Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pienākumi

 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
Hmm, iedvesmojos no vienas diskusijas un paziņas situācijas, kā rezultātā vēlos dzirdēt Jūsu viedokli.

Tātad...
Pāris, sievietei 26, vīrietim 27 gadi. Īrē dzīvokli (abi apmaksā), abi strādā, bērnu nav. It kā viss ok, bet viņiem ir sadzīviskas problēmas. Vīrietis uzskata, ka sievietes pienākumi ir tīrīt māju, gatavot ēdienu, mazgāt drēbes, pašai būt skaistai, u.t.t., vārdu sakot, rūpēties par labu atmosfēru mājās. Nav jau tā, ka nepalīdz vispār viņai neko, bet tad viņai vienmēr jāklausās tādi teksti kā "tie jau ir sieviešu pienākumi" u.t.t. Kādi tad ir vīrieša pienākumi (izņemot spuldzītes nomainīšanu 1x pus gadā u.t.t), ņemot vērā, ka viņi abi strādā, remonts dzīvoklim nav nepieciešams?
22.09.2013 16:54 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ja ar naudām švaki un visā piedalās uz pusēm, tad arī vīrietim būtu jāuzņemas 50% no mājas soļa.

Manā gadījumā vīram vienīgais pienākums ir nodrošināt līdzekļus, lai viss darbotos, ak, un jā, izvest miskasti! :D
22.09.2013 16:57 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
es tādu modeli neatbalstu un priecājos, ka man vienmēr ir paveicies ar draugiem, kas ir ne vien ļoti saimnieciski, bet arī nekautrējas palīdzēt kau grīdu izmazgāt, un dara to pēc pašu iniciatīvas.
tavā vietā par to aprunātos un puisim nozīmētu konkrēus pienākumus - trauku mazgāšana, miskastes iznešana utt.
22.09.2013 16:57 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
Nezinu, kā ar naudām, bet, manuprāt, tas ir negodīgi pret sievieti. Kaut kā nepatīk tā "sieviešu pienākumu" dalīšana. Ja abi pelna un maksā par dzīvokli, tad arī visi darbi jādala uz pusēm.

Becky, Tavā gadījumā vēl ir ok :D
22.09.2013 16:59 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
René, tas nav no manas dzīves, bet no paziņas ;) Vnk lasīju diskusiju "attieksme vienam pret otru un vai reāli ko glābt?!" un tur pavīdēja tādi teksti, un uzreiz iedomājos viņus... :)
22.09.2013 17:01 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
tur jau ta lieta par kuru es nereti runaju, ka sievietei to pienakumu ir daudz, bet tai pat laika ari ir jastrada un jamet kopigaja budzeta. tadus viriesus uzskatu par invalidiem. tad, ja grib, lai sieviete maksa par rekiniem, lai maju berz! bus godigi.
22.09.2013 17:01 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Laikam šajā ziņā man paraugs ir mans tētis, kurš nekad mammai nav atteicis palīdzību + viņam nav jāprasa kaut ko darīt - i gatavot māk un gatavo, i veļu mazgā un dara vēl daudzas citas it kā ne vīrišķīgas lietas (protams, ne visu laiku, bet in general) + arī naudu pelna un ir ģimenes galva

Principā, piekrītu tam, ka ir forši, kad vīrietis palīdz, ne tikai mētā apkārt frāzes, ka es mamutu mājās atstiepu. Ņemot vērā situāciju, ka abī strādā, tad tas ir muļķīgi, bet atkal neatbalstu sievietes, kuras savu darbu izmanto kā ieganstu, lai nerūpētos par mājas pavardu (un runa nav par 24/7 mājas tīrīšanu un ēst gatavošanu)
22.09.2013 17:02 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ja vīrietis vēlas šādu klasisko veco modeli, viņam ir viss 100% jaapmaksā.
22.09.2013 17:07 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
bet atkal neatbalstu sievietes, kuras savu darbu izmanto kā ieganstu, lai nerūpētos par mājas pavardu (un runa nav par 24/7 mājas tīrīšanu un ēst gatavošanu)


Nja, gadās arī tādi eksemplāri. Tas nekas, ka pusi dienas nosēdējusi pie kompja spēlējot spēlītes, lakojot nagus un ķipa strādājusi, vakarā tik un tā piekususi un nevar neko izdarīt. :D
22.09.2013 17:14 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Abi var darīt visu. Arī vīrietis var gan iepirkt pārtiku, gatavot ēst, tīrīt māju un veikt citus saimnieciskos darbus.
Neprotu, nezinu, sievietes peinākums - tas ir tikai slinkums un muļķa tēlošana.
22.09.2013 17:15 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Vīrietis strādā, atnāk mājās , paēd, atpūšās.
Sieviete strādā, atnāk mājās, gatavo ēst, ēd, mazgā traukus, mazgā veļu, gludina veļu, uzkopj māju un vēl atrod laiku sapucēties,lai vīrs neaizbēg pie citas.

Un vēl vīrietis sūdzās par to,ja sieviete negatavo vai par to,ka reizēm iztrūkst tās sapucēšanās.
Bet mūsdienās liela daļa ir supersievietes un dara visu.
22.09.2013 17:16 |
 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Zinu večus, kam pat savu kafijas krūzi grūti nomazgāt. Pašai ir bijusi situācija, kad vīrietis mājās neko nedara( ne mans vīrs, ne bijušais draugs. vienkārši mammas draugs) kad man jau bija apnicis visu darīt viņa vietā un pateicu mammai, lai kaut viņš savu šķīvi nomazgā vai traukus no galda novāc. Uz ko viņa atbildēja: kas tas būs, ja visi pa virtuvi sāks maisīties!...
Ārprāts!

Uzskatu ka jāpastāv darba dalīšana, nevis sievietei vai vīrietim viss jādara. Viens gatavo- otrs mazgā traukus utt. Domāju, ka vīrietim arī kaut cik jāmāk gatavot, lai kad sieviete ir prom, netiktu ēsti roltoni vai ēdiens uz mājām pasūtīts. Vīrieši, kas\ kaut cik neko neprot, manās acīs vispār nav nekā vērti. Un tas jau nav tas trakākais, trakāk ir tad, ka neko negrib mainīt vai iemācīties, un uzskata, ka tā arī jābūt..
22.09.2013 17:18 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Ja sieviete ir maajsaimniece, tad ir tikai normaali, ka pati shrubii visu maaju un par visu ruupeejas. Ja straadaa abi, tad abi arii dala pienaakumus maajaas. Viss. Ja vecim kaut kas nepatiik, tad nekaads viirietis tas nemaz nav
22.09.2013 17:22 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
Vīrietis strādā, atnāk mājās , paēd, atpūšās.
Sieviete strādā, atnāk mājās, gatavo ēst, ēd, mazgā traukus, mazgā veļu, gludina veļu, uzkopj māju un vēl atrod laiku sapucēties,lai vīrs neaizbēg pie citas.

Un vēl vīrietis sūdzās par to,ja sieviete negatavo vai par to,ka reizēm iztrūkst tās sapucēšanās.
Bet mūsdienās liela daļa ir supersievietes un dara visu.


++ Un vēl daži čīkst, ka ēdiens vienveidīgs, gribas kko savādāku (tas nekas, ka katru dienu ēd kko citu :D ), nav izmazgāts viņa mīļākais krekls, slotas un citi pričendāļi pa kājām maisās u.t.t. :D
22.09.2013 17:25 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es esmu mājsaimniece, daru visu un man patīk. Priekšrocība ir tāda,ka mājās viss ir tā,kā es gribu. Viss ir nolikts pa plauktiņiem un stāv vietās,kur es to ierādiju. :D Man patīk drēbes salocīt pa savam un traukus mazgāt pa savam. Man nepatīk kad man palīdz,tad vienmēr vēlāk kaut kas atrodas savādāk, nekā man patīk :D
Man patīk gatavot visādus brīnumus un vīram nekas nav mājās jādara. Tikai ja vajadzīgs kaut ko salabot un miskasti arī viņš nes.
Forši, atnāc mājās, ēdiens gatavs , drēbes tīras, māja tīra :D
22.09.2013 17:31 |
 
Reitings 1012
Reģ: 20.08.2013
Marilyn, nu tādā ziņā tas ir forši :) :D Bet ja sievietei tas viss jādara pēc darba, kamēr vīrietis atpūšas, tad nez.. :D Un ja viņš vēl baksta "Nu, kad būs beidzot ēēēst?" :D :D
22.09.2013 17:37 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Es ar tādu vīrieti, kuram ir tik aizvēsturiska domāšana, attiecības neveidotu. Lai kāpj atpakaļ laika mašīnā un brauc uz 50-tajiem, ja viņam mājsaimnieci vajag.
22.09.2013 17:42 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Ja abi pelna naudu, un vīrietis atļaujas sievietei mācīt par "sieviešu pienākumiem", tad var atgādināt, lai viņš pilda savu vienīgo "vīrieša pienākumu" - pilnībā nodrošina savu ģimeni.
Pienākumi atkarībā no dzimuma nāk no laika, kad pastāvēja ģimenes modelis - vīrietis pelna naudu, sieviete saimnieko mājās. Mūsdienās lielākā daļa sieviešu strādā, nemaz nevar atļauties nestrādāt, tāpēc sprēgāšana par sieviešu pienākumiem ir pilnīgi nevietā. Ja nav spējīgs uzturēt mājsaimnieci, tad lai pats uzņemas pusi no pienākumiem.
22.09.2013 17:48 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
tikai loģiski, ja materiālo ieguldījumu sniedzat vienlīdzīgu - tad arī vienlīdzība mājas tīrīšanā.
ja viņš saka,ka tie ir sieviešu darbi, tad pasaki - vai nodrošināt iztiku sev un sievietei nav vīrieša darbs?! ghrr, kaitina šie švakie vīrieši :D

protams, ja visu materiālo ieguldījumu sniedz vīrietis - tad sievietei attiecīgi jārūpējas par mājām. kas arī ir loģiski, jo tad vīrieša darbs - pelnīt naudu, sievietes darbs - māju atmosfēra ar visām no tā izrietošajām sejām
22.09.2013 17:52 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Es ar tādu vīrieti, kuram ir tik aizvēsturiska domāšana, attiecības neveidotu. Lai kāpj atpakaļ laika mašīnā un brauc uz 50-tajiem, ja viņam mājsaimnieci vajag.


bet kādēļ ne? ja abi apmierināti (!) man tīri jauks šķiet šis modelis - jo tad tik un tā tiek godīgi sadalīts. :)
22.09.2013 17:53 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
bet kādēļ ne? ja abi apmierināti (!) man tīri jauks šķiet šis modelis - jo tad tik un tā tiek godīgi sadalīts


Ticu, ka ir sievietes, kas ar šādu modeli ir apmierinātas, taču es neesmu, un arī diskusijas autore, šķiet, arīdzan ne.
22.09.2013 18:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits