Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Gita42

Bet neviens jau nepaprasa tam bēbim vai viņam ir labi un ērti gulēt uz sāna? Vai viņam nenotirpst rociņa tā guļot? Ir cilvēki, kuri vispār necieš gulēt uz sāniem :D

Ok, labi! Kā jau teicu, nav mans mērķis kādam tagad nez ko pierādīt :) Katra gulda kā vēlas un viss.

Labs i, mans čalis ir augšā, pieprasa brokastis, došos.
05.11.2014 10:22 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Vispār nē. Guļot uz muguras, galvas pagriešana uz sāna ir reflekss.


es apzinos, ka te daudzas apšauba mans prāta spējas :D , bet ja viņš gulēs uz muguras un visu laiku griezīs galvu pa labi , nu es uzskatu, ka tas nav labi un var nogulēt ausi galvu un visu pārējo ... un te pat meitenēm fizeot. saka ka tā vajag , nu štrunts ko mēs domājam , bet tas ir cilvēks ar izglītību un nes atbildību par saviem vārdiem un darbiem !
05.11.2014 10:23 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Kā redzi, ne visiem tas ir reflekss, ja jau tomēr tās pankūkas rodas.
Piedod, es parasti piekrītu taviem komentāriem, bet šeit es nebūtu tik kategoriska.Tad tev jāiet pa visiem LV dzemdību namiem un jāpārmāca visus speciālistus ;)
05.11.2014 10:24 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Bet neviens jau nepaprasa tam bēbim vai viņam ir labi un ērti gulēt uz sāna? Vai viņam nenotirpst rociņa tā guļot? Ir cilvēki, kuri vispār necieš gulēt uz sāniem

Es prasu. /smaidu kā maija saulīte/ es meitai visu laiku kaut ko prasu un naivi "ceru" sagaidīt atbildi. :D Es pat viņai izrādu pamperu zīmējumus un prasu, kuru šodien grib vilkt. Vīrs tik smejās par to.
Bet stāsts nav par to. Domāju, ja nebūtu ērti, tad bērns negulētu un raudātu, jo tā taču ir viņa šī brīža valoda. Piemēram, meitai uz vēdera nepatīk gulēt, attiecīgi, kā uzlieku uz vēdera viņu, tā sākas skandāls. Nu un man uzreiz ir skaidrs - nav labi, jāmaina poza. :)
05.11.2014 10:28 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Man rodas iespaids, ka visām bērni kā malkas pagales - kā noliec, tā guļ. Man bērns švitinās pa gultu, galvu pati regulāri groza pa miegam no viena uz otru sānu, rokas pa gaisu, kaut kur aizšķūrējas utt. Es atkal iedomājos, kā es justos, ja mani noliktu vienā pozā pakaviņā vai citā šaurā vietā bez kustības iespējām. Nu laimīga toč nebūtu. Tāpēc lieku bērnu atklātā telpā, kur viņa var pakustēties un pati izvēlēties sev ērtu pozu, tikai pieskatu, lai nav ZPN apdraudējumu. Par to plakano galvu - PSRS laikos visus bērnus ietina autiņos līdz pat degunam bez kustības iespējām un salika uz muguras gulēt. Tapēc arī man ir nedaudz plakans pakausis. Ja bērnu pēc iespējas vairāk kustinās, tad pēc loģikas nekam tādam izveidoties nevajadzētu.
05.11.2014 10:29 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
BetijaB
Tad tev jāiet pa visiem LV dzemdību namiem un jāpārmāca visus speciālistus


Un tieši tas ir tas, par ko es brīnos. Jo teorētiski, viņiem šobrīd tieši tas būtu jāmācās, kādēļ tas nenotiek vai kādēļ tas neaiziet tālāk praksē ir diezgan labs jautājums. Vai nu vecākie kolēģi uzspiež vai vnk pasniedzēji nemāca to, kas būtu jāmāca. Vnk nesaprotu kādēļ LV ir laikam(?) vienīgā valsts ES, kas liek guldīt uz sāna. Nu visādā gadījumā, nezinu par Lietuvu, Igauniju, Poliju, bet lielās/vecās ES valstis aizliedz guldīšanu uz sāna...un nevarētu arī teikt, ka tur visi ir muļķi...

Labi, tagad gan off.
05.11.2014 10:29 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
mums ar Daugavpils dzemdību namā teica likt uz sāniņa
05.11.2014 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Lollipop.
Mans pirmo pusotru mēnesi baigi pats negrozījās, gulēja tāds mazs kunkulītis, kā noliku.Kad sāk palikt lielāks, vairāk reaģēt uz apkārtējo vidi, smaidīt, tas jau ir savādāk.
Papau, labi, jāiet man arī vēlreiz skolā, 13.gada diploms laikam vairs nav derīgs.
05.11.2014 10:39 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Kāda, kurai vairāk brīva laika un ir principiālas,varētu kādu vēstuli Dzemdību namam aizrakstīt.
05.11.2014 10:46 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
BetijaB - tad man vienīgai ceļotāja pagadījusies :D Viņa nakts laikā var pagriezties par 90 grādiem, aizšļūkt uz otru gultas galu un vienmēr atradīs manu sānu, kam piespiesties. Un viņai ir knaps pusotrs mēnesis :D
05.11.2014 10:49 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Es varu padaliities ar savu pieredzi, mans dels piedzima 37w2d, un itkaa vinjhs neskaitijaas priekshlaiicigi dzimis, bet vinjam bija simptomi kaa priekslaiciigi dzimushajiem,jo bija apgruutinaata elposhana,plaushaas bija uudens itt, un veel bija aizdomas par iekaisumumtaapeec tika dotas antibiotikas. Tapec vinjhs atradaas priekshlaiciigi dzimusho nodaljaa kopaa ar visiem priekshlaiciigi dzimushajiem beerniem. Tur vinjam apakshaa bija siltais matraciitis,kas piesleegts pie elektriibas un vislaik uztureeja siltumu,jo termoregulaacija nebija veel pasham noreguleejusies, virs vinja bija arii lampas,kas sildiija vinju,jo vinjhs tur guleeja pilniigi kails, tikai pamperaa, jo zaales tik maziem tiek dotas pa taisno caur nabassaiti,un trubinja caur muti veedraa,lai vareetu paeest, taatad kabelji un vadi bija daudz un visur, taapeec arii pliks, un svariigi ir redzeet arii kaa kruushukurvis un plaushas cilaajas,kad elpo. Ok,tas taa, tagad par pozaam. Vinjhs biezhi tika likts gan uz vienu saanu,gan otru saanu, un ierikteets ,lai eertaak,ar to pusmeenestinja spilvenu, vai nu atbalstot mugurinju vai punci. Bet kaa jau es teicu,tas bija slimniicaa un vinji uzsveera,ka shii ir beernam viseertaakaa un labaakaa poza,bet taa ir biistama,to nevajadzeetu praktizeet maajaas, jo tomeer taa gultinja,kur vinjhs guleeja bija apriikots ar sirds sitie u meeriitaaju,izelpas,ieelpas un piiksteeja katru reizi,kad vinjhs pakusteejaas, un pirmaas 5 dienas vinjhs tieshaam guleeja 23 h un 30 min . Pirmo reizi redzeeju ar aciim valjaa tikai kaadaa 2.dienaa. Maajaas cienmeer liku uz muguras,bet ljoti biezhi vinjhs pats pagriezaas uz saaninja, un mums itkaa nekas nav noguleets,galva nav plakana utt. Bija periods,kad dikti uz ouncha vinjam patika guleet,tad arii ljaavu, nekaadas segas nelietojaam iisti, jo piedzima,kad laukaa +30 graadi,veelaak saakaam lietot guljammaisu.un lietojam veel tagad, beernam 16 meeneshi,

Slimniicaa arii lika to spilvenu taa aka zem viena saaninja un tad mazo virsuu... Liidziigi kaa gulj gruutnieces ar to spilvenu starp kaajaam... Bet kas ir svariigi-- tas ir mainiit pozas.! Pozas ir jaamaina. Taa,luuk,daliijos ar pieredzi,ko ieguvu savaa ne ES valstii.
05.11.2014 10:49 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Kāda, kurai vairāk brīva laika un ir principiālas,varētu kādu vēstuli Dzemdību namam aizrakstīt.


mēs varētu uzrakstī baz tabu , lai šie noskaidro ! :)
05.11.2014 10:53 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Dzemdēju Vācijas Rietumos. Vairākkārt gan slimnīcā, gan vecmāšu ofisos, gan pediatra vizītes laikā tika stāstīts, lai mazuli liek gulēt uz muguras, nokontrolējot, lai mazajam būtu galvas pagriešanas reflekss uz vienu vai otru sānu. Arī mūsu pusē nepareizu guldīšanu cieši saista ar PNS. Lai novērstu galvas spēcīgu deformāciju ieteica mazuļa nomodas laikā veicināt mazuļa galviņas griešanu uz vienu vai otru pusi.
Man meita gulēja dienas laikā pītā grozā, tad nu es mainīju puses, no kurām nācu klāt pie meitas, liku mantiņas, darbojos, lai meita ar interesi grieztu galviņu uz vienu vai otru pusi. Likām arī uz punča, lai trennētu muskulīšus.
Uz sāna meita gulēja tad, kad pati bija tam gatava.
05.11.2014 10:53 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Man rodas iespaids, ka visām bērni kā malkas pagales - kā noliec, tā guļ.

Tā gluži nav. Mana kursē pa gultu. Ja sākumā viņa ir ielikta gultas kājgalī, tad jau nakts pusē, viņa atrodas gultas galvgalī. Kaut kā niķojoties viņai izdodas ar kājām atsperties pret matraci un pašļūkt uz priekšu. Un mums ir tikai 3 nedēļas. :D
05.11.2014 10:57 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man dzemdību namā un kursos bērnu māsa E.Svareniece mācīja guldīt uz sāna, tā arī no sākuma darīju, mazais gulēja kā pagale un tiešām nekustējās. Bet tā kā vairāk gulēja man blakus, tad uz muguras ātri sāka gulēt.
05.11.2014 11:05 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Man stradiņos arī lika uz sāna. Kā arī pediatre to pašu apgalvo. Man vairak to pamatoja ar to, ka ja bebis atvemj tad tādā pozā viņš nevar aizrīties.
Un vispār cepšanās par šo un citām bērnu lietām ir bezjēdzīgi. Man tikko bij gadijums pazīstamajiem, sīkumos nestāstīšu, bet pediatre, kas lv ir diezgan cienīta, paziņoja ka tādu slimību kā vējbaku vairs nav.. kā nav? Kur pazuda? Cik ārstu tik viedokļu, un nevar tik burtiski klausīt katram vārdam ko raksta māmiņu klubā, kas pēc būtības bizness tik vien ir. Kurš maksā tas pasūta mūziku.
05.11.2014 11:15 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Man RDzN namā arī ūsaina bērnu māsa aizrādīja, lai bērnu guldu uz sāna vismaz kamēr atrodamies RDzN. Mājās pa dienu bērniņš pārsvarā guļ uz muguras un pats groza galviņu uz viena vai otra sāna. Uz nakti mazo ietinu autiņā un sanāk, ka lieku uz sāniņa (nestutējot ar segu/pakaviņu u.tml.). Pēc 2.5-3 stundām viņa parasti jau rokas ir izvilkusi no autiņa, guļ uz muguras un rokas atmetusi aiz galvas :D Tā kā parasti es vai tētis esam mazajai blakus, tad pieskatām, lai neaizrijas.
Ai, mani reāli "uzvelk" šīs daudzās teorijas, jo tik ĻOOOOTI gribās visu izdarīt pareizi un tā, lai bērnam labāk. Pirms mazās dzimšanas biju stingri pārliecināta, ka viņa gulēs savā gultiņā un konvertiņā/guļammaisiņā, bet realitātē viņa visas sava mūža dieniņas guļ ar mums lielajā gultā ievīstīta vilnas segā. Tāpat ar knupīti - nē un nē, jo tas taču var sajaukt bērnam zīšanas tehnikas u.tml. Realitātē iedevām knupi 3.dienā, kad bijām atbraukuši uz mājām un mazā traki raudāja un nebija nomierināma. Viņa man labi atšķir, kas ir knupis, kas krūts un pat pēc pudelītes lietošanas, labi ņem krūti un ēd. Ar to visu gribēju pateikt, ka bērni ļoti atšķiras un, lielākoties, teorijas ļoti pārspīlē vienu vai citu ļaunumu, ko vecāki var nodarīt savam mazulim. Priecājos, ka esmu gana elastīga un nepārdzīvoju, ka "esmu slikta mamma" dodot knupi vai vīstot segās sev blakus.
05.11.2014 11:23 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
skaya +++ Var jau domāt: es darīšu tā un šitā, bet bērns ievieš savas korekcijas. Un ir daudzas teorijas, kas manam bērnam nu galīgi neder. Kaut vai tā pati ietīšana - meitai uzreiz iestājās panika nevis miers, un vēl joprojām viņai nepatīk kustību ierobežošana. Tāpat arī biju stingri nolēmusi, ka bērns gulēs savā bērnu gultiņā - kā tad! Bērns jau tik maziņš ir atsevišķa personība, kuram patīk vai nepatīk konkrētas lietas un es ātri aplaužos pie teoriju kaudzes.
05.11.2014 11:30 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
tieshi taa.. Piekriitu medus,aizei par to,ka tas viss ir bizness un katrs dakteris tiek stuteets ,pabalstiits noa ttieciigajiem zaalju razhotaajiem utt. Tapec tev ir dota galva uz pleciem,domaa,izveertee unpie jem savus leemumus. Ja tavam amzajam patiik guleet uz puncha,lai gulj,bet esiet piesardziigi,ja mazajam patiik guleet uz muguras,lai gulj,bet esiet piesardziigi. Ja mazajam patiik lielajaa gultaa,lai gulj,bet esiet piesardziigi .... Vie kaarshi domaajiet ar galvu un esiet piesardziigi. Tas arii viss,ko varu pateikt,
05.11.2014 11:35 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
+tille
05.11.2014 11:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!