Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Moraalaa dilemma

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man ir viena draudzene vai driizaak esmu vinjai otras mammas vietaa, jo esmu 11 gadus vecaaka. Vinja savos 16 sapinaas ar daudz vecaaku viirieti, kursh lietoja narkotikas, pierunaaja vinju pamest maajas (vinjas vecaaki ir paartikushi, izgliitoti cilveeki), beigaas vinja palika staavoklii un piedzemdeeja meitinju. Tagad vinjai ir 18 gadu, ir prom no narkomaanu dziives, vecaaki ljoti atbalsta ar mazo, pati studee. Vinja ljoti veelaas nokaartot savu privaato dziivi, bet nelaime ir taa, ka vinja neko nesleepj no savas pagaatnes un manupraat tas, komplektaa ar mazu beernu tik agraa vecumaa jauc aaraa jebkuras vinjas meeginaajumus uzsaakt attieciibas. Vinja tikai tagad tiek paari savai vainas apzinjai par to, ko lika paarciest saviem vecaakiem un ko ir izdariijusi nepareizi savaa dziivee, taapeec es vilcinos dot vinjai padomu, lai tomeer paklusee vismaz pashaa saakumaa par savu pagaatni, jo negribu, lai vinjas vainas apzinja atkal vinju saak grauzt. Meitene pati ir forsha, labestiibas iemiesojums (to arii izmantoja tas narkomaans, jo vinjai vinju ljoti gribeejaas izglaab) un ir pelniijusi satikt kaadu labu viirieti. Ar mammu vai teevu vinja par shaadaam lietaam nerunaa, taapeec vinjas mamma diez vai vinjai pateiks, ka lai izbeidz staastiit shausmu staastus no savas pagaatnes tikko satiktiem puishiem. Kaa man riikoties? Ljaut, lai pati nonak pie shaada secinaajuma (bet taa kaa vinja ir ljoti godiiga it visaa, tas briidis var arii nepienaakt), vai tomeer caur pukjeem meeginaat vinjai likt saprast, ka nav uzreiz jaavelk pirmajos randinjos skelets no skapja.
09.11.2013 01:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es laikam pateiktu draudzenei ,ka nevajag uzreiz pasaa saakumaa visu staastiit...Es arii piederu pie taam, loti atklaataam sievieteem ,un tas nav labi...viirietim reizeem nav jaazin pilniigi viss.Iipasi sajaa gadijumaa,jo vards narkotikas var izraisiit lielas negaacijas-tu jau zini,kaa tas ir reaalaa dziivee.
09.11.2013 01:52 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.04.2013
Piekrītu Emmanuellei, tā tiešām ir. Pārlieku liels atklātums galīgi nav labi, īpaši meitenes gadījumā, kad tas var izbiedēt vīrieti.
09.11.2013 01:57 |
 
Reitings 95
Reģ: 28.10.2013
Noteikti pateiktu- tāpēc jau ir draudzenes,lai pateiktu otrai to,ko pati neredz. Protams, ne asi un ļauni, mēģinātu to darīt maigi, bet konkrēti. Sliktākajā gadījumā, ja apvainosies, tas nav pietiekams iemesls,lai sabojātu attiecības pavisam. Tā arī pasaki-ka gribi vienkārši palīdzēt! :)
09.11.2013 02:23 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es arī pateiktu. Bet pateiktu arī, ka nav jāmelo vai jānoklusē pavisam. Vienkārši, lai sākumā par to nerunā un tad jau ar laiku varbūt arī izstāsta.
09.11.2013 02:47 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kā tas ir, ka viņa visu uzreiz izstāsta? Vīrietis aicina uz randiņu un šī uzreiz: "zini, mans ex bija narkomāns un mān nācās aiziet no mājām un man ir meita no tā narkomāna". Tā?

Man jau liekas, ka 18 gadi ir vēl ļoti jauna un puiši, kas ir viņas vecumā, noteikti nesapratīs viņas pagātni un diez vai varēs pieņemt. Tāpēc, pat, ja viņa neizstāstīs visu uzreiz, tas tāpat nāks gaismā vēlāk attiecībās un tad būs vēl sāpīgāk.

Lai nu kā, viņa pati nenojauš nemaz, kāpēc neizdodas izveidot attiecības? Varbūt iesākumā vari mēģināt uzvedināt viņu uz pareizās domas tikai ar mājieniem, ne atklātā tekstā. Lai pati nonāk līdz secinājumiem, tā teikt.
09.11.2013 03:02 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Skaidrs ir tas, ka pagātne viņai sekos, jo pati negrib ''palaist vaļā'', nesaprotu gan kapēc viņai tas viss ir citiem jāstāsta.
09.11.2013 08:29 |
 
Reitings 298
Reģ: 09.01.2013
Iespējams, tas, ka viņa stāsta uzreiz lietas, kuras, acīmredzami, ir traumējušas viņu ir lielā mērā sauciens pēc atbalsta. Viņa iespējams jūtās ļoti vientuļa varbūt viņa vienkārši vēlās, lai kāds viņu pažēlo ne tādēļ, ka viņa būtu vāja, bet tādēļ, ka viņa ļoti ilgi nes šo pagātni viena pati. Tieši tas aspekts, ka viņa ar to mēģina tikt galā viena ir tas, kādēļ viņa iespējams šobrīd nemeklē īsti vīrieti, bet draugu un tikai tad viņa būs gatavam kam vairāk.

Jo redz, Jūs tāpat nosodāt viņu par pagātnes kļūdām un rīcībām, noteikti, esat teikušas - bet mēs jau tev teicām, ka tā būs. To visdrīzākais viņa nevēlās dzirdēt, bet gan just tuvību ar kādu un izjust beznosacījumu atbalstu. Un cilvēks, pat nejūt, kā viņš sevi iemet bedrē, kur vēlās tuvību, bet nevēlās, jo bail, ka nesapratīs un nosodīs. Un pateikšana - "stūlbene to nevienam nestāsti", tas nestrādās.
Varbūt lai viņa pamēģina to savu sāpi uzrakstīt, kādā blogā anonīmi vai arī kaut vai šeit, jo domājams daudziem cilvēkiem ir šādi tumšāki pleķi pagātnē, kuri ļaus viņai justies saprastai un beigt sevi zāģēt par to, kādu kļūdu viņa izdarīja. Jo tajā brīdī tas viņai likās pareizi un rīkojās no sirds.


PS: neesmu psihologs, šie visi ir tikai mani cilvēcīgie pieņēmumi.
09.11.2013 10:54 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kur problēma viņai ieteikt taktiku, kā atklāt savus skeletus? Tas, ka viņai ir bērns tik agri, pats par sevi lai ir pirmā informācija. Par pārējo izstāstīs vēlāk, kad aizies saruna, kā bērns radās. Bet tas vēlams tikai tajā stadijā, kad potenciāls ņēmējs jau ir ieķēries.
09.11.2013 14:34 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Viens ir tas, ka nevajag stāstīt, no otras puses, arī kārtīgas 20gadīgas meitenes bez bērniņa un ar baltu pagātni gadiem ilgi var nebūt attiecībās. Un labāk jau nekādu puisi, nekā tādu, kas pagadās, bet pieņem pagātni.
09.11.2013 15:03 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jo redz, Jūs tāpat nosodāt viņu par pagātnes kļūdām un rīcībām, noteikti, esat teikušas - bet mēs jau tev teicām, ka tā būs. To visdrīzākais viņa nevēlās dzirdēt, bet gan just tuvību ar kādu un izjust beznosacījumu atbalstu.

Es vinju nekad neesmu nosodiijusi, tieshi otraadi. Vienmeer vinjai atgaadinu to, ka vinja bija tikai jauna, nepieredzeejusi meitene, kuru viens kroplis izmantoja un ka pie vainas bija tas, ka vinja pagadiijaas savulaik ne iistajaa vietaa un ne iistajaa laikaa. Bet lielaakaa dalja jauno puishu nedomaa kaa es un es redzu ka vinjai saap tas, ka vinju nosoda par to. Man pat ienaaca praataa doma, ka vinja speciaali sevi soda par sadariito, pastaastot par sevi to sliktaako jau pashaas pirmajaas reizees lai pati sev apliecinaatu to, ka vinja ir tik slikta, ka no vinjas visi aizbeeg.
Kā tas ir, ka viņa visu uzreiz izstāsta? Vīrietis aicina uz randiņu un šī uzreiz: "zini, mans ex bija narkomāns un mān nācās aiziet no mājām un man ir meita no tā narkomāna". Tā?

Jaa. :(
09.11.2013 23:48 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Manuprat ir lietas un situaacijas par kuraam vajadzetu kluseet. Nekad nevienam nestastiit. Piemeram, narkotikas, apkaunojoshas lietas, aborti. Es noteikti nestaastiitu par sevi lietas, kuras oir lielas kljudas manaa dziivee un par kuraam man ir kauns. Neuzskatu, ka attieciibaas jaabut pilniigi atklatiem. Noteikti NEKAD nestaastiitu, ja taisiitu abortus - tadas lietas viirietim nav jazin. Ja grib izrunaaties, var iet pie psihologa. Tas arii palidzes tikt pari vainas apzinjai un nebuus jaunos cilvekus savaa dziivee jastiepj tajaa visaa iekshaa.
09.11.2013 23:53 |
 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013
Manuprāt, svarīga ir spēja pašai spēt pāršķirt šo lappusi uz jaunu. Nodalīt "veco" dzīvi no "jaunās", bet tur jau ir jāpaiet laikam, dzīvojot normālu dzīvi... Tad, kad pašai liksies, ka tā ir dumja pagātne (un tikai pagātne), tad gribēsies runāt un domāt par tagadni un nākotni...

Un, jā, es domāju, ka ir skeleti, kuriem labāk ir mūžam palikt skapī...
10.11.2013 00:11 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Kapēc viņai jāklusē par to, kas viņai ir svarīgi, gan jau atradīsies īstais , kurš nenobīsies ... Dzīve ir dzīve ... pietam puiši taču interesējas kapēc nav kopā ar bērna tēvu ... !? Ko tad viņai pasaciņas izdomāt .... !?
Es vienmēr, esmu par atklātību ... Pati bez problēmām varu visu dzīvi izlikt uz delnas , līdz ar to topašu gaidu no otra .... :)
10.11.2013 00:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Varbūt viņa tomēr nav tikusi pāri savām sirsāpēm un pati to tā īsti neapzinās, sarunās tas uzpeld atkal un atkal... Tas vien, ka viņa to visu laiku piemin, nozīmē, ka joprojām par to domā un cieš. Arī laiks vēl tā īsti nav pagājis, visas rētas ir pārāk svaigas...
Katrā ziņā, domāju, ka vajadzētu pajautāt viņas pašas domas par to, kāds ir tas iemesls, kāpēc viņa svešam cilvēkam uzreiz stāsta par savu pagātni. Kāds ir viņas motīvs tādai rīcībai? Un tad varbūt atklasies kādi "zemūdens akmeņi".
10.11.2013 00:27 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.04.2013
Piekrītu gan neons, gan weee.

Es arī varu dzīvi uz delnas izlikt,lai gan vairāk sliecos domāt,ka nesen iepazītam cilvēkam tomēr viss nebūtu jāzina.

Noteikti vajag laiku tādām lietām, īpaši,ja ir bērns. Varbūt katru reizi uz bērnu paskatoties viņa sevi nosoda,ka tā sanācis dzīvē un ka bērns neiepazīs tēvu utt. Smagi jau vispār runāt par šādām lietām ar citiem..
10.11.2013 00:32 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Kapēc viņai jāklusē par to, kas viņai ir svarīgi, gan jau atradīsies īstais , kurš nenobīsies ... Dzīve ir dzīve ... pietam puiši taču interesējas kapēc nav kopā ar bērna tēvu ... !? Ko tad viņai pasaciņas izdomāt .... !?
Es vienmēr, esmu par atklātību ... Pati bez problēmām varu visu dzīvi izlikt uz delnas , līdz ar to topašu gaidu no otra ....


Tad vismaz jaanogaida, lai saprastu, ka veidojas attieciibas un cilveeks ir gatavs uzklausiit shaadu info. Nevis staastiit to visiem peec kaartas. Ne vienmeer cilveeks gatavs uzreiz, lai uzkraamee partneris savas ieksheejaas probleemas. :)
10.11.2013 00:34 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.04.2013
Tur nu tev taisnība Ella. Pati reiz tādu kļūdu pieļāvu, vienkārši pastāstot par iepriekšējām attiecībām, attieksme pret mani no puiša puses pilnīgi izmainījās. Skaidrs,ka ne visi var panest uzreiz stāstus par otra pagātni.
10.11.2013 00:37 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Lai nu kas, bet svesam cilvekam savas nelaimes un problemas stumt virsu? Jaiemacas saprast, ko var stastit, ko ne. Ar laiku jau varbut pienaktu bridis, kad varetu ari tadu pagatni izstastit. :)
10.11.2013 00:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!