Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Klusēšana ir daiļrunīgāka par vārdiem

 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Sveikas!
Uznāca vakara pārdomas un gribējās kādu viedokli no malas.
Situācija tāda.
Jau kopš bērnības, kopš pamatskolas laikiem, man nav paticis daudz runāt, stāstīt garus teikumus par jebko, būt ar savu iniciatīvu un doties pie cilvēkiem runāt. Vienmēr paticis klausīties, uzklausīt un tad pateikt savu viedokli, (ja tāds ir) savas domas, ieteikt ko, kas un kā, manupāt. Kā arī labprāt atrodos vienatnē, ar savām domām, pati ar sevi, man nepatīk, ja telpā jāatrodas ar vairākie cilvēkiem. Tad labāk jūtos, ja esmu divatā ar kādu, nevis ar trīs, četriem un vairāk cilvēkiem. Tad es atkal ieņemu klausītāja lomu, nevis oratora lomu. Klausos šo divu cilvēku sarunu. Ja man ir ko teikt, saku, ja nav, tad klusēju. Bieži, ja ir situācijas, kur iepazīstos ar jauniem cilvēkiem, tie man ātri apnīk. Nav vēlmes vairs runāties ar viņiem, taču kā nerunāsi, ja ir katru dienu jāpavada mācību stundas kopā, kā arī dzīvojot kojās ir jākontaktē, tas jādara gandrīz piespiedu kārtā, jo savādāk citu acīs izskatīšos negatīvi, varbūt kā iedomīga, nerunīga (bet tāda jau arī esmu pēc dabas). Jautājums vai šādā veidā nepalikšu bez paziņām, bez līdzcilvēkiem. Jo kopš bērnības vēl tagad nekas nav mainījies.
Nav man draugu, ir tikai ne tuvas paziņas, kolēģi. Un, ja iepazīstos ar jauniem cilvēkiem, ar lielāko daļu man nesapas, jūtu barjeras, tādēļ arī labprāt nesteidzu kontaktēt vairs. Ļoti maz ir cilvēku ar kuriem varu brīvi justies, būt es pati. Pašlaik es vienkārši redzu, ka esmu savā mācību grupā malā sēdētāja, klusētāja, neeju klāt runāt, jo man to vienkārši iekšēji nevajag, es to negribu, un tā gadu no gadiem bijis. Attapos tagad, vai tādejādi līdz pat sirmam vecumam neatradīšu tuvus draugus, ar kuriem man beidzot būs labi, jo tas notiek ļoti reti.
Ja eju pa ielu ar kolēģi, tā man stāsta daudz un plaši par sevi, es uzmanīgi klausos, uzklausu, pasaku savas domas, bet par sevi nestāstu neko (jo pati ar visu tieku galā, kā arī nepatīk cilvēkiem izklāstīt kaut ko par sevi), un tad man jautā "Un, kas Tev jauns"? Atbildu vienā teikumā un kolēģe turpina sav sakāmo : D
10.10.2013 23:03 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
ir sajūta, ka Tevis rakstītais ir par mani :)

Izņemot šī daļa:
Pašlaik es vienkārši redzu, ka esmu savā mācību grupā malā sēdētāja, klusētāja, neeju klāt runāt, jo man to vienkārši iekšēji nevajag, es to negribu, un tā gadu no gadiem bijis


Arī man vēl pirms 3 mēnešiem likās, ka draugus nekad neiegūšu (tādus, kam varu uztucēties, būt es pati), bet es maldījos, un nu man ir apkārt cilvēki, kuristāvēs un kritīs par mani (es par viņiem arī)
10.10.2013 23:10 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Tad jau laikam kā saka, viss nāk ar laiku :)
Ar to arī apsveicu Tevi! Tas ir jānovērtē. Jo savi īstie cilvēki tāpat apkārt vien nemētājas.
10.10.2013 23:15 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Gluži kā par mani rakstīts :)
Man ir neliels draugu loks un ģimene, ar kuriem esmu atvērta un komunikācija ir brīva un neuzspiesta. Tā ir kā komforta zona. Citās lietās gan nemēdzu pļurkstēt, nekad nerunāju neko lieku. Saku tikai tad, ja ir ko teikt, bet visērtāk jūtos, ja varu tikai klausīties. Taču pēdējā laikā nākas tikties ar daudz svešiem cilvēkiem, tas saistīts ar profesiju, un man nākas tikt tam pāri, lai gan iekšēji jūtu lielu diskomfortu. Jūtos atvieglota, ja tikšanās ir beigusies un varu doties prom.
Ceru, ka ar laiku tas kaut kur pazudīs pavisam, tas tiešām ir traucē.
10.10.2013 23:18 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es esmu tieši tāda pati, bet neuztveru kā baigo mīnusu.
10.10.2013 23:19 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
llemon, jā, pats labākais šādā situācijā, ja tiešām ir labi draugi, ar, kuriem jūties ērti. Man vēl tādus nav sanācis satikt. Draugus es domāju, jo tie ar, kuriem jūtos labi plus mīnus, tos saucu par paziņām un tas nav uz ilgu laiku, jo kontakts ar laiku pazūd. Jo pienāk kārtējās reizes, kad atkal labi jūtos viena un nav vajadzības saukt pēc labajām paziņām. Un tā no cilvēka uz cilvēku. Tāds viens īsts cilvēks, ar, kuru tiktos jebkurā laikā un vietā ilgāku laika posmu man nav bijis, bet gribētu.
10.10.2013 23:27 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Elizabete, Tev paveicies, ja mīnusus nesaskati.. taču man mīnuss skaitās tas, ka nespēju atrast savus cilvēkus, ar kuriem gribētu kontaktēt atkal un atkal. Lai beidzot būtu kāds ar, kuru mana vēlme būt vienai, izgaistu!
10.10.2013 23:31 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Esmu kaut kas ļoti līdzīgs tam,ko aprakstīji :)
Ir gan tāda stulba sajūta,jo vairāk par visu allaž esmu vēlējusies sev labus,patiesus draugus,bet,diemžēl,tādus nekad nav gadījies atrast (vismaz līdz šim vēl nav).
Vispār dažreiz ir labi būt tādai,bet dažreiz tas ir pat ļoti mokoši,jo komunikācija principā ir visa pamatā un man taisni nepiemīt tās līdera,oratora spējas,ehh. Labāk ir uzklausīt citus :)
Turklāt,man,piemēram,parasti ir sajūta,ka man vienkārši nebūtu,ko stāstīt - visiem citiem dzīve notiek visādas lietas,bet man ir rutīna,nekas jauns praktiski nenotiek.

Bet man arī drausmīgi tracina,ja kāds visu laiku tarkšķ tikai par sevi un beigās tikai aiz pieklājības beigās pajautā - "nu kā tad tev iet?",jo tas pilnīgi lec acīs,ka šim cilvēkam patiesībā ir pilnīgi pofig,kā tev iet,vai kas tavā dzīvē ir jauns,jo principā viņam ir galvenais tikai informēt par sevi,savu dzīvi,problēmām,u.t.t. Skumji :(
10.10.2013 23:33 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
taču man mīnuss skaitās tas, ka nespēju atrast savus cilvēkus

+
10.10.2013 23:34 |
 
Reitings 992
Reģ: 01.10.2013
man lidzigi kaa tev. Man itka ir draugu, bet tadu ar ko tiesam izrunaties nav, labi,ka man ir mans milotais, kuram varu stastiit gandriz visu, bet tomer gribetos tadu draudzeni ar kuru varetu jebkura bridi iziet ara un izstastit kadu bedu vai parunat viriesiem :( es nespeju ilgi uztureet sarunu, lai arii kaa gribeetos, nezinu var jau but,ka kada darba vieta atradisu kadu forsi draudzeni, bet nu ja busus jaunina,tad tapat jutisos kaa jaunina un nespesu atraisities.

Cerams,ka tev tas viss paries un bus labi ;)
10.10.2013 23:42 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
manhattanite
Vispār dažreiz ir labi būt tādai,bet dažreiz tas ir pat ļoti mokoši,jo komunikācija principā ir visa pamatā un man taisni nepiemīt tās līdera,oratora spējas,ehh. Labāk ir uzklausīt citus

Tieši tā, komunikācija ir pats galvenais visā. Taču, ja cilvēks labprāt izvēlas klusēt, un jārunā ir piespiedu kārtā, tikai tāpēc, ka tā vajag, jo neesi jau arī mēmais. Tas nogurdina ilgstoši, un pēc tam vienkārši vēlies būt viens, nekomunicēt vispār vairāk, paliek pat vienalga, ka ir situācija, kur esi 5 cilvēku lokā un visi runā, bet Tu viens klusē, pat vairs necenties no sevis izspiest kādu teikumu.

Man vispār apnīk, ja cilvēks runā un runā, un man tas jāklausās, man sāk ausis degt, nevaru izturēt, bet nu arī, kurš, tad runās, ja es esmu no nerunīgajiem!?
10.10.2013 23:42 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
klade
Jā, ja ir mīļotais cilvēks, tad ir labi, tad gan vari izrunāties, būt Tu pats. Man bija tā, ka, man tad tiešām neprasījās ne kādi draugi, ne citi cilvēki, jutos piepildīta ar savu otro pusīti. Mani uzklausīja (tad gan varēju runāt), es uzklausīju. Taču man ir labas attiecības ar mammu, mēs bieži runājam par visu ko. Varbūt tāpēc man nav vēlmes citiem vairs neko stāstīt.

Paldies Tev :) Arī Tev noteikti viss būs labi un atradīsi savējos, kuru klātbūtnē varēsi atraisīties un runāt par visu, kas uz mēles un sirds!
10.10.2013 23:48 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Man vispār apnīk, ja cilvēks runā un runā, un man tas jāklausās, man sāk ausis degt, nevaru izturēt, bet nu arī, kurš, tad runās, ja es esmu no nerunīgajiem!?


Ar mani ir tā - ja vajag,tad varu runāties. Nav jau,ka vispār nemēdzu bilst ne vārda,bet ilgstoša komunikācija patiešām nogurdina. Par piemēru varu minēt kursabiedreni - šī var tik vārīties un vārīties,publiskā runa vispār viņai ir mīļākā nodarbe,bet es pati gan tā nemūžam nevarētu.

Par to "kurš runās,ja esmu no nerunīgajiem" - ir tā,ja tas otrs cilvēks patiesi vēlas ar tevi komunicēt,nevis vienkārši runāt monologu par savu dzīvi,tad var atrast kopīgas tēmas,kas interesētu abas puses un,par kurām abiem būtu daudz mani forši parunāties. Varbūt ne 3h no vietas,bet vismaz kaut cik.

Ar to pašu kursabiedreni - nu nav mums par ko runāt,viņa arī necenšās,lai sarunas būtu abpusējas,šai galvenais ir pateikt savējo. Ar vienu citu gan ir daudz foršāk - viņa zina,kādas lietas man patīk un tad izvēlas runāt par tām. Un es jau arī,protams,klausos par to,kas viņai patīk,nu vienvārdsakot,varam atrast kaut ko,par ko parunāties. Nu kaut kā tā :)

Bet es tev vēlu veiksmi atrast īstus draugus! Es arī vēl pameklēšu :)
10.10.2013 23:49 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
mani

*maz
10.10.2013 23:54 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
manhattanite, tie, kuriem patīk runāt monologā, laikam uztver mūs kā tos, kuriem var to pastāstīt un zini, ka klausīsies. Atnāk pasaka savu sakāmo, ko grib izlikt uz āru un ir apmierinājuši sevi. Tā vismaz man šķiet. Varbūt daļēji to varētu saukt par izmantošanu.
Paldies :) Kas meklē, atrod, jeb visam savs laiks un varbūt pats labākais vēl priekšā tikai :)
Tomēr ir lielas vērtības ko par naudu nenopirksi, to starp, patiesus līdzcilvēkus!
10.10.2013 23:57 |
 
Reitings 3
Reģ: 10.10.2013
Tev vajag VĪRIETI! Mīlu, kas aizrauj un kas burtiski spridzina! Nevis dzirkstelīti, bet liesmas!
Ja tu mūžīgi klusēsi, protams cilvēki no tevis novērsīsies. Kautrīgums visam ir pamatā. Atļaujies vairāk un lauz savas robežas. ;)
11.10.2013 00:04 |
 
Reitings 41
Reģ: 20.04.2012
Ļoti labi saprotu tavu situāciju. Es ļoti bieži neizjūtu vēlmi komunicēt ar citiem,veidot kontaktus, tas mani iztukšo un nogurdina. Visā labāk dalos ar tuvākajiem. Grūti atvērties. Sevi tiešām jāpiespiež,bet to daru. Ar laiku paliek vieglāk. Cenšos cik manos spēkos un jau parādās pa kādam cilvēkam...Lai mums visām veicas! Gan jau..:)
11.10.2013 00:05 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Arī esmu vienpate, bet man ir vīrietis kurš var runāt par mums abiem :D
11.10.2013 00:07 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Raskladushka, iespējams pati zinu, kas ir pie vainas manai kautrībai, nedrošībai, biklumam, nevēlēšanai runāt, taču eju uz to, lai šo kompleksu padarītu par nebijušu, tad ļoti ceru, ka viss mainīsies un varēšu nodot uguņus :)
Lai atļautos vairāk, vajag ļoti saņemties, pārkāpt sev pāri, un principā būt tam, kas neesi, jo, lai es, piemēram, novadītu prezentāciju 30 min garumā, kurā man būtu jārunā un jārunā, es nezinu kam jānotiek, lai es to varētu izdarīt pēc savas iniciatīvas. Tas man ir tabu.
11.10.2013 00:35 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Lumlums, redz, cik labi saproti mani. Es arī mēģinu censties, bet tad pēc laika atmetu ar roku tam, un atkal esmu tas, kas es pa īstam esmu.
Veiksmes mums!
11.10.2013 00:38 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Man gan nav nedrošība vai kautrīgums, bet vienmēr ir kāds kuš runā vairāk par mani :D
Māku labi uzklausīt un begās pateikt kopsavilkumu ( garajam monologam ) vienā teikumā :D
11.10.2013 00:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits