Alkohols darbā

 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Manā darbavietā ir tāda visai savāda situācija, bet varbūt tā tāda nav, tāpēc gribētu dzirdēt jūsu domas...
Tātad strādāju tādā ne visai lielā uzņēmumā, kas nodarbojas ar diezgan nopietnu biznesu, tātad ir arī klienti, kas nāk uz uzņēmumu, lai slēgtu līgumus, precizētu detaļas utt. Jocīgā daļa ir mans priekšnieks, viņš ir gruzīns, ļoti skaļš, ekspresīvs, viesmīlīgs, arī sirsnīgs cilvēks, bet ik reizi, kad viņš tiekas ar klientu vai sadarbības partneri, viņš noslēgto līgumu vai nu jebko, kas tikšanās laikā ticis nokārtots, tā teikt, nostiprina ar konjaku. Tas ir, viņš velk ārā pudeli un neiedzērušu vismaz tos 50 g ārā nevienu nelaiž, nu ne jau kaut kā brutāli, bet vienkārši viņš ir tāds, ka cilvēkiem ir grūti viņam atteikt. Un man tas šķiet tā dīvaini, dažreiz man šķiet, ka tie cilvēki jūtas neērti, nu neviens gan to nav izrādījis. Tāpēc mans jautājums ir-vai tiešām ir tā, ka kārtojot biznesa lietas ir nepieciešama tā glāze konjaka dienas vidū, lai visu apstiprinātu?! Kādai ir pieredze ar tādu situāciju?
07.11.2013 09:34 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Nu cik nedēļā līgumus slēdz?? Darba diena noteikti nesastāv tikai no līguma slēgšanas. :)
Darbiniekiem cerams arī uzcienā, kādam varbūt būtu motivācija labi strādāt :D
Nu man nekas dīvains tavā priekšniekā un viņa rituālos neliekas. Ja Tu pati saki, ka viņš kopumā ir viesmīlīgs, sirnīgs cilvēks, tas viss ir ok. :)
07.11.2013 11:15 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Un Tavu brīnumu - vadītājs ir no Eiropas, nevis Gruzijas, Tadžikistānas, Krievijas vai kā tml.

Gruzija IR Eiropas valsts.
Domāju, ka tā ir mentalitātes vaina. Man personīgi tas nešķistu pieņemami, bet iekšā es nejauktos. Manuprāt, priekšniecībai tomēr ir jārāda piemērs par uzvešanos darba vietā.
07.11.2013 11:19 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Priekšnieks ir viņš nevis tu, norij! :D
07.11.2013 11:22 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Mans priekšnieks ir latvietis un arī mēdz "iešaut" gan ar darbiniekiem, gan sadarbības partneriem. Protams, izņēmumi ir gadījumi, ja tam otram nav šoferis un pēcāk sanāk vadīt auto. Bet tā kā lielākajai daļai ir šoferi, tad nereti pasākumi ievelkas un mani tas vairs netraucē, ja vien man liek mieru un neuzbāžas ar grādīgo patērēšanu dienas vidū. Nu, vakara pusē - tā ir cita lieta! :D
07.11.2013 11:24 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
gruzīniem tā ir pieņemts :)
07.11.2013 11:25 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Iepriekš strādāju valsts iestādē, kur alkohols darba vietā tika lietots tikai tad, ja kādam bija svētki, un tad arī tikai no kafijas krūzēm, tāpēc sākot strādāt šeit, tas mani izbrīnīja, tagad strā'daju jau gadu, bet tā kaut kā jocīgi liekas joprojām. Bet nu man pirms tam arī nebija bijusi pieredze, kas un kā notiek privātā biznesā. Es nesaku, ka man ir kaut kas īsti ir pret to, tikai nebiju iedomājusies, ka tā tiešām arī dzīvē dara, likās, ka tikai filmās :D

Dienā viņam kādas 4-5 tikšanās, gan par līgumiem, gan citām niansēm, ar klientiem ir, nu reizēm vēl arī kāda ārpus ofisa.

un, jā, arī darbiniekus reizēm cienā, esmu arī novērojusi, ka viens otrs piekopj tādu tradīciju paņemt pa mēriņam vienkārši pie pusdienām :D
07.11.2013 11:34 |
 
Reitings 646
Reģ: 05.03.2011
Sadarbojoties ar jebkuras citas tautas parstavi, biznesa vienmer ir jarespekte un vispirms jaizpeta otras nacionalitates biznesa kultura. Lidz ar to, iespejams, nevis neviens nevar vinam atteikt, bet ar to jau ir rekinajusies.
Ar krieviem ir tiesi tas pats...jarekinas, ka bus jadzer vodka.
07.11.2013 11:50 |
 
10 gadi
Reitings 1554
Reģ: 29.01.2009
Strādāju klientu apkalpošanas sfērā un dažreiz braucu pie klientiem... Man ir viens klients, kurš mani neizļaiž prom, ja nav piedzirdījis ar melno balzāmu vai vietējo kandžu! Labi, ka neesmu pie stūres tajos momentos... CItādi ziepes!... Nu cilvēki dažādi...:)
07.11.2013 21:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits