Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 963
Reģ: 08.05.2010
jaut. taam,kuraam mazie jau piedzimusi.. Vai tiesaam pirms dzemdiibaam mazie paliek looti mieriigi?
10.10.2014 21:49 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Eibī, manā gadījumā jā
10.10.2014 22:08 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Meitenes, lai nebūtu jātaisa atsevišķa diskusija, varbūt jūs zināt. ;D Situācija tāda - vīram bija darba pasākums ar kolēģiem, izdzēris dažus alus un man stāvoklī esot viņa dvaša liekas drausmīga šobrīd, pat buču nevarēju šovakar iedot. Tagad viņš pārdzīvo, ka es neiešu gulēt blakus, jo esmu lasījusi, ka bērniņiem ir kaitīgi gulēt istabā, kur guļ dzēruši vecāki tās izelpas dēļ. Grūtniecības laikā arī? Varbūt muļķīgs jautājums, bet man interesē viedoklis.
10.10.2014 22:37 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Čerijs, produkti ir atļauti no 4 mēneši ... nu ābols paliek ābols hipp domā no 4 , latvieši , ka no 6 ;) tāpat , kā tu par teļa gaļu , ka nav labi no 4 mēnešiem ;)
10.10.2014 22:40 |
 
Reitings 24
Reģ: 25.06.2014
kakene5, es domāju, ka nevajag pārspīlēt. Nezinu, kā ir jādzer, lai vīra izelpa Tev kaitētu.
10.10.2014 22:43 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
par slimošanu - mēs ar vīru arī vairākas reizes abi esam slimojuši, bet bebim paldies Dieviņam viss ok (bebis no dzimšanas ēd maisijumu), bet draudzenes mazais kurš ēd krūti jau vairakas reizes no mammas ir dabūjis iesnas un klepu...tāpēc es arī neticu tām antivielām
10.10.2014 22:51 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Madlēna, nu tādēļ es prasu. Vienkārši liekas nepatīkami un tā izelpa ļoooti spēcīga, bet tas tādēļ, ka vispār lielāka jutība pret smakām šobrīd laikam. :D
10.10.2014 22:51 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Es devu medu no 4 mēneši, pie pirmajām saaukstešanās pazimēm- iesnas vai klepus, uzreiz kumelīšu tēja ar medu un no pudeles, divām uzreiz viss pārgāja, neslimojām kīdz pat 9 mēnešiem kad bija plika t, visdrīzāk no zobiem.
Alerģija nav bijusi ne priet vienu produktu un ja uzreiz neparādās, tad es domaju, arī neuzradīsies pēc ilgāka laika, kad tas produkts ir dots, jo tādā gadījumā, tā var uzrasties pret jebko un jebkurā brīdī.
10.10.2014 22:51 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Laikam jau izrunats jautajums, tachu kadi bija tie iemesli, kapec mazie ed maisijumu nevis kruts pienu?
Vnk intereses pec, kapec ir taa kaa ir.
Par Wee un Lilli atceros.
10.10.2014 22:55 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
man vnk nebija ne piles piena, to apstiprinaja arī daktere dzemdību namā
10.10.2014 22:57 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Maija, man bija vnk maz. Tukšas krūtis.atslaucot tads caurspidigs bija vēl. Baroju jaukti no pirmās dienas. No 3, 5 men tikai maisījums.
10.10.2014 22:59 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
jaut. taam,kuraam mazie jau piedzimusi.. Vai tiesaam pirms dzemdiibaam mazie paliek looti mieriigi?

Tā ir dzirdēts. Man pašai arī tā bija, cik atceros.

Laikam jau izrunats jautajums, tachu kadi bija tie iemesli, kapec mazie ed maisijumu nevis kruts pienu?

Tāpēc, ka bērnam vajadzēja kaut ko ēst. Ar pienu bija kā bija, cik sanāca, tik, protams, devu. Ar šodienas zināšanām būtu darījusi vairāk un cīnījusies par pieniņu ilgāk. Bet - personīgā pieredze izkliedēja mītu par piena maisījumiem kā pasaulē lielāko bubuli un kaitīgāko bērnam, kas vien var būt. Nenoliegšu, ka tā arī bija ērtāk. Vispār - no manis pēc dzemdībām maz kas pāri palika, ja vēl bēbim no daudzām lietām alerģijas mestos vai puncis sāpētu, tad es varētu mēģināt teju no plika gaisa pārtikt un beigās mani vējš pa gaisu aizpūstu. :D Pieļauju, ka tāpēc arī ar to pienu bija kā bija, svara dēļ, bet - tā tikai mana teorija.
10.10.2014 23:05 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Novembris un aukstais dzīvoklis ir atnesis slimību mūsmājās.
Klepoja stundu no vietas, līdz vemšanai. Gribēju apvaicāties, vai tādās klepus lēkmēs ir pareizi bērnu apģērbt silti un iznest uz lodžijas, elpot svaigu gaisu? Lasīju to cālī.
Pēc šņabja kompreses, libeksīna un kumelīšu tējas, klepus rimās, bērns iemiga.
11.10.2014 01:11 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Pieļauju, ka tāpēc arī ar to pienu bija kā bija, svara dēļ, bet - tā tikai mana teorija.

marchixa Man arī piens pazuda ātri, aptuveni mēnesi baroju pati, pēc tam ar maisījumu. Ēdu labi, biju pat pieņēmsies svarā, dzēru daudz ķimeņu tējas. Kad jutu, ka piens paliek ar katru dienu mazāk, sāku papildus atslaukt, lai būtu vairāk, bet nekā.
Tad vērsos pie homeopātes, kura teica, ka iespējams, pāragrs piena zudums var būt iedzimts. Un tiešām, mana mamma mani baroja aptuveni mēnesi, kā arī vecmāmiņai piens pazuda jau otrajā mēnesī.
11.10.2014 01:20 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Hei meitenes, manam bebim vakar pec pastaigas saka no vienas acs tadi dzelteni izdalijumi nakt, ne jau ta, ka list, bet pec cucesanas visa acs ar tiem noklata ta, ka gruti atvert, kadai gadijies? Iesim pie arsta, bet lidz tam vajag kadu ideju sirdsmieram
11.10.2014 08:05 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Žizele,

Es savam ar kumelītēm actiņas tīrīju katru rītu kādus 2 mēn,kad bija tāda pati problēma.
11.10.2014 08:08 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
Žizele - cik zinu tad tik maziņiem bebīšiem tas ir normāli. tīri ar melno tēju - apmērcē vatīti un patīri actiņas - regulāri
11.10.2014 08:32 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Žizele - man bija tāpat, tīri visu laiku ar kumelīšu tēju.
11.10.2014 08:48 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
jaut. taam,kuraam mazie jau piedzimusi.. Vai tiesaam pirms dzemdiibaam mazie paliek looti mieriigi?


Tas laikam neattiecas uz mani un uz ierosināšanām. Bēbis pa vēderu spēcīgi spārdījās gan dzemdību laikā, gan pirms tam. Nu pie vainas gan varēja arī būt skābekļa trūkums. Kā teica vecmāte - pīrādziņš gatavs nākt ārā un nepacietīgi dauzās gar aizvērtām krāsns durtiņām. :D

vakar pec pastaigas saka no vienas acs tadi dzelteni izdalijumi nakt, ne jau ta, ka list, bet pec cucesanas visa acs ar tiem noklata ta, ka gruti atvert, kadai gadijies?


Sākuši atvērties un tīrīties asaru kanāliņi, tas ir pilnīgi normāli. Mazgā actiņu ar kumelīšu tēju, sākot no ārmalas, virzoties uz acs kaktiņu. Pāries pāris dienās.

Laikam jau izrunats jautajums, tachu kadi bija tie iemesli, kapec mazie ed maisijumu nevis kruts pienu?


Man tas pats, kas marchixai - piena nav pietiekoši un paliek aizvien mazāk. Bērns mirst badā, bļauj nemitīgi, grūž pupu nost, izspiest var pāris piles. Vēl cīnos un baroju jaukti (koliku nav, tāpēc vēl jaucu), bet tad, kad pieniņš pazudīs, tad arī pāriesim tikai uz maisījumu. Šaubos vai tas ir no svara atkarīgs, lai gan dzemdību zālē pazuda visi uzņemtie 12kg, vēl 2 nedēļu laikā ir pazuduši 3kg, par apkārtmēriem nemaz nerunājot - es izdilstu ar katru dienu aizvien vairāk, pat pirms grūtniecības uzēstie tauciņi ir pazuduši vienā mirklī. Vēl grūtniecības laikā neko daudz neēdu, jo bija pazudusi garšas sajūta (viss pēc salmiem garšoja), tagad neko neēdu, jo nekas negaršo un ir pilnībā pazudusi izsalkuma sajūta. Knibinos kā cālis un pēc pulksteņa, lai tikai neaizmirstu paēst. Man reāli bail, ka no manis paliks tikai kauli un āda :( Pirmsgrūtniecības drēbes arī ir aizdomīgi vaļīgas palikušas, laikam būšu izstaipījusi :D

Par piena zuduma iedzimtību reti kura vecmāte visār runā, populārais viedoklis ir, ka dzemdības nenosaka ģenētika un piena daudzumu arī. Bet man bija netipiskas dzemdības ar neaktīviem dzemdību ceļiem (nekas dabiski nevērās vaļā kontrakciju laikā) un zaļi augļūdeņi. Cik dīvaini, ka es pati esmu nākusi pasaulē ar ķeizaru tikai tāpēc, ka mammai bija tieši tāpat. Arī es neesmu saņēmusi mammas pienu, jo mammai piens bija ļoti maz un izbeidzās jau esot slimnīcā. Man pieniņš sākuma likās daudz pirmajās dienās un tad pļokts-nav tik daudz. Sagadīšanās? Nezinu gan...
11.10.2014 09:04 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Jūtos tāda kā sagurusi jau kādu nedēļu... Laikam drūmais laiks pie vains :(

Muša, man laikam būs izgāšanās ar nakts putru :D Aizvakar es viņam "vilku" laiku līdz gulētiešanai un aizvilku tik ilgi, ka berzēja acis, raudāja un putra, protams, nebija prātā. Vakar bija plāns ap 20tiem iedot putru un tad pirms gulētiešanas pudeli. Arī šis plāns izgāzās :D

Es baroju jaukti - krūts, maisījums un nu jau arī piebarojums. Nepatīk krūtsbarošana fui, riebjas, bet nu ko vajag, to vajag. Tāpat arī papildus ņēmu maisījumu no kādiem 2 mēnešiem, lai ar mierīgu sirdi varu iziet laukā, aizbraukt ciemos, uz veikalu, uz centru, lai var atstāt kādreiz vecvecākiem un tā...
11.10.2014 09:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits