Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par pašnodarbinātu personu un saimniecisko darbību. Neskaidrības par to, kas, kur jāraksta

 
Reitings 141
Reģ: 13.11.2013
Labdien, VID diemžel man neko vairāk neskaidroja, teica, ka pašam jāsaprot.

Tātad piedāvaja ņemt mikro uzņēmumu, vai, ja ienākumi nav prognozējami, tad parasto 24% statusu. Ņēmu 24% statusu.

Teica, ka nevaru sēgt tikai kā pašnidarbināta persona, bet bija jāslēdz līgums kā pašnodarbinātai personai pluss saimnieciskā darbība. Vai tam ir kāda atšķirība?

Jautājums ir par to, ka katru mēnesi it kā ir jāveic grāmatvedība. Man atsūtīja datus, lai varu piekļūt elektroniskai sistēmai, taču es nesaprotu, kur tur var vadīt par katru mēnesi kaut kādus maksājumus, ja arī tie ir 0Ls.

Vai man ir jāiesniedz par katru mēnesi VID dati, vai varu turēt mājās? Un gada beigās iesniegt čekus?

Kā ir ar čeka grāmatiņu? Tā ir vjaadzīga? lasīju, ka pašam jāpērk un jāreģistrē vid?

Un gala jautājums, kāpēc ir reģistreta īpašuma adrese. Un kāds risks ir reģistrējot savu īpašumu?

Kā var pārtraukt pašnodarbinātas personas statusu?

Paldies.
13.11.2013 19:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
VID rīko seminārus (bezmaksas) par nodokļu maksāšanu pašnodarbinātajiem - viņu majaslapā jābūt informācijai, kad. Ja esi bezdarbnieks, arī NVA rīko kursus (regulāri).

24% ir izdevīgi, ja sniedz pakalpojumus - 24% tiek maksāti no tīrās peļņas, bet 9% no ieņēmumiem.

Par saimniecisko darbību nemācēšu teikt. Ja tu domā to sadaļu anketā, kur tu norādīji, ar ko kā pašnodarbināta persona taisies nodarboties, tad "saimnieciska darbība" derēs visiem dzīves gadījumiem.

Grāmatvedība ir jāveic regulāri, kā - to tev apstāstīs seminārā (vai noalgo uz pāris stundām jebkuru normālu grāmatvedi). Grāmatvedību tu veic pats mājās, katru mēnesi tev EDS (tajā sistēmā ar paroli, ko tev iedeva) nekas nav jāvada. Tur tev būs jāiesniedz dati taksācijas gada beigās (no marta sākot).

čeku grāmatiņa vajadzīga tad, ja tu taisies izsniegt klientiem čekus (loģiski). ja norēķini ar 100% visiem klientiem ies elektroniski, vari izrakstīt un pa e-pastu sūtīt rēķinus. Tad čeku grāmatiņu nevajag.

Īpašuma adrese dažreiz ietekmē to, kāds nodoklis tev jāmaksā, bet tas nav tavs gadījums.

Īpašuma reģistrācija kā tāda risku nerada. Bet pašnodarbinātā statuss pats par sevi - rada. SIA atbild tikai ar SIA mantu, pašnodarbinātais - ar visu savu īpašumu (TV, auto un māju ieskaitot). T.i., ja iebrauksi parādos vai radīsi sadarbības partnerim zaudējumus, tiesas ceļā no tevis var piedzīt visu.

Pārtraukt - laikam turpat VID, vismaz pēc loģikas.



Ja es kļūdos, lūdzu mani labot!
13.11.2013 21:31 |
 
Reitings 141
Reģ: 13.11.2013
57days super, paldies. Tavs komentārs ir ļoti noderīgs. :)
13.11.2013 23:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits