Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pirmās attiecības II

 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Lai nejauktos autores tēmā, uzrakstīšu savas pārdomas šeit.

Kaut ko nesapratu, ar ko attiecības agrā vecumā ir nevēlamas vai mazāk vēlamas? Protams tīņu vecumā katrs ir savā brieduma stadijā un atbilstoši kādā stadijā katrs ir bijis spriež attiecīgi. Nē, es neuzskatu ka padsmit gados obligāti jau ir jābūt bijušās attiecībām, bet ja tādas ir, tas ir pilnīgi normāli un tas nav nedz nosodāmi, nedz apsveicami, bet vienkārši normāli.
Senāk ģimeni dibināja daudz agrākā vecumā kā mūsdienās, tagad ir cits dzīvesveids un citas sabiedrības prasības, bet no tā jau vēlāk neparādās jauniešu briedums. Pirms simts vai divdimts gadiem tās meitenes un puiši mūsdienu skolas vecumā apprecētos nevis pa kluso no vecākiem kaut ko darītu. :D Tagad tīņiem pirmkārt "morāli" nav pieņemami precēties un otrkārt viņi sevi nevar uzturē un vecākiem precētu pāri nav "morāli" pieņemams turēt savā paspārnē. Bet ko darīt ar seksuālo briedumu, par ko to būtu ieteicams ignorēt? Un galvenais cik ilgi ignorēt- līdz vifusskolas absolvēšanai, līdz pirmajai algai vai pirmajam hipotekārajam kredītam? Kad fiziski nobriedušam cilvēkam ir tiesības domāt par otro pusi?
19.09.2013 23:29 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Tajā diskusijā kāds teica, ka attiecības pirms 19 gadiem nav normālas? Es vismaz tā nedomāju. Domāju, ka ir normāli gan būt attiecībās tīņu vecumā, gan nebūt.

Tomēr - esmu diezgan konservatīva, ja runa ir par tīņu seksu, tīņu pāra parazitēšana uz vecāku kakla. Tam gan, manuprāt, nav jābūt. Katram vecumam sava burvība, tāpēc, manuprāt, attiecībām 15 gados nav jānozīmē to pašu, ko attiecībām 25 gados. 15 gados man, piemēram, nebūtu pieļaujama kopdzīve, jo pāris to sev nevar nodrošināt utt.
19.09.2013 23:33 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Mūsdienās jau gandrīz skaities atpalicis, ja padsmit gados nav/nav bijušas bijušas attiecības. Otra pusīte, manuprāt, var būt jebkādā vecumā, cita runa ir par dzīvošanu kopā. Turklāt, tīņu gados, atceroties savas pirmās attiecības, smiekli nāk, bet tajā laikā tik nopietni likās un forši, ka man, lūk, ir draugs, tāda cita pašapziņa un jutos kruta. :D
19.09.2013 23:35 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tas ir individuaali. Taapat kaa ar beerniem. Kaads nobriest agraak, kaads veelaak. Kad ir pienaacis iistais laiks, tad arii attieciibas uzrodaas. Kaadam tie ir saldie 16, kaadam 20 un kaads cits 30 gados apprecaas nevainiigs.
19.09.2013 23:35 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Katraa zinjaa labaak lai mani beerni ved savas otraas pusiites kaut vai 14 gadu vecumaa maajaas, nevis knakstaas pa stuuriem un piekopj nehigeenisku seksu kaut kur parkaa uz solinja, jo ja gribees, taapat to izdariis.
19.09.2013 23:37 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Margo
Nu tāda doma izskanēja un ar šo Tu pati apliecini manus apgalvojumus.
Tomēr - esmu diezgan konservatīva, ja runa ir par tīņu seksu, tīņu pāra parazitēšana uz vecāku kakla


Tātad tīņu pārim bez seksa ir okei dzīvot vecāku paspārnē bet tikko ir sekss, viņi kļūst par parazitiem. Kad drīkst notikt pirmais sekss- pirmajā algas dienā?
19.09.2013 23:38 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
un par to dzīvošanu kopā - nu, ir jau mūsdienās varianti, kur pusaudži vēl pamatskolā dzīvo pie viena vai otra vecākiem, nevis ciemojas, bet tiešām - dzīvo. Man tas sākumā likās wtf, īstenībā - joprojām liekas, bet, parunājot ar māsu, viņa teica - tā pat jau viņi tiksies, tā pat viss notiks, labāk, lai tas ir mājās, nevis slapstās kkur pa kāpņu telpām vai krūmiem, vismaz kkāda kontrole un esi lietas kursā. Nez, savam bērnam nedomāju atļaut kaut ko tādu.
19.09.2013 23:41 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Katraa zinjaa labaak lai mani beerni ved savas otraas pusiites kaut vai 14 gadu vecumaa maajaas, nevis knakstaas pa stuuriem un piekopj nehigeenisku seksu kaut kur parkaa uz solinja, jo ja gribees, taapat to izdariis.


+++

Ja vecāki ir pozitīvi pret savu tīņu attiecībām, bērnu un vecāku attiecības tikai iegūst savukārt pretēja gadījumā zaudē.
19.09.2013 23:41 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Morgan, es vismaz rakstot tajā diskusijā vēlējos pateikt meitenei, ka viss ar viņu ir kārtībā, nevis norādīt, ka attiecības zem 19 gadiem ir norakstāmas.

Nē, ar to es biju domājusi pāra dzīvošanu uz vecāku rēķina - vismaz es esmu dzirdējusi neskaitāmus stāstiņus par to, ka bērni atved dzīvošanai savas otrās pusītes savu vecāku mājās vai viena puse tik bieži ciemojas pie otras, ka bez maz vai jau ir piespiedus kārtā pieņemti otrā ģimenē. Un tad jau nav svarīgi - ar vai bez seksa (kaut, ja tā dzīvojas kopā, skaidrs, ka tas sekss ir).

Pret tīņu seksu esmu tāpēc, ka man tas liekas amorāli, tas nav saistīts tikai ar naudu (kaut sava saistība arī ir), bet droši vien kaut kādām vērtībām, ko man ieaudzināja. Es labi apzinos, ka daudziem citiem tādu vērtību nepastāv, tāpēc par to strīdēties nemaz arī nevēlos.

Principā, manuprāt, nav jāspēlē pieaugušo spēlītes, kamēr neesi pietiekami pieaudzis (un nauda tur tikai viens no faktoriem). Tev var būt attiecības 13 gados, bet tad lai tās ir tavam vecumam atbilstošas - rociņās sadošanās, pastaigas utt., nevis kopīga gulta un kopīgas brokastis vienas puses vecāku mājās.
19.09.2013 23:47 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Ja vecāki ir pozitīvi pret savu tīņu attiecībām, bērnu un vecāku attiecības tikai iegūst savukārt pretēja gadījumā zaudē.

Neesmu neko zaudējusi tikai tāpēc, ka mani vecāki nepiedāvāja man 14 gados atvest manu toreizējo simpātiju/draugu uz mājām.
19.09.2013 23:48 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Piekrītu Margo. Uzskatu, ka katram vecumam savs šarms. Kāpēc (labi, pat ne kāpēc) 13 g.v. vai 12 g.v. jātēlo pieaugušie? Ok, viens nobriest ātrāk, otrs - vēlāk, bet būtībā tādi gadījumi ir 1-2/100, bet pārējie dara to tikai tāpēc, ka to rāda filmās un tā uzvedās citi.
19.09.2013 23:49 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Principā, manuprāt, nav jāspēlē pieaugušo spēlītes, kamēr neesi pietiekami pieaudzis (un nauda tur tikai viens no faktoriem).

Ko dariit, ja pusaudzis ir tikai peec gadiem, bet personiiba ir jau pieaugusi? Arii tureet aiz atsleegas? Piedevaam manaa pusee ir normaali, ja tev ir 16 un tu straadaa uz pusslodzi un tev jau ir darba pieredze.
19.09.2013 23:51 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Principā, manuprāt, nav jāspēlē pieaugušo spēlītes, kamēr neesi pietiekami pieaudzis (un nauda tur tikai viens no faktoriem). Tev var būt attiecības 13 gados, bet tad lai tās ir tavam vecumam atbilstošas - rociņās sadošanās, pastaigas utt., nevis kopīga gulta un kopīgas brokastis vienas puses vecāku mājās.

+
19.09.2013 23:51 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Margo
Jā bet Tu tā arī neatbildi uz jautājumu, kad tavuprāt ir morāli pieļaujama kopā dzīvoša un sekss?
Kad aiziet uz kojām, noīrē savu dzīvokli, saņem algu?
19.09.2013 23:56 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Ko dariit, ja pusaudzis ir tikai peec gadiem, bet personiiba ir jau pieaugusi? Arii tureet aiz atsleegas? Piedevaam manaa pusee ir normaali, ja tev ir 16 un tu straadaa uz pusslodzi un tev jau ir darba pieredze.

1) Nedomāju, ka tādi pieaugšanas gadījumi ir tik bieži sastopami, kā jau meksikanka minēja. Atceros, savam vecumam arī jutos gana pieaugusi, intelektuāla, citi arī piedēvēja vairāk gadus prāta ziņā, taču tagad, pēc pāris gadiem, saprotu, ka ne velna tā nebija un pat tagad nav. Es nejūtu, ka mana personība ir tagad tik ļoti pieaugusi, kur nu vēl tajos tīņu gados. Tā īsti pārliecināta neesmu, bet, manuprāt, tur vairāk runā jaunības maksimālisms - cik es esmu gudra un emocionāli attīstījusies saviem gadiem! Manuprāt, tā domā attiecīgajā vecumā katrs otrais.
2) Starp valstīm un kultūrām noteikti ir atšķirības, visiem vienu nevar piemērot. Es runāju par LV situāciju iepriekš. Bet, piemēram, zinu, ka nepārāk tālajā Ukrainā jauniešiem ģimenes nodibināšana notiek ātrāk - kaut vai tāpēc, ka viņiem ir tikai 11 gadi. Ātrāk kļūst neatkarīgi no vecākiem, ātrāk studē, strādā utt.
19.09.2013 23:59 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
ka viņiem ir tikai 11 gadi

..skolas solā jāpavada
20.09.2013 00:00 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Peedeejaa laikaa ir noveerojama tendence, ka pusaudzi attiistaas un nobriest aatraak, turklaat ne tikai fiziskajaa plaanaa.
20.09.2013 00:02 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Es gan nejūtos morāli un fiziski daudz savādāka kā savos 14 gados. Vienīgais kas ir mainījies ir tas, ka biezāka āda uzaudzēta, bet man tāpat vienmēr bijusi biezāka āda kā citiem.
Un nejūtu nekādu atšķirību starp savām attiecībām 14 gados un 20 vai tagad.
20.09.2013 00:07 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Margo
Jā bet Tu tā arī neatbildi uz jautājumu, kad tavuprāt ir morāli pieļaujama kopā dzīvoša un sekss?
Kad aiziet uz kojām, noīrē savu dzīvokli, saņem algu?

Varu pastāstīt tikai to, ar kādu domu veidoju savu dzīvi. Kopā dzīvošana - no pilngadības un tad, kad 1) varu dalīt ar otro pusi jaunās dzīvesvietas un dzīvošanas izdevumus uz pusēm (ar savu naudu, nevis vecāku) 2) partneris var apmaksāt izdevumus tiktāl, ka pietiek ar viņa naudu abiem (un nav jāņem no vecāku naudas). Protams, var būt visādi neordinārie gadījumi, piem, vecāki turīgi un bez iebildumiem sponsorē dzīvošanu; liela privātmāja, kur visiem pietiek vietas un vecāki priecīgi dzīvot kopā u.c. dažādi gadījumi. Tie divi varianti manā skatījumā ir kā ideāls, uz ko jātiecas. Saprotu, ka reālajā dzīvē atkāpes ir norma, piem, studentus pabalsta vecākus utt. - tas man neliekas nekas traks, man liekas traki tad, ja kaut kādi tīneidžeri 100% dzīvo no vecāku naudas un tēlo pieaugušos veidojot attiecības vecāku mājās.

Sekss man liekas pieļaujams tad, kad cilvēks ir pietiekami pieaudzis tam. Katram attīstība, protams, citādāka, bet man tāds normāls skaitlis liekas 17 un uz augšu.
20.09.2013 00:09 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Par pusaudžu seksu var domāt vai nedomāt, bet tas notiek tāpat! :D Šeit es piekrītu Kristai. Nekādi aizliegumi pusaudzi no tā neatturēs, atšķirība tikai, vai tas notiks normālā vidē mājās vai kaut kur nezin kur, varbūt alkohola reibumā, varbūt vēl nezin kā... "Pareizās" māmiņas patiesībā pakļauj savu bērnu daudz lielākam riskam. Ja vēl par kontracepciju neklājas runāt, tad vispār...
20.09.2013 00:09 |
 
Reitings 479
Reģ: 12.10.2009
Es savu puisi pirmo reizi atvedu uz mājām 17 gados, sākumā paciemojām bet pēctam pēc kāda laika jau pārvācās uz dzīvi, jo dabuja labu darbu, vecāki bija priecīgi ka mājās vēlviens vīrietis, kas palīdz mājas darbos :)
Ar seksu bija tā, ka mājās to nedarijām man tas likās amorāli, jo tā taču bija mana istaba, kur es kādreiz biju maza un spēlējos ar lellēm :D
Tākā atceroties maniem vecākiem iebildumu nebija par to :))
20.09.2013 00:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits