas nemu vismaaz 6x pa nakti,neskaitot kad vienkarsi celaas,jo knupis nav.

Es sajukshu,ceru,ka kaada kaut ko ieteiks :)
30.01.2015 23:39 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Ms._K
homeopātiskā sīrupa lietošana efektu sniedz pēc ilgākas lietošanas. Pēc 2 dienām vēl neko nevar spriest..
Ja zobi šķeļas tad labāk lietot kko, kas nomāc bērnam radīto diskomfortu.. tās pašas dentokind tabletes vai kādu smēri smaganām...

Varbūt par karstu/aukstu, pilnmēness (vai tagad ir?), slikts sapnītis, neērta poza, tie paši zobi, vēders un kas tik vēl ne..
30.01.2015 23:55 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Homeopātiskie sīrupi un tās tabletes iedarbojas regulāri lietojot ilgtermiņā. Uz dentokind tabletēm pat bija rakstīts, ka jādod vismaz nedēļa. 2 dienas par maz.
31.01.2015 00:05 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
nevis dentokind, bet dormikind
31.01.2015 00:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits