Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā var nebūt ateists un skeptiķis?

 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Vai jūs saprotat kā cilvēks var nebūt ateists/skeptiķis? Kā var ticēt dievam, domu spēkam, homeopātijai, horoskopiem, spokiem, gariem, dziedniekiem un visiem pārējiem māņiem? Tur ir kkādas izmaiņas smadzenēs vai varbūt bērnībā vecāki terorizēja stāstot par dievu un citiem sūdiem? Vnk ļoti dīvaini ka kkas tāds vēl pastāv 21. gadsimtā.
08.11.2013 21:54 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Ja ir liela vēlēšanās, var apstrīdēt visu ko un censties pierādīt visu pret pasaulē pieņemtajiem
uzskatiem. Apgalojot ka ka liela daļa pierādījumu un artefektu ir falseficēti vai bez pierādāma seguma.
Tā kā tā pārsvarā, ir attiecīga vecuma uzskatu paušana, kas ar laiku pašam vairs nebūs tik aktuāla. Tas ir jāpārdzīvo un jāpieņem ka nevienu tas īpaši nepārliecinās un neviens savus uzskatus nemainīs.
Nāks laiks, nāks cita domāšana un citi uzskati.


Vecumam nav sakara ar veselo saprātu un loģisku domāšanu. Var būt gudrs, sapratīgs sīkaļa un vecs, tups, māņticīgs sakārnis.
10.11.2013 20:16 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vecumam nav sakara ar veselo saprātu un loģisku domāšanu. Var būt gudrs, sapratīgs sīkaļa un vecs, tups, māņticīgs sakārnis.


Ar gadiem cilvēka domāšana mainās. Mainās arī skatījums uz dzīvi, izpratne, dažādu lietu vērtējums un intereses.
Bērnība ir vienas intereses, pusaudža gados citas, pieaugot savādākas, pusmūžā citas un vecumā vēl savādākas.
Ja jauns cilvēks 20 gados uzskata ka tā pat arī domās vecumā... tāds naivums ar gadiem pāries.
Paliksi vecāks sapratīsi.
10.11.2013 20:30 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Diemžēl tā lielākoties nav. Dažkārt protams kāds uz vecumu sāk domāt loģiski un atmet māņus, bet lielāka daļa tā arī visu savu dzīvi pavada ticot muļķībām.
10.11.2013 21:39 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dažkārt protams kāds uz vecumu sāk domāt loģiski un atmet māņus,


Spried pēc sevis ?
10.11.2013 21:53 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Daļēji, neesmu tik vecs, bet agrāk ticēju dažādiem sūdiem. Vairāk gan spriežu pēc daudziem citiem kas tikai pēc 30 un vairāk gadu vecuma ir atmetuši māņus, tādus kā kristietība, new age utt.
10.11.2013 22:03 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Mani neviens nepierunās vai neiestāstīs kaut kam ticēt vai neticēt. Agrāk biju diezgan pārliecināts ateists. Šobrīd neesmu ateists, neesmu arī pārliecināts ticīgais. Man dzīvē ir bijuši vairāki gadījumi kurus es nevaru izskaidrot kā ateists. Tās bija vairāku notikumu sakritības kuras nevarēja būt nejaušības. Tas bija vairāku gadu garumā un vēlāk saliekot to visu kopā tas galīgi neizskatās kā vienkārša sakritība vai veiksme.
Tas arī vedināja uz domām par garīguma nozīmi dzīvē.
10.11.2013 22:22 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Skumji, ka padevies māņiem. Katram jau gribas ticēt ka viņš ir īpašs un dzīvei ir kkāda lielāka jēga, bet tā nav.
10.11.2013 22:25 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Varbūt tu esi padevies māņiem. Tik pat labi ateisms var būt pilnīgas muļķības. Tādas lietas ir jāskatās dziļāk un plašāk, nekā šodienas pasaules skatījumā.
Es savus uzskatus esmu pieņēmis tikai no savas pieredzes un dzīves vērtējuma. Bieži vien cilvēks pievēršās garīgumam tikai tad kad pats piedzīvo lielu satricinājumu, kas izmaina visu dzīvi.
10.11.2013 22:39 |
 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Nezinu,
es neticu ka ir kaut kāds Dievs. Viens muļķis sen, sen atpakaļ miljardiem gadu...
nokrita no koka, atsita galvu un iebļāvās vārdu ,,dievs'' nez no kurienes. Un tā arī tas radās..
visi tie nostāsti... leģendas.. pff - manā redzējumā absolūts bullshits. Tas neeksistē

Māņi!
10.11.2013 22:56 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Bieži vien cilvēks pievēršās garīgumam tikai tad kad pats piedzīvo lielu satricinājumu, kas izmaina visu dzīvi.

Perfekti noraksturoji padošanos.
10.11.2013 23:32 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Perfekti noraksturoji padošanos.


Lai garīgi salauztu cilvēku, nevajag nemaz tik daudz.
It īpaši tos kuri sevi iedomājās kā pilnīgi nesalaužamu.
Tie parasti krīt pirmie
11.11.2013 08:24 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Daudzi cilvēki domā pārāk sekli. Viņu pasaule ir pakārtota un viss rit savu gaitu, garīgumam, reliģijai, nav nekādas jēgas. Visu ko man vajag es varu sasniegt pats tikai paļaujoties uz sevi. Kas būs pēc nāves īpaši neuztrauc jo tas ir vēl tik tālu.
Ko dod reliģija, meditācija u.c garīgās lietas. Pirmkārt - psiholoģisko noturību un stabilitāti. Mūsdienās nevajag nemaz tik daudz lai cilvēku novestu līdz depresijai. Jo nav nekā par ko var būt 100% drošs. Un nevajag domāt ka tagad ir pienākuši drošie laiki, ka nekas īpaši slikts nevar notikt. Arī agrāk cilvēki tā domāja, kamēr vienā brīdi viņi zaudēja visu. Un tad arī viss bija atkarīgs no tā cik kurš ir garīgi stiprs.
11.11.2013 08:45 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Kā tagad saka,cilvēks nav vainīgs, kamēr vaina nav pierādīta. Uz to taču jūs paļaujaties, bet citām lietām akli ticat, jo VAJAG kaut ko uz ko novelt visas problēmas, ar kurām paši nespējam tikt galā.

Interesanti uzzināt, ka ja es neticu dievam,esmu ļauna, neaudzināta un tml. No dažiem komentāriem liekas, ka ja es netiecos pēc kaut kāda augstāka spēka, tad esmu mežā uzaugusi ar vilku baru un man nav nekādu morāles principu, bet visi ticīgie ir svētie, kas no zīdaiņa kājas bībeli jau studējuši un visi tik svēti...
12.11.2013 10:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits