Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krievi ir cita tautība?

 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Ik pa laikam šeit atkartoti tiek taisītas tautību tēmas, kur lielākoties pieteikumā ir runa par latviešiem un krieviem. De facto protams krievi ir cita tautība, tomer latvieši ar krieviem ir dzīvojuši plecu pie pleca gadu simtiem un gadu desmitiem. Cik latviešiem un krieviem vispār ir atšķirības, pie tām ir tik labi pierasts, ka ir labi jāpadomā ar ko tad tik ļoti krievi no latviešiem atšķiras. Šādas tādas nelielas mentalitātes atšķirības, kuras es personīgi nekad īpaši neesmu izjustusi. Manā uztverē par tautības atšķirībām var runāt tikai tad ja otra puse ir no Turcijas vai Ķīnas vai vismaz no Vācijas. Tiem latviešiem, kas prasa par tautības atšķirībām satiekoties ar krievu, man gribas jautāt: "Jūs no Mēnes nokrituši, vai? Kopš dzimšanas dzīvojat vienā valstī ar krieviem, jūsu vecāki un vecvecāki plecu pie pleca ir dzīvojuši kopā ar krieviem un jums nav skaidrs par atšķirībām starp latviešiem un krieviem?"
03.11.2013 11:51 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Nu, nezinu gan vai esam tik ļoti līdzīgi, ka ne atšķirt. Piemēram, es esmu uzaugusi pilsētiņā, kur labi, ja 3 krievi kādā nomalē dzīvo un nepiedzīvoju tādu pārkrievošanos kā, piemēram, mans draugs, kurš uzauga Salaspilī. Varbūt tādēļ es šo astoņu gadu laikā kopš dzīvoju Rīgā arvien saraujos, kad publisko telpu visskaļāk piekliedz krievvalodīgie un lielākā līšana manā personiskajā telpā ir tieši no šo cilvēku puses. Esmu 'vēsā' latviete un man fizioloģiski rada nepatiku skaļa aurošana, bāšanās virsū svešiem cilvēkiem, kas savukārt ir raksturīga slāviem (MANUPRĀT).
BET - krievi kā tādi man ļoti patīk (ir radi Baltkrievijā/Krievijā) - sirsnīgi, 'plašu dvēseli' - bet lielākoties tie, kas šeit ir Latvijā.. man gribas norobežoties. Varbūt man slikta personiskā pieredze..?
03.11.2013 12:08 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Protams, ka cita tautība
03.11.2013 12:09 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Atkarīgs no tā, ar ko salīdzina.. atšķiras arī paši ''Latvijas krievi'' no Krievijā dzimušiem un augušiem.

Latvijā man šķiet, ka esam krietni atšķirīgi, bet, atrodoties valstī, kura nav bijusi PSRS sastāvā, saprotu kā mums, padomju laika ''produktiem'', tomēr ir daudz kas kopīgs un vienojošs :)
03.11.2013 12:15 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Protams, ka cita tautība.
Dīvaini, kad paskatos uz Rīgas urlām, neuzskatu, ka latvieši ir tādi paši un uzvedas tāpat. Latviešus no krieviem var ļoti labi atšķirt. Tā ir cita tautība tāpat ka ķīnieši.
03.11.2013 12:22 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
Still, lašara esi?? Tu liec vienādības zīmi starp KRIEVIEM un URLĀM?? Ceru, ka ne tā sapratu tevi. Jo tādā gadījumā tu nod*rs pusi no klātesošajām, kuras ir krievietes vai arī ģimenē kāds ir krievs!
03.11.2013 12:29 |
 
10 gadi
Reitings 830
Reģ: 02.10.2010
Arī piekritīšu, ka krievu tautību visbiežāk var jau pa gabalu pamanīt. Gan vecāka, gan jaunāka gadu gājuma cilvēkos. Uzvedība un izskats- ļoti izteikti var atšķirt lielāko daļu latviešu un krievu.
03.11.2013 12:35 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Nevienā teikumā neteicu, ka visi krievi ir urlas, bet nu labi...neatbildu par to, kā kāds saprot manu rakstīto.
Daļa krievu ir urlas un to noliegt nevar - pilna maskačka ar tādiem un uz tiem paskatoties man neliekas, ka mums ir tikai nelielas mentalitātes atšķirības.
03.11.2013 12:39 |
 
Reitings 499
Reģ: 09.09.2013
Atskiribas ir. Bet tas, cik lielas ir vairak atkarigs no gimenes, tradicijam, bet var just atskiribas edienkarte, svetku un godu svinesana, baznica gajeji atskiras, pec gerbsanas stila, bet nu jau izteiktak vairs tikai vecaka paaudze. Sobrid mode tada, ka pat Vasiljevs pamanijis, ka ielas pec gerbsanas stila vairs nevar pateikt, kurs krievs, kurs nav. Sak izlidzinaties.

Protams krievu plasa dvesele, devigums un tadas lietas.

Atkarigs ari no pasu latviesu audzinasanas, var just biezi vien tadu noklusetu negativismu pret krieviem, kas varbut saj paaudzei vairs nav pamatots, bet senos laikos varbut vectetins pret krieviem karojis vai krievs kaut ko atnemis, un tad tas velkas lidz.

Atskiras pasi krievi no Pribaltikas un istas Krievijas. Bet izejot plasaka meroga visi no bijusas padomju savienibas klustam lidzigi, gan citu acis, gan pasi to jutam.
03.11.2013 12:55 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Ak jel, sen nebiju lasījusi kaut ko tik sviestainu, Morgan

Bet protams, ka ir cita tautība
03.11.2013 13:05 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Manā uztverē par tautības atšķirībām var runāt tikai tad ja otra puse ir no Turcijas vai Ķīnas vai vismaz no Vācijas.


Ļoti neparasts viedoklis. Tad jau varbūt latvieši un lietuvieši arī ir viena tautība?
03.11.2013 13:20 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Manuprāt, autore ir aizmirsusi, ka ne visas dzīvo Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī vai kādā citā pilsētā, kur krievu valoda plaukst un zeļ un krievi ir uz katra stūra.
Es esmu uzaugusi vietā, kur krievu praktiski vispār nav (zinu laikam 3 cilvēkus) un no tiem pašiem ne reizi neesmu dzirdējusi ne vārda krieviski, tāpēc jā, no tādas vides aizbraucot studēt Rīgā, es nekad neteiktu, ka krievi nav cita tautība
03.11.2013 13:22 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Still, lašara esi?? Tu liec vienādības zīmi starp KRIEVIEM un URLĀM?? Ceru, ka ne tā sapratu tevi. Jo tādā gadījumā tu nod*rs pusi no klātesošajām, kuras ir krievietes vai arī ģimenē kāds ir krievs!
Tu tak esi urla. Ko nupat efektīgi pierādīji. Un jā, krievi ir ļoti atšķirīgi, latviesi 100% labaki un inteliģentāki.
03.11.2013 13:34 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Ļoti neparasts viedoklis. Tad jau varbūt latvieši un lietuvieši arī ir viena tautība?


Es varu nosaukt kardinalas atskiribas starp latviesiem un arabiem, kristiesu arabiem ieskaitot, latviesiem un japaniem, bet kas ir tas kardinalas atskiribas, ka tik loti jauzsver robeza starp latvieti un krievu ka tas biezi tiek darits? Neviena vieta nerakstiju, ka krievi un latviesi ir viena tautiba, kur nu. :D Runa ir par atskiribam, it ipasi no konteksa a la man krievu puisis aicina uz randinu. kada jums ir pieredze ar citas tautibas puisiem. :D :D Nu bac, krievs var but cita tautiba, tikai cik loti atskirigs? :D Un vel pie tam tik nepazistama tautiba, ka japrasa kadas ir atskiribas. :D Jums kaiminos dzivo krievi, viena skola esat gajusi ar krieviem, viena darba vieta stradajusi ar krieviem un vel japrasa par atskiribam? :D Dlja asoba tupih- krievi var runat latviesu valoda tik pat labi ka latviesi un skali neteikt, ka ir krievi, nu un tad pasakiet, ka es esmu uzaugusi pilsētiņā, kur labi, ja 3 krievi kādā nomalē dzīvo un nepiedzīvoju tādu pārkrievošanos kā, piemēram, mans draugs, kurš uzauga Salaspilī. Ka var zinat, ka latviski runajosais cilveks ir krievs? :D
03.11.2013 13:37 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Un jā, krievi ir ļoti atšķirīgi, latviesi 100% labaki un inteliģentāki.


Ogo! Kadi tad ir dizenas latviesu tautas sasniegumu zinatne vai literatura? Krievu klasisko literaturu pazist visa pasaule. Un latviesu? :D :D
03.11.2013 13:41 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
atšķirības.

mentalitate, skaļums,apģērba izvele,krievietēm spilgta kosmētika,skandālisti, muzikas un cita gaume atšķiras,svinas dažādus svētkus, fanoju par Rigas Dinamo šie par krieviajs komandām. Karogi dažādi ( to fvar pie auto redzēt un 9. maijā arī:D) ēdieni atšķiras, dzīvokļa iekartojums, mēs lasam Čaku bet viņiem nav jausmas ka tas tāds. Tas īsumā.
03.11.2013 13:42 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Dlja asoba tupih- krievi var runat latviesu valoda tik pat labi ka latviesi un skali neteikt, ka ir krievi, nu un tad pasakiet, ka es esmu uzaugusi pilsētiņā, kur labi, ja 3 krievi kādā nomalē dzīvo un nepiedzīvoju tādu pārkrievošanos kā, piemēram, mans draugs, kurš uzauga Salaspilī. Ka var zinat, ka latviski runajosais cilveks ir krievs?

Ai, nu nevispārini! asoba tupaja drīzāk esi tu, ja atļaujies tā vispārināt un, piemēram, nepieļauj faktu, ka ir skaidri un gaiši saskatāmas atšķirības.
Ļoti reti ir tādi cilvēki, kam pasē tautība būtu rakstīta krievs, bet izruna ir bez akcentiem, kaut vai dažos vārdos vai kādiem citiem norādījumiem uz krievu valodu, kā pirmo.

Cik noprotu, Tu pat nedzīvo vairs Latvijā. Ko Tu vari izsecināt par tendencēm un informācijas telpu atšķirībām, ko skaidri un gaiši var novērot te ikdienā - saskarē ar kolēģiem, klientiem, citiem līdzcilvēkiem.
03.11.2013 13:47 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Man ari nav ne jausmas kas ir Čaks un latviesu edienus needu, man pikantaki garso. Tapec esmu krieviete? :D
03.11.2013 13:49 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
atšķirības.

mentalitate, skaļums,apģērba izvele,krievietēm spilgta kosmētika,skandālisti, muzikas un cita gaume atšķiras,svinas dažādus svētkus, fanoju par Rigas Dinamo šie par krieviajs komandām. Karogi dažādi ( to fvar pie auto redzēt un 9. maijā arī) ēdieni atšķiras, dzīvokļa iekartojums, mēs lasam Čaku bet viņiem nav jausmas ka tas tāds. Tas īsumā.



izlasam VISU!
03.11.2013 13:51 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Vispār tipisks krievu gajiens. Izrauj no konteksta un bļauj skaļi:D
03.11.2013 13:52 |
 
Reitings 710
Reģ: 16.04.2013
Tiem latviešiem, kas prasa par tautības atšķirībām satiekoties ar krievu

Interesanti... es, piemēram, neatminos nevienu gadījumu, kad latvietis uzdotu šādu jautājumu. Latviešiem par krieviem lielos vilcienos viss ir skaidrs.

Jūs no Mēnes nokrituši, vai? Kopš dzimšanas dzīvojat vienā valstī ar krieviem
Neesmu dzirdējis, ka kāda latviešu ģimene būtu devusies bēgļa gaitās uz Mēnesi, bet ASV, Vācija, Austrālija gan ir dzirdēti un populāri varianti. Atceros raidījumu no LR1, kur tieši šādi cilvēki bija uzaicināti studijā un dalījās pieredzē ar grūtībām integrēties šajā sabiedrībā.
03.11.2013 13:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!