Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Videejais sekmju liimenis augstskolaas

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Shodien nejaushi noklausiijos divu pasniedzeeju sarunu. Biju godiigi sakot, shokaa. Viena saka otrai, ka vinjas kursaa studentiem sho semestri videejaa atziime ir 60% (Zem 59% ir nesekmiiga atziime). Otraa saka vinjai, ka sameejaa paaraak viegli daavina atziimes, jo ir paaraak mazs nesekmiigo studentu procents, ka vinjas klasee videejaa atziime esot 40% un vinja ar to ljoti lepojoties. Ir sameeraa normaali, ka 1. kursa saakumaa ir 60 studenti un kursa beigaas ir tikai knapi 20 palikushi, par paareejiem gadiem vispaar nemaz nerunaajot. Kaa ir citaas valstiis, lv ieskaitot? Vai pasniedzeeji ir ieintereseeti paliidzeet vai tomeer iegaazt peec iespeejas vairaak studentu?
27.09.2013 23:02 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Mana pieredze, pirms 4 gadiem, iesākām 20 cilvēki - gadu laikā daži pamainījās, rezultātā šovasar pabeidzām tikai 5 cilvēki.

Kādi ir rezultāti citās fakultātēs? - Līdzīgi. Un ne jau tāpēc, ka pasniedzēji liek sliktas atdzīmes, un ne jau tāpēc, ka ir riktīgi grūti mācīties. Labi, citreiz bija sarežģīti uzdevumi, bet lielākoties tiem visiem pasniedzēji tā pat izvilka cauri.

Cik esmu novērojusi, lielākā problēma ir motivācijas trūkums, lielās samaksas, diezgan liela izlaidība. Pasniedzēji mums ''daži labi'' vispār bija apbrīnas vērti - vada vairākus kursus, paši neierodas uz lekcijām, uzdod kaut kādu šitīgu darbu raktīt, tad komentē kā profiņš, kaut gan patiesībā viss ir bez reali izkaidrojama pamata.
27.09.2013 23:08 |
 
10 gadi
Reitings 3282
Reģ: 29.01.2009
Gan jau atkarīgs no augstskolas un studiju virzieniem.
Par savējo varu pateikt, ka bija jābūt tiešām stulbam, lai neizvilktu kaut vai 4.
Un paskatotes diplomā, kur 'var redzēt studiju programmas beidzēju sadalījumu pa atzīmju līmeņie, atzīmes labas- ja nemaldos, tad lielākais īpatsvars bija 7 vai 8.
27.09.2013 23:08 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Pēc pašas neilgās pieredzes - ir pasniedzēji, kas jau gada sākumā izvēlas studentus, kurus iegāzt (ne tā paskatījās, dziļāka iemesla nav), un tur nekas nemainīsies, students knapi nokārtos sesiju (labākajā gadījumā). Bet man šķiet, ka tā ir vairāk veco pasniedzēju rīcība, bet iespējams kļūdos. Tā kā ir gan tādi pasniedzēji, kas ir ieinteresēti palīdzēt un ir tādi, kas iegāž studentus

Ir sameeraa normaali, ka 1. kursa saakumaa ir 60 studenti un kursa beigaas ir tikai knapi 20 palikushi, par paareejiem gadiem vispaar nemaz nerunaajot.


Tas ir normāli gadījumos, kad paši studenti saprot, ka nekad tāds nepatīk, nav īstā vieta, kur atnākuši utt. Mēs kursā septembra sākumā bijām kkur 32, tagad 27, 5 jau aizgājuši, tad kas būs 4. kursa beigās? :D (un gan jau būs tādi, kas atkritīs mācību dēļ - nevarēs pavilkt, būs parādi utt)
27.09.2013 23:09 |
 
10 gadi
Reitings 2673
Reģ: 25.05.2012
Pēc manas pieredzes - ļoti palīdz. Jo ir labāks apmeklējumu skaits, jo vieglāk visu nokārtot un pasniedzēji vairāk velk ārā.
27.09.2013 23:09 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Pēc pašas neilgās pieredzes - ir pasniedzēji, kas jau gada sākumā izvēlas studentus, kurus iegāzt (ne tā paskatījās, dziļāka iemesla nav), un tur nekas nemainīsies, students knapi nokārtos sesiju (labākajā gadījumā).

Vot shito es nesaprotu, ka personiigaas nepatikas deelj gaazj iekshaa. Viens ir tad, ja students klasee traucee paareejos, vienmeer naak ar nokaveeshanos un speelee speeliites lekciju laikaa, tad rodaas pasniedzeejam nepatika, bet paareejo iemeslu deelj tas ir tieshaam stulbi.
27.09.2013 23:13 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Mana studiju programma ir tēmēta uz studentu atsijāšanu jeb "izdzīvo stiprākais"
27.09.2013 23:13 |
 
10 gadi
Reitings 3282
Reģ: 29.01.2009
Pēc pašas neilgās pieredzes - ir pasniedzēji, kas jau gada sākumā izvēlas studentus, kurus iegāzt (ne tā paskatījās, dziļāka iemesla nav), un tur nekas nemainīsies, students knapi nokārtos sesiju (labākajā gadījumā).


Es ar šito nesaprotu. Bet nu lv tā notiek. Un diemžēl, bet ir pasniedzēji, kas ieēdas, ja tu sāc diskutēt ar viņiem (nedod dievs, ja tu nepiekrīti!).

Un es nezinu, man gan liekas ok, ja kaut kāda daļa atkrīt. Man Vācijā vispār bija tā, ka tev ir 2 iespējas nolikt eksāmenu- nenoliec, tad diemžēl, bet studijas neturpini. Nevis kā Latvijā, kad liela daļa pasniedzēju pielāgojas vājākajiem nevis spēcīgākajiem.
27.09.2013 23:17 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
mums ari bija prieksmeti (2gb), kur regulari 70% bija eksamena izkritusi. tas laikam ir sava veida biznesins, jo parliksana maksa naudu, pienemu, ka pasniedzejam ari kads latins kabata iekrit no ta, ka kads liek atkartoti eksamenu.
27.09.2013 23:38 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
vispar es uzskatu, ka viena gadijuma pasniedzejs bija tik liels profins, ka nespeja nolaisties lidz studentu limenim. rezultata uzraktija vienu vienadojumu uz tafeles un apsedas. teica-risiniet. pirmas 30min visi bola acis un jauta viens otram. pec tam vinam sak prasit. tad sis atbild:"nu ka, izvediet to un to, jarekina ir tas un tas..." kadel uzreiz nevareja pateikt...?:D
27.09.2013 23:42 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Energydrink +++
01.10.2013 17:10 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
pienemu, ka pasniedzejam ari kads latins kabata iekrit no ta, ka kads liek atkartoti eksamenu.


bija man tas gods kaadu laiku lekcijas vadiit un eksaamenus pienjemt

vilku visus cik vareeju, bet taapat man kontroldarbus paarrakstiit naaca pat pa piecaam reizeem dazhi indiviidi, un briiniijaas, kaapeec man katru reizi ir sagatavots jauns variants vinjiem. eksaamenus man arii lika vairaakkaart.

un zini ko, man ne santiima par to papildus neviens nemaksaaja. ne par naakshanu uz papildeksaamenu, ne par jauna varianta gatavoshanu, ne laboshanu. NULLE latu.

taa ka nevajag, ja?
01.10.2013 17:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
kadel uzreiz nevareja pateikt...?


kaadeelj uzreiz nevareeja pajautaat?
01.10.2013 17:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Diemžēl ir tādi pasniedzēji, kuri vienkārši uzēdas un nekko tu viņam nepadarīsi. Nav jau viņi bezemociju roboti - cilvēks ir un paliek cilvēks, ar visiem saviem tarakāniem. Tas, protams, ir ļoti neprofesionāli un vispār nepieļaujami, bet diemžēl tas tomēr tā notiek un no tā neviens nav un nebūs pasargāts nevienā valstī.

Pirmkursnieku atsijāšanās gada beigās ir normāls process jebkurā augstskolā. Kāds viļās izvēlētajā programma, kāds cerēja uz budžetu, bet tā arī netika un tāpēc pārdomāja, kāds nespēj pavilkt slodzi, bet kāds pēkšņi saprot, ka nevēlās studēt to, ko izvēlējās, kāds cits atkal cerēja iestāties citā augstskolā, bet tajā gadā viņam nepaveicās, tāpēc nomācījās, kur varēja, bet nākošajā gadā tomēr iestājās tur, kur bija vēlējies un pameta šo fakultāti u.tml.

Taču, lai ko neteiktu (personigās pieredzes man gan nav), bet man šķiet, ka Kanādā izglītības līmenis ir visai zems kopumā. Un liels mīnuss šai valstij, ka viņa ne pa kam negrib atzīt citu valstu diplomus un izglītību - sevišķi medicīnā.
01.10.2013 17:20 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, ka manā skolā viss bija pēc nopelniem - ja mācies, atzīmes ir ok, ja neko nedari - nav ok. Mēs bijām ap 20 cilv, nu, bišku vairāk laikam, visi pasniedzēji visus atcerējās, nebija nekādas tīšas iegāšanas vai tml., liela daļa tieši ļoti zinoši, atsaucīgi un jauki, varēja gan daudz iegūt, gan pasmieties kopā. Tā kā kāda attieksme pašam pret to visu, tādas arī sekmes. :)
01.10.2013 17:21 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Manās 5 gadus ilgajās studijās nepiedzīvoju nevienu gadījumu, kur būtu novērojama acīmredzama, subjektīva nepatika pret kādu kursbiedru, lai pēctam mērķtiecīgi "nelaistu" cauri ieskaitēm.
Nepiedzīvoju arī informādciju vai runas, ka kāds no studiju biedriem (tiem, kas fakultātē paralēli studē) izkristu tādēļ, ka pasniedzējs uzēdies.
Tāpat arī nekādas runas par iespējām ieslidināt kādu latiņu un panākt labvēlīgāku rezultātu.

Cauri netika tie, kas lažoja. Studēju eksakto zinātņu fakultātē, kur ar ūdens liešanu vienkārši nevar tikt cauri - rezultāta pamatā ir konkrētas atbildes, konkrēti izpildīti laboratorijas darbi, praktiskie darbi, izdevušies aprēķini, grafiki utml.

Kādēļ kur citur tā notiek?! - noteikti subjektīvais pasniedzēju, kā cilvēku faktoru. Mājās kaut kas nepamierina, izgāž dusmas darbā. Darbā pa maz maksā vai maza ietekme, izgāž to uz tiem, kas ir pa ceļam un kaut nedaudz ir pakļautībā.
Ja pasniedzējs, kā cilvēks, ir apmierināts ar dzīvi, darbojas arī pozitīvs skatījums un vēlme strādāt pozitīvā gaisotnē savā darba vietā.
01.10.2013 17:24 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Ā, nē, bija viens laboratorijas darbu vadītājs, kam patika puiši un visām meitenēm bija stingrāki noteikumi labas atzīmes iegūšanai, principā, savas nepatikas pēc, nelaida tik viegli cauri. Sūtīja uz atkārtotām kārtošanām. :D
01.10.2013 17:25 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Kaa ir citaas valstiis, lv ieskaitot? Vai pasniedzeeji ir ieintereseeti paliidzeet vai tomeer iegaazt peec iespeejas vairaak studentu?

Atkarīgs, protams, no konkrētā cilvēka, bet domāju, ka kopējā (ļoti vispārinošā) tendence ir izgāšana -> naudas nopelnīšana, turklāt vēl iespējamo konkurentu (savā profesijā) iznīcināšana.
01.10.2013 17:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits