VID rīko seminārus (bezmaksas) par nodokļu maksāšanu pašnodarbinātajiem - viņu majaslapā jābūt informācijai, kad. Ja esi bezdarbnieks, arī NVA rīko kursus (regulāri).
24% ir izdevīgi, ja sniedz pakalpojumus - 24% tiek maksāti no tīrās peļņas, bet 9% no ieņēmumiem.
Par saimniecisko darbību nemācēšu teikt. Ja tu domā to sadaļu anketā, kur tu norādīji, ar ko kā pašnodarbināta persona taisies nodarboties, tad "saimnieciska darbība" derēs visiem dzīves gadījumiem.
Grāmatvedība ir jāveic regulāri, kā - to tev apstāstīs seminārā (vai noalgo uz pāris stundām jebkuru normālu grāmatvedi). Grāmatvedību tu veic pats mājās, katru mēnesi tev EDS (tajā sistēmā ar paroli, ko tev iedeva) nekas nav jāvada. Tur tev būs jāiesniedz dati taksācijas gada beigās (no marta sākot).
čeku grāmatiņa vajadzīga tad, ja tu taisies izsniegt klientiem čekus (loģiski). ja norēķini ar 100% visiem klientiem ies elektroniski, vari izrakstīt un pa e-pastu sūtīt rēķinus. Tad čeku grāmatiņu nevajag.
Īpašuma adrese dažreiz ietekmē to, kāds nodoklis tev jāmaksā, bet tas nav tavs gadījums.
Īpašuma reģistrācija kā tāda risku nerada. Bet pašnodarbinātā statuss pats par sevi - rada. SIA atbild tikai ar SIA mantu, pašnodarbinātais - ar visu savu īpašumu (TV, auto un māju ieskaitot). T.i., ja iebrauksi parādos vai radīsi sadarbības partnerim zaudējumus, tiesas ceļā no tevis var piedzīt visu.
Pārtraukt - laikam turpat VID, vismaz pēc loģikas.
Ja es kļūdos, lūdzu mani labot!