Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ēšana vīrietim

 
Reitings 4
Reģ: 28.10.2013
Domāju, kur lai meklē padomu, un izdomāju, ka sieviešu forums ir labākā vieta! :)

Man ir 22 gadi, dzīvoju viens pats, īrējot 1istabu dzīvokli. Mācos, strādāju.

Ir problēma ar ēšanu, neko tālāk par ceptām olām un čipšiem nevaru izdomāt :) . Var būt varat ieteikt kaut ko, ko ēst, lai nenomirtu (tā lai nav pārāk dārgi, un kaut cik veselīgi) budžets pārtikai ~80Ls mēnesī (tas ir brokastis un vakariņas, par pusdienām ir atsevišķa nauda, ko tērēju ēdot darbā, to var neieskaitīt). Par tādu naudu vispār var ēst, lai veselība nečakarētos?

Laikam jau jāsāk kādas putras vārīt.

Paldies par padomiem jau iepriekš.
30.10.2013 16:30 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Jāatrod draudzene, kura mācētu taisīt ēst
30.10.2013 16:32 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Un ka tev ar gatavosanu? Patik, nepatik? Esi gatavs uzcpt vistas fileju piemeram?
30.10.2013 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
https://www.facebook.com/AnnijasVirtuve

un brokastīs tiešām neko labāku par auzu pārslu putru nevaru ieteikt :)
30.10.2013 16:34 |
 
10 gadi
Reitings 4053
Reģ: 02.01.2011
Meklē beibi.
30.10.2013 16:35 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Par tādu naudu vispār var ēst, lai veselība nečakarētos?


Protams! Nesanāks gan katru dienu ēst gaļu vai zivis, bet paēst var ļoti kārtīgi. Kartupeļus vārīt vai cept nemāki? Kādu mērci uztaisīt? Rīsus, griķus novārīt?

Neticu, ka māki olu uzcept, bet nemāki neko vārīt...
30.10.2013 16:35 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
pavārgrāmata Tev palīdzēs ;)
30.10.2013 16:37 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
kartupeļi ar malto gaļu,griķi ,rīsi ,pievieno pupiņas, zirnīšus,tomātus. Brokastīs- muslis ar jogurtu, maizītes ar sieru,tomātu,desu,salātiņi.

ieej receptes.lv
30.10.2013 16:39 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Tgad taču netā var pačolēt visādas receptes, gan vienkāršas, gan netik vienkāršas.
30.10.2013 16:41 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
vēl jau ir pelmeņi, makaroni un roltoni :D
30.10.2013 16:45 |
 
Reitings 4
Reģ: 28.10.2013
Jā, gatavot samērā normāli māku. Esmu pat kaut kad zupas vārījis, pasen :) Kad ir laiks, pat patīk, bet laika jau nav - augstskola, darbs, baigi maz laika.
30.10.2013 16:48 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
Man liekas vairāk kā tizli uz jautājumu - ko pagatavot - ieteikt meklēt draudzeni, kas pabaro. Ceru, ka tas bija domāts kā joks.

Man likās, ka attiecības balstās uz ko vairāk nekā savstarpēju caurumu aizbāšanu. Cilvēks piedzimst viens pats un nomirst arī - kaut kā sevi sakopt un sabarot ir jāiemācās.

Puisim - vāri kartupeļus, rīsus, griķus.. Dārzeņi ir salīdzinoši lēti - taisi salātus.. ja nevari atļauties gaļu, pērc pupiņas un liec kaut vai tajos pašos salātos - tas pats proteīns vien būs. Paskaties spoki.lv - tur, man liekas, ka jauniešu auditorija arī kaut kādas receptes liek.
30.10.2013 16:48 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
spoki.lv tiešām ir recepšu sadaļa:)
30.10.2013 16:51 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Jā, gatavot samērā normāli māku. Esmu pat kaut kad zupas vārījis, pasen Kad ir laiks, pat patīk, bet laika jau nav - augstskola, darbs, baigi maz laika.


Vai es pareizi sapratu, ka tu vēlies dzirdēt kādas receptes, kas neaizņemtu daudz laika?
ieteiktu uzrakstīt vnk googlē - kā ātri pagatavot ēdienu u.tml.
neviena meitene šeit nezina, cik lielas ir tavas prasmes un kas tev garšo un negaršo.
ieteiktu pirkt pārtiku uz akcijām un sezonas preces un salīdzināt cenas veikalos (maximā noteikti iepirkties būs lētāk, nekā rimī. bet uz atsevišķām akcijām arī rimi var iepirkties lētāk). tātad- domā līdzi! tad krietni ietaupīsies līdzekļi. taisi tik, lai neizmestu ēdienu laukā vai kas ilgāk uzglabājas.
30.10.2013 16:54 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Uz atri varu ieteikt:

Izvari makaronus, apcep nedaudz maltu galu un turpat uz pannas piegaz klat nedaudz tomatu merces, nedaudz krejuma, pieber sali, ja gribi shikak, piegriez petersilus. Visu samaisu kopa, iegaz izvaritaja makaronu katla, samaisi un gatavs. Garsigs kaut 2 dienas pec kartas.

Noperc vistas stilbinus vai sparninus, samet visus panna, pielej ellu, apkaisi ar, piemeram, sali+piparus+kiploku garsvielas, vari kaut vegetu tikai piesaut, bet nedaudz. Sutini uz mazas teperaturas. lai zinatu vai gatavs, panem vienu gabalu un ar nazi iegriez, ja vidus balts, gatavs. Klat izvari ko vien velies, makaronus, risus, grikus, kaut pelmenus.

No ritiem taisi omletes vai olu kulteni, piesauj klat kadu desas gabalu.

Vari izvarit grikus. Kaa, tas rakstits uz iepakojuma. Klat atkal ta pati apcepta malta gala, nedaudz krejuma, saals.

Cep kartupelus, garas dazadibai vari pievienot gan olu, citreiz krejumu, kadu siki sagrieztu desu, dilles, lokus.

izcep kotletes. Miklu taisu taa - jeela maltaa gala, iemetu blonaa, piesitu 2, 3 olas, karote majonezes pufiigumam, sals, siki sakapati 2 sipolu, 3-4 kiploka daivinas smalki sarivetas, lai ir ka putrina. Visu ar rokam samicu unveidoju mazas kotletites. Cep kamer apbruninas. Ja nav parliecibas, ka vidus gatavs, iegriez ar nazi. Cep uz videjas uguns.
30.10.2013 17:58 |
 
Reitings 4
Reģ: 28.10.2013
Paldies meitenes :) Iedvesmojat mani uz gatavošanu, rīt kaut ko mēģināšu uztaisīt :)
31.10.2013 09:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Andris, ir daudz fikso recepšu, tajā skaitā zupas - es principā negatavoju neko, kas aizņem vairāk laika, kā pus stunda.

Daudz laika ietaupa saldēti dārzeņi svaigo vietā, nekas nav jāmazgā, jātīra, jāgriež. Labi, veselīgums mazliet pieklibo, bet arī - nav tik traģiski. Samet saldētos dārzeņus uz pannas, dajebkura interesanta mērce virsū (Spilvas saldskābā, Teriyaki, dajebkas), 15 minūtēs gatavs, grūti uztaisīt tā, lai negaršotu OK.

Sāc ar elementārām lietām, kamēr mans vīrietis bija vecpuisis, tik labi samācījies gatavot ēst, ka viņam sanāk daudz, daudz labāk, nekā man.
31.10.2013 09:57 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Ja jau zupas esi vārījis, tad jau saproti, cik vienkārši tas var būt. Un vāri lielu katlu, lai divām dienām pietiek.
Borkastīm - esmu pasākusi izmantot šādus, bet ar visādām garšām, produktus (lai gan auzu putras man drausmīgi negaršo, šīs tomēr enerģijas devu sniedz) Tev kā vīrietim gan laikam ar 1 paciņū nepietiktu. Vari pats uzvārīt putru un pielikt klāt kaut ko garšas bagātībai.

31.10.2013 10:00 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
manuprāt, no rītiem taisīt omleti aizņem ilgāku laiku, nekā uztaisīt ātri dažas maizītes. bet tas ir kā kuram.
vari arī no rītiem vārīt olas, ja ir laiks.
vari taisīt maltās gaļas mērci (parasto). vnk apcep, pieber garšvielas, sagrieztus sīpolus, smalki sagrieztus ķiplokus (labāk iegādājies ķiploku spiedi, jo tā krietni atvieglo dzīvi) un apcep. ik pa laikam vajadzēs sadalīt to gaļu smalkākos gabalos, lai nav viens vesels. tad ielej pannā (ja liela panna) vai vidējā kaltiņā ūdeni tā, lai nedaudz apsedz gaļu. uzliec pasautēties. tikmēr sataisi miltūdeni (izšķīdini miltus ūdenī, maisot ar karoti. dari to glāzē vai krūzē). lej to visu iekšā pie gaļas. pieliec arī krējumu, lai nav tikai miltu garša. nedaudz pavāri uz lēnas uguns, lai viss sabiezē. stāvi klāt un maisi. var pievienot vēl pēc nepieciešamības krējumu, garšvielas vai miltūdeni. kā nu pašam patīk. nepiededzini. gatavs parasti ir pusstundā.
vēl vari sagriez cūkgaļu gabalos, samest maisā ar garšvielā, sagriezu sīpolu un piespiestu ķiploku, majonēzi un krējumu. aiztaisi maisu ciet un sakrati. ieliec ledusskapī vismaz un pusstundu. pēc tam izber no maisa uz cepešpannas un ieliec cepeškrāsnī uz 250 grādiem, kamēr gatavs. aptuveni tās ir 40 min. var arī cept uz pannas, ja nav citu iespēju. ļoti maz vajag pašam pielikt pūles.
31.10.2013 10:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits