Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Madlena jau nosutija linku putriņgrāmatai! Paaaldies :)
Un vēl par piebarošanu, manam 4. ar pus mēneši, sāku piebarot ar banaanu, tagad nedeļu dodu ķirbi, kā ir, vai tagad var tikai vienu veidu dienā, vai piemēram brokastīs iedod drusciņ banānu un vēlāk pusdienas ķirbi.. vai vel par agru tā miksēt?
29.10.2014 09:49 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mums arī pagaidām dz.d. pa mierīgo. Ir, protams, īpašas sajūtas vecākiem tajā dienā, bet kamēr bērns neprasa baigo ballīti, tikmēr pa mierīgo. Pirmajā bija ļoti, ļoti vienkārša. Tikai ģimenes lokā ar kūku, baloniem, dāvanām. Otrā bija stipri līdzīga, aizgājām no rīta uz soft play, ciemos no LV bija mazais brālēns un tā. Šogad trešajā braucām uz Safari un atrakciju parku, kur noslēgumā bija uguņošanas šovs. Tā viņam bija viena fantastiska, pozitīvām emocijām piepildīta diena. Visi dzīvnieki, atrakcijas, karuseļi, našķi, braukšana ar 2stāvīgu autobusu (jēziņ, kur vēl lielāku laimi 3gadniekam :D ) utt. utjp. Nākamajā dienā bija plānā dāvanas, kūka utt. Katru gadu no rīta pie gultas viņu sagaida daži tematiski hēlija baloni. Sajūsma ir katru gadu, bet šogad...tā seja, kad viņš izrāpās no gultas, lai nāktu pie mums...tad ieraudzīja to balonu, mute burtiski atvērās, nesaprata ko redz, apgāja no vienas puses, apgāja no otras puses, pieskārās ar pirkstu (un nav jau tā, ka pirmo reizi hēlija balonu redz :D diezgan regulāri tiek pie tāda) :D ieraudzīja pārējos un tajā brīdī tā sajūsma...tik pat labi tie baloni varēja arī būt vienīgās dāvanas :D
Man šādas mierīgās ballītes patīk vislabāk. Patīk vērot to bērna neviltoto emociju izpausmes, prieku...nekāda stresa, nekāda bardaka, viss mierīgi, 100% uzmanība bērnam, bet nu jā...nāks lielāks, būs dārziņš, skola, tad jau gribēs kaut ko līdzīgu kā visiem. Redzēs, ko mums izdosies sarunāt, meklēsim kompromisu :) Naudu man labāk patīk ieguldīt emocijās un kopīgās ģimenes atmiņās nevis vnk izgāzt milzu summas par telpu īrēm, ēšanu utt., bet...ja tas ir tas, ko bērns gribēs, tad nu...tas laikam būs tas, ko viņš dabūs, saprāta robežās, protams.
29.10.2014 09:58 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
medusmaize

Pareizi būtu nemiksēt un dot pa vienam, pa bišķītim, vērot reakciju utt.
Es darīju nepareizi :) Jā, es vēroju reakciju, bet nesāku ar vienu karotīti, jau pirmajā reizē iedevu kādu 1/3 porcijas. Diezgan strauji liku klāt citus dārzeņus, augļus...būtībā labi, ja vienu reizi iedevu vienu tīru, jaunu produktu. Mana loģika vienkārša...ne manā, ne vīra ģimenē nevienam nav nekādu alerģiju, bērns līdz tiem 5,5m bija vesels kā rutks un arī nebija nekādu alerģiju, neredzēju iemeslu krāmēties ar 1/4 karotīti šodien, 1/2 karotīti rīt, 1 karotīti parīt utt. BET es ĻOTI sekoju līdzi vēdera izejai, pašsajūtai utml. lietām. Mums viss bija ļoti labi, bet, ja būtu redzējusi, ka vēdera izeja paliek nesmuka vai parādās kādas citas problēmas, uzreiz rīkotos pavisam citādāk. Un ēdienu taisīju maigu, vieglu, viegli pārstrādājamu, sākumā diezgan pašķidru, lai kuņģis pierod, lai pāreja ir pakāpeniska, bet nu arī šajā ziņā diezgan strauji progresēju un ilgi ar šķidrām bēbīšputrām nekrāmējos.
29.10.2014 10:12 |
 
Reitings 24
Reģ: 25.06.2014
medusmaize

Es ieteiktu vienu produktu ēst kādas dienas 3. Tad, ja nav reakcijas (uz ādas vai pamperī) un nesāp puncis, tad likt klāt citu. Citādi, ja nu atklājat alerģiju - nevarēsi uzminēt, no kā.
Vēl es laikam nedotu sākumā saldu (banāns), bet sāktu tikai ar dārzeņiem, lai bebis uzzina, ka ir visādas labas garšas, ne tikai saldās ;)
29.10.2014 10:26 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Es tā arī daru, pirmo nedēļu devu banānu, tad ķirbi, tagad domāju vai var vienā dienā dot abus, no rīta vienu pusdienās otru.. vai nav pa smagu kunģītim?
29.10.2014 10:41 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
sveicieni gada jubilejāāāā!!! :)
aj man jau bailes paliek kā svinēsim sava mazuļa dzdiena...ja būtu lielāks būtu savādak, tad tik tiešām aizbrauktu uz Rīgu uz zooo vai vēlakutkur vnk trijatā pavadītu patīkami dienu, bet mums ir kaudze traku radinieku, kuri mani dzen stresā...un viņi visi 100% bez ielūguma ieradīsies uz mazā dzimšanas dienu...un atkal stresss, galdi un bērna mocīšana
jau bērna pus gadiņs mums izvērtās 3 dienu galdu klāšanā...
biezi vien svētkos sēzot pie galda iedomājos kā būtu pavadīt šo dienu uz neapdzīvotas salas, un cenšos domās teleportēties :D
29.10.2014 10:41 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es zinu, ka mazajam pirmā dzimšanas diena neko nenozīmē, bet man to vajag vairāk kā dēlam, jo man tā būs īpaša diena un iespējams vairāk bērna gada jubileju nebūs. Tāpēc man būs gan rotājumi, gan skaista kūka, pārākā ballīte jau nebūs, bet nu pietiekoši radi jau sanāk, tad domāju kā visu vēl ar draugiem apvienot. Es gribu nosvinēt skaisti. Un tā kā gada jubileja iekrīt sestdienā, tad vispār forši, ka var svinēt īstajā dienā un tiek visas omes no visām malām.
29.10.2014 10:45 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es baroju ļoti haotiski , alerģiju nav , ja nu tikai dažas pumpas no sulas, bet droši jau tāpēc ,ka par daudz dodu.
29.10.2014 10:45 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Pelītei sveiciens ar bērna pirmo gadiņu! :))

Meitenes, kādi jums termometri mājās?
29.10.2014 11:07 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Gita - kaut kas līdzīgs
29.10.2014 11:09 |
 
Reitings 227
Reģ: 08.11.2012
Gita mēs tikai un vienīgi veco labo dzīvsudraba termometru izmantojam.
29.10.2014 11:11 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Par termometriem -

Man ir pie galvas liekamā plāksnīte - nekam neder un neko tur nevar saprast.

Tad man ir šitāds -
http://cibucabu.lv/products/5718-geratherm-duotemp-termometrs.aspx

pērkot domāju, ka tas ir bezkontakta, bet izrādās, ka jāliek pie pieres vai ausī. No sākuma nekas nesanāca, bet beigās sapratu, ka temperatūra ja ir, tad izmēra labi un esmu jau piešāvusies.

Taču ja man būtu jāpērk no jauna, tad ņemtu šo - Microlife 150.
29.10.2014 11:11 |
 
Reitings 198
Reģ: 24.08.2014
Gita42 Tu domā bēbīšu termometri , vai pieaugušo? ;)
29.10.2014 11:12 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Personīgi nespēju iedomāties kā mazajam es izmērītu temperatūru ar dzīvsudraba jeb man ir spirta termometrs, jo

1)pie pirmajām temperatūrām biju viena un satraucos vai nekāpj augšā un mērīju ļoti bieži, brīžiem ik pa 5 minūtēm, lai saprastu vai viss ok un nav zāles jādod (mazajam bija 3 mēneši pie pirmās potes, kad bija temperatūra) un ar dzīvsudrabnieku nezinu kā tas iespējams.

2) nu nevaru iedomāties kā tā mērīšana mazulim padusēm vai citur, ja mazulim vēl iespējams, tad mazliet vēlāk, vismaz savu bērnu, nevarētu noturēt mierā, lai kaut cik normāli izmērītu.
29.10.2014 11:17 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir dzīvsudraba termometrs, bija arī knupis - nu man likās galīgi garām, bet kādas bēbim varbūt patiks!

Es arī savu baroju visādi, pagaidām stabils ir launags - banāns, banāns+ābols vai banāns+bumbieris. Tagad brokastīm nopirku Milupas putru pamēģināt. Pusdienas ar ēd. Domāju, ka uz 6 mēnešiem ēdīs visntoaļ kārtīgi un stabili, pudeli plānoju nakts gulēšanām.

Mans bērns pārnakšņoja pie omes. Izgulējos līdz 10.30. Viss ok, tikai rīts jocīgs, ka neviens nevārās un nesmejās, bet nu jā - pagulēt varēju un omei 100x nezvanīju :D
29.10.2014 11:21 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man ir tas elektriskais vai kā tur viņu ,nu kurus tirgo veco termometru vietā. Vienmēr varu izmērīt .

Gita, paldies par končām ļoti garšīgas :)
29.10.2014 11:22 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
leopards, vairāk jau bēbim, protams, bet nebūtu slikti ja arī mums lielajiem varētu to tmp. izmērīt, ja rastos nepieciešamība. :)

Lilii, vai tev ir kādai paziņai tas Microlife NC150? Es arī uz to metu acis, bet lasu internetā viedokļus, un tie ļoti dalās.

Un jā, es arī nespēju iztēloties kā mazam zīdainim noturēt padusē dzīvsudraba termometru tās 7 minūtes. Pie kam atceroties, kā mums ar brāli viņi plīsa bērnībā, mamma nespēja pirkt jaunus, tad es pilnīgi noteikti negribu lai tāds ir arī manam bērnam.
29.10.2014 11:22 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Man arī dzīvsudraba.Reti mēru, bet kad vajag, kaut kā izdodas. Turu klēpī un rādu kādu multenes klipiņu.
29.10.2014 11:23 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
weee, veseli ēduši! Paldies par štātēm! :) Peka laimīga, ka beidzot ir kaut kas tuvāks viņas izmēram un rokas nepinās iekšā. :D
29.10.2014 11:24 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man atkal visu dzīvi velkās līdzi uzskats, ka dzīvsudraba termometri ir visprecīzākie, kā arī, ja temperatūra ir, tā tie uzrādīta ļoti ātri.

Un mans uzskats - ja vajag izmērīt, tad vajag. Ja ir aktīvs, nu tad neko - bļauj vai dari, ko gribi, bet nāksies to 1-2 minūtes mammas klēpī pasēdēt!!! (bet nu, cik esmu mērījusi, neesmu mērījusi ik pa 5 minūtēm)
29.10.2014 11:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits