Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Dzemdēju Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Par kājgali man neviens neko neteica. Kāpēc kājgalī?
05.11.2014 09:55 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Es arī liku uz sāna, ik pa 20 min.grozīju.Man tieši teica, ka tā ir drošāk, ja nu gadās atvemt.Un dz.namā Bulduros jauna bērnu māsiņa jau no paša sākuma lika uz nakti uz sāna man ar viņu čučēt. Bērnu jāpieskata jebkurā gadījumā, lai arī guļot uz vēdera, galviņa uz sāniem būtu.Paziņa lika tikai uz muguras gulēt, tagad galva pēc pankūkas izskatās.Nabaga meitenīte, tādai tagad būs jādzīvo.Esmu medmāsa un, kad es mācījos, tāda jaunā vadlīnija vēl nebija, ja būs kādreiz vēl bērni, darīšu tāpat-likšu uz sāna, kā arī uz vēdera trenēties neilgu laiku.
05.11.2014 09:56 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Šitā bilde man labāk patīk, tai, kas augstāk, bēbis netur galvu parizi, jābūt uz sāna.

05.11.2014 09:58 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Dzemdību namā teica par sāniem.precizēju:pabaro-liec uz vieniem sāniem-pabaro-uz otirme-pabaro-uz miguras. Un taa uz rinki.
Tagad manējais gul ka trešajā bildē bet nu vins jau liels.
Un bildē ir mīksts matracis :D man piemēram dibens notirpst guļot ilgi uz muguras. Vai tad bērnam vienā pozā guļot nekas netirpst un nenoguļas? Saka ka galvas forma deformējas arī. Uz gultas guļošos taču arī groza lai nav izgulējumi.
05.11.2014 09:58 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Es bērnu lieku gulēt dažādi. Uz vēdera, viena sāna, otra sāna, muguras. Man tā mācija DzN un arī http://aijasprakse.lv/
05.11.2014 09:58 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Papau, bet kā jau te ir pieminēts, noguļot VISU laiku uz muguras, galvaskauss nepaliek kā pankūka?

P.S. Pie manis bija arī fizioterapeite, arī ieteica uz sāniņa, sāniņus mainot.
05.11.2014 09:59 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Nu es tik droši neapgalvotu, ka viss, kā ir ārzemēs, ir labāk.Kur izguroja slikto staigulīti?Latvijā?Diez vai!Parādījās tāds, baigi labais bija, katram otrajam mājās bija, tagad tādu kategoriski aizliedz..Nu vot, un tā var atrast par katru jaunu lietu, vadlīniju, ka nemaz nav tik labi, kā sākumā likās.Es ieteiktu uzticēties gan dz.nama speciālistiem, gan savam ģimenes, bērnu ārstam, bet, pats galvenais-sev.
05.11.2014 10:01 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Manam puikam ir ļoti smuka galviņa, gulējis tikai uz muguras ar galvu uz sāna. Pa dienu taču zīdainis daudz dzīvojas uz muguras ar galvu taisni - tur arī tā galvas forma izlīdzinas.
Nē, es negribu nevienu pārliecināt, vnk tā gulēšana uz sāna esot viens no ZPNS un esmu pārsteigta, ka to tik plaši vēl popularizē, iesaka...

BetijaB
Paziņas meita tātad ir gulējusi nepareizi un galva nav bijusi uz sāna.

the_one
Uz gultas guļošos taču arī groza lai nav izgulējumi.


Nu salīdzināji :D Cik stundas no vietas noguļā šādi slimi cilvēki un cik stundas max no vietas noguļ zīdainis, kurš vēl neveļas?
05.11.2014 10:02 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
BetijaB

Nevienā brīdī nesaku, ka viss, kas ir ārzemēs, ir labāk. Manis pēc kaut kājām gaisā tos bērnus var guldīt, nav jau manējie :D
Staigulīši nekad nav bijuši vadlīnijās, ne ārzemēs, ne LV, nekur.

Jā, protams, es nevienai nelieku uzticēties un klausīt kaut kādai foruma Papau :D es tikai diskutēju.
05.11.2014 10:04 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Cik stundas no vietas noguļā


Nu jāa...noguļ, nevis noguļā :D
05.11.2014 10:05 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Par kājgali gan piekrītu, lai sega neuzspārdās virsū.
05.11.2014 10:06 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
es dzemdēju DzN , tā teica pilnīgi visi , kājgalī bērnu neliku gulēt un arī tagad nelieku , sedzu ar segu un arī guļammaisu neizmantoju nekad ! Ja nelikt pamīšus uz sāniem , bet tikai uz vaina vai tikai uz muguras būs kvadrātaina vai plakana galva , man ir reāls piemērs pazīstama meitene , kuru mamma lika tikai uz viena sāna un viņai ir bišķīn kvadrātaina galva , nu zem matiem protams neredz , bet ja taista tad var taustīt ....
Mans personīgais viedoklis , nedarītu kā saka UK , tur , manuprāt, reti kurš ārsts rīkojas normāli un pacienta interesēs ... pietiek jau palasīt ko te meitenes raksta , atceros kā Marī gāja ar dzemdēšanu nu vispār vājprāts ! Un ja padomā loģiski vēderā jau tas bērns "karājās " ūdeņos , un nēsāt un šūpot un rokās ņemt ir dabīgi, bet likt uz sāna nav dabīgi , kur loģika !?
05.11.2014 10:07 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Cik stundas no vietas noguļā šādi slimi cilvēki un cik stundas max no vietas noguļ zīdainis, kurš vēl neveļas?

Vispār jau daudz. Jo cik tad tas zīdainis ir nomodā. Guļ, guļ, paēd (kas ir ~20-30 min.), sagaida atraugu, nomaina pamperu un atkal guļ. Pie kam zīdaiņa āda ir krietni maigāka un trauslāka, izgulējumi un tirpumi varētu veidoties pat ātrāk (vismaz man tā šķiet, med. izglītības man nav, bet esmu kopusi uz gultas gulošu pensionāru).
05.11.2014 10:09 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
weee
Tagad padomā ar ko atšķiras ķermeņa atrašānās ūdenī ar tā atrašanos ārpus ūdens ;)

Tam visam nav nekāda sakara ar UK, bet ES un liekas, ka arī ASV un Kanādā ir šāda prakse, bet tur varbūt ienāks kāda un precizēs, man slinkums googlēt tagad.

Lai deformētos galvas forma, tad tam bērnam bez maz 24/7 jāguļ kādā konkrētā pozā.


Ja nelikt pamīšus uz sāniem , bet tikai uz vaina vai tikai uz muguras būs kvadrātaina vai plakana galva


Ļoti skaļš un nepareizs apgalvojums. Man arī ir reāls piemērs - mans bērns, manas māsas bērns, mana vīra brāļa nu jau 2 bērni un vēl varu turpināt un turpināt - visiem smukas galviņas.
05.11.2014 10:11 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Es salīdzinu nevis staigulīti ar vadlīniju, bet gan staigulīti kā novitāti un jaunu vadlīniju.Kas pēc pārdesmit gadiem var būt atklāts kā ne tik laba lieta.
Jā, bet ja groza to galvu uz sāna, tā vai tā sanāk koriģēšana, ļaujot viņam gulēt bez iejaukšanās, rezutāts ir pankūka.
Es kaut kā neticu, ka mūsu dzemdību speciālisti ir tik slikti, salīdzinot ar tiem pašiem UK dz.speciālistiem.
Es jau arī saku, ka es tā darītu arī otru reizi, bet katrs tiešām var darīt, kā vēlas :)
05.11.2014 10:12 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Gita42

Nu sāksim ar to, ka zīdainis ir paredzēts gulēšanai. Visas ēšanas, pamperu maiņas, došanās pastaigās ar ratiem, mazgāšanās un atraudziņu gaidīšanas - tas viss ir pilnīgi pietiekami. Jaundzimušajam vispār vēl visas galvaskausa šuves ir diezgan brīvas, ja zina, ko dara, tad var ar rokām just kā "staigā" galvaskausa plātnes jaundzimušajam. Būtībā pietiek ar dažām minūtēm, lai tās smuki nostātos vietā un nekāda deformācija neveidojas.
05.11.2014 10:14 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Jebkurā gadijumā, liekot bērnu gultā, es vienmēr domāju, kā justos es. Ja es nevarētu pagriezties uz citiem sāniem un būtu jāguļ visu laiku vienā pozā, es tak tiem vecākiem visas smadzenes izbļautu un mājai logus iznestu ar savu balsi. Tāpēc arī bērnam gulēšanas pozu mainu. Viena dusa tā, otra dusa šitā, trešā vēl šitā. Jāteic, ka visnemīlamākā poza ir vēdera poza. Ar to ir vesela procesija. Jo jāaizmidzina bērns ciešā miegā uz mammas krūtīm (tad meitai ir visciešākais miegs) un tikai tad var viņu nolikt gultā uz vēdera. Tiesa gan, ja mazā guļ uz punča, tad es sēžu blakus, viņa ir pārāk dīdīga, lai viņu atstātu vienu šādā pozā.
05.11.2014 10:16 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Lai deformētos galvas forma, tad tam bērnam bez maz 24/7 jāguļ kādā konkrētā pozā.


bet viņš arī guļ gandrīz tik daudz un ja neguļ tāpat atrodas guļus , nu es taču neiešu te strīdēties, katrs dara kā grib , tikai es arī neuzskatu, ka mūsu ārsti ir kaut kādi zābaki ....

Tagad padomā ar ko atšķiras ķermeņa atrašānās ūdenī ar tā atrašanos ārpus ūdens


ar bezsvara stāvokli ? , vai es nezinu kā lai to pareizi uzraksta , bet nu kā jau minēju es pilnībā uzticos mūsu ārstiem un mūsu medicīnai un kā redzu es neesmu tāda vienīgā ....
05.11.2014 10:17 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Jebkurā gadijumā, liekot bērnu gultā, es vienmēr domāju, kā justos es. Ja es nevarētu pagriezties uz citiem sāniem un būtu jāguļ visu laiku vienā pozā, es tak tiem vecākiem visas smadzenes izbļautu un mājai logus iznestu ar savu balsi. Tāpēc arī bērnam gulēšanas pozu mainu.


gluži manas domas , bērns ir tads pats cilvēks kā mēs tikai maziņš ...
05.11.2014 10:18 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
BetijaB
Jā, bet ja groza to galvu uz sāna, tā vai tā sanāk koriģēšana, ļaujot viņam gulēt bez iejaukšanās, rezutāts ir pankūka.


Vispār nē. Guļot uz muguras, galvas pagriešana uz sāna ir reflekss.

Es kaut kā neticu, ka mūsu dzemdību speciālisti ir tik slikti,

Nevienā brīdī neko tādu neesmu teikusi.

Lai gan, es nezinu, vai LV ir statistikas dati par mirstību dēļ ZPNS, bet ir statistikas dati par zīdaiņu mirstību kā tādu - dzemdību laikā un ~3 dienas pēc tām. Nu tur LV rādītāji ir katastrofāli uz visas ES fona. Bet, taisnības labad jāsaka, ka es pēdējo reizi šos datus redzēju 2011. gadā, kad rakstīju bakalaura darbu, kas un vai vispār kaut kas ir mainījies pēdējos gados, nezinu.

05.11.2014 10:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits