Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas ārzemēs

 
10 gadi
Reitings 167
Reģ: 03.10.2010
Sveikas! Tām, kurām ir pieredze, pastāstiet, kādi dokumenti jāiesniedz, kādi testi (bez IELTS) jānokārto, lai tiktu ārzemju universitātē! Skatos, ka vajadzīgi AAAAB līmeņi, bet kā ir ar internacionālajiem studentiem? Ne jau, ka LV vidējās izglītības CE atzīmes ir derīgas? (1.)
2. Neskaidrība par studiju līmeņiem. Undergraduate ir tas, kurā var stāties uzreiz pēc vidusskolas, bet Postgraduate - tikai pēc Undergraduate? Un kas īsti ir Honours programma?
3. Gribētos dzirdēt jūsu viedokli, vai ārzemēs iegūta izglītība ir augstāk vērtējama par Latvijas. Un jūsu pieredzi - kā ar finansiālo pusi tiekat/tikāt galā. Labi, studijas par brīvu, bet dzīvošana nav no tām lētākajām.

Pašlaik interesē tieši Skotija, bet varat arī pastāstīt par mācībām citur Eiropā, kur bezmaksas studijas. :)
15.09.2013 18:06 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Es patlaban skatos/interesējos aptuveni par to pašu,ko tu,tikai vairāk uz Anglijas pusi. Varu padalīties ar to,ko līdz šim esmu noskaidrojusi:
1) Par CE atzīmēm viņiem esot pilnīgi vienalga. (Ja nu vienīgi nav uber-krutā augstskola,tad gan skatoties) Ir skolas,kur LV vsk atestāts nemaz neder un ir nepieciešams iziet foundation year,bet lielākoties ar mūsu diplomu tikt iekšā var. Galvenais,lai vidējā atzīme ir pienācīga.
2) Undergraduate - tas ir bakalaurs,tai seko postgraduate.
Honours,par to es arī interesējos,nemācēšu sīki un smalki pastāstīt,bet cik noskaidroju - tur ir tā,ka tas honours dalās kkādās 3 daļās.... Nu labi par šo es īsti tomēr neko neteikšu,baidos nokļūdīties.
3) neko vēl nevaru teikt,jo man tas viss vēl tikai priekšā. Mani gan ir brīdinājuši,ka vajagot vismaz 6000GBP,lai "izvilktu" pirmo gadu,jo kopmītnes vien maksā ap 3'000-4'000.

Ceru,ka noderēs :) Kādu specialitāti interesē apgūt?
15.09.2013 18:15 |
 
10 gadi
Reitings 167
Reģ: 03.10.2010
Tur tā problēma, ka nav ne jausmas, ko studēt. Tā nu izskatu visus variantus un atzīmēju tos, kur lielāka interese: Eiropas studijas, starptautiskās attiecības, valstu kultūra, ģeogrāfija. Skotija tāpēc, ka ir iespējams mācīties par brīvu. Neesmu 100% izlēmusi, ka došos uz ārzemēm studēt, bet apsveru to kā variantu.

Ieguvumi noteikti būtu lielāki un vairāk, aizbraucot uz citu valsti, bet sāku domāt, vai ir iespējams izdzīvot, neņemot kredītu. Varētu jau papildus strādāt, bet cik viegli to apvienot?

Esmu dzirdējusi viedokli no kāda latvieša, kas pašlaik dzīvo Gērnsijā, bet studēs Latvijā, un tas bija apmēram šāds: "pamācās, dzer, dzer, dzer, pamācās utt..." :D Ka nav vērts, mācīšanās Anglijā neesot nopietna. Bet es negribu piekrist. Manuprāt, atkarīgs no cilvēka, cik stingrs raksturs.
15.09.2013 19:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Domāju, ka Skotijā universitātes savā starpā atšķiras (tāpat kā Latvijā). Nu kā EKA un RSU, teiksim. Nevar pēc vienas spriest par otru. Izvēlies labu augstskolu, un tad arī izglītība būs kvalitatīva un kotēsies Eiropā.

Tas par to:
"pamācās, dzer, dzer, dzer, pamācās utt..."
15.09.2013 20:12 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Es personīgi bakalauru izietu Latvijā un dotos apmaiņas programmās,maģistrus var iet ārzemēs,ja ir tik liela vēlme.
15.09.2013 20:15 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Ja dodas uz labu Eirpas augstskolu, ir ok, bet nesaprotu tos cilvēkus, kas dodas tikai tādēļ, ka tās ir ārzemes. Piekrītu Nazīc. Citēšu vienu cilvēku: "Labāk mācīites labākajā LV augstskolā (vai labākajā programmā)" nekā doties uz sazin kādu Dānijas, Nīderlandes skolu, kas tur nozīmē to pašu, kas mums Preiļi (ievietot vienalga kādu LV mazpilsētu)
15.09.2013 21:02 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
man ir jautājums par IELTS!!!

man tas ir vajadzīgs lai studētu LV, bet kamēr esmu UK gribu testu nokārtot šeit. Kāda ir kārtojusi IELTS UK???
15.09.2013 21:04 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Es personīgi dotos turp,jo zinu,ka tā profesija,ko vēlos apgūt,šeit ir ļoti zemā līmenī,bet tur tiešām ir attīstīta,līdz ar to ir vērts :) Turklāt,mazā Latvija spiež nost :D
15.09.2013 21:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits