Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ar skumjām noskatoties :(

 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Ilgi esmu uz to visu skatījusies un cerējusi,ka manas lekcijas,ko spēs mainīt,taču šodien ieraudzīju,ka no manis teiktā galvā ņemts nav nekas,ir tikai daudz sliktāk..

Tātad,man ir pazīstama sieviete ar četriem bērniem.2 bērni macas internātā,taču sobrīd ir mājas,jo brīvlaiks,meitenītei 2 gadi un mazākajam 2 mēneši..Jau biju daudz redzējusi cik slikti viņa izturas pret lielākajiem,6 un 7 gadi,visulaik lamājot,dresējot un spundējot istabā..Tāds grafiks kā brokastis,pusdienas un vakariņas nav,pa visu dienu iedod kautko pagrauzt un vakara,kad vīrs nak,tad visi kārtigi paēd..Nesu bērniem saldumus,ja Jūs redzētu to prieku un laimi..

Tad piedzima maziņais,pēc viņas runām sapratu,ka viņa ir laimīga un mainījusi savu attieksmi pret bērniem,tad tikai divgadnieks bija mājas..Slimnicas apciemojuma staroja no prieka par bēbi..Kādu laiku nebiju bijusi ciemos un šodien nolēmu apciemot..Nožēloju to.Divi lielie bērni spēlejās savā istabā.Diivgadnieks kā parasti sēdeja redeļu gultiņā un skatījās multenes,blakām sadrupināta baltmaize un ūdens pudelītē,piegāju''paķiķinat''bērnam nebija pampera un visa gulta piečurāta,ož(uz poda bērns nav mācits iet,viņai tāda podiņa nemaz nav)Mierīga pasēdēšana bija kliegšana un psihošana,pieskrien pie bērna,ielej pudele udeni,iedod baltmaizi,lai klusē..Trakākais,ka viņa tā pat ķērc arī uz pašu mazāko-aiztaisi muti,apnicis,ko bļauj vislaik..un tikai sūdzas,ka smagi iet,durdoms..Mēģinu viņai iestāstīt,ka tas tikai dēļ to,ka viņa streso un bļauj,bērni uzreiz nervozi.Bērniem vajag režimu veidot,dot normāli pusdienas,likt vienā laikā gulēt,paspēleties,taču to viņa nedzird,atcirta,ka zajebal no visiem morali klausīties.

Vīrs.Viņam laikam arī viss ir tāpat apnicis..Viņš katru dienu strādā,atnāk mājas,ieiet savā istabā un skatās seriālus,taču dzird,ka viņa vislaik bļauj uz bērniem..Esmu agrak dzirdejusi,ka viņš ar viņas runā un tad jau kliedz un bērni klausās un jūt to visu un tad viņa nesaprot,kapēc abi lielākie bērni ir ar novirzēm..

Viņi nav nabadzīgi,naudas ir un arī privāts dzīvoklis kārtigs ir,taču viņi nemāk naudu plānot pirkumiem,viņa veljoprojām nav iemācijusies sapirkt visu nepieciesamo,lai 3x dienā uztaisītu ēst,kautvai uztaisītu kārtigas pusdienas,ko ēst līdz vakaram..Tai vietā viņa sapērk visādus draņķus..

Runāju un runāju,biedēju,ka kaimiņu tak redz un dzird,nosūdzēs,bet viņai dziļi vienalga.Nav arī tā ka vienmēr slikta,citreiz arī samīļo,sabučo un ja pakrīt,tad mierina,bet tā visa ir daudz par maz..

Un stulbākais,ka internetā liek bildes un raksta bezgala garus tekstus cik ļoti mīl savus bērnus,bet tā attieksme nebūt nav tuvu tam visam.
30.10.2013 22:48 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka pa lielam nekas nemainīsies. Ja vecāki paši neapzināsies problēmu vai tās cēloni, tad viss ies ierastajā gultnē.
Diemžēl.
30.10.2013 22:52 |
 
Reitings 82
Reģ: 30.10.2013
Šaize, es tā vietā varēju izlasīt gabalu no kādas labas grāmatas... :(
30.10.2013 22:52 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
Ilgi esmu uz to visu skatījusies un cerējusi,ka manas lekcijas,ko spēs mainīt,taču šodien ieraudzīju,ka no manis teiktā galvā ņemts nav nekas,ir tikai daudz sliktāk..


Tracinoša būtne Tu esi :D Kas Tu tāda esi vispār, ka citiem būtu Tevī jāklausās? Tu nebiji tā, kura gribēja, lai puisis pamet studijas? :D

Saprotu situāciju, bet tomēr tā nav Tava daļa. Un nez kā pašai būtu ar nerviem, laiku, u.t.t., ja būtu 4 bērnu māte? Viņa ir māte, nevis Tu, tāpēc audzina bērnus tā, kā pati uzskata par pareizu...
30.10.2013 22:55 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Es arī tā uzskatu,jo laiks ir gājis,apstākļi mainijušies,bet viss pa vecam un varbūt pat sliktak..Aizmirstu piebilst,ka padomus ko darīt nelūdzu,rakstīju pat nezinu kapēc,rakstīšana man palīdz atbrīvoties no ta,kas uzkrājies..
30.10.2013 22:56 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
W-Un Tev tāda attieksme oret bērniem liekas normāla????Nē,es tāda nekad nebūšu un nedzemdešu 4 bērnus,lai pēctam uz viņiem bļautu,nedodu ēst un turētu piečurātā gultā!

Nēē,es točna neesmu nekāda,ko tu te piemini.Mans puisis nestudē un ja studētu,tad nekad viņām neuzspiestu neko!
30.10.2013 22:58 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Vai mamma pati atzīst to, ka viņai ir problēmas?
30.10.2013 23:00 |
 
Reitings 273
Reģ: 24.08.2013
Ilgi esmu uz to visu skatījusies un cerējusi,ka manas lekcijas,ko spēs mainīt,taču šodien ieraudzīju,ka no manis teiktā galvā ņemts nav nekas,ir tikai daudz sliktāk..



Ja tas nepalīdz,tad vajag ar pannu pa galvu,pret bērniem tā izturēties nedrīkst!
30.10.2013 23:00 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Kāpēc tu neziņo?
30.10.2013 23:01 |
 
Reitings 82
Reģ: 30.10.2013
W-Un Tev tāda attieksme oret bērniem liekas normāla????Nē,es tāda nekad nebūšu un nedzemdešu 4 bērnus,lai pēctam uz viņiem bļautu,nedodu ēst un turētu piečurātā gultā!

Nēē,es točna neesmu nekāda,ko tu te piemini.Mans puisis nestudē un ja studētu,tad nekad viņām neuzspiestu neko!


Nu tad vari pati sev cepumu iedot! :)
30.10.2013 23:01 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
DamnGirl, nē, es neteicu, ka atbalstu tādu izturēšanos pret bērniem, bet ir taču jāsaprot, ka nosodīt jau mēs visi varam, bet ne vienmēr varam izprast situāciju pilnībā. Ko zin, kādi viņai tie iemesli, kpc tā izturas? Izskatās, ka vīrs arī viņai diez ko nepalīdz, ja jau pēc darba skatās savu seriālu un viss. Viens ir tas, ko viņa saka un Tu redzi, bet pavisam kas cits ir tas, kas notiek patiesībā. Es nesaku, ka viņa pareizi dara, bet jāsaprot, ka mēs katrs audzinam/audzināsim bērnus tā, kā paši uzskatīsim par pareizu.

Tad es sajaucu Tevi ar to citu meiteni (vnk uzreiz atgādināja) :)
30.10.2013 23:04 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Viņa uzskata,ka problēma ir bērnos,pati to ir teikusi ka attaisnojuma..

Esmu pietiekami daudz lasījusi un pajautaju pēc padoma bijušajai audzinātajai,kas vairakus gadus strada bāriņtiesā..Viņiem nav pamata iejaukties,jo berni ir veseli,tīrā,kārtigā dzīvoklī un arī kautcik paēduši,viņi nevarot stāvet klat un gaidīt,kad viņa uz kādu bērnu kliegs,lai izteiktu brīdinājumu,kas būtu sīkums.Cita lieta būtu,tad ja viņi dzīvotu sliktos apstākļos,dzertu,nebūtu bērniem ko ēst.
30.10.2013 23:04 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
W-Es viņu pazīstu jau ilgu laiku,katru reiz,kad eju ciemos ir viens un tas pats..es nekrītu viņai virsū ar vārdiem,ka slikta māte,slimā vai tamlīdzigi..Ieejam virtuvē un mierīgi aprunājamies,ieteicu lietot nomierinošas zāles,piedāvaju atnest Boldriana tabletes,no kurām atteicās,bet tomēr aiznesu.Citreiz nevaru saprast vai viņas problēma ir attieksmē vai slinkumā,jo viņa negrib ne vārīt kādu biezeni berniem,ne sēdet un ar karoti dot...Ja es būtu viena,kas to pamana esot ciemos,tad vel pieņemtu domu,ka tas tikai uz to brīdi,bet runajot ar cilvēkiem,citi saka tieši to pašu.
30.10.2013 23:08 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Nu slikti, ka tās sieviete ar, kuru kontaktējies, nezina, ka arī emocionālā vardarbība ir pretlikumīga. Un tur nav jāgaida, kad kliegs uz kādu. Jo maldīgi domāt, ka tikai sliktos sociālekonomiskajos apstākļos ir šāda veida problēmas ģimenē.
Būtībā, ziņot Tu vari un ne tikai, tas ir ierakstītts likumā, ka IR jāziņo, tālāk, bāriņtiesa lems, kas, ko un kā.
Mazāk klausies šādos cilvēkos, kas izplata dezinformāciju un tad lasi, ko noderīgāku.
Nesaku, ka dzīvē viss notiekas tip top, bet noskatīties uz to visu ir nepiedodami. Kas par pašvaldību, ja nav noslēpums?
30.10.2013 23:10 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
DamnGirl... Ok, es nezinu tos sīkumus... Bet ko vīrs dara? Viņš palīdz tikt galā ar bērniem? Viņš vsp kkā iesaistās bērnu audzināšanā?
30.10.2013 23:11 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Te vajag gjimenes terapiju. Ne maatee ir vaina, ne beernos. Vienkaarshi vinja nav atradusi iisto pieeju SAVIEM beerniem un taapeec nespeej vinjus savaakt. Siichi auro, vinjai nervi tiek sabeigti arvien vairaak, taapeec vinja vairaak bljauj uz siikajiem, kaa rezultaataa arii siikie saak vairaak aurot. Tas ir kaa nebeidzams aplis, kuru gruuti paarraut. Buutu jauki, ja kaads psihologs vareetu pastraadaat ar visu gjimeni. Kaa mamma nomierinaasies, taa arii mazie nebreeks tik traki.
30.10.2013 23:15 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
viņas vīru pazīstu jau no bernibas..Kad divgadnieks bija mazs un viņa vienmēr kliedza,tad viņš viņai mierīgi par to aizrādija,vienmēr aizradija,lai nekliedz.Palīdzēja,spēlējās ar bērniem,bet vienmēr kautkas nebija pareizi un viņa trakoja..Viņš veda bērnus pie vecvecākiem,lai viņa var atpūsties..

Ventspils,domaju,ka lieki būtu atgādināt,kā ir ar to soc.dienestu,kad sieviete bija zvanījusi un vairākkart lugusi palīdzību,ka viņai ir problēmas(psihiskas) ,tad visi klusēja un ignorēja un sekas bija traģiskas,kāda brīdi tā sieviete iemeta ventā 2 mazus bērnus un ieleca pati un izdzivoja,viņu atzina par nepieskaitāmu,bet viņa taču zvanija un lūdza palīdzibu teikdama,ka nav kārtība..
30.10.2013 23:16 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Terpaija ļoti noderētu, bet tam vajag, lai mamma atzīst šo kopējo problēmu. Gribēju ieteikt kursu, kurus Dardedze rīko (sociālie dienesti ar reizēm tiek apmācīti), bet te sākumā jāatrod veids, kā mammai saprast, un reizēm, lai cik tas nebūtu skarbi, ir jāiejaucas ar bērnu tiesību aizstāvju palīdzību.
30.10.2013 23:18 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Nu lūk, kad mēs bijām Ventspilī, tad mums ar prieku izrādīja tur visu esošo sociālo sistēmu. Skaistā fasāde.. Es tiešām domāju, ka pamēģini ziņot tomēr, jo, ja mamma nesaprot, tad šobrīd viņas izturēšanās nemainīsies un sekas arī var būt bēdīgas, tur taču ir tik mazi bērni..
Varbūt tomēr tur kāds noreagēs un piedāvās palīdzību mammai, lai mainītu savu uzvedību un attieksmi.
30.10.2013 23:22 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Pēc tā gadijuma ar to sieviete un bērniem,ir zudusi ticība,ka viņi cenšas kādam palīdzēt,taču jamēģin ir.Parīt brīvdiena un būs laiks ieiet aprunāties,ko viņi var darīt šadā lietā.
30.10.2013 23:25 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Ja nav grūti, pēc tam paziņo, kas un kā. Ja Tur dienesti nestrādās, tad jādomā cits ceļš.
30.10.2013 23:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits