Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Intereses&izvēles

 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Sveikas!

Lasīšu šo rakstu un aizdomājos. http://www.diena.lv/kd/eksperti-blogeri/adele-riga-14029652

Vai tā ir tiesa, ka saistošs mums ir tikai tas, kas komerciāls, reklamēts, masu grāvējs? Vai tiesa, ka negribam domāt, iedziļināties? Ka vieglāk ir apēst jau pa pusei sakošļātu gabalu kā kost pašam?

Kino, mūzika, teātris. Popmūzika arī nekad nav augsti vērtēta, tāpat kā komerciālais kino, taču vai tiešām tas ir tik absolūti - populārs, tātad ar pazeminātu pievienoto vērtību? Ja tā ir, tad kāpēc ļaudīm tā patīk? Vai esam pārgurši no ikdienas, lai meklētu un raktu dziļāk, vai tomēr tas ir pārspīlējums un kvalitāte ir rodama arī popkultūrā?
22.10.2013 12:55 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es pēdējā laikā esmu redzējusi tiešām daudz no Forum Cinemas repertuāra un jāsaka, ka vairāk kā puse ir vāja satura garadarbi. Pirmajā laikā tas šķita aizraujoši, bet jo vairāk skaties, jo absurdāk tas šķiet, tas ko mums rāda jeb šī izvēle - skatīties. Kā tukša čaumala. Bet no otras puses it kā patīkami, jo mums neliek domāt, kas patiesībā ir visai traģiski savā būtībā.
22.10.2013 12:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pēdējo divu gadu laikā esmu noskatījusies kopumā kādas 5-7 filmas, vienu no tām kinoteātrī, pārējās bija lielākoties 60-70 gadu filmas. Zini, biežāk arī neprasas. Tā kā piekrītu par:
jo vairāk skaties, jo absurdāk tas šķiet

Bet es drīzāk teiktu - tukšāk un garlaicīgāk.
Skatos TV regulāri, MKR vai topmodeļu šovus, tā kā nepretendēju uz elitāra intelektuāļa statusu. Bet filmas - neprasās un cauri.
22.10.2013 13:22 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
man drizak liekas, ka tas ir loti akuali un svarigi it seviski jauniem cilvekiem skriet pakal modes tendencem ne tikai gerbsanas zina, bet ari tehnologijas, kino utt. paliekot vecakam un nobriedusakam, tas viss vairs nav aktuals.
22.10.2013 13:24 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
ja velas iet uz kino un sagaidit kaut ko intelektualu, tad vilsanas ir garanteta. tagad pat teatris ir kluvis savadaks. piemeram, dzilindzera izrades biezi vien domine tadas kustibas, kas atgadina sunisu parosanos, seksa jocini. pielaju, ka agrak ta nebija. un tas pats ari par pasmaju ugunsgreku. cilveki izsmej vinu, saka, ka tas ir sausmigs gara darbs utt, bet tomer skatas!
22.10.2013 13:27 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es nebiju domājus par skriešanu pakaļ, bet vairāk par kultūras kvalitāti, kādu lietojam, ko skatāmies, ko lasām. Es pati bieži grēkoju ar to, tāpēc aizdomājos. Cik daudzas no grāmatām tiešām ir vērtīgas, cik daudz no filmām un, ja tās ir nevēŗtīgas, tad kāpēc tik populāras?
22.10.2013 13:28 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Mūziku neklausos, kino neskatos, TV mājās nav. Nepanesu tos banālos un seklos scenārijus un brainwašu, ko tie satur. Ja piemēram Mailijai Cairus ir mūzikas kronis, tad es vispār nezinu kur no šī atskaites punkta tālāk iet?
Šad un tad paskatos seriālus, vislabāk ar vēsturisku ievirzi vai krievu vai turku ražojumu, to es vēl var paskatīties kā izklaidi.
22.10.2013 13:32 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
izklaides industrijas produkti ir domati izkalaidei, lai pec smagas darba dienas nabaga latvietis varetu smadzenes nekustinat un atpusties, pasmieties par feliksu semkovu utt.
22.10.2013 13:33 |
 
Reitings 341
Reģ: 13.01.2011
Šis ir ļoti jūtīgs jautājums. Kas kuram kvalitatīvs.
Es gribētu teikt, ka skatos kvalitatīvu kino, kam ir kaut kāda morāle, ir par ko pēc tam padomāt, nav filmas laikā zālītes un pirdienu joku. Un tomēr, mans vērtējums par filmām bieži vien atšķiras no kino "ekspertu" - Naumaņa un Rietumas - vērtējumiem. Dažkārt šķiet, ka viņiem nepatīk neviena filma, kurā būtu vienkārši, patiesi joki; galvenais ir skandalozs, traģisks, drūms motīvs.

Es nepiekrītu, ka šie ir labas filmas kritēriji. :) Uzskatu, ka vajag ikdienā arī jokus un prieku, ne tikai Lars von Trier režisētos mindfuck (pat nezinu, kā lai to latviski definē).
22.10.2013 13:33 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Kā var mūziku neklausīties?
Es arī neskatos katru otro filmu, pilnībā nesaista fantastika un salkanie amerikāņu mēsli.
Ļoti reti kīno ir kāda patiešām kvalitatīva filma un seriālus arī neskatos. Labāk pa to laiku pamācos vai izlasu kādu grāmatu.
22.10.2013 13:36 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
ik daudzas no grāmatām tiešām ir vērtīgas, cik daudz no filmām un, ja tās ir nevēŗtīgas, tad kāpēc tik populāras?


50 shades of Gray. :D ja neesi lasījusi paskaties netā atsauksmes un grāmatu citātus. Par saturu nerunāsim, bet valodas kvalitāte tā iespārda ka aptirsties var. :D Un tas ir informācijas laikmeta 21. gadsimta bestsellers, kad cilvēkiem ir visas iespējas būt tik gudriem kā nekad!!!
22.10.2013 13:36 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Lexxy
Mūzika mani razdražajet, neļauj domāt savas domas, izsauc nepamatotas emocijas. Varbūt pārāk jutelīga esmu.
22.10.2013 13:39 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Morgan, neesmu lasījusi to grāmatu, bet nojaušu par ko runā. Tāpēc arī domāju. Izklaide jā, man arī patīk izklaides, bet vai reizēm neesam drusku tā kā truli tajā visā? Es noteikti reizēm tā jūtos, zinot, cik daudz informācijas ir, cik daudz varētu iemācīties, izvēles latiņa nokrīt uz aizraujošāko tam mirklim, bet ne vienmēr labāko.
22.10.2013 13:41 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
esam pārgurši no ikdienas, lai meklētu un raktu dziļāk

Piekrītu šim. Iedomājies tu esi nosēdējusi līdz vakaram lekcijās, darbā, atnāc jau nogurusi, nobesījusies mājās, tevi gaida bērni, kuriem jātaisa ēst, vai jātaisa kārtējais mājasdarbs, nu kur tu vēl raksies dziļāk, lai tikai atrastu ko jaunu. Protams, ja ir brīvs laiks, tad var atklāt ko jaunu sev tīkamu, es daudz ko atrodu, ja man ir brīvs laiks kaut vai spotify, vai atsauksmēs, filmu portālos. Es par popmūziku nekad neesmu baigi fanojusi, bet ne jau iesi teikt, ka tas kas skan pa radio ir totāls sūds tikai tāpēc, ka populārs, tas ir absurds :D Par filmām runājot, es domāju, ka sāk jau aptrūkt to stāstu, scenāriju, kurus attēlot, jo gandrīz jau viss ir parādīts. Tad nu ņem tos vecos stāstus, senās filmas un uztaisa to pašu dziļo domu, tikai ar mūsdienu vidi un apstākļiem.
22.10.2013 13:49 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Es arī 50 of Gray lasījusi neesmu, tikai citātus. Tā kā es lasu angļu klasiķus, tad ļoti labi redzu cik valodā ir liela šķirba starp mūsdienu autoriem ( ne tikai tādiem kas sacer 50 grejus) un ne tajā labākajā nozīmē. Tāpat arī grāmatas sižets pirms 100 un vairāk gadiem bija daudz rafinētāks, mūsdienās autori ir kļuvuši ļoti vienkārši un pat primitīvi.
22.10.2013 13:52 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
heroin, kā mans brālis saka, ja popmūzika ir tāds mēsls, kāpēc tad daudziem patīk? :) Noteikti Naumanim nav 100% taisnība.
22.10.2013 13:54 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Tad nu ņem tos vecos stāstus, senās filmas un uztaisa to pašu dziļo domu, tikai ar mūsdienu vidi un apstākļiem.


Ar grāmatām tāpat. Piemēram Jefrey Archer savu darbu Prisoner of Birth ir pilnībā bāzējis uz romānu Grāfs Montekristo, pārnesis darbību uz mūsdienām, pliekanāka valoda, vienkāršs sižets ar banalitātēm.
22.10.2013 13:57 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Man šķiet, ka par kaut ko izteikt asi vērtējošus spriedumus vajag tikai tad, kad pats esi redzējis/dzirdējis/pagaršojis/lasījis/runājis. Nemelošu, ka konsekventi ievēroju šo principu, bet cenšos. Tad nu esmu nonākusi un nonāku kontaktos gan ar masu produkcijas seriāliem, gan pa retam ar kādu grāmatu, gan (jau biežāk) mūziku. Un varu teikt, ka ne viss no tur atrodamā ir slikts, kas, protams, ir pamatojoties tikai uz manu subjektīvo gaumi un izpratni par vērtīgām lietām.

Tam, ka mēs notrulinamies, piekrītu. Ar barību dvēselei jau ir tāpat kā ķermenim - vienkāršāk, ātrāk, ērtāk paķert fast foodu un kaut kāds apmierinājums arī pēcāk ir, bet, teikšu atklāti, ja man būtu jāpārtiek tikai no tā, kas ekspertuprāt ir kvalitatīvs un labs, un es principa pēc neapostītu arī citādāku gaisu, es būtu viens slimīgi pārgudrs, sauss un mazliet robotizējies cilvēks.

Man, piemēram, patīk lasīt klasiku, skatīties godalgotas filmas, klausīties Rahmaņinovu, bet tas nebūt uzreiz nenozīmē, ka esmu inteliģents cilvēks.

Tāpat man patīk lēkāt pa māju pie Abbas "Dancing queen", es tiešām smejos, skatoties "Hangover", un, kad uznāk bizdings, ar baudu izlasu kādu lubeni. Tas, savukārt, nenozīmē, ka esmu aizgaldā augusi.

Oi, baigais eposs man te sanāca. :D Viss tas pats īsāk - uzskatu, ka kvalitāte, ja labi pameklē, ir atrodama arī popkultūras groziņā. :)
22.10.2013 14:16 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
par kino ir tā, ka man ir grūti atrast labas filmas, ko man patiktu skatīties. tāpēc es labāk lasu grāmatas. tās daudz biežāk ir kvalitatīvākas. protams, ne visas super slavenās ir grāmatas ir "labas" vai man saistošas. tāpat ir ar visu. kādam tas 'patīk. un noteikti konkrētās virziens pastāvēs, kamēr būs tā piekritēji. ja mēs ražojam sliktas kvalitātes filmas, nekas nemainīsies, kamēr cilvēki ies viņas skatīties.
man arī popmūzika patīk. so? protams, arī ne visas dziesmas, bet daudziem patīk. kam patīk klasiskā mūzika, lai klausās to.
bet es arī meklēju to, kas nav tik plaši pieejams internetā u.tml. nebalstos tik ļoti uz to, ka pasaulē tas ir slavens. noteikti, ka paskatos, paklausos, ja ir interese, bet tas nenozīmē, ka man tas patiks.
22.10.2013 14:25 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Tā kā es lasu angļu klasiķus, tad ļoti labi redzu cik valodā ir liela šķirba starp mūsdienu autoriem


tad meklē mūsdienu klasiķus, nevis salīdzini parastu romānu ar ziepenes scenāriju ar klasiku.
tas ir tas pats, kas salīdzināt popmūziku ar klasisko mūziku. ja salīdzina tādas lietas, tad noteikti tajā pašā jomā, nevis stilus kā tādus.
22.10.2013 14:29 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Tā kā es nedzenos pēc pasaules hītiem un komerciālajiem labumiem, ko ar karotīti stumj mutē - līdz ar to domāju, ka tas nav viennozīmīg i... Man laikam patīk rakt :D

Kopumā laikam piekritīšu, ka lielākā daļa sabiedrības vienkārši negrib paši kaut ko izdomāt - meklēt, iedziļināties - vienkārši kā Tu saki -
esam pārgurši no ikdienas, lai meklētu un raktu dziļāk

Bet to noteikti nevar attiecināt uz visiem .. noteikti nē :D
22.10.2013 14:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits