Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

augstākā izglītība - obligāta?

 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Šodien satiku sen neredzētu paziņu, pie tējas tases sākām pļāpāt par dzīvi un darbu, un biju pārsteigta cik daudz viņa sasniegusi pa šiem pāris gadiem. Viņai tikai nesen palika 24 gadi, bet jau bija iekārtojusies dzīvē, ar stabilu darbu, labu atalgojumu, laimīga un tas viss - bez augstākās izglītības.
Tas man lika domāt, ka augstākās izglītības nozīme mūsdienās ir nedaudz pārspīlēta. Mans kaimiņš strādā mašīnas servisā, kaut ieguvis 2 augstākās izglītības. Protams, ka prestižā darbā tevi bez ''papīra'' nepieņems, bet ja ar laiku vari izsisties uz augšu arī bez tā, tad kāpēc mācīties?
Kādas ir jūsu domas? ir kāda, kas strādā bez augstākās izglītības, kā veicas vai neveicas? Man kā esošajai studentei interesē paklausīties kā iet tālāk dzīvē :D
14.09.2013 16:52 |
 
Reitings 58
Reģ: 17.04.2013
Gan, gan.
Redzi, Tu mini, ka kaimiņš strādā servisā ar augstāko izglītību. Kāpēc Tu domā, ka viņš mācījās, lai nestrādātu servisā? Ir taču tik dažādi iemesli studēšanai.
Vienam izglītība, vienam nenovērtējama personība, vienam draugu un paziņu loks ir atslēga veiksmīgai karjerai (dzīvei)?
14.09.2013 17:02 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
No apkārtējo pieredzes - augstākā izglītība nedod neko. Specifiskās nozarēs, kā medicīnā vai pedagoģijā, bez tās gan nevar iztikt, bet citur..svarīgi, ko cilvēks zina un cik centīgs darbinieks, nevis tas, kādu papīru ir "izsēdējis".
Teiksim, datoriķiem oficiālu izglītību vispār nevajag - ja spēj izpildīt testa uzdevumus, pierādīt, ka labi programmē, tad var strādāt pat ar parastās videnes diplomu un pelnīt tūkstoti uz rokas. Augstākās izglītības nozīme ir stipri pārspīlēta - daudz kur to prasa tikai ķekša pēc, nevis tāpēc, ka tas darbā ir reāli nepieciešams.
14.09.2013 17:05 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Tiešām gadās dažādi. Bet nesen tieši domāju ,ka mūsdienās augstākā izglītība ir tik daudziem ,ka tā vairs nav nekāda īpašā vērtība! Man liekas vērtīgākais ir - būt komunikablam, atvērtam , tad paplašinās paziņu loks un ja ir labas attiecības iespējams piedāvā tev izdevīgus piedāvājumus, tu savukārt citreiz ko citu atpakaļ.

Tas jau ir galvenais. Savstarpējā attiecību kvalitāte. Bieži pat skarbajam direktoram omu var uzlabot daži vārdi vietā ,kaut kas ko gribas dzirdēt ,bet ko reti saka! :)
14.09.2013 17:06 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Es uzskatu, ka augstākā izglītība mūsdienās ir obligāta, un neviens nepārliecinās par pretējo. Uzsveru, ka tas ir mans subjektīvais viedoklis, pie kura nevajadzētu piekasīties.
Bet, ja cilvēkam ir labi kā ir, lai ir, ne man viņa dzīve jādzīvo.
14.09.2013 17:09 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Noteikti ne. Drīz mums nebus elektriķu un santehniķu. Visi tik ofisos. Nedo Dievs. tagad jau problēmas. par ar labu šuvēju, konditori.
14.09.2013 17:10 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Ir vienkārši tādi cilvēki ,kuriem viss sanāk viegli, viņiem ir īstā attieksme, viņi ir atvērti un cilvēki apkārt redz viņus kā "starojošus" ,viņi izceļās un tādi cilvēki var panākt daudz vairāk bez augstākās izglītības nekā citi ar.

Es piemēram pazīstu, pieaugušu sievieti, 25 gadi, kura dzīvo mātes mājā un nestrādā, stāsta ,ka meklē darbu, bet reāli dara 1/10 daļu no tā ko varētu izdarīt kārtīgā darba meklēšanas procesā. Nav motivācijas! ;)
14.09.2013 17:15 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Augstākā izglītība ne vienmēr ir galvenais priekšnoteikums, lai dzīvē tiktu uz augšu. Pazīstu pietiekami daudzus samērā veiksmīgus cilvēkus, kam nav tādas. Galvenais, lai ir prāts un prasme būt īstajā laikā, īstajā vietā. Turklāt, ko dod tā augstākā izglītība, ja iegūta tikai ķeksīša pēc un ikdienā pilnīgi nenoder? Velti izšķiests laiks un materiāls.
14.09.2013 17:24 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Nez...nē,nu katram savi uzskati. Obligāts jau nav nekas. Es negribētu būt bez augstākās izglītības tīri sevis pēc. Man būtu kauns teikt, ka man ir tikai vidusskolas izglītība. Turklāt, es arī nezinu nevienu, kurš bez izglītības būtu baigi augstu izsities.Toties ar izglītību gan - daudzi paziņas. Protams, ne vienmēr tieši tajā jomā, kur ir diploms, bet viņiem arī ir tā, ka ja izsitušies citā jomā, tad tagad to arī mācās paralēli darbam, lai būtu tas diploms.
Protams, ir jomas, kurās es uzskatu, ka ir jāstrādā tikai un vienīgi, ja ir izglītība.
14.09.2013 17:44 |
 
10 gadi
Reitings 3282
Reģ: 29.01.2009
Mans kaimiņš strādā mašīnas servisā, kaut ieguvis 2 augstākās izglītības


"lauj minēt- tu droši vien esi viena no ekonomistēm, biznesmenēm, juristēm vai tml. nozares, ne?

Kopumā, es neatrastos tajā darbā, kur esmu, ja man nebūtu augstākā izglītība.
14.09.2013 17:47 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ir diezgan muļķīgi uzskatīt, ka augstākā izglītība automātiski nozīmē inteliģenci, zināšanas un paaugstina cilvēka vērtību.
Liela daļa diplomu ieguvēju savus studiju gadus ir truli atsēdējuši, špikojuši un šmaukušies, un tagad nenormāli lepojas ar iegūto papīrīti, noliekot tos, kuriem tāda nav. Cilvēks, kurš ir tiešām izglītots un sirdsgudrs, nekad nevērtēs citus pēc izglītības līmeņa.
14.09.2013 17:51 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Specifiskās nozarēs, kā medicīnā vai pedagoģijā, bez tās gan nevar iztikt, bet citur..svarīgi, ko cilvēks zina un cik centīgs darbinieks, nevis tas, kādu papīru ir "izsēdējis".

Piekrītu!
Arī man bija jāiegūst augstākā izlgītība, lai varētu strādāt savā specifikā!

Jautājums vai obligāti? Hmm. Man kaut kā kauns būtu vienīgajai no ģimenes (sevišķi uz māsas ģimenes fona) būt ar pliku vidusskolu.. Tāpat arī sabiedrībā tāds viedoklis, ka vajag! Nu es piederu pie tās daļas, kas skrien vienam otram pakaļ - citiem ir, tatad man arī vajag. (tas tā uz izglītību, karjeru un dzīvesvietu, par pārējo man nospļauties).
14.09.2013 18:05 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Augstākās izglītības papīrīts kā tads nav nekas. Jo ļoti daudzi, kā minēja, delusion, to laiku augstskolā vienkārši atsēž tikai tā papīrīša pēc - tas, ka viņiem ir apliecinājums, ka viņi ir ieguvuši augstāko izglītību, nenozīmē, ka viņi tiešām ir mācījušies. Pie tam ir tik daudz augstskolas, kurās diplomu saņem tas, kas maksā.

Pazīstu gan tādus, kam ir augstākā izglītība, bet ne uz vienu jautājumu par iemācīto nevar atbildēt, un pazīstu arī tādus, kas nav beiguši pat vidusskolu, bet zina daudz vairāk nekā dažs labs augstskolas beidzējs.

Uzskatu, ka jāstudē nevis ar mērķi iegūt papīru, bet ar vēlmi tiešām arī mācīties un sevi pilnveidot.
14.09.2013 18:05 |
 
Reitings 19
Reģ: 03.09.2013
Ja butu otra iespeja, nekad savu laiku nebutu terejusi del ta augstskolas diploma, jo reali - man ir labi atalgots darbs, ko ieguvu pateicoties savai ieprieksejai darba pieredzei, jo paraleli studijam vienmer stradaju. Un augstskolas laika parliecinajos, ka dazi tur esosie individi pat ar 3 augstakajam reala darba vide butu pilnigi atkriteji. Tadel vairak sliecos domat, ka musdienas svarigas ir tavas prasmes, spejas un personiba ka tada, savukart - augstaka izglitiba ir tikai bonuss.
14.09.2013 18:09 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Gadās visādi. Bieži vien lielāku lomu par izglītību spēlē tas, kādi un cik plaši tev ir kontakti - un es to nebūt nedomāju sliktā nozīmē. Bet es uzskatu, ka augstāko izglītību pirmkārt vajag iegūt pašam priekš sevis, nevis cerot, ka nu tikai pabeigsi un pēc tam ne pirkstiņa nevajadzēs pakustināt, viss būs. Es negribētu būt bez izglītības kaut vai tā iemesla dēļ, ka redzu, cik šaura mana domāšana bija pirms bakalaura uzsākšanas un ka tagad tā ir paplašinājusies. Šogad uzsāku maģistra studijas citā jomā, un es zinu, ka pēc absolvēšanas mans skatījums būs vēl plašāks, es varēšu strādāt vairākās jomās.
Bet piekrītu, ka augstāko izglītību nevajag tik daudziem cilvēkiem, cik tagad to ir. Visi grib sev nodrošinātu nākotni, bet ir tomēr jāizsver savs potenciāls, talanti un intereses, citādi nāksies aplauzties.
14.09.2013 18:14 |
 
10 gadi
Reitings 3282
Reģ: 29.01.2009
Un augstskolas laika parliecinajos, ka dazi tur esosie individi pat ar 3 augstakajam reala darba vide butu pilnigi atkriteji.


+1

Kopumā Latvijā diemžēl augstākās izglītības kvalitāte ir zem kuras katras kritikas (protams, atkarīgs no studiju programmas un nozares, jo ir arī atsevišķas labas pr.). Katrā ziņā, tas, ka Tev ir augstākā izglītība neko vēl nenozīmē. Jo diemžēl, bet pat pilnīgi idioti var dabūt to papīru.
14.09.2013 18:14 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Grūti atbildēt. Zinu meiteni,kura ir pabeigusi tikai prof.vsk. un šobrīd strādā par stilisti - meikapa mākslinieci,ar algu,darbu un visu pārējo ir ļoti apmierināta. Viņa jau ļoti agri zināja,par ko gribēs kļūt un ,piemēram, viņas jomā,nekādu augstāko nevajag,pietiek ar profesionālo vai arī ar dabas dotu talantu.

Bet es arīdzan pazīstu ļoti daudzus,kas nebūtu tādos darbos,kādos ir tagad,ja nebūtu ieguvuši
augstkolas diplomu savā jomā! Katram jau savs.

Vēlviens piemērs - meitene,kura vidusskolu pabeidza uz knapu 5 (augstskolā nemaz nestājās),tagad strādā salīdzinoši "krutā" ofisā par vadītāja asistenti,saņemot ļoti labu algu. Viņa pati pēc dabas ir ļoti komunikatīva un atraisīta - darba devēju esot vienkārši apbūrusi ar savu personību un izglītībai beigās neesot bijusi nekāda nozīme.

Tā kā,ne vienmēr izglītībai ir nozīme - tas,protams,ir vērā ņemami,ja esi pabeidzis ko augstāku par vidusskolu,bet daudz kas ir atkarīgs no pazīšanās,personības,kā tu spēj sevi prezentēt topošajam darba devējam,u.t.t.
14.09.2013 18:16 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
atbildot uz virsraksta jautājumu, protams, ka nav obligāta. arī vidusskolas izglītība nav obligāta. Negribi - nemācies. Kas attiecas uz izsišanos dzīvē, atkarīgs no tā, kurā jomā vēlies izsisties. galvenais - zināt, uz ko tiekties. Augstākā izglītība, lai dzīvē izsistos pati par sevi nav mērķis, bet gan viens no līdzekļiem. Ir jomas, kurās tā vispār nav nepieciešama, ir jomas (tādu ir vairākums), kurās skatās nevis uz diplomu, bet gan uz iegūtajām prasmēm, un darba devējam bieži nav svarīgi, vai šīs prasmes ir iegūtas, studējot universitātē vai kādā citā veidā. Un ir daudz amatu, kuros diploms ir obligāts.
14.09.2013 18:21 |
 
Reitings 194
Reģ: 06.08.2013
Es uzskatu, ka augstākā izglītība mūsdienās ir obligāta, un neviens nepārliecinās par pretējo. Uzsveru, ka tas ir mans subjektīvais viedoklis, pie kura nevajadzētu piekasīties.
Bet, ja cilvēkam ir labi kā ir, lai ir, ne man viņa dzīve jādzīvo.


+
Neteiktu, ka obligāta, bet ļoti svarīga gan. Tikai un vienīgi mans viedoklis.
14.09.2013 18:23 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Es domāju tā (nespriedelējot cik kvalitatīva ir mums tā LV izglitība) :
1-ir profesijas, kurās nu nekādīgi neiztikt bez augstākās izglītības,piemēram,ķirurgs.
2- mācīties sevis pēc, redzesloka paplašināšanai.
Jo ne vienmēr ir vajadzīga augstākā izglītība, lai pelnītu sev pietiekoši.
14.09.2013 18:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nekas šai dzīvē nav obligāts.

Augstākā izglītība bieži vien var nepalīdzēt iegūt brīnišķīgu darbu. Bet daudz, daudz retāki būs gadījumi, kad augstākā izglītība TRAUCĒS iegūt labu darbu.

Augstākā izglītība (skat. diskusijas par tās kvalitāti) negarantē to, ka cilvēks tiešām apgūs daudz noderīga un paplašinās savu redzesloku, bet tikai ļoti retos gadījumos tā traucēs paskatīties uz pasauli plašāk un apgūt ko jaunu.

Bet vajadzības iegūt papīrīti par augstāko izglītību tikai tāpēc, ka mamma liek un visas draudzenes studē, nu tādas vajadzības gan nav. Tiešām - ja redzi veidus, kā sevi nākotnē labi nodrošināt bez augstākās izglītības, doma par kuru tev uzdzen šermuļus - neredzu problēmu. Nestudē!
14.09.2013 18:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits