ko drīkst ko nedrīkst veikalā

 
Reitings 257
Reģ: 08.05.2013
Mamma nesen sāka strādāt maximā. Kaut kā aizrunājāmies līdz maximas augļiem un dārzeņiem,un es teicu,ka bieži veikalos ir veci ķīnas kāposti. (vismaz man bieži nācies uzdurties un tādiem ķīnas kāpostiem,kuriem tās lapas riktīgi apvītušas,neēdamas) . Mamma teica,ka es droši drīkstu iztītiit to kāpostu vaļā no plēves,NOPLEST apvītušās lapas,un tad pirkt. Un neviens apsargs man neko nedrīkst aizrādīt,jo man NAV jāpērk apvītušas lapas , tad vispār var PVD saukt :D Varbūt jums tas šķiet elementāri,bet es nezināju :D Vispār man šķiet interesanta veikalu tēma,kas jums gadījies veikalos? Kādas mums ir tiesības pērkot produktus?
30.09.2013 15:14 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Mani viens gadījums reiz sasmīdināja par šo ēšanu veikalā pirms par produktu tiek samaksāts. Viens vīrietis pirms manis bija rindā, viņš dod pārdevējai bulciņu iepakojumu un saka, ka tur bija vēl divas iekšā, bet esot apēdis, un tukšu dzēriena pudeli, kkas vēl viņam bija un chpa chups. Pārdevējai acīmredzot bija labs noskaņojums, viņa visu uzskaitīja un pie reizes pajautāja, kāpēc viņš to chupa chupu arī neapēda :D
30.09.2013 19:28 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
tos riekstus esot dabujusi brāzienu jo redz pārdevējas vaigos nevar stumt,tad gan aizgāju uzrakstīt sūdzību!
Tie pārpalikumi jaliek maisina un janes norakstit. Ja nenes tātād apēd, un loģiski ka pec veikala nolikuma sadodu mizā pārdevejai. Tapec ari nevelas pardot. Ir jabut no cepumiem parpalikimiem ko norakstit. Nu ta diemzel tas ir. Un ja aiztavesu savu pardeveju ir apsargi kas sudzes galvenais vadībai veikal vadītāju. Dzives realitāte.
30.09.2013 19:30 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Man liekas tikai pašsaprotami, ka es apčamdu dārzeņus un augļus. Piemēram, persikus un kivi es pērku tikai mīkstus, bet tomātus un gurķus - tikai cietus. Kāpēc man pirkt cietu persiku vai kivi, ja man tāds negaršo, vai mīkstu tomātu, ja rīt tas jau būs sapuvis? Es izvēlos sev tikai to labāko par ko es atdošu savu naudu.
30.09.2013 19:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
piekrītu katram vasaras_beerns vārdam. tā laikam ir (ne)audzināšanas un (ne)pieklājības problēma. un vēl - man nešķiet pieklājīgi ēst veikalā, vienalga, veikala vai neveikala produktu, veikals nav domāts, lai tur ēstu. tiešām tik grūti paciesties dažas minūtes? nomirsi no izsalkuma/slāpēm? un bērni arī ir jāaudzina, nevis jāļauj viņiem darīt visu, kas ienāk prātā.
bojātu preci es vienkārši nepērku, ja apkārt kāpostam ir sažuvušas lapas, tas nozīmē, ka visas kāposta lapas nav svaigas.
30.09.2013 19:44 |
 
Reitings 503
Reģ: 11.05.2011
Ēdusi un dzērusi veikalā vēl neesmu, kka jocīgi liekas. Ok ja būs kādu dienu baigā poha, tad varbuut ari padzershos, bet nu eest comooon :D
Dārzenjus un augljus perkot, nu tur nav variantu, ir jāpieskarās, lai saprastu, kas ir svaigs.
Bet kas man besii visvairāk!! Ir cilvēki kas kko konkrēti nopēta, apgrābsta, un ja neder, brutāli iemet atpakalj vai vnk izrakaa ar speeku . Kkkads pakjisms :@ tas viss tak sadauzaas.
Ar kosmētiku gan greekoju, un attaisu, ja nav testera, un a godiigi LV ar testeriem ir tā čābīgi, nez pārdevējas savāc vai pircēji nogopii, bet regulāri, laineriem, tušām nav pat iespējams paskatīties kāda otinja, kas ir būtiski.
30.09.2013 19:54 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
tušas un lainerus taisīt vaļā vispār ir cūcisma kalngals, tā cilvēki arī nopērk sakaltušus, neietojamus produktus. kaut gan, ko es te vēl brīnos, vienu dienu gāju uz to pašu Maximu pirkt lampiņu, man tās kartona iepakojums likās jau taisīts vaļā. ja nebūtu pārbaudījusi, būtu nopirkusi vecu, nodegušu lampiņu :O ņemu nākamo - tur vispār tukšs. ņemu trešo - atkal veca lampiņa iekšā. laikam tagad normāla prakse ir darīt sekojošā veidā: cilvēks nes izdegušo lampiņu, lai varētu salīdzināt un nopirkt tādu pašu. izvelk to lampiņu no iepakojuma, salīdzina, un nodomā - o, kādēļ gan man par to maksāt? un ieliek savu veco lampiņu iepakojumā, lai nākamajam tiktu ''mierinājuma balva''. un veikala priekšā sirdsapzīna tīra - nav nozagts, kāds cits gan jau samaksās :D
30.09.2013 20:28 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
lakstu plēsējām - varbūt sāksiet veikalā apelsīnus mizot? jūs taču nemaksājat par lieko mizu! vai ķiršus no kātiņiem nolasīt? vispār, līdz kaut kam tādam vēl jāaizdomājas - nolasīt tomātus no ķekariem! vīnogas arī nolasat? priekš kam maksāt par lieku ķekaru?
30.09.2013 20:35 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Veikalā nedrīkst būt garas rindas pirms manis,kā arī cilvēkiem pirms manis ir jābūt ar nelielu skaitu pirkumiem,vēl neviens nedrīkst man stāvēt ceļā,vēlams arī cilvēkiem paretināties mirklī,kad es ieeju veikalā.
30.09.2013 21:52 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Šampūnus, dušas želejas un veļas mīkstinātājus var atvērt un pasmaržot. Nekas slikts viņiem nenotiks. Šie produkti nav iepakoti hermētiskā iepakajumā. Jā uz iepakojuma ir morādīts pēc atvēršanas izlietot 12 mēnešu laikā, bet tas ir eiropas noteikts standarts. Turklāt L'oreal šampūniem ja nemaldos patiesais derīguma termiņš ir 4 vai 5 gadi.
Protams skropstu tušas, sejas krēmus, putas... gan nevajadzetu atvērt.
30.09.2013 22:45 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ir gadījies redzēt kā dārzeņus bez maz vai nolaiza, piebāž pie pašas, pašas sejas klāt, noliek un tā ar vairākiem pēc kārtas.
Pati neko vaļā netaisu, pēc iespējas pārbaudu, vai nav jau vaļā taisīts. Dārzeņus, augļus aptaustu jā, bet ne pie sejas bāžot vai smaržojot, vai pamatīgi iegrābjoties, bet tā ar pirkstu galiem - cik ciets vai mīksts, jo tīri vizuāli es to nespēju noteikt (nerunājot par iepuvušiem produktiem). Tomātus no ķekara noņemu, ja man, piemēram, vajag dažus tomātus, bet ķekars liels - labāk nolasīt visus tomātus un ņemt tos 3 ar milzīgo ķekaru, vai tomēr - no milzīgā ķekara paņemt sev tos 3 tomātiņus? Vīnogas ņemot arī - sameklēju smukākos ķekariņus, nekad nevienas man neieskaidros, ka jāņem visi pēc kārtas, jo, piemēram, saspiestas vai iepuvušas ogas es neēdu, nezinu kā citi.
Vispār - mani novērojumi liecina, ka cilvēki veikalos uzvedas kā cūkas.
30.09.2013 23:02 |
 
10 gadi
Reitings 2702
Reģ: 29.01.2009
Vienreiz drogās skatījos nagu lakas. Tā kā viņām nav testeru, tā arī nesapratu kādā krāsā viņa izskatās uz naga, jo tas tomēr atšķirās, kā arī ir svarīgi biezums, vai nav par biezu vai plānu.
Uz mani tā sakliedza, ka domāju,ka pasaules gals sācies. Nu neko, pagriezos un aizgāju.

Citu reizi gāju tajās pašās drogās un skatījos skropstu tušas, taustīju visus testerus pēc kārtas, atkal tā pati pārdevēja nāca klāt un prasīja vai palīdzēt, un, kad atbildēju, ka meklēju pagarinošu un kuplinošu skropstu tušu, un kādas atsauksmes ir par šīm, viņa samulsa, nemācēja neko sakarīgu atbildēt :D un tā viņa kādu pusstundu stāvēja man cieši blakus skatoties uz manām rokām. :D beigās neko nenopirku, jo nu tas nebija nopietni :D

bet tā jā, kosmētikas un smaržas, dušas želejas utt. vienmēr ostu, taisu vaļā, kaķi maisā nepērku.
30.09.2013 23:17 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ja man nevajag visu ķekaru, es to pārlaužu. citam pircējam arī nevajag puskailu ķekaru. un vispār, man likās, ka tomāti ķekaros, tāpat kā burkāni ar lakstiem, ir tieši tomāti ķekaros un burkāni ar lakstiem, nevis bez. parasti turpat blakus stāv tomāti bez ķekariem un burkāni bez lakstiem, ja ķekarus un lakstus negribas.
30.09.2013 23:17 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
nagu lakas taisīt vaļā arī ir preces bojāšana, tās arī ātri sakalst.
no šīs diskusijas sapratu, kāpēc ārzemju lielveikalos daudzas preces ir papildus iesaiņotas neattaisāmos plastmasas iepakojumos.
30.09.2013 23:24 |
 
Reitings 2796
Reģ: 20.10.2009
vīnogas izvēlos tās kuras patīk, neņemšu sapuvušas - vienreiz viens onka sāka mani lamāt- ka tā jau nu nedrīkstos izvēlēties ko gribu :D bet nu es pasmējos un gāju tālāk...

augļus/dārzeņus pataustu, lai zinu vai ir tādi, kā jābūt... kāpēc jāpērk mīksts gurķis vai zaļš ananāss...

dušas želejas/veļas mīkstinātājus un tml lietas attaisu un pasmaržoju, kā lai es zinu kā tā konkrētā lieta smaržo...

esmu arī ēdusi un dzērusi veikalā- ja ļoti gribās- bet nu tikai tādas lietas, kurām ir noteikta cena, nevis kas ir uz svaru un tad pa ceļam pusi apēdu :D
30.09.2013 23:31 |
 
Reitings 2796
Reģ: 20.10.2009
atceros vienreiz krustmāte ar draugu bija uz Latviju atbraukuši, iegājām Rimčikā nopirkt tam draugam eklerus, jo viņam tie nenormāli garšo, līdz kasei šis jau visus bija aprijis :D bet nu tie jau tika ielikti kastītē un ar uzlīmi, ka tur bija 5x eklēri par summu cik nu viņi tur maksā :D

kasiere tik nosmējās un pajautāja- kastīti varu izmest, vai ņemsiet uz mājām :D
30.09.2013 23:33 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tomātus ķekaros veikalā tomēr mēdzu ''izrevidēt'' :) Bieži vien ir skaists ķekars ar 1 vai 2 traumētiem tomātiem.. tad tos arī noņemu.. Ja būtu liegums tos zortēt, tad tos pārdotu safasētus :)
Lielveikalā uzvedos diezgan brīvi.. ja vajadzētu, arī tītu to ķīnas kāpostu no plēves :)

Vīnogas lielveikalā nepagaršoju.. toties to daru labprāt tirgū (jo tā laikam ir pieņemts). Ne-testeru nagu lakas, tušas vaļā neskrūvēšu, bet dušas želeju gan paostu pirms nopērku :)
30.09.2013 23:40 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Nesaprotu, kāpēc jāēd veikalā un nevar pagaidīt, līdz par attiecīgo preci būs samaksāts. Tāpat izbrīnu rada arī meitenes, kas veikalos krāsojas ar testeriem - baktēriju perēkļiem.
30.09.2013 23:43 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ja tie tomāti ir nolikti, lai pircējs var izvēlēties un paņemt sev tīkamos, es tā arī daru, normālā, higiēniskā un visādi citādi pieņemamā veidā. Ļoti atvainojos par atstātajiem pusplikajiem ķekariem, bet man tie nav vajadzīgi. :D Varbūt banāni arī jāņem tajos milzīgajos desmitiem kilogramu sverošajos ķekaros, jo puspliku banānu ķekaru nevienam nevajag? Un par tomātiem - ar ķekariem ir vairākas kastes, ja kādam akurāt vajag pilnu ķekaru ar tomātiem, lai iet un izvēlas.
01.10.2013 00:02 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
es nerunāju par bojāto produktu pirkšanu (tādiem vispār nebūtu jābūt pārdošanā, bet nu tas cits stāsts), bet gan par nelielu pieklājību un takta izjūtu pret citiem pircējiem (preces tīšas bojāšanas gadījumā) un par manierēm (preces rīšana veikalā). vai tiešām viss, kas nav aizliegts, ir atļauts? tiešām visur vajadzētu izkārt tādas zīmes kā ''lūgums nelobīt sīpolus, uz sīpolu mizas svara tāpat neietaupīsiet ne santīma'', ''lūgums netaisīt vaļā iepakojumus, kāds to gribēs arī nopirkt'', ''lūgums nečamdīt bulciņas, tāpat visas ir šodien ceptas'', ''lūgums pirms augļu/dārzeņu izvēles uzvilkt jums deguna priekšā stāvošus celofāna cimdus'' un tādā garā? ja mamma nav bērnībā audzinājusi, pašiem nepielec?
01.10.2013 00:03 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
vai tiešām viss, kas nav aizliegts, ir atļauts?
Tā nu tas ir :D
01.10.2013 00:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits