Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Maija :), nu bet ja bez pārmetumiem un tā ... Teiksim sieviete pīpē , kādus 10 gadus , paliek stāvoklī , nu nepīpē tos 9 mēnešus vai ļoti minimāli , kādu 1/2 cīgu nedēļā , tad sanāk ka arī pēc grūtniecības viņa nevar pīpēt nekad vairs , jo ir mamma ? Man jau šķiet , ka tas vairāk ir stāsts par to kā mēs personīgi, uztveram jauno lomu, ka esam mammas un ko pašas no tās gaidam.
Tas kurš nepīpē, nesapratīs to kurš pīpē 1/2 dzīvi un otrādāk .... :)
25.11.2014 11:59 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Var smeket, bet es tieshi par to dzemdibu namu runaju.
Es piem., ja smeketu, ielistu vistalakaja sturi, jo ka jau mineju, man butu kauns no apkartejiem cilvekiem un pec tam nodala iet, ja drebes smird un ta...
Bet redz, katrs mes esam savadaks.
Lai nu ka, si nav kasku meklesana par smekesanu :)
Pati esmu smekejusi un zinu, cik gruti ir atmest.
25.11.2014 12:05 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Svētdienās izraksta, ja sestdienā gan vecmāte, gan bērnu ārsts ir devis zaļo gaismu izrakstam. Man sanāca 5 dienas slimnīcā (izrakstīja pirmdienā). Svētdien, kad bija ienākusi vecmāte uz apskati, prasīju, vai varu tikt ārā (izrakstīties), un viņa skaidri un gaiši pateica, ka viņa labprāt laistu mani ārā, bet vajadzēja iepriekšējā dienā vienoties ar bērnu ārstu, jo svētdienā bērnu ārsta nav. Tā nu gaidiju pirmdienu un no paša rīta skrēju pie bērnu ārsta, lūgt, lai laiž mūs ārā.
25.11.2014 12:09 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
BECKY, vēršos pie Tevis kā maisījumu izpētes profesionāles :) Atceros, ka reiz šajā pašā diskusijā minēji maisījumu, kas nav pilns ar palmu eļļām un mākslīgajiem saldinātājiem.. iespējams kaut kas ar kazas pieniņu bija saistīts?! Vai vari, lūdzu, atkārtoti uzrakstīt maisījuma nosaukumu? Man meitiņa ļoti slikti pieņemas svarā un ārste burtiski spiež piebarot, ja ne būšot uz slimnīcu jābrauc.. eh, pilnīgi raudāt gribas!
25.11.2014 12:12 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Skaya, cik tas ir - łoti slikti? Slikti būtu, ja kristos, nevis pieńemtos. Ja vēlies turpināt barot pati, noteikti izsauc zīdīšanas konsultanti uz mājām (tās, kas par maksu). Iespējams, ir kaut kas, ko tu nezini, kā mainīt situāciju.
25.11.2014 12:18 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Skaya, es nu neesmu profesionāle, jo maisījumu devu tikai dzemdību nodaļā, jo māsiņas draudēja ārā laicīgi nelaist! :D Tāda dura biju!
Devu Nanny Care, jā, tas ir kazas, viss bija čiki. Tagad druškas bebene šo dzer, garšojot bērnam un vienīgais maisījums,ko arī suns izdzer (nu, ja bebenei bija pa daudz) :D

Skaya, nu, nu, cik vecs, cik sver, cik pieņemas?
Es tā mazliet statistikai - man te apkārt pāris māmiņas draudzenes, bēbjiem visiem +/-2 mēn. starpība, kā pienāk svēršanās uz trešo mēnesi tād "pa maz, dodiet klāt maisījumu", bez maz vai pēc noklusējuma. Viena mamma dod, divas teica, ka nē, nu nekāda vaina, nav visiem pēc vienas tabulas jāaug!
25.11.2014 12:20 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Pie manis dzemdību namā arī visi nāca. Ar vīru dzīvojāmies visu laiku pa ģimenes palātu, dažas reizes viņš tik bija izbraucis. Man gribējās, lai nāk tikai mamma, mana Ome un mana draudzene, kas tagad ir dēla krustmāte. Nebija arī iebildumu pret mammas vīru un savu mazo brāli, bet nu visi pārējie varēja arī nenākt - labi, ka nebija ilgi.
Cerēju, ka visi, kas atnāks dzemdību namā, pēc tam liks kādu laiku mierā, bet kas tev deva... :D
25.11.2014 12:58 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Man tāds jumperoo noderētu, jo meita visur lien un, gatavojot ēst, es nevaru fiziski visu novaktēt.
25.11.2014 13:03 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es atkal ļoti apdomaju sētiņu :)
25.11.2014 13:07 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
sunscreen un Becky, man mazajai rīt 7 nedēļas un no dzimšanas svara pieņēmusies tikai par 500g (piedzima paliela - 3980g). Kakā kā nākas (vismaz 1x dienā, kakucis dzeltens ar graudiņiem, arī čurā), bērniņš omulīgs, neraud. Bijām arī 5dien pie neirologa (Meikšānes) aizskrējuši, viņa saka, ka mazā attīstījusies atbilstoši vecumam un tā mēdzot būt, ka maz ēd, maz pieņemas svarā, ka jāseko līdzi bērniņa pašsajūtai. Nezinu, ko vairs domāt - šodien ģimenes ārste atkal man uzklupa ar maisījumiem un man sāk likties, ka varbūt mazā tiešām sevi badā ļauj turēt?
25.11.2014 13:18 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Mazu bērnu nevar turēt badā , nu tu viņam muti neaizbazisi ,ja viņš gribēs ēst ;)
25.11.2014 13:21 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Skaya, pazīstamas sajūtas. Es jau sāku domāt un pajautāju pat ārstei, kāda ir atškirība starp omulīgu un apātisku... Arī domāju, varbūt dēls badā un neprasa ēst. Ārste teica, ka izbadējušos zīdaini dēls galīgi neatgādina. Man viena zīdīšanas speciāliste teica, ka vińai bērns pieńēmies par 100 g mēnesī! Un neko, bērns sveiks un vesels izaudzis.
Ja tev ir piens un tu neesi pret krūts barošanu, iesaku turpināt dot tikai krūti, bet tomēr arī pakonsultēties ar labu zīdīšanas konsultanti. Visiem tik tiešām nav jāaug pēc vienas tabulas un visi nevar pieńemties par 1 kg mēnesī.
25.11.2014 13:30 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Mana nekad nav pieņēmusies par 1kg mēnesi uz viņas augumu, tas būtu astranomiski daudz :)
25.11.2014 13:33 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
čerij- man paziņas puiku ved tagad pa ārstiem pēc staguļiem- kaut kas kājiņai nav pareizi :(
25.11.2014 13:41 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
weee, mans dēls arī piedzima 50cm gars un svēra 3010g, bet viņš pieņēmās pirmos mēnešus pa kilogramam aptuveni...vienu brīdi tiešām pēc tušņa izskatījās, bet kā sāka staigāt, tā viss liekais nost, normāls puišelis.
Man bija sētiņa no kādiem 7 mēnešiem, kad puika sāka stutēties kājās, līdz gadam. Pirku galvenokārt, lai vasarnīcā var dārzā ielikt puiku tajā vismaz uz 30min vai vismaz, lai ieskrietu tualetē un sīci nebūtu līdzi jāstiepj. Man liekas, lietderīgs pirkums, bet tūlīt gan jau kāda atnāks un teiks, ka nevajagot bērnu ierobežot... Nu tagad, pēc gada, es savu arī nekādā sētiņā nelieku - nespēju iedomāties tādu situāciju ar savu dēlu, bet noteikti ir bērni, kas smuki sēž uz vieta, šķirsta grāmatiņas un spēlējas ar klučiem, nevis nepārtraukti nēsājas un ālējas :D Tik, cik man vajag, lai puika ir pie vietas, viņš savā gultā paspēlējas vai virtuvē ēšanas krēsliņā tusē.
25.11.2014 13:51 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
nu , kad es biju maziņa man bija sētiņa 4 kvadrātmetri, paštaisīta , mamma stāstīja, ka pus istabu aizņēma :D Gribu ko līdzīgu, lai nav jātaisa ciet durvis, bet lai nenāk visur pakaļ, es fiziski nevaru uzmazgāt grīdu , mani dzīvieki + bēbis mani traku padarīs , šķiet vņi savā starpā sazinās telepātiski, kā kolektīvi likt mīksto uz maniem lūgumiem .... , bet nu ko var gribēt , meita raksturā ir man ļoti līdzīga, vajag un viss ... :D
25.11.2014 13:55 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
weee, tu domā to sētiņu, kas ir bez grīdas, bet ar koka malām, lai vietas daudz, bet nelien, kur nevajag? Tas, man liekas, ir dikti labs variants! Vēl tagad noderētu, lai sīkais ampelmanis netiek, piemēram, dīvānā (jo viņš iekāpt iekāpj, bet, lai ārā tiktu ne vienmēr atceras, ka ar kājām pa priekšu jākāpj :D Citreiz vispār ierāpjas un, skaļi smiedamies, lēkā kā traks - reāli nevar atstāt vienu tajā istabā) vai lai varu likt Adventes vainagu uz galda, nebaidoties, ka viena maza roķele kādā jaukā dienā izlems, ka to vajag paķert. Bet nu mūsu dzīvoklis ir tā jau ļoti mazs, lai tur vēl kādus ierobežojumus liktu, tad sanāktu tāpat metrs reiz metrs vieta :D
Par grīdas mazgāšanu - dēls traks paliek uzreiz, kā slotu ierauga. Uzreiz grib palīdzēt, rauj no rokām laukā... un kad iedodu, tas parasti beidzas ar to, ka viņš pats sev pa pieri ar slota kātu iežvidzina :D
25.11.2014 14:01 |
 
Reitings 451
Reģ: 29.09.2013
Čerijs - Man ir Jumperoo, tikai cits modelis , jo tas ir stabils, man veikala stāstija ka tava attēla ieliktie gažas riņķi , tapēc nopirku šo



Lieku reti mož 2x nedeļa, uz max 15 min kad tiešam vajag kaut ko uzreiz izdarīt.parasti pirmajas 10min jau mazais ir aizmidzis , jo nenormāli nolēkajies :D
25.11.2014 14:04 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Bijām pie ārsta, viņa saka, ka nāk zobi, ka smaganas cietas, ka drīz jābūt! it kā! redzēsim, cik drīz...
25.11.2014 14:06 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Skaya, es nudien neredzu izmisumam pamatu, man toč liekas, ka ārstiem savs % no tiem maisījumiem, goda vārds. Paskatās savā tabulā cik ir standarts ņemties katru mēnesi un tik vālē pēc tā, neņemot vērā ne dzimšanas svaru, ne barošanas veidu un īsti neiedziļinās notiekošajā. Tas pacientu pieplūdums ir tik liels, ka viņām fiziski nav laika iedziļināties, nober savu sakāmo un nākamais, manējo vispār nosauca par „vai tas matainais bērniņš atnāca”, ibio, kartē vārdu nevar paskatīties? Atrodi kādu ar ko pārrunāt jautājumus, kam nav tik mežonīgs noslogojums, kas tam bērnam var veltīt vairāk par 10min. – zīdīšanas konsultante, feldšere, bērnu māsiņa, fizioterapeits… (es izmantoju un, jāsaka, ka mani tas ir paglābis no daudzām kļūdām

Es neesmu ārsts, bet man ir šādas pārdomas. Pirmkārt, tev bebe ir ar diezgan lielu dzimšanas svaru un manas dāmas (augstākminētās) saka, ka lieliem bērniņiem ļoti bieži ir tā, ka viņi vairāk guļ un mazāk ēd, līdz ar to sliktāk ņemas svarā, bet tad kopējā ainā pēc tam izlīdzinās ar visiem pārējiem (kas, piem. piedzimuši standartā vai zem tā). Otrkārt, ir jāskatās uz pašsajūtu, ja bērns čurā, kakā, omulīgs, kā viņa tev ēd? Prasa? Treškārt, pareizi te jau minēja, krūts bērns var arī pa 100g pieņemties, bīstama tendence ir svara zudums. Un vēl, domā, ja bērns badā būtu vai tad’nebļautu?
25.11.2014 14:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits